Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3: Dragon Age nie tylko na PeCetach?

20 postów w tym temacie

Phi, też mi nowość znaleźli ;P. Jakieś pół roku temu czytałem na forum BioWare, że robią grę PeCetową, ale nie wykluczają że zrobią port na konsole. W późniejszym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam już powątpiewać w świetność Dragon Age''a... W końcu ma to być prawdziwy cRPG, czy action-cRPG/Hack''n''Slash? Tego pierwszego nie wyobrażam sobie na konsole. Jest pewne, że gdy Dragon Age będzie grą multiplatformową, będzie to wiązało się z uproszczeniami w obu wersjach, czego przeboleć nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolałbym aby chłopaki z BioWare zajęli się kończeniem Dragon Age''a na PC, a nie się rozdrabniać na konsole.

Dragon Age miał być takim pecetowym exlusivem, ale widać, że BioWare zaczyna niestety zmieniać strategię. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 12:56, Metalhead86 napisał:

Zaczynam już powątpiewać w świetność Dragon Age''a... W końcu ma to być prawdziwy cRPG,
czy action-cRPG/Hack''n''Slash? Tego pierwszego nie wyobrażam sobie na konsole. Jest
pewne, że gdy Dragon Age będzie grą multiplatformową, będzie to wiązało się z uproszczeniami
w obu wersjach, czego przeboleć nie mogę.


Dragon Age był robiony tylko i wyłącznie z myślą o kompach(wierzę tej firmie, że rzeczywiście tak jest), a BioWare zapowiedział tylko że może w przyszłości zrobi port na konsole. Więc to nie my powinniśmy się martwić, a raczej konsolowcy "bo zbyt mało uproszczone będzie" ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 13:01, Sad Statue napisał:

Więc to nie my powinniśmy się martwić, a raczej konsolowcy "bo zbyt mało uproszczone
będzie" ;P

Haha, dokładnie ;). Jak najbardziej istnieje prawdopodobieństwo, że Dragon Age będzie grą multiplatformową - światem rządzi pieniądz. Czemu by nie zrobić wersji na konsole, by zarobić te dodatkowe parę milionów $? Dobrym przykładem będzie tutaj Crytek czy id Software. Jestem natomiast rad, że taki moloch jak Blizzard pozostaje firmą wyłącznie dla PeCetów - bo kto wyobraża sobie siekanie hord potworów na padzie? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym nic przeciwko.

Dragon Age: Origins zapowiada się na bardzo dobrego RPGa, robi go zresztą BioWare - a jak wiemy, ta firma stworzyła wiele, rewelacyjnych produkcji. Wątpię, by zmarnowali potencjał Dragon Age, a wydanie tego tytułu na konsole na pewno przyniosłoby im większe zyski. Czemu nie, ja tam jestem na tak!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niespodziewanie? Jak już ktoś napisał, Bioware wcale się z tym nie kryło na swoim forum. Na moje mogą zrobić konwersję na Wii, byle tylko wersja pecetowa na tym nie ucierpiała. I nie chwalcie tak Blizzarda, bo Diablo, jak sami mówią, to ich "najbardziej przyjazna konsolom marka"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się dobrze bo to BioWare w końcu i ono wydaje gry na PC. Czyżby małe odstępstwo? Może potrzeba im pieniędzy bardziej niż kiedyś. W sumie to mało mnie to obchodzi, ważne, że będzie na PC i to się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do uproszczeń - jak długo PC jest główną platformą gry, a konsole dostaną tylko port gdzieś w przyszłości, to nie ma problemu. Martwiłbym się gdyby zapowiedzieli, że gra od razu będzie multiplatformowa i zostanie wydana równolegle na wszystkie systemy.

O blizzarda też bym się nie martwił: Diablo jest obecnie PC i Mac only, a jeżeli nawet za x lat wyjdzie na konsolach to gracze pecetowi będą już mędzili o część czwartą :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to na forum bioware jeden z developerów wspomniał coś o wykorzystaniu marki dragon age w mozliwym konsolowym produkcie. To nie to samo co port dragon age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda że ta gra nie będzie wyłącznie tytułem PeCetowym , ale z drugiej strony nie ma co się dziwić że Electronic Arts oraz BioWare chcą wycisnąć ze swojej gry jak najwięcej pieniędzy. Najważniejsze żeby Dragon Age najpierw wyszedł na PC , a dopiero później ewentualnie trafił na konsole. W końcu PeCetowi też przysługuje jakieś pierwszeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaznaczyć, że ktos tu myli pojęcia.

Zeschuka powiedział "MARKA", a nie DA: Origins. Oni mają nadzieje, że DA stanie się silną marką i kolejne części DA może wyjdą na konole, nic o Origins tu nie ma ... znowu ktoś próbuje na siłę wstawiać słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 14:31, SHADOW-XIII napisał:

Chciałbym zaznaczyć, że ktos tu myli pojęcia.

Zeschuka powiedział "MARKA", a nie DA: Origins. Oni mają nadzieje, że DA stanie się silną
marką i kolejne części DA może wyjdą na konole, nic o Origins tu nie ma ... znowu ktoś
próbuje na siłę wstawiać słowa.

Właśnie. Czyżby znowu ktos chciał sprowokowac wojny fanboy''ów.
Swoja drogą nawet jeśli powstałyby wersje na konsole, to co z tego? W jaki sposób to umniejszy wersji pecetowej?
My dostalismy porty mass effect i jade empire, niech konsolowcy maja dragon age.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 14:31, SHADOW-XIII napisał:

Chciałbym zaznaczyć, że ktos tu myli pojęcia.

Zeschuka powiedział "MARKA", a nie DA: Origins. Oni mają nadzieje, że DA stanie się silną
marką i kolejne części DA może wyjdą na konole, nic o Origins tu nie ma ... znowu ktoś
próbuje na siłę wstawiać słowa.


Dokładnie, znowu nadinterpretacja.

Możliwe, że po prostu zrobią kiedyś tak jak z Baldur''s Gate (w końcu ta sama firma), czyli wydadzą główną sagę na PC i jakieś konsolowe spin-ofy bazujące na fabule głównej. Tak jak było z konsolowym Baldur''s Gate Dark Alliance. Jednak na prawdziwego cRPG w stylu DA, w którym bezpośrednio przychodzi nam sterować całą drużyną nie ma co liczyć, zwłaszcza że to nie w konsolowym stylu gdzie albo gra się jednym kolesiem, albo drużyną którą steruje się jak jednym kolesiem (większość jRPG).

Krótko mówiąc kolejne tworzenie sensacji z niczego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 12:59, Aragloin napisał:

Dragon Age miał być takim pecetowym exlusivem, ale widać, że BioWare zaczyna niestety
zmieniać strategię. :(

to nie bio ware zmienia strategie, tylko ea, który jest ich właścicielem. było to zresztą do przewidzenia, bo ea ma strategie maksymalizowania zysków za wszelka cenę, bez patrzenia na jakość, czy specyfikę gry. jak tak dalej pójdzie, to bio ware czeka w sensie artystycznym równia pochyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2008 o 16:48, jaceloth napisał:

to nie bio ware zmienia strategie, tylko ea, który jest ich właścicielem. było to zresztą
do przewidzenia, bo ea ma strategie maksymalizowania zysków za wszelka cenę, bez patrzenia
na jakość, czy specyfikę gry. jak tak dalej pójdzie, to bio ware czeka w sensie artystycznym
równia pochyła.


Nie, myślę, że prędzej Ray zamknie BioWare niźli poddał się zaleceniom EA...

Wierzę w ich, wierzę, że Dragon Age będzie na równi dobry co Baldur''s Gate II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 10:11, Aragloin napisał:

Nie, myślę, że prędzej Ray zamknie BioWare niźli poddał się zaleceniom EA...

to już się stało. EA jako wydawca ma dużo do powiedzenia, choćby w kwestii takiej, jak dedykowanie gry odpowiednim platformom (tylko pc, czy również konsole)

Dnia 18.07.2008 o 10:11, Aragloin napisał:

Wierzę w ich, wierzę, że Dragon Age będzie na równi dobry co Baldur''s Gate II.

twa wiara jest niewzruszona, a serce wielkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować