Zaloguj się, aby obserwować  
RavenSoul

Van Burren Resurrection project

85 postów w tym temacie

Dzięki za info :) wzięliśmy go już pod uwagę. Niestety nie jesteśmy na etapie wdrażania silnika na razie. Ogólnie myślimy co by tu wykluć z dostępnych materiałów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2008 o 19:51, RavenSoul napisał:

wczoraj nie miałem a dziś mam, ale inny. Włączam, wyskakuje te okienko pomocy i nic :/
białe jakieś i program wisi, a po zamknięciu błąd execa.

ps:A zarejestrowałeś program?

No mam podobnie tylko ze u mnie czarne okienko z kolei. Tak, zarejestrowalem oczywiscie. Jeszcze przez moment miga mi jakis napis ze data lost czy cos w tym stylu, zbyt szybko zeby mozna bylo przeczytac.

@Shadow aha, fajny ten FIFE, trzeba tylko sprawdzic czy ma obsluge obiektow 3d bo ze ma ma obsluge map F1 to widac po screenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, poddaje sie na dzis, endorphin wykrzacza sie w absolutnie nieprzewidywalnych momentach, praktycznie nie ma zadnej reguly, albo nie startuje, albo zwiecha zaraz po starcie albo nawet przy probie jakichkolwiek manipulacji postacia. Ma ktos jakis pomysl czemu to dziala w sposob zupelnie nieprzewidywalny? Od razu mowie ze nie bawie sie w zadne krecenie kompa, pamieci mam firmowe, zasilacz tez :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no jakiegoś taniego bubla za wschodniej granicy nam próbowali wcisnąć i pomyśl, jakby trial wersji nie było i wydałbyś 1590$ na tą zwiechę. Trudno, nie robimy fpsa w klimatach Oblivion Fallout mod , to i tak zaawansowane narzędzie do fizyki nie jest potrzebne, wystarczy w miarę płynna animacja ruchu,upadania, czołgania, śmierci itp. endorphine to tylko ciekawostka jest i to nie trafiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 00:04, RavenSoul napisał:

no jakiegoś taniego bubla za wschodniej granicy nam próbowali wcisnąć i pomyśl, jakby
trial wersji nie było i wydałbyś 1590$ na tą zwiechę. Trudno, nie robimy fpsa w klimatach
Oblivion Fallout mod , to i tak zaawansowane narzędzie do fizyki nie jest potrzebne,
wystarczy w miarę płynna animacja ruchu,upadania, czołgania, śmierci itp. endorphine
to tylko ciekawostka jest i to nie trafiona...


Sądzę że ta ciekawostka będzie coraz bardziej popularna :P
Ja osobiście nie mam problemów z odpaleniem programu ... Jak ładujecie program i okno "getting started" jest całe czarne to nie klikajcie nic tylko poczekajcie minute (bądź dwie ;P ) aż zawartość tego okna się załaduje ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaję mi się, że w tym czasie aplikacja próbuje się z netem łączyć i coś sprawdza, trochę to niepoważne zabezpieczenie, chociaż w dobie internetu, kto wie co wydawca wymyślił, by "ochronić" swój projekt (i utrudnić mi pracę z moim dial-upem z telefonii komórkowej o minimalnym sygnale)
Cóż sprawdzę wszystko jutro po południu, na razie żegnam się z wami i życzę dobrej nocy...(chociaż pewnie jeszcze chwilkę posiedzę,
Btw. k13 gratuluję talentu artystycznego, twoje prace naprawdę powalają, a więc zostałeś przymusowo na ochotnika wcielony jako twórca concept artów ;) (joke ofcoz, ale prace świetne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ahh, jeszcze taka ciekawostka apropo 3D, ten Bryce 5.5 wydaje się całkiem niegłupim narzędziem ( szczególnie do tworzenia obiektów 3D i importu później do silnika gry lub 3dged. W każdym bądź razie, wygląda na bardzo łatwe i intuicyjne narzędzie do grafiki 3d o wiele prostsze w użyciu niż np. kosmicznie drogi 3d studio max. Polecam ten króciutki artykulik:
http://maciek.chelmek.org/bryce-55-i-grafika-3d/

EDIT: @Terrorite, aaaa właśnie :D miałem Cię pomolestować o concepty, tak mi się wspomniało, masz już ołóweczki , brulionik, gumeczkę ?... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do crashu z requesterem "Data lost" i wywaleniem do pulpitu? Przeciez napisalem ze sie wywala np. przy probach manipulacji postacia albo przy tworzeniu obiektow. Ale to w sumie wersja learning edition, moze byc mniej dopracowana niz retail, tu raczej chodzi o obejrzenie mozliwosci programu a nie o jego wykorzystywanie.
Zreszta juz znalazlem na endorphin community. Sporo osob to ma jak sie okazuje. Rozwiazania ofc tez typowe, zabawa z driverami itd...

@RavenSoul, aaaaaa, zapomnialem, dziecie wraca jutro z wakacji wiec wiesz, ostatni dzien wolnosci no :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ahhh, to korzystaj z ostatnich godzin wolności. Mnie się jutro dopiero wolność zaczyna, bo kobieta wraca do Polski na 2 tygodnie, a wiec tylko ja w wielkim domu z komputerkiem i mnóstwem programów graficznych... żyć nie umierać... w tym czasie na pewno coś wymodeluję na zachętę, bo myślę, że jak już cokolwiek będzie, to może to zachęcić innych do pomocy w projekcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Terrorite

Z tym loadingiem to chodziło mi o problem Raven''a :P

@Raven

Prostsze nie oznacza łatwiejsze ;P
Po poznaniu podstaw 3d maxa, modelowanie w nim staje się przyjemnością ^^
A w Bryce''ie nawet nie znalazłem żądnych funkcji do modelowania obiektów ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm i tu występuje problem natury technicznej....nie mam 3dmaxa, nie wiem czy jest jakaś wersja freeware, a jak jest to pewnie sporo waży... więc niestety nie mam zbyt wielkiej alternatywy. Cóż za 7 minutek powinien być, tylko zarejestruję i sprawdzę jutro co i jak, (bo ten wymodelowany motor mi się podoba akurat;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 00:57, RavenSoul napisał:

hmm i tu występuje problem natury technicznej....nie mam 3dmaxa, nie wiem czy jest jakaś
wersja freeware, a jak jest to pewnie sporo waży... więc niestety nie mam zbyt wielkiej
alternatywy. Cóż za 7 minutek powinien być, tylko zarejestruję i sprawdzę jutro co i
jak, (bo ten wymodelowany motor mi się podoba akurat;))

jest wersja trialowa na 30 dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest 3dmax trial, spokojnie mozna go pobrac ze strony Autodeska, a faktycznie 3dmax jest duzo lepsze, bryce jest takie, ja wiem? Cukierkowe, no, macowe moze bardziej, te duze ikony, wszystko pozaszywane gdzies, ja tam wole sprawdzone rozwiazania, no i ten straszny renderer i to do tego scanline, jakbym chcial miec tak powolny renderer to bym wolal brazila, wolny ale za to jakie efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 01:01, Terrorite napisał:

Jest 3dmax trial, spokojnie mozna go pobrac ze strony Autodeska, a faktycznie 3dmax jest
duzo lepsze, bryce jest takie, ja wiem? Cukierkowe, no, macowe moze bardziej, te duze
ikony, wszystko pozaszywane gdzies, ja tam wole sprawdzone rozwiazania, no i ten straszny
renderer i to do tego scanline, jakbym chcial miec tak powolny renderer to bym wolal
brazila, wolny ale za to jakie efekty.


Zawsze też można się w Maya''i(?) pobawić ... jej wersja jest ograniczona chyba tylko watermarkiem i rozmiarem renderowanego obrazu.
Osobiście nie przepadam za Mayą, ale lepsze to niż bryce ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie ma znaczenia tak naprawde w czym robic environment. Moze byc zarowno 3dmax jak i bryce, maya czy softimage lub blender. I tak sie exportuje meshe a nie rendery przeciez, render to tylko wlasciwie po to zeby podejrzec czy textury sa odpowiednio nalozone i zmapowane. Podejrzewam ze nawet z autocada moze byc exportowane. Az jutro sprawdze bo akurat mam autocada w domu. I tak, oryginala jakby sie ktos pytal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja pomyślałem o tym bryce dlatego, bo to generator jest, potem i tak miałem zamiar to eksportować do 3d gamemakera worldeditora i ew jakby było coś nie tak to ktoś kto się zna może coś wymodelować i się to doda:(elektroda) wtedy... :) Po co sobie utrudniać już na starcie modelując każdy obiekt z osobna? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 01:13, Terrorite napisał:

To nie ma znaczenia tak naprawde w czym robic environment. Moze byc zarowno 3dmax jak
i bryce, maya czy softimage lub blender. I tak sie exportuje meshe a nie rendery przeciez,
render to tylko wlasciwie po to zeby podejrzec czy textury sa odpowiednio nalozone i
zmapowane. Podejrzewam ze nawet z autocada moze byc exportowane. Az jutro sprawdze bo
akurat mam autocada w domu. I tak, oryginala jakby sie ktos pytal.



Tak ale oprócz otoczenia dochodzą jeszcze postacie i różnego rodzaju propsy ... a w bryce''ie nawet nie wiem czy istnieje możliwość "Wymodelowania" postaci, a co dopiero mówić o jej animacji ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Animacji? No przestan, takie sprawy to zalatwimy mocapem, kto by sie tam bawil w reczna animacje, mamy 21 wiek przeciez hyhyhyhy. Nie no, powaznie, nie ma co na razie sie bawic w postacie, najpierw trzeba stworzyc otoczenie gdzie w ogole postac ma sie poruszac, zamiast npcow to jakies markery mozna postawic w odpowiednich miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować