Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Kalej

Subkultury młodzieżowe

382 postów w tym temacie

Dnia 16.07.2008 o 10:19, Jaki Ganh1 napisał:

O, ja to mogę wręcz codziennie oglądać. Mój najlepszy kolega jest fanem metalu, i lekko
zaczyna się do nich upodabniać, i np.: Ej, Kostek (kumpel), chodź na skatepark sobie
pojeździmy! Niee, nie opłaca się. Oj chodź, fajnie będzie. Niee, ja nie umiem jeździć.
Oj, to cię nauczę. Niee, ja jestem za gruby na deskę. Eee, przecież ważysz 50 kg?! No,
ale ja nie będę umiał. Eh, i to jego wieczne przekonanie że metal jest jedyną słuszną
muzyką. Na dyskotekę nie pójdzie: "Bo tam nie mam metalu!". Ciekawe jak przy takim metalu
tańczyć? No nic, może z tego wydorośleje.



Przy metalu tańczy "pogo" jeśli można nazwać to tańce ale niech będzie ...
Odsyłam na wikipedie .. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 09:21, paweusz napisał:

U mnie metale ganiają rastamanów i punków, ONRwcy i inni łysi metalów - choć i znam kolegów
między łysymi i metalami.
Pełnej tolerancji nigdy nie będzie i jeżeli ktoś nie będzie dbał o swój interes, to ciężko
liczyć na litość i płacz nic tu nie da.


Nie ma takiej subkultury jaK ONRowcy, poza tym nie każdy z ONR jest łysy, popadasz w tej chwili w stereotypy. Dodam, że nie jestem z ONR i nie mam z nimi nic wspólnego poza duża częścią podobnych poglądów politycznych.
Tylko irytuje mnie, że gani się inne stereotypy tworząc nowe.

A co do tego typa co powiedział, że od razu by popełnił samobójstwo po śmierci matki to aż brak słów, zabij się odrazu jak mama ci zrobi za słoną zupę, po co żyć w takim smutnym świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 17:03, Manieklbl napisał:

Nie ma takiej subkultury jaK ONRowcy, poza tym nie każdy z ONR jest łysy

Nie napisałem, że ONR to subkultura - zdaję sobie sprawę z tego, iż jest to nacjonalistyczne ugrupowanie.
Co do ich fryzur - to faktycznie generalizowanie co do fryzur jest błędne. Wspomniałem o łysych, bo miałem też na myśli skin-head''ów.
popadasz w

Dnia 10.09.2008 o 17:03, Manieklbl napisał:

Tylko irytuje mnie, że gani się inne stereotypy tworząc nowe.

Łysa głowa to jednak częste zjawisko wśród skinów, ONRowców czy w skrajnych ugrupowaniach neonazistowskich czy faszystowskich (proszę mi nie zarzucać, że traktuję te grupy jako jedność - to tylko oddzielne przykłady). Nie jest to jednak regułą i zdaję sobie z tego sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 17:13, paweusz napisał:

> Tylko irytuje mnie, że gani się inne stereotypy tworząc nowe.
Łysa głowa to jednak częste zjawisko wśród skinów, ONRowców czy w skrajnych ugrupowaniach
neonazistowskich czy faszystowskich. Nie jest to jednak regułą i zdaję sobie z tego sprawę.


Oczywiście, że masz rację, rozumiem iż o neonazistach wspominasz dlatego że oni też często są łysi a nie dlatego, że uważasz że mają coś wspólnego z ONR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

emo, hmmm... jest jak blondynki, zydzi, czy czarni, jedni z nich zartuja ale nic przeciwko nim nie maja, a inni, powiedzmy ze maja swoje zdanie na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczy tak po polsku co to jest to cale EMO?Czym się charakteryzują itp. Bo ostatnio coś mi kumpel nawijał ale patrzałem na niego jak na idiotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, żyjemy w dziwnym społeczeństwie. Ostatnio w szkole powiedziałem kumplowi, że słucham Offspringa. Ten mi zarzucił, że jestem punkiem. Błąd, ja punkiem nie byłem, nie jestem i nigdy nie będę. Kiedy mu dodałem, że słucham również Nightwisha, ten powiedział: "No to jesteś metalem". Kiedy ludzie wreszcie zrozumieją, że rodzaj słuchanej muzyki niekoniecznie wpływa na to, do której subkultury się należy. Bo ja nie należę do żadnej, a tej muzyki słucham, bo mi się podoba. Do moich znajomych ta argumentacja jednak nie dociera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 17:52, JC Denton1 napisał:

Ech, żyjemy w dziwnym społeczeństwie. Ostatnio w szkole powiedziałem kumplowi, że słucham
Offspringa. Ten mi zarzucił, że jestem punkiem. Błąd, ja punkiem nie byłem, nie jestem
i nigdy nie będę. Kiedy mu dodałem, że słucham również Nightwisha, ten powiedział: "No
to jesteś metalem". Kiedy ludzie wreszcie zrozumieją, że rodzaj słuchanej muzyki niekoniecznie
wpływa na to, do której subkultury się należy. Bo ja nie należę do żadnej, a tej muzyki
słucham, bo mi się podoba. Do moich znajomych ta argumentacja jednak nie dociera.


subkultury wymysł nie akceptowanych ludzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2008 o 20:28, Kalejdoskop86 napisał:

Założyłem ten temat, gdyż wśród młodzieży jest wiele subkultur, np. metalowcy, EMO i
inne.
I tutaj rodzi się moje pytanie: dlaczego ludzie nie lubią EMO? W ciągu 15 lat mojego
życia nic mi taki człowiek nie zrobił, więc czemu ludzie ich taki nie lubią?



Mnie styl ubierania EMO nie przeszkadza ich wybór. Jak i muzyka, której słuchają. Ale mówienie jaki świat jest straszny i podcinanie sobie żył... To głupota :/ Moja koleżanka tak robiła.. ochydne :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedy pojechałam na wymianę do Niemiec w glanach, dowiedziałam się, że jestem podłym neonazistą, a gdybym miała do tego białe sznurówki, to definitywnie kwalifikowałabym się do zamknięcia. Na szczęście miałam zielone, co mnie trochę ratowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 08:39, paweusz napisał:

> Łysa głowa to skinhead jest :P
Dziadek mojego kumpla jest łysy i nie jest skinhead''em...

Subkultury młodzieżowe- tema tak się zwie więc co ma dziadek do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 14:53, Młody miro napisał:

Subkultury młodzieżowe- tema tak się zwie więc co ma dziadek do tego?

To, że piszesz że łysi to skinhead''zi - a ja ci piszę że starsi ludzie bywają łysi... Goła głowa, to jeszcze nie koniecznie skin head

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 16:17, paweusz napisał:

> Subkultury młodzieżowe- tema tak się zwie więc co ma dziadek do tego?
To, że piszesz że łysi to skinhead''zi - a ja ci piszę że starsi ludzie bywają łysi...
Goła głowa, to jeszcze nie koniecznie skin head

Ale mi chodziło o młodzież a starzy ludzie nie golą głowy bo im włosy nie rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować