• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kajetan_Chrumps

Mass Effect - problemy i błędy

Pytanie

Witam.

1. Pomimo wyłączenia napisów (polski dubbing) napisy sporadycznie pojawiają się w różnych miejscach....
2. Wybrałem panią Sheppard. Na ekranie przydziału umiejętności pani Sheppard przenika się z panem Sheppardem!
3. Przy niektórych dialogach "przycięte" są początki wypowiedzi.

Proponuję aby w tym wątku umieszczać wszelkiego rodzaju problemy z tą grą. Będzie wszystko w jednym miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1016 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Zgadza się. Może się i czepiam. Ale w rzeczywistości wsadziłem psu pod ogon dzięki tej grze 549,00 zł. i dlatego mam takie pretensje, że barachło nie chodzi tak jak powinno. Dlaczego aż tyle kasy mnie ta wątpliwa przyjemność kosztowała? Bo najpierw kupiłem w MM grę za 99,99 zł. Po zainstalowaniu okazało się, że poza ekranem powitalnym gry nic więcej nie chce się uruchomić. Powód znalazłem bardzo szybko - Gigabyte ATI Radeon X800XL 512 MB. Nie obsługiwana karta. No to wycieczka do sklepu i zakup za namową sprzedawcy rzeczonej NVidii GeForce Gainwarda 9600 GT 512MB/256bit w wersji Bliss Golden Sample czyli fabrycznie podkręcanej za 449,00 zł. Poszło. Ale nie do końca tak jak piszę powyżej.
Zawsze można pożartować, że dzięki temu bublowi mam teraz w miarę przyzwoitą grafikę na pokładzie. Tylko po co? Na ATI X800XL też wszystko chodziło i to na dobrym poziomie."Wiedźmin" bujał się jak rakieta a to coś chyba znaczy. I na koniec konkluzja - jeżeli rozwój gier, ich wymagań i problemów z tym związanych ma iść w tym kierunku co ME to ja z tego pociągu wysiadam i zakupię blaszankę konsolę np. PS3 i będę miał w poważaniu defragmenty, klucze rejestru itp.itd. Bez nerwów i komfortowo. A za te 549 zł. mogłem kupić PS2 i Final Fantasy X, X-2 oraz XII i ceszyć się legendarnymi grami a nie wpieniać nad gniotem który tak się ma do KOTOR-a ( wielu do tej gry ten chłam porównuje) jak kozi zad do rusznicy ppanc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Dnia 05.08.2008 o 20:48, Perkoz_1 napisał:

Zawsze można pożartować, że dzięki temu bublowi mam teraz w miarę przyzwoitą grafikę
na pokładzie. Tylko po co? Na ATI X800XL też wszystko chodziło i to na dobrym poziomie."Wiedźmin"
bujał się jak rakieta a to coś chyba znaczy. I na koniec konkluzja - jeżeli rozwój gier,
ich wymagań i problemów z tym związanych ma iść w tym kierunku co ME to ja z tego pociągu
wysiadam i zakupię blaszankę konsolę np. PS3 i będę miał w poważaniu defragmenty, klucze
rejestru itp.itd. Bez nerwów i komfortowo. A za te 549 zł. mogłem kupić PS2 i Final Fantasy
X, X-2 oraz XII i ceszyć się legendarnymi grami a nie wpieniać nad gniotem który tak
się ma do KOTOR-a ( wielu do tej gry ten chłam porównuje) jak kozi zad do rusznicy ppanc.

Wiesz, jak ja kląłem na Kotora 2? Chrzanił mi się tak, że lepiej nie mówić. Ale pojawiły się patche i było dobrze. Mass Effect (jako gra) jest super, moim zdaniem lepszy niż Kotor. Fakt, że ja nie miałem żadnych problemów technicznych...Pewnie lada dzień pojawią się rozwiązania tych problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 20:48, Perkoz_1 napisał:

I na koniec konkluzja - jeżeli rozwój gier,
ich wymagań i problemów z tym związanych ma iść w tym kierunku co ME to ja z tego pociągu
wysiadam


Rozumiem twoją frustrację. W kóncu jak coś ie kupuje to chcemy, żeby działało. Ale, żeby od razu grę nazywać chłamem, a twórców obrzucać jajami? Mi, tak jak wielu tysiącom graczy w Polsce i na świecie gra chodzi bez problemu , a to chyba coś znaczy. Gdyby program był spaprany od samego początku to raczej każdy by narzekał, a ten temat miałby kilkaset stron. Tak więc bardzo proszę nie psioczyć na grę tylko dlatego, że "Mi nie działa, a twórcy są be", ponieważ nie jest to wina samego programu, tylko tego, że nioestety każdy ma inny komputer, i nie da sięczasami dostosować do wszystkich warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja aktualnie mam w zasadzie kilka pytań:

1. Czy w końcu wiadomo, dlaczego zainstalowana gra nie chce rozpoznać oryginalnej płyty z grą kiedy w znajduje się w napędzie na SATA?
Ponieważ całkiem przypadkiem w komputerze mam jeszcze drugi napęd na UDMA (ten z makaronem), więc teoretycznie problem się rozwiązał, ale strach pomyśleć, co by było gdybym nie miał. U mnie to samo jest w zasadzie z każdą ostatnio kupioną grą w CDP, np. Gears of War, Spellforce 2 (dodatek).
Poza tym nawet w tym napędzie na UDMA udało się ją uruchomić dopiero za którymś razem i teraz już chodzi bez marudzenia, ale przez kilka podejść wywalało mi komunikat "Game cośtam" - niestety nie zapamiętałem co to było, ale brzmiało jak nieaktualna wersja lub coś w tym stylu, znam angielski, ale tego słowa akurat nie i zajęty innymi sprawami nie sprawdziłem o co chodziło.

2. Nieregularnie i bez wyraźnej przyczyny po wejściu w menu nie pojawia się kursor (tzn. jest niewidzialny), w związku z czym muszę klawiaturą wyjść z gry i odpalić ponownie i... jest ok.

3. Bardzo rzadko, ale bywa, że gra - ni z gruszki ni z pietruszki- crashuje i wyskakuje na pulpit bez żadnego alertu. Efekt jest taki jak przy użyciu ALT+F4, który akurat w tej grze nie działa, więc z pewnością tego nie można zrobić przypadkiem macając klawiaturę. Nic też nie może to mieć wspólnego z temperaturą podzespołów, bo mam po prostu chłodno - max. to 55 st. karta grafy.

4. Rwą się początki dialogów lub czasem dość długo trzeba czekać aż część mówiona dialogu ruszy. W oryginalnej wersji angielskiej (nie wydanej przez CDP) tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 22:00, Aurelinus I napisał:

4. Rwą się początki dialogów lub czasem dość długo trzeba czekać aż część mówiona dialogu
ruszy. W oryginalnej wersji angielskiej (nie wydanej przez CDP) tego nie ma.


Drobna poprawka - czasem jest. Zauważyłam, że kiedy dłużej gram "jednym ciągiem" to tak się potrafi zacząć robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 22:00, Aurelinus I napisał:

Ja aktualnie mam w zasadzie kilka pytań:

1. Czy w końcu wiadomo, dlaczego zainstalowana gra nie chce rozpoznać oryginalnej
płyty z grą kiedy w znajduje się w napędzie na SATA
?


Współczuję nagrywarki...Ja mam jakiegoś Samsunga na Sata i działa bez niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 22:33, ziptofaf napisał:

> Ja aktualnie mam w zasadzie kilka pytań:
>
> 1. Czy w końcu wiadomo, dlaczego zainstalowana gra nie chce rozpoznać oryginalnej

> płyty z grą kiedy w znajduje się w napędzie na SATA
?

Współczuję nagrywarki...Ja mam jakiegoś Samsunga na Sata i działa bez niczego.


Ja mam odtwarzacz Asusa na SATA, i nagrywarkę Pioneera (111D) na UDMA, więc nie wiem czego współczuć, zwłaszcza, że to nie jest odosobniony przypadek, sporo osób zgłasza ten problem, a pachnie to badziewiactwem zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 23:04, Aurelinus I napisał:

Ja mam odtwarzacz Asusa na SATA, i nagrywarkę Pioneera (111D) na UDMA, więc nie wiem
czego współczuć, zwłaszcza, że to nie jest odosobniony przypadek, sporo osób zgłasza
ten problem, a pachnie to badziewiactwem zabezpieczenia.


Raczej starą płytą główną, która nie radzi sobie z napędami na SATA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 23:12, ziptofaf napisał:

Raczej starą płytą główną, która nie radzi sobie z napędami na SATA...

Z całą pewnością EVGA 780i to stary złom; teraz przyczepisz się do procesora czy karty graficznej? ... ech, człowieku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 23:36, Aurelinus I napisał:

Z całą pewnością EVGA 780i to stary złom; teraz przyczepisz się do procesora czy karty
graficznej? ... ech, człowieku...


Wiesz, chipsety Nvidii bywają awaryjne...Ale nie w tym przypadku, mój błąd. A do procesora się nie przyczepię, bo on ma marginalne znaczenie. Karta graficzna - być może...ale wątpię, o ile nie masz grata sprzed wieku, który musiałby być na dodatek uszkodzony (a pewnie nie masz). Ta gra po prostu jest dziwna - u mnie (i u wielu innych osób) chodzi perfekcyjnie, a u innych wcale.
Tyle, że nie odczytywanie płyty musi mieć związek albo z samym napędem (ja raz tak miałem, że moja nagrywarka CD za nic nie odczytywała płyty z Divine Divinity, zwykły napęd DVD rozwiązał problem na dobre), albo z płytą główną (starsze modele nie radziły sobie z napędami pod Sata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 23:49, ziptofaf napisał:

> Z całą pewnością EVGA 780i to stary złom; teraz przyczepisz się do procesora czy
karty
> graficznej? ... ech, człowieku...

Wiesz, chipsety Nvidii bywają awaryjne...Ale nie w tym przypadku, mój błąd. A do procesora
się nie przyczepię, bo on ma marginalne znaczenie. Karta graficzna - być może...ale wątpię,
o ile nie masz grata sprzed wieku, który musiałby być na dodatek uszkodzony (a pewnie
nie masz). Ta gra po prostu jest dziwna - u mnie (i u wielu innych osób) chodzi perfekcyjnie,
a u innych wcale.
Tyle, że nie odczytywanie płyty musi mieć związek albo z samym napędem (ja raz tak miałem,
że moja nagrywarka CD za nic nie odczytywała płyty z Divine Divinity, zwykły napęd DVD
rozwiązał problem na dobre), albo z płytą główną (starsze modele nie radziły sobie z
napędami pod Sata).


Problem w tym, że oprócz mnie zgłosiło ten problem, i to nie tylko w odniesieniu do ME (tak jak i u mnie), sporo osób, miałem wcześniej płytę na 680i i 965 Intela, za każdym razem to samo. Ale jakoś nie przypominam sobie, żeby działo się to z wydawnictwami zagranicznymi ani nawet Cenegi, więc mimo wszystko zakładam, że jednak samo zabezpieczenie lub instalacja gry miesza w rejestrze lub cokolwiek i taki jest efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 22:00, Aurelinus I napisał:

1. Czy w końcu wiadomo, dlaczego zainstalowana gra nie chce rozpoznać oryginalnej
płyty z grą kiedy w znajduje się w napędzie na SATA
?


Jakiej firmy jest to naped? Jesli LG, to wspolczuje, bo produkty tej firmy czesto maja tak, ze nie czytaja plyt w sumie nie wiadomo dlaczego. Jesli innej firmy czy zaktualizowales firmware?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Przepraszam, ze tak nie na temat ale mam problem. przynajmniej tak mi sie wydaje choć może to cos ze mną i moja spostrzegawczością, otóż nie mogę nigdzie znaleźć kodu rejestracyjnego, i tu moje pytanie. Gdzie on jest! Z góry dziękuje za podpowiedzi i przepraszam za tak lakoniczne pytanie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2008 o 18:48, konarek napisał:

Witam. Przepraszam, ze tak nie na temat ale mam problem. przynajmniej tak mi sie wydaje
choć może to cos ze mną i moja spostrzegawczością, otóż nie mogę nigdzie znaleźć kodu
rejestracyjnego, i tu moje pytanie. Gdzie on jest! Z góry dziękuje za podpowiedzi i przepraszam
za tak lakoniczne pytanie. pozdrawiam


Na odwrocie instrukcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 23:04, Aurelinus I napisał:

Ja mam odtwarzacz Asusa na SATA, i nagrywarkę Pioneera (111D) na UDMA, więc nie wiem
czego współczuć, zwłaszcza, że to nie jest odosobniony przypadek, sporo osób zgłasza
ten problem, a pachnie to badziewiactwem zabezpieczenia.


Też mam Asusa i u mnie chodzi. Próbowałeś może zaktualizować firmware w napędzie? U znajomego aktualizacja firmware rozwiązała problem, pisałem o tym wcześniej.

Ja mam DRW-2014L1. Jakby co to na tym działa (i na odpowiedniku SATA też bo sprawdzałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2008 o 08:41, Wojman napisał:

> 1. Czy w końcu wiadomo, dlaczego zainstalowana gra nie chce rozpoznać oryginalnej

> płyty z grą kiedy w znajduje się w napędzie na SATA
?

Jakiej firmy jest to naped? Jesli LG, to wspolczuje, bo produkty tej firmy czesto maja
tak, ze nie czytaja plyt w sumie nie wiadomo dlaczego. Jesli innej firmy czy zaktualizowales
firmware?


Co ty chcesz od LG? ja mam i działa wyśmienicie :) GSA-H54L to dobry model z light scribe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2008 o 19:33, Piwomaniak napisał:

Co ty chcesz od LG? ja mam i działa wyśmienicie :) GSA-H54L to dobry model z light scribe.


To zeby ich urzadzenia dobrze dzialaly. Po prostu LG produkuje urzadzenia, ktore slyna z tego, ze sa wadliwe. Wiem po sobie bo mam nagrywarke wlasnie LG i ciagle sa z nia problemy. W pracy mam monitor LG i z nim tez sa ciagle problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.08.2008 o 20:22, Wojman napisał:

To zeby ich urzadzenia dobrze dzialaly. Po prostu LG produkuje urzadzenia, ktore slyna
z tego, ze sa wadliwe. Wiem po sobie bo mam nagrywarke wlasnie LG i ciagle sa z nia problemy.
W pracy mam monitor LG i z nim tez sa ciagle problemy.

ja też mam monitor lg (flatron 17 cali) i póki co w ciągu 4 lat miał tylko jedną awarię, w 2 i pół roku po zakupie wymieniono mu w ramach gwarancji moduł zasilania czy jakoś tak (problemów z takową brak, zawieziony do serwisu i parę dni później naprawiony) .... to chyba zależy jak się trafi (ew jaki sprzęt) bo napędy optyczne tej firmy faktycznie potrafią być problematyczne (zwłaszcza jeśli gra secu-romem zabezpieczona, a ME chyba takowy ma).
edit niewiem jak tam teraz, ale gdy go kupowałem to monitory tej firmy miały 1 klasę jakości przez miesiąc od zakupu. czyli dowolny uszkodzony piksel kalikował go do wymiany, co wcale nie jest takie pewne u innych producentów (a i tak w sklepie firmowym usłyszałem żeby wziął, przetestował i w ciągu tygodnia przywiózł albo monitor z powrotem albo gwarancję do podbicia, czyli byli pewni swojego sprzętu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.08.2008 o 22:00, Aurelinus I napisał:

1. Czy w końcu wiadomo, dlaczego zainstalowana gra nie chce rozpoznać oryginalnej
płyty z grą kiedy w znajduje się w napędzie na SATA
?

Wiadomo. Bo napędy na tym kontrolerze nie są do końca zgodne ze specyfikacją urządzeń DVD na interfejsie PATA czy SCSI. Ludzie, którzy łamią zabezpieczenia takie jak Starforce czy securom używają właśnie tak podłączonych napędów, aby zabezpieczenie się poddało przy próbie autoryzacji kopii gry zabezpieczonych tymi metodami/programami. Jednak dla nowszych wersji tych zabezpieczeń zamiast się poddawać i autoryzować płytę, zabezpieczenie po prostu odrzuca je, w tym nawet prawidłowe, oryginalne płyty.

Od siebie proponuję po prostu bardzo ostrożnie podchodzić do napędów DVD na interfejsie SATA. Na starszych kontrolerach tego typu pojawiają się również błędy zapisu/odczytu na zupełnie prawidłowych płytach.
Dlatego zawsze radzę eksperymentowanie z napędami SATA tylko jak do dyspozycji ma się drugi napęd na PATA lub SCSI.
Istotne może być zaktualizowanie firmware napędu oraz BIOS komputera/firmware kontrolera SATA.

Dnia 05.08.2008 o 22:00, Aurelinus I napisał:

2. Nieregularnie i bez wyraźnej przyczyny po wejściu w menu nie pojawia się kursor (tzn. jest niewidzialny)

Spróbuj włączyć "sprzętowy", który nie jest domyślnie włączony. Co dziwniejsze ten sprzętowy wygląda jak ten z gry, a "programowy" to po prostu biała strzałka z Windows.

Dnia 05.08.2008 o 22:00, Aurelinus I napisał:

4. Rwą się początki dialogów lub czasem dość długo trzeba czekać aż część mówiona dialogu ruszy.

Ten błąd wymaga patcha. Pojawia się to na wszystkich maszynach i wszystkich możliwych konfiguracjach. możesz spróbować obniżyć (albo podwyższyć) priorytet procesu e5.1000.exe, który jest działającym w tle zabezpieczeniem macromedia. W każdym razie problemy są najprawdopodobniej z nim związane.

Dnia 05.08.2008 o 22:00, Aurelinus I napisał:

W oryginalnej wersji angielskiej (nie wydanej przez CDP) tego nie ma.

Prawdopodobnie przez inny typ zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować