Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

wPLN (wirtualne pieniądze) Dlaczego nie można pokryć nimi wszystkich kosztów gry?

475 postów w tym temacie

odpowiem ci na podstawie doswiadczenia:)
cena detaliczna - ilośc wpln w pudełku:)
19,90 - 5 wpln
29,90 - 10 wpln
49,90 - 15 wpln
59,90 - 20 wpln
99,90 - 35 wpln
129,90 - 40 wpln
159,90 - 55 wpln
179,90 - 70 wpln
249,90 - 80 wpln
Tak to mniej więcej wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 16:25, lukmistrz napisał:

OK , mam pytanie : Czy mogę jakoś zobaczyć , ile dostanę Wplnów za jaką grę ? Szukałem w na
gram.pl ale nie znalazłem. A wie ktoś, ile WPLNów jest dołączonych wraz z każdą grą z XKN ?

Jest napisane na pudełku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siemanko! szkoda, ze nie mozna wydac wsztkich wirtualnych pieniedzy na jedna gre. ja mam juz troche oszczednosci w postaci wirtualnej i nie moge ich na maksa wykorzystac szkoda ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 09:54, ima.psyche napisał:

Mam pytanie...mam 85 zł wirtualnych pieniędzy na gram.pl...a Jade Empire tutaj kosztuje 79.90...Czy
mogę tą gre kupic za moją wirtualną kase ?

nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka lekka paranoja się tu robi;) Ja jestem wdzięczny CDP za sam system wPLN i możliwość obniżenia ceny gry. Dlaczego mieliby sprzedawać wyłącznie za wPLN? Przecież te pieniądze są - właśnie - wirtualne. CDP nic by z tego nie miało.

Chociaż z drugiej strony, mogłoby coś takiego pojawiać się od czasu do czasu, w ramach jakiejś niesamowitej promocji... Np. gra z serii eXtra Klasyka NeXt za, powiedzmy, 200 wPLN. Wówczas strata dla CDP nie byłaby chyba wielka - w końcu XKN nie są drogie - a za to gracz musiałby najpierw te 200 wPLN uzbierać, kupując inne tytuły... Taki manewr promocyjny.

Ale zdecydowanie nie widzę opcji regularnego kupowania gier za wPLN, bo CDP musiałoby dopłacać do interesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WPLN to zwykły system lojalnościowy, często stosowany w przypadku dużych sieci handlowych (np. TESCO) czy kocernów paliwowych (BP i jego PartnerClub, czy Orlen z Vitay). Zasada jest prosta. Z każdym zakupem dokonanym w obrębie sieci otrzymujesz określoną ilość punktów, które możesz później wydać na usługę bądź produkt oferowany w specjalnym katalogu. Z racji tego,iż ilość przyznawanych punktów jest relatywnie niska, a koszt interesującej Cię rzeczy liczony w nich wysoki, wynika, że musisz najpierw wydać sporą ilość pieniędzy zanim uda Ci się uzyskać coś sensownego gratis.W przypadku CDProjekt zastąpiono to możliwością częściowego pokrycia kosztu zakupu przez WPLN - ale zasada działania jest podobna. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to bezsensowne i nieopłacalne. Ale z punktu widzenia działań marketingowych bardzo korzystne. Jeśli klient chce wydać na coś określonego pięniądze, to wyda je tam gdzie za te same pieniądze dostanie coś więcej (chociażby takie WPLN). Posiadanie jakeiejś kwoty w WPLN działa jak magnes. Złudzenie, że kiedyś mogą Ci się przydać może sprawić, że będziesz dążyć do tego by zwiększyć ich ilość - czyli kupować nowe produkty - i oto chodzi! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogli by zrobic coś jak kartę stałego klienta, powiedzmy za 500 wPLN + kilkadziesiąt złotych, i dzięki temu miało by się powiedzmy dodatkowe kilkanaście zł taniej każdą grę (+ jeszcze wPLN)...
...ale to tylko marzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz dawno gracze zauwazyli, ze za wPLNy wlasciwie nie ma co kupic. Ok znizki sa o pare zlotych czasem parenascie ale w sklepach jak MM zazwyczja te gry juz kosztuja tyle co po uzyciu wPLN. Ja bym wolal moc wymienic te punkty chocby na gadzety a tak to sie kisza na koncie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że wPLN-y służą głównie do taniego kupowania gadżetów i sprzętu komputerowego, za który nie dostajemy wPLN-ów :P przykład: smyczka. Normalnie kosztuje 19,90zł, ale wykorzystując wPLN, kupujemy ją za 4,90.

BTW. Nie wie ktoś, czy na tą wiosnę gram.pl szykuje jakieś ciuszki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było gdyby te wpln działały w sieci sklepów empik: idziesz do empiku bierzesz grę i podajesz swoje konto sprzedawca wydaje ci grę i zabiera troche wpln a ty kupiłeś taniej grę i to bez kosztów przesyłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przydała by się taka gra co by była w sklepie i za Wpln myślę że jak ktoś by uzbierał tyle 200 Wpln
to by tyle zysku dał że nie sądze żeby była tu mowa o jakiejkolwiek stracie.Pozatym widziałem już coś takiego że jak grę pełną się kupiło to dodatek dawali za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2007 o 15:28, Pediator napisał:

fajnie by było gdyby te wpln działały w sieci sklepów empik: idziesz do empiku bierzesz grę
i podajesz swoje konto sprzedawca wydaje ci grę i zabiera troche wpln a ty kupiłeś taniej grę
i to bez kosztów przesyłki


No koszty przesyłki też sobie można pokryć wPLN. Właściwie to muszę pochwalić CD Project za taki gest.
Szkoda że inne wydawnictwa nie biorą z niego przykładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 255 zł w Wirtualnych Pieniądzach i zarejestrowane gry:

- Heroes of Might and Magic IV - Złota Edycja
- Heroes of Might and Magic V (DVD - gram.pl)
- Heroes of Might and Magic V: Kuźnia Przeznaczenia
- Rise of Nations: Rise of Legends
- Age of Empires III
- Age of Empires III: The WarChiefs
- Neverwinter Nights 2 - Edycja Kolekcjonerska - Lawful Good
- Settlers IV Złota Edycja, The
- Zeus: Pan Olimpu - Złota Edycja
- Titan Quest
- SpellForce - Złota Edycja
- SpellForce: Zakon Świtu
- Worms Forts: Oblężenie
- Dungeon Siege II
- Icewind Dale II
- Robin Hood: Legenda Sherwood
- Settlers III - Złota Edycja, The
- Świątynia Pierwotnego Zła
- Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide
- Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark
- Fallout Tactics
- WarCraft III
- WarCraft III: The Frozen Throne

Fajnie by było gdyby dla tych najbardziej zagorzałych klientów zrobić coś, jakieś bonusy. Co robić z tą Wirtualną Kasą kiedy każda kupiona gra tylko dodaje kasy ? Może naprawde można by zrobić, że za 50% kwoty kupujesz za kasę Wirtualną a 50% to kasa rzeczywista, albo gadżety (kiedyś były ale to było dawno) za pełnowartość Wirtualnych pieniędzy. Coś CD musiało by wymyślić bo po rpstu klient jest coraz bardziej wymagający a czasy się zmieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 219 wirtualnych pieniędzy i nic nie kupuje
i dlaczego nie można pokryć kosztów całkowicie. przecież pisze wirtualne pieniądze na zakup gier (coś w tym stylu)
tak pisze na pudełkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy użyciu wPLN powinna być możliwość pokrycia przynajmniej 50% ceny gry. Przymierzam się do zakupu c&c3 i przy użyciu wPLN wychodzi mi cena wyższa niż w innych sklepach. Po co mam wydawać wirtualne złotówki jeśli końcowa cena i tak będzie wyższa niż w innych sklepach? Kupując w gram.pl mogę dostać podkładkę, której nie potrzebuję (bo już posiadam lepszą). Koncepcja wPLN jest fajna, ale to powinno się opłacać obu stronom. Gracz musi widzieć realne korzyści z wykorzystania wirtualnej gotówki. Fajnym pomysłem jest możliwość pokrywania kosztów wysyłki wpln.
Być może pokrywanie kosztów całej gry nie byłoby opłacalne, ale chociaż 50%? W końcu na coś muszę te zebrane pieniążki wydać. A może dać klientowi wybór czy chce dostać podkładkę czy przesyłkę gratis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał, żeby wPLN można było wykupić żeton do każdej gry nieważnie ile kosztuje. Można wykupić żeton, ale do niektórych gier. To jest chyba możliwe, zeby to weszło ja bym bardzo chciał i bym tak to więcej gier kupował na gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 15:52, Carl92 napisał:

Ja bym chciał, żeby wPLN można było wykupić żeton do każdej gry nieważnie ile kosztuje. Można
wykupić żeton, ale do niektórych gier. To jest chyba możliwe, zeby to weszło ja bym bardzo
chciał i bym tak to więcej gier kupował na gram.pl.



Oczywiście, że taki system jest możliwy, ale nie licz na to że CDP coś takiego zrobi bo dla nich to nie jest opłacalne, w szczególności w kraju, gdzie nie kupuje się tak dużo oryginalnych gier, a dlaczego się nie kupuje? Bo piraty są dużo tańsze i jak ktoś ma swojego zaufanego pirata to wie, że dostanie dobrą wersję gry, a w razie czego może liczyć na wymianę, czyli obsługa niejednokrotnie lepsza niż od markowych firm.
WPLN to tylko wabik na klienta i jako taki sprawdza się znakomicie, a jak ktoś nie umie sobie przeliczyć, że taniej wyjdzie mu ruszyć 4 litery do sklepu i kupić grę po cenie niższej niż na promocji w sklepie internetowym to jest tylko i wyłącznie sam sobie winien. Ja nie kupuję gier dla wPLN czy dla jakiś punktów bo dobrze wiem, że to żadna promocja, kupuję gry oryginalne bo mam takie życzenie, a kto je wydaje czy LEM, Cenega czy CDP to mnie nie interesuje, ważne żeby nie spaprali sprawy tak jak to miało miejsce przy produkcjach HoMM5 czy Dreamfall itp.
W Polsce na promocje takie jak są "na zachodzie" długo nam jeszcze przyjdzie poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować