Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

wPLN (wirtualne pieniądze) Dlaczego nie można pokryć nimi wszystkich kosztów gry?

475 postów w tym temacie

Słuchajcie! Zastanawiam się dlaczego cenę gry można tylko częściowo sfinansować z WPLN, przeważnie jest to ok. 30% ceny gry. Jeśli większość sklepowiczów będzie chciała w całości sfinansować zakup gry za WPLN wtedy może CD Projekt da się jakoś przekonać. Mam 80 WPLN i nie mam co znimi zrobić. Jeśli wiele osób napisałoby w tym temacie, że chcę aby ten pomysł funkcjonował niech podpiszę się w tykm temacie forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 14:40, olcia13 napisał:

Słuchajcie! Zastanawiam się dlaczego cenę gry można tylko częściowo sfinansować z WPLN, przeważnie
jest to ok. 30% ceny gry. Jeśli większość sklepowiczów będzie chciała w całości sfinansować
zakup gry za WPLN wtedy może CD Projekt da się jakoś przekonać. Mam 80 WPLN i nie mam co znimi
zrobić. Jeśli wiele osób napisałoby w tym temacie, że chcę aby ten pomysł funkcjonował niech
podpiszę się w tykm temacie forum.


to nigdy nie przejdzie bo by sie do CDprojekt nie opłacało tak fundować oni też musza troche zarabiac nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 14:40, olcia13 napisał:

Słuchajcie! Zastanawiam się /.../

Od razu Ci odpowiem. CDP nie jest instytucją charytatywną, żeby za darmo rozdawać gry. Może nieco spuścić z ceny swoim klientom, zwłaszcza, jak kupujesz bezpośrednio w sklepie "Grzm" (bo odpada marża pośrednika) ale na darmowe rozdawnictwo nie licz. Po tygodniu najdalej musieliby zbankrutować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 14:40, olcia13 napisał:

Mam 80 WPLN i nie mam co znimi zrobić.

Kup wiele gier! A dlaczego CDP miałby tak zrobić, przecież to byłoby nieopłacalne! Równie dobrze mógłby rozdawać gry za darmo! Czemu??? Podam przykład (sensowny argument): Kupisz dwie gry, każda tak po 99zł, dostaniesz w sumie ok. 60 wPLN. Kupiłabyś za to jedną grę z Platyny całość płacąc wPLN. I gdzie tu zysk dla CDP??? Przecież to nie Caritas i ma przynosic zyski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 14:41, Grigor4 napisał:

> Słuchajcie! Zastanawiam się dlaczego cenę gry można tylko częściowo sfinansować z WPLN,
przeważnie
> jest to ok. 30% ceny gry. Jeśli większość sklepowiczów będzie chciała w całości sfinansować

> zakup gry za WPLN wtedy może CD Projekt da się jakoś przekonać. Mam 80 WPLN i nie mam
co znimi
> zrobić. Jeśli wiele osób napisałoby w tym temacie, że chcę aby ten pomysł funkcjonował
niech
> podpiszę się w tykm temacie forum.

to nigdy nie przejdzie bo by sie do CDprojekt nie opłacało tak fundować oni też musza troche
zarabiac nie


Ale przecież i tak zarabiają kiedy ktoś kupuje gry w normalnym sklepie. Poza tym są ludzie bez dostępu do internetu... A poza tym ileż tych WPLN można uzbierać? Ja mam 7 gier i 80 WPLN, a za te gry zapłaciłam145 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 14:45, olcia13 napisał:

> > Słuchajcie! Zastanawiam się dlaczego cenę gry można tylko częściowo sfinansować
z WPLN,
> przeważnie
> > jest to ok. 30% ceny gry. Jeśli większość sklepowiczów będzie chciała w całości sfinansować

>
> > zakup gry za WPLN wtedy może CD Projekt da się jakoś przekonać. Mam 80 WPLN i nie
mam
> co znimi
> > zrobić. Jeśli wiele osób napisałoby w tym temacie, że chcę aby ten pomysł funkcjonował

> niech
> > podpiszę się w tykm temacie forum.
>
> to nigdy nie przejdzie bo by sie do CDprojekt nie opłacało tak fundować oni też musza
troche
> zarabiac nie

Ale przecież i tak zarabiają kiedy ktoś kupuje gry w normalnym sklepie. Poza tym są ludzie
bez dostępu do internetu... A poza tym ileż tych WPLN można uzbierać? Ja mam 7 gier i 80 WPLN,
a za te gry zapłaciłam145 zł


No ale pomyśl logicznie.Wydawcy nie po to wydają gry, żeby je rozdawać za darmo.Z resztą za same wstąpienie do gram.pl dostaję się trochę wirtualnej kasy.I tak za każdy wygrany konkurs też.Ale możesz zadowolić się gadżetami.WPLN pokrywa prawie cały koszt (niestety-brak towaru;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 14:45, olcia13 napisał:

Ale przecież i tak zarabiają kiedy ktoś kupuje gry w normalnym sklepie. Poza tym są ludzie
bez dostępu do internetu... A poza tym ileż tych WPLN można uzbierać? Ja mam 7 gier i 80 WPLN,
a za te gry zapłaciłam145 zł


1. Nikt by nie kupował w "normalnym" sklepie - po co mam wydać 100 zł, jeśli wejdę na jedną stronę i będę miał legalnie za darmo?
2. No i co z tego, że są tacy ludzie?
3. Są ludzie, którzy mają powyżej trzystu WPLN.

A teraz moje zdanie, niezwykle podobne do zdania KrzysztofaMarka. Ja jestem zdecydowanie przciwko udostępnianiu gier za darmo. A dlaczego? Ponieważ to my byśmy na tym stracili. W końcu jeśli Cdprojekt zacząłby rozdawać gry, to by na tym stracił. A jeśli by stracił, to by nie mógł wydawać nowych gier. My byśmy przestali u niego kupować i byłby koniec z jakimkolwiek sklepem "gram.pl". A poza tym, to nie wystarcza ci fakt, że kupujesz 30% taniej niż w "normalnym" sklepie? I to nie ze względu na jakąś przemijającą promocję starej gry, tylko normalne postępowanie, nawet przy najnowszych hitach. A poza tym - CdProjekt nie jest organizacją charytatywną. Oni tż chcą zarabiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 14:48, olcia13 napisał:

A co, wy wolicie, płacić WPLN tylko 30% gry? Dobra może niech taka akcja trwa miesiąc? co
wy na to?

W miesiąc (oby nie) CDP może splajtować.Czasami pomyśl o innych.Ja wolę mieć gry droższe i wiedzieć, że firma ktora wydała tą grę będzie jeszcze wydawać niż mieć tanią grę i wiedzieć, że ten wydawca niedługo splajtuje.Trzeba myśleć racjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tylko bym tak chciał żeby za gry z Extra Klasyki dałi sie wykorzystać 12wPLN''ów które pokryją koszty wysyłki, bo jak jest mniej to sie poprsotu nie opłaca kupować, chyba że przy okazji kupna innej gry.

BTW: (OFF-TOP)
Acha chciałbym aby CDprojekt udostepnił płacenie za pomocą PKO Inteligo a nie samo Inteligo, bo ja niemoge płacić przelewem a mam konto. Jak myślicie założyć nowy wątek o tym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 15:24, Grigor4 napisał:

BTW: (OFF-TOP)
Acha chciałbym aby CDprojekt udostepnił płacenie za pomocą PKO Inteligo a nie samo Inteligo,
bo ja niemoge płacić przelewem a mam konto. Jak myślicie założyć nowy wątek o tym ??


Jestem za, też się przejechałem, bo mi w banku mówili, że mam konto Inteligo a potem się okazało, że jest to PKO Inteligo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 15:25, Arclight napisał:

> BTW: (OFF-TOP)
> Acha chciałbym aby CDprojekt udostepnił płacenie za pomocą PKO Inteligo a nie samo Inteligo,

> bo ja niemoge płacić przelewem a mam konto. Jak myślicie założyć nowy wątek o tym ??

Jestem za, też się przejechałem, bo mi w banku mówili, że mam konto Inteligo a potem się okazało,
że jest to PKO Inteligo :/


i do tego musze płacić za przesyłke 13zł zamiast 7zł, i bym nie musił w domu trzymać kasy. Może ktos sie z CDprojekt wypowie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 14:40, olcia13 napisał:

Słuchajcie! Zastanawiam się dlaczego cenę gry można tylko częściowo sfinansować z WPLN, przeważnie
jest to ok. 30% ceny gry. Jeśli większość sklepowiczów będzie chciała w całości sfinansować
zakup gry za WPLN wtedy może CD Projekt da się jakoś przekonać. Mam 80 WPLN i nie mam co znimi
zrobić. Jeśli wiele osób napisałoby w tym temacie, że chcę aby ten pomysł funkcjonował niech
podpiszę się w tykm temacie forum.

Yo jest niemożliwe.Cd projekt bardzo szybko by zbankrutowało.Jedyny realny(moim zdaniem) pomysł to płaceni wPLN za przesyłkę.Ale nawet to by nie przeszło.

Pomysł troche.Myślisz że Cdp od tak sobie wprowadziło wPLN? Żeby uradować klientow? Nie,oni to zrobili po to by PRZYCIAGNAĆ klientow. A gier nikt nie będzie rozdawać za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 15:46, Darkstar181 napisał:

Jedyny realny(moim zdaniem) pomysł
to płaceni wPLN za przesyłkę. Ale nawet to by nie przeszło.


Albo płacenie chociaż połowę ceny za przesyłkę normalnie, a połowę wPLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 15:47, Arclight napisał:

> Jedyny realny(moim zdaniem) pomysł
> to płaceni wPLN za przesyłkę. Ale nawet to by nie przeszło.

Albo płacenie chociaż połowę ceny za przesyłkę normalnie, a połowę wPLN.


Właśnie chociarz połowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2006 o 15:42, Arclight napisał:

> Może ktos sie z CDprojekt wypowie ??

W poniedziałek sklecę jakiegoś maila do działu obsługi.


jak coś ci odpowiedzą to pisz tutaj lub otwórz nowy temat.

Co do tematu to powatarzam, żeby chociaż w grach z serii NEK zrobili 12 wPLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować