Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect PL (PC) - recenzja

120 postów w tym temacie

Gra wypas...

Dorociński w roli komandora na samym początku jakiś taki denerwujący ale po jakimś czasie albo się bardziej wyrobił albo się po prostu przyzwyczaiłem, wiec bym nie przesadzał z tym linczem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku (przed premierą) nie miałam przekonania do tej gry. Dopiero jak zaczęłam czytać komentarze graczy (nie tylko na gram.pl), Mass Effect bardziej przyciągnął moją uwagę ;) Teraz wiem, że w grę na pewno zagram (prawdopodobnie w drugiej połowie wakacji, jak napłyną fundusze na sierpniowe zakupy ;).
A co do polskich głosów, to muszę przyznać, że ja nigdy nie zwracałam zbyt dużej uwagi na to.
Nie mówię, żeby było mi to kompletnie obojętne, ale w moim odczuciu nie jest aż tak ważne jak grafika, fabuła itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taki mały detal odnośnie tej recenzji - w wersji na xboksa 360 również mamy aktywną pauzę, również możemy wydawać polecenia swoim towarzyszom i również możemy decydować o używanych przez nich broniach i talentach. nie bardzo więc widzę czym to co opisuje autor miałoby się różnić od wersji oryginalnej. a autor podkreśla to jakby była to jakaś różnica diametralnie zmieniająca grę... tylko że właśnie nie ma żadnej różnicy, więc?

natomiast dla marud, że niby gra jest krótka i płytka - http://masseffect.wikia.com/wiki/Mass_Effect_Wiki
ta strona to istne kompendium wiedzy na temat świata i gry. nie wiem, jak bardzo trzeba by się spieszyć grając i jak niedbale podchodzić do rozgrywki, żeby skończyć tę grę w dwa dni :/ no chyba że siedzenia non stop, to może by się dało. ja w mass effect gram teraz 3 raz. jak dotąd wychodzi na to, że 40 godzin na jedno przejście to i tak za mało, żeby zaliczyć wszystkie questy i jeszcze brać aktywny udział w dialogach, a nie tylko przeskakiwać kolejne wypowiedzi, żeby szybciej skończyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 17:59, PavelZ napisał:

Mówisz, że szybko - dziwne - jakoś nie mogę znaleźć żadnego wolnego sidequesta w cytadeli
- wszystkie chyba zrobiłem. Tzn został jeden z opiekunami szukam jeszcze dwóch - gdzieś
sie pochowali. Zmartwiłeś mnie - myślałem że gram wyjątkowo wolno i gry wystarczy mi
hoho na jeszcze dłuuugo. W sumie specjalnie ją wydłużałem tym podsłuchiwaniem mobków,
zwiedzaniem cytadeli rozmowami z każdym kto tylko chciał rozmawiać...


heh, zrobienie z siebie Widma, to dopiero początek gry, bez tego nawet nie opuścisz cytadeli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyłem grę. Zrobiłem raczej wszystkie misje i ostatni zapis nosi czas 54 godzin i 12 minut (zapis jest zrobiony przed ostatnią walką). Czy to dużo? Dla mnie - jest oki. Szczególnie, że i tak zamierzam przejść ją przynajmniej z jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie przejście ME zajęło 27 godzin 24 minuty. Przy tym zrobiłem 80-90% misji pobocznych, byłem na każdej dostępnej planecie. Nie jest to oszałamiający wynik biorąc pod uwagę to że misje poboczne są strasznie nudne [wyląduj MAKO-pojedź do wykrzyknika/znaku zapytania-rozwal to co jest do rozwalenia-koniec misji pobocznej(są nieliczne wyjątki od tego schematu, ale można je na palcach jednej ręki policzyć)]. Są tylko wypełniaczem, dodatkowo niedopracowanym. W niezbadanych światach jest z 5 schematów budynków, i te pięć schematów rozdzielonych na wszystkie planety. Strasznie się na tym zawiodłem. Tak naprawdę poza wątkiem głównym nie warto się w nic innego zagłębiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do schematyczności budynków to masz 100% racji. A u mnie ten czas, wziął się zapewne i stąd, że ja poza samym graniem, lubiłem sobie jeszcze połazić i popatrzeć. Dla przykładu w takiej Cytadeli, to zanim wziąłem się za wykonywanie jakiejkolwiek misji, to najpierw całą sobie dokładnie pozwiedzałem ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tego gra rejestruje czas nawet jak ''spauzujemy'' gre w menu i pojdziemy zrobic sobie herbate, wyjdziemy z psem albo czytanie leksykonu.
troche bez sensu ale co tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

troche czasu minelo, emocje opadly, i moge napisac teraz ze ZNOW dlaismy sie zrobic w banie !!! @#$&#^&#$#$$.
czemu?
cale te paplanie bzdur ze tylko do dnia premiery cena podstawowej wdycji bedzie wynosic 95 a potem juz 129 zeta !
cala ta nagonka, a teraz co???

w sieci MediaM - Mass za 99 zeta w edycji specjalnej z ARTBOOKIEM.
jesli ktos woli inny gadzet - prosze bardzo - za 10 zeta wiecej edycja specjalna w empiku - z koszulką N7 !

a ja jak skonczony frajer uwierzylem w bajki gram.pl i kupilem goła edycje podstawową z "promocyjna cene'' 95 zeta.

NO MORE !!!!!!!!!!!!!!
przegraliscie.
z czasem takie rzeczy wychodzą jak sie chce kogos naciągnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

e tam przesadzasz

Fakt sam kupilem w MM za 99 zł z tzw artbookiem - tylko ze ten artbook leży gdzieś głeboko na dnie szafy nic specjalnego, więcej to straszny bubel nikomu bym sie tym nie chwalił. W Empiku za 10 zł t-shirt. Cóż na bazarze są po 7 zł i to całkiem przyzwoite. Ot gra plus cena kawałka bawełny.

Co do ceny - mamy wolny rynek nikomu nie można nakazać stosowania sztywnych cen. Jak sieć Media Markt chce mieć mniejszą marze to jej sprawa.

Co do Twojej wypowiedzi - żyjesz atakowany zewsząd reklamami, sloganami i jeszcze dajesz sie na to nabrać marketingowcom :) ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh, no widzisz, czlowiek czasami po prostu CHCE uwierzyc jak na coś dlugo czeka.. ;)
jednym artbook sie spodoba innym nie, jeszcze inni wola na koszulce ''łyżwe'' niż logo N7 - gusta i gusciki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LIZZU masz już lekarstwo na wieszającego się mass effecta? Wiesza się praktycznie za każdym wczytaniem gry Juz sam nie wiem. W pomocy napisali, żebym zmienił stery do dźwięku :/ Oczywiście nic to nie dało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam. grę skończyłem ale ile się nakląłem po drodze to moje ....
apogeum nastąpiło na noverii.

jedyne wyjscie to ctrl+alt+del i modlic sie zeby wywalilo na pulpit nie zamykając przy tym gry. po powrocie z paska chodzi juz normalnie i przynajmniej nie tracimy czasy na restart kompa. czasem wystarczy owa kombinacja klawiszy na przemian z ESC.

no ale czy tak powinno wyglądać granie .. :/ ?

czekam na BDtS, i odinstalowuje gre z dysku z ulgą i nadzieją że przy częsci drugiej nie bede musiał uczyć sie nowych przeklenstw.
mialem przechodzic drugi raz - ale sobie darowalem.. szkoda nerwow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszecie strasznie dziwne rzeczy 11 godzin w cytadeli ?? chyba jednak sie obijasz :p po 21h 27 min bylem po pierwszym przejsciu ze 100 % misji pobocznych po kolejnych 8h bylem po 2 przejsciu i 60 poziomie takze da sie to szybko zrobic (sekret tkwi w czytaniu dialogow a nie sluchaniu ich i uzywaniu spacji :) ) a wlasnie jestem w trakcie trzeciego przejscia nowa klasa i chyba zmieszcze sie ponizej 15 h jak masz w druzynie liare i tali grajac zolniezem to nic nie jest w stanie cie powstrzymac.

Niestety wieszanie jest straszne ale przynajmniej u mnie nie zdarza sie czesto na cale moje granie 4 razy z czego 2 razy gra chodzila wszyscy wokol biegali i strzelali a mnie jakby odcielo kalwiature.

Pomimu kilku wad gre uważam za fantastyczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gra jest super przeszedłem 4 razy za każdym razem inną klasą i postacią. Nie wiem oc wam chodzi z tymi zwieszkami podczas wczytywania mnie jeszcze nigdy się to nie zdarzyło, ale za to mam inny błąd- jeśli zostane sparaliżowany(zapomniałem nazwy mocy) gra zawiesza sheparda w miejscu i powoduje że cofa się w sam róg pomieszczenia. nie da się nic zrobić i trzeba czekac az cię zabiją:P
Ale poza tym gra jest fantastyczna przymierzam się do ukończnia jej po raz 5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w dwie wersje Polską (polski dubbing) i Angielską (kinowa polska wersja) i bardziej mi przypadła do gustu... Polska to pierwszy raz od czasów Gothica II która to Polska wersja jest dla mnie lepsza od Angielskiej. Bardzo podobają mi się głosy w grze, a komandor Shepard został zagrany świetnie, bardzo mi się Dorociński w jego roli podoba, jego głos jest opanowany i spokojny- taki jaki powinien mieć komandor. A bluzgi Wrexa są cool ;) Bardzo fajnie wyszła w Joanna Pach w roli Liary, jej głosik idealnie pasuje do tej postaci :)
Fajnie, że jest świetna gra i świetna polonizacja, szkoda tylko, że EA POLSKA zepsuło to tworząc w ME2 dubbing fatalny, ale zresztą i ME2 moim zdaniem to niewypał :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować