Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wolfenstein - pierwsze obrazki

44 postów w tym temacie

Harpen

Wczoraj poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat nowej strzelaniny tworzonej przez połączone siły zespołów id Software i Raven Software. Mowa oczywiście o kontynuacji legendarnego FPS-a z 2001 roku o nazwie Return to Castle Wolfenstein. Natomiast dzisiaj, dzięki redaktorom serwisu Games Tiscali, możemy obejrzeć pierwsze obrazki z gry.

Przeczytaj cały tekst "Wolfenstein - pierwsze obrazki" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 14:02, Paulie Nord napisał:

> Ani trochę na tę grę nie czekam.
>
> No, chyba że powstanie RTCW: Enemy Territory 2 :D

Dokładnie, Seph ^^

No właśnie to była świetna gra... ale teraz jest taka mdła już ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 13:57, Sephirath napisał:

Ani trochę na tę grę nie czekam.

No, chyba że powstanie RTCW: Enemy Territory 2 :D


Dooookładnie :) Może wpadną na to i powstanie nowe ET :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Mowa oczywiście o kontynuacji legendarnego FPS-a z 2001 roku o nazwie Return to Castle Wolfenstein." - legendarny jest Wolfenstein 3D... RtCW jest grą bardzo dobrą, ale nie przesadzajmy.
"Gra ukaże się na konsolach Xbox 360 oraz Playstation, a także będzie osiągalna dla posiadaczy komputerów osobistych PC." - powinno być ''gra ukaże się na PeCetach, a także będzie osiągalna dla konsol Xbox 360 oraz Playstation'' ;). Ale i to byłoby niezbyt poprawne - Wolfenstein powinien być serią exclusive dla PC. Wiem, że W3D i RtCW pojawiły się już na konsolach, aczkolwiek nawet nie dorastały do pięt ich ''blaszakowym'' odpowiednikom. Gra wygląda imho bardzo dobrze, klimatycznie. Zapowiedź tej gry jest dla mnie ogromnym szokiem - zaraz po Diablo III to z pewnością wydarzenie roku. Poza tym jak każdy fan dobrych FPS''ów na grę czekam z niecierpliwością. Jestem też ciekawy co dzieje się z Doom''em 4...

EDIT: Tak, narzekajcie na grafikę bo przecież "w Mortyr 4 była lepsza". Racja, grafika to pierwszy element jaki rzuca się w oczy, ale pozostaje jeszcze klimat i grywalność, które w poprzednikach rozwalały ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legendą to jest Wolfenstein: Enemy Territory. Wciąż miliony graczy, w tym ja, grają w to cudo. Nikt nie patrzy się na to, że jest mały arsenał broni, że grafika nie jest już tak wspaniała jak kiedyś, ale każdy gra, i się cieszy :) Coś czuje że jednak RtCW 2 nie będzie zbyt dobrą grą, choć czekam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 14:09, Metalhead86 napisał:

"Mowa oczywiście o kontynuacji legendarnego FPS-a z 2001 roku o nazwie Return to Castle
Wolfenstein." - legendarny jest Wolfenstein 3D... RtCW jest grą bardzo dobrą, ale nie
przesadzajmy.


Dokładnie. Poza tym przy id Software jest napisane (Doom 3) - przecież ich wiekopome dzieło to Wolf, Doom, Quake! Ja wiem, że pamięć (i wiedza) co niektórych jest krótka, ale nie popadajmy w tę fatalną amerykańską manierę ("film reżysera Black Hawk Dawn" - o Ridleyu Scocie w reklamie "American Gangster" - co z tego, że stworzył takie legendy jak "Blade Runner" czy "Obcy"). To samo z Raven Soft., który zrobił Hexena, Heretica, Soldier of Fortune oraz Jedi Knight II/III.

Dnia 13.07.2008 o 14:09, Metalhead86 napisał:

"Gra ukaże się na konsolach Xbox 360 oraz Playstation, a także będzie osiągalna dla posiadaczy
komputerów osobistych PC." - powinno być ''gra ukaże się na PeCetach, a także będzie
osiągalna dla konsol Xbox 360 oraz Playstation'' ;)


I znowu muszę się zgodzić - nie wyobrażam sobie by gra, będąca jakimś tam nawiązaniem do Wolfensteina 3D - protoplasty współczesnego shootera FPP - nie ukazała sie na swojej macierzystej platformie.

Dnia 13.07.2008 o 14:09, Metalhead86 napisał:

Ale i to byłoby niezbyt poprawne - Wolfenstein powinien być serią exclusive dla PC.


To akurat mi zwisa - skoro chcą sprzedawać na konsolach, to droga wolna.

Dnia 13.07.2008 o 14:09, Metalhead86 napisał:

Poza tym jak każdy fan dobrych FPS''ów na grę czekam z niecierpliwością.
Jestem też ciekawy co dzieje się z Doom''em 4...


Mnie w tych zapowiedziach martwią zapowiedzi "nadprzyrodzonych mocy" głównego bohatera. Blaskowitz nie ma i nie miał nigdy żadnych mocy - ktoś się tu chyba zapatrzył na Jedi Knighta. :/ Siła BJ tkwi w giwerach i morzu pocisków, a nie w żadnych błyskawicach ciskanych z palców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 14:30, Vojtas napisał:

Dokładnie. Poza tym przy id Software jest napisane (Doom 3) - przecież ich wiekopome
dzieło to Wolf, Doom, Quake! Ja wiem, że pamięć (i wiedza) co niektórych jest krótka,
ale nie popadajmy w tę fatalną amerykańską manierę ("film reżysera Black Hawk Dawn" -
o Ridleyu Scocie w reklamie "American Gangster" - co z tego, że stworzył takie legendy
jak "Blade Runner" czy "Obcy"). To samo z Raven Soft., który zrobił Hexena, Heretica,
Soldier of Fortune oraz Jedi Knight II/III.

Tak, tylko kto pamięta o takich legendach? Dla większości ludzi to są mity... A zresztą po co komu Wolf 3D gdy ma Halo 3 z ultra-realistyczną grafiką na Xklocku? <ironia mode off>

Dnia 13.07.2008 o 14:30, Vojtas napisał:

I znowu muszę się zgodzić - nie wyobrażam sobie by gra, będąca jakimś tam nawiązaniem
do Wolfensteina 3D - protoplasty współczesnego shootera FPP - nie ukazała sie na swojej
macierzystej platformie.

Było to zdanie imho niezbyt dobrze sformułowane ;). Jak powiedziałeś, niemożliwością jest nieukazanie się sequel''a (mnie lub bardziej nawiązującego) Wolfenstein''a 3D i RtCW.

Dnia 13.07.2008 o 14:30, Vojtas napisał:

To akurat mi zwisa - skoro chcą sprzedawać na konsolach, to droga wolna.

Oj mi to akurat nie zwisa. Gdy chcą robić równocześnie FPS''a na konsolach i PeCetach wiąże się to z pewnymi uproszczeniami w gameplay''u w obu wersjach.

Dnia 13.07.2008 o 14:30, Vojtas napisał:

Mnie w tych zapowiedziach martwią zapowiedzi "nadprzyrodzonych mocy" głównego bohatera.
Blaskowitz nie ma i nie miał nigdy żadnych mocy - ktoś się tu chyba zapatrzył na Jedi
Knighta. :/ Siła BJ tkwi w giwerach i morzu pocisków, a nie w żadnych błyskawicach ciskanych
z palców.

Dokładnie. BJ nigdy nie używał mocy paranormalnych, a wręcz przeciwnie - tępił je tonami ołowiu. Ale jak widać nawet taka firma jak id Software posunie się do tego stopnia, dając bajery graficzne czy innego typu, żeby grę jak najlepiej sprzedać (zwłaszcza graczom konsolowym, nie ukrywajmy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze obrazki nie mówią zbyt wiele, lepiej poczekać do pierwszych zapowiedzi ;) Wtedy będę wiedział, czy na grę warto czekać, czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 14:42, Metalhead86 napisał:

> To akurat mi zwisa - skoro chcą sprzedawać na konsolach, to droga wolna.
Oj mi to akurat nie zwisa. Gdy chcą robić równocześnie FPS''a na konsolach i PeCetach
wiąże się to z pewnymi uproszczeniami w gameplay''u w obu wersjach.


Myślę, że to akurat zależy od podejścia konkretnego developera. Były na PC robione konwersje, który były niemal żywcem przenieisione z konsoli - i poniosły porażkę. Wszystko da się rozwiązać z uwzględnieniem specyfiki platform, trzeba mieć tylko wolę, by to zrobić. Druga rzecz - tylko na komputerach istnieje środowisko twórców modów. To właśnie mody w wydatny sposób przedłużają życie wielu tytułom. Jest to rzecz, której nie ma na żadnej konsoli i zapewne nie będzie. Płatne multi na konsolę nie trwa wiecznie - bez modów (szybciej niż później) gra umrze. ID nie robi tak szybko gier.Jeśli Carmack i ID w niedalekiej przyszłości zrezygnuje z PC, to w rezultacie oleje ciepłym moczem nie tylko całe swoje dziedzictwo (które jest bezcenne), ale oleje też połświatek modów (co przekłada się na konkretne pieniądze) - krótko mówiąc będzie krótkowzrocznym idjotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"a także będzie osiągalna dla posiadaczy komputerów osobistych PC." No to mamy nowego wolfa (widać że PC mają w duszy) :/ niedługo kurcze dojdzie do tego że na WCG i ESWC na Xboxie będą grać Neo i inni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować