Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Kalej

Subkultury młodzieżowe

382 postów w tym temacie

Założyłem ten temat, gdyż wśród młodzieży jest wiele subkultur, np. metalowcy, EMO i inne.
I tutaj rodzi się moje pytanie: dlaczego ludzie nie lubią EMO? W ciągu 15 lat mojego życia nic mi taki człowiek nie zrobił, więc czemu ludzie ich taki nie lubią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 20:28, Kalejdoskop86 napisał:

Założyłem ten temat, gdyż wśród młodzieży jest wiele subkultur, np. metalowcy, EMO i
inne.

Ano fakt ale moim zdaniem coś się jakby zmienia. Nie ma chyba już takiego podziału jak choćby paręnaście lat temu. Teraz co raz częściej subkultury wzajemnie na siebie oddziałują i zacierają się granice pomiędzy nimi. Tak mi się przynajmniej wydaje ...

Dnia 15.07.2008 o 20:28, Kalejdoskop86 napisał:

I tutaj rodzi się moje pytanie: dlaczego ludzie nie lubią EMO?

Bo to dość dziwna i specyficzna subkultura ... chyba głównie dlatego .. poza tym muzyka której słuchają emowcy nie jest zbyt popularna poza ich subkulturą ...
>W ciągu 15 lat mojego

Dnia 15.07.2008 o 20:28, Kalejdoskop86 napisał:

życia nic mi taki człowiek nie zrobił, więc czemu ludzie ich taki nie lubią?

Dobre pytanie ;D.

BTW: nie lepiej było dać ten temat na forum ogólnym a nie na tym podforum ? Tu mało kto zagląda ... :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 20:53, KŁEJK napisał:

Ano fakt ale moim zdaniem coś się jakby zmienia. Nie ma chyba już takiego podziału jak
choćby paręnaście lat temu. Teraz co raz częściej subkultury wzajemnie na siebie oddziałują
i zacierają się granice pomiędzy nimi. Tak mi się przynajmniej wydaje ...

Mnie też. Już nie ma takiej różnicy, że z daleka widzisz w jakiej kto jest subkulturze (o ile jest) . Teraz wprawdzie też, ale już mniej.

Dnia 15.07.2008 o 20:53, KŁEJK napisał:

Bo to dość dziwna i specyficzna subkultura ... chyba głównie dlatego .. poza tym muzyka
której słuchają emowcy nie jest zbyt popularna poza ich subkulturą ...

No i właśnie dlatego się pytam, bo jak nie lubią ich za to, jakimi są, ba! wręcz gnębią to czemu? Mnie to są tam obojętni, dobra ani zła od nich nie otrzymałem. :)

Dnia 15.07.2008 o 20:53, KŁEJK napisał:

Dobre pytanie ;D.

;)

Dnia 15.07.2008 o 20:53, KŁEJK napisał:

BTW: nie lepiej było dać ten temat na forum ogólnym a nie na tym podforum ? Tu mało kto
zagląda ... :/.

Hmm... zobaczymy jutro, a jak nie to napiszę do moderatora prośbę o przeniesienie, bo istotnie, temat dobry, ale tutaj, w tym podforum mało chętnych.
Chodziło mnie też o posłuchanie, jak dorośli użytkownicy oceniają samo występowanie subkultur, ale chyba raczej większej dyskusji nie będzie tutaj. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 20:28, Kalejdoskop86 napisał:

I tutaj rodzi się moje pytanie: dlaczego ludzie nie lubią EMO? W ciągu 15 lat mojego
życia nic mi taki człowiek nie zrobił, więc czemu ludzie ich taki nie lubią?

Osobiście nic do Emo nie mam, ale często słyszy się, że Emo to przykład: szukania współczucia(jeden z głupszych argumentów młodzieży, ponieważ każdy takowego może szukać), podcinania żył, włosów pofarbowanych na czarno z grzywką.
Szczerze mówiąc śmieję się z tego. Te pseudo-argumenty pokazują, że społeczeństwo typowych przeciętniaków nareszcie nie jest najgorsze i może wyżyć się na kimś gorszym.
Emo mogą być, może ich nie być mi to zwisa. Młodzież prześladująca takowych powinna się wstydzić i tępić w sobie ten gniew i zachowania, które według mnie wyglądają na zachowania skinheadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 21:51, Earthshaker napisał:

Emo mogą być, może ich nie być mi to zwisa. Młodzież prześladująca takowych powinna się
wstydzić i tępić w sobie ten gniew i zachowania, które według mnie wyglądają na zachowania
skinheadów.

Lepiej bym tego nie ujął. Szkoda, że nawet w dzisiejszych czasach tolerancja to wciąż cecha, która nie jest powszechna... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 21:54, Kalejdoskop86 napisał:

Lepiej bym tego nie ujął. Szkoda, że nawet w dzisiejszych czasach tolerancja to wciąż
cecha, która nie jest powszechna... :/

Polacy zawsze nie byli zbyt tolerancyjni wobec obcokrajowców, a sam fakt, że nawet swojacy za sobą nie przepadają z racji wyznawanych poglądów, zachowań, przechodzi ludzkie pojęcie. Można się bać, co nadejdzie w przyszłości, gdy wyodrębni się kolejna subkultura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 22:03, Earthshaker napisał:

> Lepiej bym tego nie ujął. Szkoda, że nawet w dzisiejszych czasach tolerancja to
wciąż
> cecha, która nie jest powszechna... :/
Polacy zawsze nie byli zbyt tolerancyjni wobec obcokrajowców, a sam fakt, że nawet swojacy
za sobą nie przepadają z racji wyznawanych poglądów, zachowań, przechodzi ludzkie pojęcie.
Można się bać, co nadejdzie w przyszłości, gdy wyodrębni się kolejna subkultura.

Nie zapominaj, że w XVII i XVIII wieku prawie cały naród był chory na ksenofobię. Baliśmy się zachodu i ogólnie innych nacji. Ze wszystkich stron nas atakowali: Prusy z zachodu, Szwecja z północy, Rosja ze wschodu, Galicja z południa, a wewnątrz również powstanie Kozackie było, a jeszcze Imperium Osmańskie... ale po tylu latach się nie wyleczyć?! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No no hehe nawet ciekawy może być ten temacik. Do emo za bardzo np nic nie mam ale stereotyp do nich jest bardzo hmmm ''Nieładny'' tak to nazwe . Płacz i podcinanie sobie zył itp itd. wiele już kawałów onich powstało. Nie chcę tutaj nikogo obrażać "Zamknąć Emowca w okrągłym pokoju to by nie mógł znaleźć sobie kąta w którym mógłby sobie popłakac ale ... Nie nawidzę Blog 27 Ta klientka mnie rozwala ale to typowe dla małolat i nastolatek :d

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 22:58, Sir Braveheart napisał:

No no hehe nawet ciekawy może być ten temacik. Do emo za bardzo np nic nie mam ale stereotyp
do nich jest bardzo hmmm ''Nieładny'' tak to nazwe . Płacz i podcinanie sobie zył itp
itd. wiele już kawałów onich powstało. Nie chcę tutaj nikogo obrażać "Zamknąć Emowca
w okrągłym pokoju to by nie mógł znaleźć sobie kąta w którym mógłby sobie popłakac ale
... Nie nawidzę Blog 27 Ta klientka mnie rozwala ale to typowe dla małolat i nastolatek
:d

Może to zabrzmi dziwnie, ale ten żart ze stołem sprawił, że zacząłem się śmiać. :P
Ja nic do nich nie mam, ale fakt, dziwni są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 20:28, Kalejdoskop86 napisał:

I tutaj rodzi się moje pytanie: dlaczego ludzie nie lubią EMO? W ciągu 15 lat mojego
życia nic mi taki człowiek nie zrobił, więc czemu ludzie ich taki nie lubią?


bo jak ktos publicznie "cierpi" to jest cholernie irytujacy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 20:53, KŁEJK napisał:

Ano fakt ale moim zdaniem coś się jakby zmienia. Nie ma chyba już takiego podziału jak
choćby paręnaście lat temu. Teraz co raz częściej subkultury wzajemnie na siebie oddziałują
i zacierają się granice pomiędzy nimi. Tak mi się przynajmniej wydaje ...


blad, metalowcy dalej sa i beda tak samo skinheadzi czy dresiarze - wszystko zalezy od otoczenia w jakim ktos sie obraca... czlowiek przesiaka - wiem z doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 21:51, Earthshaker napisał:

Emo mogą być, może ich nie być mi to zwisa. Młodzież prześladująca takowych powinna się
wstydzić i tępić w sobie ten gniew i zachowania, które według mnie wyglądają na zachowania
skinheadów.


o dziwo ja wiecej pozytywow znajduje w grupie skinheadow niz w emo (gdzie nie widze zadnych godnych pochwaly rzeczy)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 23:51, EmperorKaligula napisał:

bo jak ktos publicznie "cierpi" to jest cholernie irytujacy...

No dobra, ale czemu wolisz ludzi, którzy z przyjemnością wybiliby murzynów od tych, którzy... potrzebują zrozumienia ze strony społeczeństwa i akceptacji.
Nienawidzę "obrońców rasy białej" z powodów oczywistych: człowiek jest człowiekiem, a kolor skóry nie oznacza wyższości/niższości... ech, gdyby wszyscy ludzie byli tacy jak ja to świat byłby bez wojen i nienawiści już od setek lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 00:10, Kalejdoskop86 napisał:

> bo jak ktos publicznie "cierpi" to jest cholernie irytujacy...
No dobra, ale czemu wolisz ludzi, którzy z przyjemnością wybiliby murzynów od tych, którzy...
potrzebują zrozumienia ze strony społeczeństwa i akceptacji.


bo nie lubie obcokrajowcow w mojej ojczyznie (i mam uprzedzenia ogolne)... emo potrzebuje zrozumienia ? taki emo dawno nie dostał porzadnego łomotu i mysli ze jak sobie popłacze i potnie sie (nieudolnie zazwyczaj) to swiat zmieni sie na lepsze - a los trzeba wziac w swoje rece.

jak ktos zaplacze "nie mam na rachunki" to mu wszystko oplacisz ? do roboty takich trzeba gonic... z emo jest tak samo, bo sie nauczy ze jak poplacze to mu ktos pomoze...

Dnia 16.07.2008 o 00:10, Kalejdoskop86 napisał:

Nienawidzę "obrońców rasy białej" z powodów oczywistych: człowiek jest człowiekiem, a
kolor skóry nie oznacza wyższości/niższości... ech, gdyby wszyscy ludzie byli tacy jak
ja to świat byłby bez wojen i nienawiści już od setek lat...


ja do nich nic nie mam, a wojny zawsze beda to czesc ludzkiej (zwierzecej) natury.

edit: paskudny ortograf :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Czemu masz uprzedzenia do obcokrajowców? Czyżby ksenofobia wywołana urazem? Co ci zrobili?

Co do EMO to się zgadzam, bo później z nastolatków takie narzekające nierobole wyrosną i nawet na wybory nie pójdą, bo będą musieli się pociąć z powodu złej np. sytuacji politycznej państwa, a sami nic nie chcą zrobić.
Tacy malkontenci to są...

A wojny, tak, to jest część zwierzęcej i ludzkiej natury, ale słyszałeś powiedzenie, że "najdzikszym zwierzęciem jest człowiek?" .

Ja nie jestem idealny, ale pokojowo nastawiony, chociaż jakby każdy miał podobne myślenie jak ja to pewno znalazłby się jakiś oszołom, co by wojnę rozpętał. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> /.../
> Czemu masz uprzedzenia do obcokrajowców? Czyżby ksenofobia wywołana urazem? Co ci zrobili?

moja sprawa, powiem tylko ze wystarczy popatrzec na swiat ktory nas otacza - jak na dloni widac czym konczy sie "akceptacja" mniejszosci i inne takie duperele.

hmmm... jakbym Ci napisal kto stoi za wojna z irakiem i teraz ostrzy sobie zeby na iran to bys pewno nie uwierzyl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia co to jest ten "EMO".
Jakieś sprostowanie ?
**
Zauważyłem, że metalowcy są jacyś ospali. Czyżby energia metalu wysysała z nich esencje do życia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 09:51, TetraGramaton napisał:

Nie mam zielonego pojęcia co to jest ten "EMO".
Jakieś sprostowanie ?
**
Zauważyłem, że metalowcy są jacyś ospali. Czyżby energia metalu wysysała z nich esencje
do życia ?


EMO (na poważnie): dwuznaczny termin slangowy[1] używany do opisania, lub w odniesieniu do mody, stylu[2] i postawy połączonej z muzyką post-hardcore, pop punk, a także metalcore. Emo może również opisywać muzykę emo lub ogólnie stan emocjonalny (jak "czuć się emo"). Jest również (czasami niepochlebnie) używane w stosunku do kogoś ubierającego się jako stereotypowy emo lub kogoś ogólnie, we własnym mniemaniu, nieprzystosowanego do realiów świata[3][4][5]. (z wikipedia.pl)

EMO (żartobliwie): http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Emo_(ludzie) (super opisane ^^)

Po prostu dzieci z bogatych domów, które mają już wręcz wszystko, a ciągle czegoś im brak. Muszą się użalać nad sobą, okazywać swoje rozczarowanie tym, że rodzice chcą dla nich jak najlepiej. Tam masz opisane.

A co do metalowców, gdybyś ciągle śpiewał growlem, skakał na estradzie to też byś był ospały, ale jako mhroczny wysłannik piekła nie możesz być ospały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2008 o 10:03, Jaki Ganh1 napisał:

A co do metalowców, gdybyś ciągle śpiewał growlem, skakał na estradzie to też byś był
ospały, ale jako mhroczny wysłannik piekła nie możesz być ospały :D

Ja miałem na myśli słuchaczy a nie zawodowych wokalistów. A tak w ogóle to po za takim typowym postrzeganiem metalowca mało kto widzi, że są pesymistami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, ja to mogę wręcz codziennie oglądać. Mój najlepszy kolega jest fanem metalu, i lekko zaczyna się do nich upodabniać, i np.: Ej, Kostek (kumpel), chodź na skatepark sobie pojeździmy! Niee, nie opłaca się. Oj chodź, fajnie będzie. Niee, ja nie umiem jeździć. Oj, to cię nauczę. Niee, ja jestem za gruby na deskę. Eee, przecież ważysz 50 kg?! No, ale ja nie będę umiał. Eh, i to jego wieczne przekonanie że metal jest jedyną słuszną muzyką. Na dyskotekę nie pójdzie: "Bo tam nie mam metalu!". Ciekawe jak przy takim metalu tańczyć? No nic, może z tego wydorośleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować