Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

wPLN (wirtualne pieniądze) Dlaczego nie można pokryć nimi wszystkich kosztów gry?

475 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2007 o 10:28, Ryk Niedźwiedzia napisał:

Taka lekka paranoja się tu robi;) Ja jestem wdzięczny CDP za sam system wPLN i możliwość obniżenia
ceny gry. Dlaczego mieliby sprzedawać wyłącznie za wPLN? Przecież te pieniądze są - właśnie
- wirtualne. CDP nic by z tego nie miało.

Zanim jednak oni dadzą Ci swoje wirtualne to dostają od Ciebie te całkiem prawdziwe i namacalne, więc swoją wdzięczność możesz póki co oszczędzać z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak. CDP w grach daje zbyt malo korzystac z wPLN a to dlatego ze takie ceny jak sa na gram.pl z wliczonym maksymalnym wPLN sa w sklepach czy na allegro. wPLN powinno miec wiekszr zastosowanie, nie moze byc tak ze 250 wPLN lezy bezużytecznie bo niema na co ich spożytkowac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 19:00, Xanaroth napisał:

Raz na trzy godziny łamał by się serwer . Przy takim obciążeniu...

A co do samej idei - sądzę, że obecna sytuacja jest ok. Większość z nas ma nadwyżkę wpln -
ale o to właśnie chodzi, bo jest to pewnego rodzaju zachęta - kup gry, bo inaczej stracisz
wpln. I tak nie jest źle, niektóre sklepy dają określony termin na zużycie wirtualnej waluty...


dają termin ale waluty wPLN od CDP nie da sie zużyć :) i własnie w tym tkwi problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się zużyć!
Przecież(jeśli się nie myle) gadżety można opłacić za wPLN i my płacimy tylko grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko, że na gadżety moge wydac male pieniadze bo przeciez niebede kupowal gadzetow z gier ktorych nie lubie, a gadzetow jest malo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie już ktoś o tym pisał jak tak to przepraszam, mianowicie:
spójrzmy na to z innej strony. cieszmy się że w ogóle ktoś wymyślił te wPLN i dzięki nim mamy taniej gry. CD Projekt daje wam palec a wy bierzecie całą rękę. zastanówcie się trochę.
PS: a to że CD Projekt nie chce żebyśmy brali a darmo gry to guzik prawda. przecież to i tak wychodzi na to samo. przykład (wyssany z palca). kupuję 5 (słownie: PIĘĆ) gier za 100 (słownie: STO) złotych. Na każdą grę mogę wydać 20 (słownie: DWADZIEŚCIA) wPLN, a posiadam 100 wPLN. Więc każdą grę kupuję kupuję za 80 złotych, więc cała wydana na gry suma to 80zł x 5= 400zł.
a teraz druga sytuacja. zamiast na każdą grę wydawać 20 wPLN na jedną wydaję 100 wPLN i mam ją za darmo. więc cena za te gry będzie 100żl x 4= 400zł. Tyle samo? właśnie. tylko teraz przychodzi pytanie jeśli tyle samo to po co przepła... znaczy dlaczego nie można wykorzystać wszystkich w PLN. i koło sie zamyka. więc pomińmy PS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 12:30, Byl napisał:

Da się zużyć!
Przecież(jeśli się nie myle) gadżety można opłacić za wPLN i my płacimy tylko grosze.

nic za darmo chociaż kupujemy za połowę ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra w claosci za wPLNy to byoby przegiecie, ale koszt przesylki powinno sie w kazdym zamowieniu dac nimi pokryc. Co mi z tego, że mam znizke 20zl dzieki wPLNom, skoro musze zaplacic za koszt przesylki 15zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 15:36, Madoc napisał:

pewnie już ktoś o tym pisał jak tak to przepraszam, mianowicie:
spójrzmy na to z innej strony. cieszmy się że w ogóle ktoś wymyślił te wPLN i dzięki nim mamy
taniej gry. CD Projekt daje wam palec a wy bierzecie całą rękę. zastanówcie się trochę.
PS: a to że CD Projekt nie chce żebyśmy brali a darmo gry to guzik prawda. przecież to i tak
wychodzi na to samo. przykład (wyssany z palca). kupuję 5 (słownie: PIĘĆ) gier za 100 (słownie:
STO) złotych. Na każdą grę mogę wydać 20 (słownie: DWADZIEŚCIA) wPLN, a posiadam 100 wPLN.
Więc każdą grę kupuję kupuję za 80 złotych, więc cała wydana na gry suma to 80zł x 5= 400zł.
a teraz druga sytuacja. zamiast na każdą grę wydawać 20 wPLN na jedną wydaję 100 wPLN i mam
ją za darmo. więc cena za te gry będzie 100żl x 4= 400zł. Tyle samo? właśnie. tylko teraz przychodzi
pytanie jeśli tyle samo to po co przepła... znaczy dlaczego nie można wykorzystać wszystkich
w PLN. i koło sie zamyka. więc pomińmy PS :)


a wlasnie ze nie :)
gry po cenach cd projekt z wPLN mozna kupic w sklepach bez zadnych wPLN itp. wPLN powinny dawac profity jesli juz sa. na poczatku byly PODOBNO promocje ze za 1zl a reszta w wPLN. to bylo cos! teraz CDP sobie juz odpuscil a wPLN sie kurza. bardzo chwali sie przesylka w wPLN lecz to za malo. kupujac gre za 150zl i uzywajac przy tym max wPLN np. 40 a w srodku jest 55 :) paradox. wPLN ciagle rosna a powinno je sie zuzywac jesli juz nie na gry za 1zl to na jakies gadzety. a gadzetow (plakaty np.) jest bardzo malo :) a do tego sa drogie (30zl) a wPLN mozna wydac na plakacik wiedzmina 10 :/ uwazam ze wPLN zawsze powinno brakowac. gdyby np. gry byly za 1zl to czlowiek sam by kupowal gry cd projektu by doladowac konto i spozytkowac je na gry. a tak po co ma wydawac wPLN jak za taka sama cene ma w pobliskim MM

PS. cd projekt rządzi i jest bezapelacyjnie najlepszym polskim dystrybutorem, ale to nie zmienia faktu że są jeszcze rzeczy do poprawienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 16:38, Be-Yacz napisał:

>/tu była treść/ :P


Popieram. Wirtualne pieniądze są mąceniem wody - ledwo ledwo pokrywają koszta wysyłki i mają jakiekolwiek zastosowanie tylko w zakupach przedpramierowych, kiedy chociaz za wysyłkę można nimi zapłacić. a tak? idziesz do sklepu, kupujesz za ciut drożej, ale bez kosztów wysyłki - więc na jedno wychodzi. no i masz odrazu pudełko w rece ;).

Maddoc - jasne, 5*80 i 4*100 to to samo, ale zauważ, że mało kogo stać na hurtowe zakupy i kupowanie sobie 5 gier :P.
A ponadto - w grze za 100 zł pewnie będzie coś koło 35 zł wPLN - więc tak czy siak, kupując 5 gier za 100 zł, będziemy mieć 175 wPLN :P. i co, mam teraz hurtowo kupić 8 gier? :D.
wPLN troche im nie wypaliły - też sądze, że powinni pozwolić wydawać wszystek wPLN na jedną gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pięknie napisane słowa...
Dlatego też panie i panowie z CD projekt, zróbicie coś by owe wPl nie były tylko po to by zalegały na koncie w sposób niepotrzebny, bowiem co z tego, ja chomikiem nie jeststem i nie potrzebuję magazynować niepotrzebnych rzeczy, jakieś promocje jak już napisałem, gracz który będzie miał wykupione i zarejestrowane 10 gier których cena przekrasza na przykład 100 złotych mógłby wykupić sobie jakiś tytuł tylko i wyłącznie za wPl, albo zakup jakichś fajnych gadżetów, w innym wypadku kwestia wirtualnych pieniędzy jest zgoła niepotrzebna, a formy promocji, fakt można znaleźć taniej gry w różnych sklepach typu SAturn czy MM, cena takich gier jest niższa od ceny zakupu tutaj po uwzględnieniu wpl.
Trzeba naprawdę coś z tym zrobić i nad tym się zastanowić, cenega, na przykład za rejestrację gry daje punkty, punkty te zaś można wymieniać na nagrody, nie wiem czy działa ten system działa już poprawnie lecz, przyznam się szczerze bardziej kusząca jest to oferta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też zrobić coś innego, dawać tych wpl w pudałkach z grami mniej, będzie się je zbierać dłużej lecz będzie można za ich pośrednictwem w całości zakupić jeden tytuł...
Dalej, zrobić tak, że jeden gracz, osoba zalogowana tutaj na forum, może zakupić za wpl, jedną grę na rok.....

Pomysły takie można mnożyć trzeba tylko chcieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. wPLN jest po to by gracz kupowal gry z mysla na co wyda te wPLN. gdyby system wPLN dziala poprawnie zaloze sie ze o wiele wiecej osob kupowalo by gry orginalne i specjalnie cd projektu. poprostu to by bylo dla nich oplacalne. wPLN to dobry pomysl lecz niewykorzystany odpowiednio. jak to sie zmieni bedzie poprostu wszystkim lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 19:06, Pako007 napisał:

o ile się nie mylę jest już opcja płacenia za wysyłkę wPLN


taa.. przeważnie za przedpremierowe zamówienia. Za wszystkie inne zapłacisz kartą Mastercard :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, śmieszne rzeczy wynikają z tych wPLN. Przykład? <;

Jade Empire. Mogę z użyciem jedynych 20 wPLN kupic ją za 80 zł. Rewelacja! Nawet wysyłke mogę sobie dac za Wirtualne Pieniądze. Wszystko ładnie, pięknie...

Ale w MM też jest za 80 zł, od ręki, bez żadnej wysyłki, bez tracenia wPLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 21:38, ad0 napisał:

Nie wiem, śmieszne rzeczy wynikają z tych wPLN. Przykład? <;

Jade Empire. Mogę z użyciem jedynych 20 wPLN kupic ją za 80 zł. Rewelacja! Nawet wysyłke mogę
sobie dac za Wirtualne Pieniądze. Wszystko ładnie, pięknie...

Ale w MM też jest za 80 zł, od ręki, bez żadnej wysyłki, bez tracenia wPLN.


No to kum w MM....i dostaniesz wirtualną kase........której nie użyjesz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2007 o 21:38, ad0 napisał:

Nie wiem, śmieszne rzeczy wynikają z tych wPLN. Przykład? <;

Jade Empire. Mogę z użyciem jedynych 20 wPLN kupic ją za 80 zł. Rewelacja! Nawet wysyłke mogę
sobie dac za Wirtualne Pieniądze. Wszystko ładnie, pięknie...

Ale w MM też jest za 80 zł, od ręki, bez żadnej wysyłki, bez tracenia wPLN.


Media to specyficzny przypadek...tam zdarzają się czasami tańsze gry...ale nie wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować