Zaloguj się, aby obserwować  
Budep

Runes of Magic - MMORPG

1851 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2009 o 23:07, Vandaeriel napisał:

Instaluje RoMa i wyskakuje mi że texture2.fdb is corrupted. Co zrobić?



Może w czacie pobierania uszkodził się jeden z pięciu plików instalacyjnych. Gorzej jak pobierałeś wszystkie na raz - zzipowane. Wtedy pozostaje chyba spróbować zassać instalke z innego źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Gram już trochę w RoM, ale to moje pierwsze MMO więc nie wiem wszystkiego i nieraz nie wiem o co ludziom chodzi. Może ktoś napisać co to znaczy aggro?
Nieraz tam ludzie piszą, że takie to a takie aggro mają albo trzeba mieć aggro , a ja nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2009 o 17:35, BluesBoy napisał:

Mam pytanie. Gram już trochę w RoM, ale to moje pierwsze MMO więc nie wiem wszystkiego
i nieraz nie wiem o co ludziom chodzi. Może ktoś napisać co to znaczy aggro?
Nieraz tam ludzie piszą, że takie to a takie aggro mają albo trzeba mieć aggro , a ja
nie wiem o co chodzi.


Umm, to co przed chwilą napisałem, to była drobna pomyłka, z resztą, odpisał ci już ktoś w temacie o grach mmo ogólnie jak sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 13:21, Kolumbiadek napisał:

Czy konta w Runes of Magic samoczynnie się usuwają po jakimś czasie niegrania ?


Nic mi o tym nie wiadomo, tzn - nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 10:49, Budep napisał:

Darmowe diamenty (20) dla postaci na serwerze powyżej 10 levela. Zerknijcie na meile
(na www :P)


Problem, że za te 20 diamentów niewiele można kupić... Ja zdecydowałem się na dwa mebelki dające bonus do TP:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś troche opowiedzieć o tej grze, przekonać mnie do pobrania jej ??? podać jej plusy [+] i minusy [-].
Mam też pytanie...
Czy uruchomienie sie tej gry [loading] zajmuje duzo czasu za każdym razem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 22:18, 1096 napisał:

Mógłby mi ktoś troche opowiedzieć o tej grze, przekonać mnie do pobrania jej ??? podać
jej plusy [+] i minusy [-].
Mam też pytanie...
Czy uruchomienie sie tej gry [loading] zajmuje duzo czasu za każdym razem ???


Recenzja Runes of Magic.

Nowy projekt Runes of Magic - czy da radę najlepszym?



Grę stworzyło tajwańskie studio Runewaker Entertainmen, więc zdawać by się mogło, że będzie to typowy grindowiec. Jednak jest całkiem inaczej i gra już teraz - w fazie Open Beta - bije inne f2p MMORPG.



Kilka miesięcy temu trafiłem na jednym z portali internetowych na informację, że powstaje darmowy World of Warcraft. Podchodziłem do tej informacji dość egoistycznie, już było wiele prób stworzenia darmowego WoW''a. Wreszcie po kilku miesiącach od tej informacji przypomniałem sobie o grze i postanowiłem ją ściągnąć. (zwłaszcza, że dostała wiele nagród za najlepszy darmowy MMORPG). Podczas zasysania gry (3,4GB) poczytałem o niej i oglądałem screeny. Niekiedy myslałem, że oglądam screeny z WoW! Podobna grafika, układ tabel i interfejs (vide screeny) Jednak nie traciłem apetytu na grę. Ba, opis zalet gry jeszcze bardziej mnie zniecierpliwił do rozpoczęcia zabawy. Raidy, title, dungeony, instancje, 600 questów, duży świat , dwuklasowość - tego nie mają inne MMO.

------------------------------------------------------------

No i się zaczęło

Po zainstalowaniu i spaczowaniu pojawił się ekran logowania. Piękna muzyka oraz ładny wodospad zrobiły wrażenie. Po wyborze serwera (PvE i PvP są.. wszystko to bardzo podobne do WoW) nadszedł oczekiwany moment. Tworzenie postaci. Do wyboru mamy 6 klas - Priesta, knighta, warriora, maga, scouta oraz rogue''a - bez możliwości wyboru rasy. (twórcy już zapowiadają druta i runedancera i nowe rasy) Podczas tworzenia możemy jeszcze zmienić wygląd twarzy i włosów jak i warunki fizyczne awatara (wzrost, szerokość barów itd). Następnie pozostaje wpisanie nicka i kilknięcie "Start"



Do boju marsz!

Na początku trafiamy do Pioneer''s Colony, małej wioseczki w której otrzymujemy pierwszą porcję questów. W grze questów jest ponad 600 (niektóre odbiegają od standardów i są ciekawsze), więc przez pierwsze kilkanaście leveli mamy ich zatrzęsienie. A warto je robić, bo otrzymujemy za nie oczywiście gold i exp, ale i title oraz TP i itemy. TP to nic innego jak puknty dzięki którym możemy rozwijać skille. Title osiągamy za zrobienie troszkę trudniejszego questa - wtedy nad nickiem możemy go dumnie prezentować. Itemy z questów za to są znacznie lepsze niż te w sklepach i nie można ich sprzedawać. Więc skąd pozyskiwać dobre itemy, gdy nie chce nam się ich farmić? W grze istnieje oczywiście Auction House, w którym znajdziemy wiele pożytecznych rzeczy. Na razie szwankuje trochę wyszukiwarka, ale to dopiero beta.

Pięknie tu...

W RoM świat jest duży. Główna mapa nie pokazuje całego świata odrazu, tylko dany kawałek na którym się znajdujemy, al''a WoW. Świat jest ciekawy. A jak wygląda sama Toborea? Zobaczymy wiele jaskiń, małych gospodarstw otoczonych polami, wysokie góry czy potężne miasta. Toborea jest klimatyczna i posiada wiele ciekawych smaczków. Nie raz przyjdzie nam wejść do jakiegoś budynku, nie raz przyjdzie nam wymordować potwory z bagna czy pola obok gospodarstwa i nie raz będziemy musieli przedzierać się przez tabuny bandytów aby dojść do NPC.Nie obcą sytuacją jest również tutaj strażnik zamknięty w klatce, czy upity, leżący człowiek na mieście. Po prostu świat daje wrażenie żywego.

Trzeba napisać również o samej grafice, która może nie zachwyca, ale jest przyjemna dla oka i podobna do grafiki w... zgadujcie.

Ciekawa sprawa ma się również z wyszukiwaniem NPC. Gdy nie wiemy, gdzie dany "komputerowiec" na nas czeka wystarczy wpisać jego nazwę bądź kliknąć w opisie questa jego imię i dać "follow" - automatycznie zostanie on zaznaczony na mapie i pojawi się strzałka, która nas do niego zaporwadzi. Można również kliknąć "Move to", ale nasza postać może się zablokować i nie dojść do celu. To do poprawienia.

Pisałem o grafice, czas na muzykę i odgłosy panujące w Taborea. O ile do odgłosów podczas walki i odgłosów otoczenia nie można mieć większych zastrzeżeń to do samej muzyki i odgłosów chodzenia można mieć i to spore zastrzeżenia. Muzyka gra, aż tu nagle się wyłącza i przychodzi nam czekać kilkanaście (jak nie lepiej...) minut aż zagra ponownie. A szkoda, bo jest ona naprawdę ładna. Jeśli codzi o odgłosy chodzenia to praktycznie one nie istnieją. Usłyszymy trzy pierwsze kroki, a później w ogóle znika ten odgłos. Miejmy nadzieję, że szybko zostanie to poprawione.


Za mną!

Często przyjdzie nam grać w party. Czy to na raidzie, instancji czy to przy robieniu questa. Wtedy gdy dropnie jakiś item pojawia się małe okienko. Możemy wcisnąć ''need'' - to znaczy, że item jest nam potrzebny, jest na nasz level, bądź będziemy go mogli założyć przy najbliższym lvl upie. Gdy damy ''greed'' znaczy to, że item chcemy spieniężyć bądź jest nam mało potrzebny. Możemy dać również ''pass'' co znaczy, że rezygnujemy z walki o i tem. A na czym ta walka polega? Odbywa się szybkie losowanie kto dostanie przedmiot, przy czym koleś, który dał "need" ma zawsze pierszeństwo. Gdy ciągle będziemy dawali ''need'' a item nie będzie nam potrzebny, dostaniemy zacny title "Ninja looter" - macie zagwarantowane brak PT :). Jest to dobry sposób, który wyklucza przykrości związane ze stratą fajnego dla nas itemka (naszej klasy) np. podczas instancji.


I słuchać się.

Trochę miejsca należy poświęcić duall class i upgrade itemów. Na 10 lvl dostajemy questa, dzięki któremy możemy wybrać drugą klasę. Można wtedy uzywać podstawowe skille drugiej klasy. Dobrze wymyślono expienie naszej primary class. Po prostu przemieniamy klasę, którą chcemy levelować u NPC i do roboty.

Upgrade to nic innego jak wsadzanie run i ulepszanie itemków +1,+2,+3 itd. Należy się z tym obchodzić spokojnie, bo możemy uszkodzić przedmiot.

Miejsce należy się również wychwalanemu housingowi. Na początku otrzymujemy zadanie dzięki któremu otrzymujemy nasz dom. Kupujemy do niego meble i różne inne ciekawe pierdółki. Niektóre meble tylko upiękniają nasz dom, a inne można użytkować, jak kominek, manekin na zbroje czy stół alchemiczny. Rówież siedziby gildi się rozbudowywuje.

Podsumowanie

RoM to kawał dobrego MMO. Dużo questów, ciekawy system party i housing to tylko niektóre plusy tej produkcji. Gra oferuje 50 leveli, ale dzięki temu szybko osiągniemy maxymalny poziom i spokojnie będziemy mogli ulepszać postać chodząc na instancje i raidy czy zajmować się craftingiem. RoM ma jeszcze trochę błędów jak niedopracowana muzyka, trochę dziwne skakanie i błędy w questach, czy złe zbalansowanie między płaconcymi a nie płaconcymi. Po prostu gdy płacimy, mamy znaczną przewagę, zwłaszcza na większych levelach. Mimo tych błędów już teraz gra jest lepsza niż inne f2p MMO. Twórcy zapowiadają wiele updatów oraz addonów. Miejmy nadzieję, że RoM będzie się rozwijał tak szybko jak do tej pory. A teraz idę wbijać 50-tkę :P Polecam go!

-------------------------------------------------------------

+housing

+ wciąga!

+instancje i raidy

+ wiele questów i brak expienia

+ podczas gry nie patrzymy na pasek expa

+ już teraz bije inne MMO F2P

WADY:

- prawie plagiat WoW! OCENA: 8

Do POPRAWY: muzyka: 6

:muzyka i odgłosy grafika: 7

:błędy w questach grywalność: 9

:kilka mniejszych błędów



UWAGA:
Niektóre rzeczy są zdeka nieakutalne, poprwione np. bo recke pisałem dość dawno. Jednak muzyka dalej nie naprawiona :P Mam nadzieję, że Ci to pomoże. Gra warta polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 22:18, 1096 napisał:

Mógłby mi ktoś troche opowiedzieć o tej grze, przekonać mnie do pobrania jej ??? podać
jej plusy [+] i minusy [-].
Mam też pytanie...


A ja ci podam swoje plusy i minusy, bo Budep to lama ;PP (tak właściwie to dlaczego ja cie tak nie lubię, budep?)

Tylko od razu mówię, że jak chcesz zagrać w RoMa to tego nie czytaj, bo moja ocena to ocena na nie.

Plusy:
+ housing
+ insty
+ nawet dobry system tworzenia swojego avatara...

Minusy:
- ...ale i tak w Perfect World był lepszy
- nuuuudy
- to nie jest plagiat wowa
- dziwnie wykombinowany system 2 klas
- wnerwiające levelowanie 2giej klasy
- na kilometr czuć tajwańszczyzną (?)
- strasznie wolne i nudne craftowanie...
- ...i do tego można mieć wszystkie profesje
- długo się ściąga... (ale dość szybko odinstalowuje)

Ocena ogólna: 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką ocene to sobie możesz zostawić dla siebie, bo śmierdzi tu fanboystwem (PW?) na kilometr i niechęcią do gry. On chciał poznać obiektywną ocenie a nie jakieś "- na kilometr czuć tajwańszczyzną (?)" czy "- długo się ściąga... (ale dość szybko odinstalowuje)" - lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 10:08, Markush napisał:

> Mógłby mi ktoś troche opowiedzieć o tej grze, przekonać mnie do pobrania jej ???
podać
> jej plusy [+] i minusy [-].
> Mam też pytanie...

A ja ci podam swoje plusy i minusy, bo Budep to lama ;PP (tak właściwie to dlaczego ja
cie tak nie lubię, budep?)

Tylko od razu mówię, że jak chcesz zagrać w RoMa to tego nie czytaj, bo moja ocena to
ocena na nie.

Plusy:
+ housing
+ insty
+ nawet dobry system tworzenia swojego avatara...

Minusy:
- ...ale i tak w Perfect World był lepszy
- nuuuudy
- to nie jest plagiat wowa
- dziwnie wykombinowany system 2 klas
- wnerwiające levelowanie 2giej klasy
- na kilometr czuć tajwańszczyzną (?)
- strasznie wolne i nudne craftowanie...
- ...i do tego można mieć wszystkie profesje
- długo się ściąga... (ale dość szybko odinstalowuje)

Ocena ogólna: 4.


Pora wyśmiać twoje żałosne argumenty:
- jak to nie jest plagiat wowa? może nie do końca plagiat, ale prawie
- system 2 klas jest bardzo fajny i questów starcza prawie też na drugą klasę
- a właśnie, że tajwańszczyzną nie czuć i to w ogóle
- craftowanie chyba nigdzie nie jest ciekawe... a że wolne - realne:P
- i dobrze, że można mieć wszystkie profesje
- lol?

I w ogóle to ocena 8 jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować