Zaloguj się, aby obserwować  
Gierlo

Sabaton

71 postów w tym temacie

Sabaton – szwedzka grupa muzyczna wykonująca power metal. W 2007 r. uznana za najlepszy zespół hardrockowy w Szwecji. Tematyka utworów jest powiązana z wojną, w szczególności z II wojną światową. Za przykład mogą służyć utwory z ostatniej płyty. "Ghost Division" nawiązuje do niemieckiej 7. Dywizji Pancernej, dowodzonej przez Rommla w czasie kampanii we Francji w 1940 roku. Z kolei "Price of a Mile" mówi o bezsensownych ofiarach samobójczych ataków na okopy podczas I wojny światowej, a "40:1" – o walce polskich żołnierzy na odcinku Wizny we wrześniu 1939 roku.

Skład zespołu

* Joakim Brodén – wokal
* Rikard Sundén – gitara elektryczna
* Oskar Montelius – gitara elektryczna
* Daniel Mÿhr – instrumenty klawiszowe
* Pär Sundström – gitara basowa
* Daniel Mullback – instrumenty perkusyjne

Info z Wikipedia.pl

Czy słyszeliście o tym zespole ??
Ja dowiedziałem się o nim wczoraj, gdy kumpel przesłał mi link do piosenki 40-1 na youtube:
http://pl.youtube.com/watch?v=KBwwFsKTJGs

Co sądzicie o tym zespole?

Wg. mnie dziwne jest, że o takiej bitwie nie pisali w podręczniku od historii (nasza wspaniała Polska rzeczywistość). Co do zespołu, to mimo iż nie słucham power metalu, sądzę, że ich piosenki wpadają w ucho i można dowiedzieć się ciekawych rzeczy.
Zachęcam do przesłuchania płyty Art of War :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj aj, patos na centymetr ekranu YT jest w tym ciut za duży.
W każdym razie, nic, tylko czekać, aż nasz prezydentunio uhonoruje
band orderem Orła Białego za krzewienie jedynej słusznej i patriotycznej Polskości ;)

A sam kawałek jest w sumie do strawienia, trochę miałki muzycznie i tekstowo, ale da się znieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem 40-1 jest dobre ale jednak bardziej wolę Primo Victoria o D-Day''u i Panzer Battalion z tej samej płyty.No i płyta o nazwie Metalzer też dobra jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 11:55, GungravePL napisał:

Aj aj, patos na centymetr ekranu YT jest w tym ciut za duży.
W każdym razie, nic, tylko czekać, aż nasz prezydentunio uhonoruje
band orderem Orła Białego za krzewienie jedynej słusznej i patriotycznej Polskości ;)

A sam kawałek jest w sumie do strawienia, trochę miałki muzycznie i tekstowo, ale da
się znieść.


Jak to miałki tekstowo o POLAKACH jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super zespół!!!!!!! nagrali piosenke o dzielnych polakach hwała szwedom za to ze o nas pamietajom! ja juz lubie sabaton!

A tak na serio to zespół musi zrobić więcej niż zaśpiewać utwór o moim narodzie, żeby zasłużyć sobie na mój szacunek (choć sam Sabaton zły nie jest, nie powiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lubię ich - przyciągnęli moją uwagę tym słynnym kawałkiem o Polakach, i spodobali mi się, cholera ;P Są w sam raz dla mnie - nie za ostrzy, nie za słabi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No... Sabaton znam już od jakiegoś czasu, bardzo lubię (pewnie jak większość) album pt. "Primo Victoria", oprócz tytułowego kawałka, jest tam pełno świetnych utworów, a interesujących mnie konfliktach. Jednak, na koniec zostawiono najlepsze... Metal Machine, ciekawy utwór, w którego tekście pojawiają się tytuły utworów najlepszych heavy metalowych kapel, takich jak Black Sabbath, Dio, Rainbow, Iron Maiden (czyli moich ulubionych :P) itd...Najbardziej podoba mi się refren: "(..) Rainbow in the Dark is shining.

Ogólnie, może fanem nie jestem, bardzo lubię Sabaton, między innymi za tematykę ich utworów i ciekawe brzmienia. ;)

No, nie minę się z prawdą, jeśli napiszę, że utwór "40-1" powstał dzięki jednemu z polskich fanów zespołu. Członkowie Sabatonu, w jednym z wywiadów wyznali, że dostali maila, w którym auto napisał o obronie Wizny w 1939 roku. Chłopaki nie mogli uwierzyć, że coś takiego rzeczywiście miało miejsce... Sprawdzili w wielu źródłach i tak ich to zafascynowało, że powstał ten, coraz popularniejszy w naszym kraju utwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Superowy zespół, jak innych przyciągnął mnie utwór 40-1. I zgadzam się 100% z Laską "nie za ostrzy nie za słabi" :P
Trza skombinować albumik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa grupa. Natrafiłem na ich kawałek, przy przeglądaniu jednego z GS. Ten kawałek to Primo Victoria, który jest moim ulubionym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2008 o 11:26, Gierlo napisał:

Czy słyszeliście o tym zespole ??


słyszałem... jest przekaz ,to jest ważne samą muzyką mnie nie zachwycają
ogólnie jeśli chodzi o ten utwór,udany pokazuje skrawek historii ;]

ps. czy temat nie powinien być w dziale METAL ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 17:49, Noxbi napisał:

Metal Machine, ciekawy
utwór, w którego tekście pojawiają się tytuły utworów najlepszych heavy metalowych kapel,
takich jak Black Sabbath, Dio, Rainbow, Iron Maiden (czyli moich ulubionych :P) itd...Najbardziej
podoba mi się refren: "(..) Rainbow in the Dark is shining.


Sprawdź kawałek "Metal Crue", tam Sabaton wymienia swoje ulubione zespoły.

Co do samego zespołu - bardzo go lubię, a teraz, gdy są bardziej popularni w Polsce, jest z kim o nich pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam lubię Sabaton szczególnie "Primo Victoria" i "Attero Dominatus" :) Kupiłem trzy płyty ^^ i jest fajnie...Polecam zespół fanom Metalu i nie tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te częstochowskie rymy mnie troche odrzucają. Muzycznie przeciętniak, nie przypadł mi do gustu. Ale oczywiście rzuci sie na niego banda nastolatkow (jak paru moich kumpli) "bo tam o polakach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat 40-1 nie rzucił mnie na kolana, ale sam fakt, że obcokrajowiec napisze o Twojej ojczyźnie, sprawia, że powinno się zainteresować tym utworem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 23:17, Kuboo PL napisał:

Akurat 40-1 nie rzucił mnie na kolana, ale sam fakt, że obcokrajowiec napisze o Twojej
ojczyźnie, sprawia, że powinno się zainteresować tym utworem.



Ja gdy to oglądałem to prawie się popłakałem. Na prawdę dobre jest 40:1 i tak pięknie jeździli po III Rzeszy.. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry zespół, trafiłem na niego z GS''a Laski bodajże ;P
Ulubione kawałki to ''Primo Victoria'' i ''40:1''
A słyszałem, że jutro koncert w Poznaniu, miasto organizuje, wjazd free! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować