Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

wPLN (wirtualne pieniądze) Dlaczego nie można pokryć nimi wszystkich kosztów gry?

475 postów w tym temacie

Po prostu CDP w połączeniu z gram.pl nie dba o klienta. Jakoś konkurencyjna Cenega ze swoją Kompanią Graczy potrafi zadbać o zwykłych graczy. Tam przy rejestracji gry dostaję REALNE punkty, które mogę zamienić na REALNE nagrody. W ciągu roku uzbieram tyle punktów ze jestem wstanie wymienić je na 2 koszulki i jakieś drobne gadżety.

Co z tego, że mam gram.pl 1200 pkt - czyli teoretycznie 12 żetonów na darmową dostawę (przyjąłęm 10wPL = 1 żeton). By to wszystko wydać musiałbym zrobić kilkukrotne zakupy za łączna kwotę 6 tys. zł.

Więc po co mydlić oczy klientów wirtualnymi pieniędzmi, których nie sposób wydać w całości. A czekać na okazyjne promocje gram.pl nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 16:11, Pablo Querte napisał:

Za wPLN też może kupić różne gadżety typu plakaty :P


Też mi zachęta :) - ale masz rację - akurat tego nie zauważyłem. W 99% rzeczy dostępnych - wPLN zamienisz na niewielką zniżkę. Resztę musisz zapłacić REALNĄ kasą.

U konkurencji - wszystkie punkty możesz wydać bez dokładania pieniędzy (ale bez KW).

Moim zdaniem gram.pl powinien zmniejszyć liczbę przyznawanych wPLN przy rejestracji gry ale pozwolić na to, że wszystko możesz nimi zapłacić. Wtedy to ma sens - uzbierałem tyle wPLN - i to mogę wydać. Przelicznik 1:1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 16:11, Pablo Querte napisał:

Za wPLN też może kupić różne gadżety typu plakaty :P


...ale za dostawę trzeba już zapłacić ''''prawdziwymi'''' PLN.
Wg. najlepiej kupić plakat czy inny gadżet, który jest za wirtualne pieniądze, razem z grą. Jak to się mówi: dwie pieczenie na jednym ogniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 16:25, pinowak napisał:

Moim zdaniem gram.pl powinien zmniejszyć liczbę przyznawanych wPLN przy rejestracji gry
ale pozwolić na to, że wszystko możesz nimi zapłacić. Wtedy to ma sens - uzbierałem tyle
wPLN - i to mogę wydać. Przelicznik 1:1.

Heh sorry za niezbyt przychylne słowa, ale ekonomistą to ty nie będziesz. Przelicznik 1:1? Czyli tak naprawdę do gry za 100zł dostajesz gratis 10zł - to nie prościej tę grę po prostu sprzedać za 90zł?
Poza tym to jest chyba nieco bardziej skomplikowane niż się naw wydaje: pomyśl, że możesz wydać wPLN, żeby zapłacić 100% ceny. I zdarza się np. taka sytuacja, że przychodzi dostawa PS3 i... całą trzeba oddać za darmo. Taka firma to nie organizacja charytatywna niestety.

Mi by wystarczyło, gdybym mógł zapłacić 50% ceny towaru i za każdą dostawę przy pomocy wPLN.

A przy twoim pomyślę, to myślę, że na przelicznik lepszy niż 10:1 nie byłoby co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wirtualne pieniądze się przydają czasami a może nawet i częściej. Np. mój zakup
(Zamówienie jeszcze kiedy można było pokryć koszty przesyłki w PLN jak się kupiło gry za min.150zł, teraz jest 500zł)

Antologia Blizzard 59,90
Diablo II Złota Edycja 59,90
Gothic II: Noc Kruka 19,90
WarCraft III - Złota Edycja 59,90

wysyłka.... 13.90 (pokryta kuponem kupionym za PLN 10 PLN)
------------------------------------------------------------------------------ ---------------------------------
Łączna wartość 199,69
Wykorzystane PLN -40,00
Przesyłka pocztowa 0,00 (pokryta w PLN) (koszt jbc to był by 13.90)

Razem 159,69


Więc jak widać kasa wirtualna się przydaje, ale macie racje że powinno być można wydać jaj więcej przy zakupie.
Powiedzmy że do 30%-40%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosze O wyjasnienie dlaczego niemoge uzyc moich wirtualnych pieniedzy jak wczesniej.

Zamawialem miesiac temu Preorder Stalker Clear Sky I moglem wykorzystac 30zl wirt...

teraz gdy chce znow zamuwic Np Gta4 Niemoge Wykorzystac NIC!!!!!

Mam Zarejstrowane u was 3 nie tanie gry specjalnie tu kupuje zeby zbierac wirtualne pieniadze i je WYKORZYSTAC.


Prosze o Wyjasnienie i Wybaczcie za slownictwo ale jestem Wk...y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2008 o 19:22, Mercury666 napisał:

Prosze O wyjasnienie dlaczego niemoge uzyc moich wirtualnych pieniedzy jak wczesniej.

Zamawialem miesiac temu Preorder Stalker Clear Sky I moglem wykorzystac 30zl wirt...

teraz gdy chce znow zamuwic Np Gta4 Niemoge Wykorzystac NIC!!!!!

Mam Zarejstrowane u was 3 nie tanie gry specjalnie tu kupuje zeby zbierac wirtualne pieniadze
i je WYKORZYSTAC.


Prosze o Wyjasnienie i Wybaczcie za slownictwo ale jestem Wk...y



Ojeju...już ci kilka razy tłumaczono: Nie mozesz bo cena i tak został obniżona o 30 zł-a sklep gram.pl nie chce "tracić" kolejnych złotówek na zamówieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2008 o 19:23, rafekx 12 napisał:


Ojeju...już ci kilka razy tłumaczono: Nie mozesz bo cena i tak został obniżona o 30 zł-a
sklep gram.pl nie chce "tracić" kolejnych złotówek na zamówieniu...



Trudno Dzieki.

Pocierpie w samotnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 16:25, pinowak napisał:

U konkurencji - wszystkie punkty możesz wydać bez dokładania pieniędzy (ale bez KW).


Skoro Cię te WPLN tak bardzo drażnią to idź do konkurencji i wymień sobie za te ich punkty a nie jak u "nas" za REALNĄ KASĘ!
gram.pl to nie jest miejsce w którym ktoś każe Ci coś kupować! Nie chcesz płacić za przesyłkę? Drażnią Cię tutejsze pieniądze wirtualne? To panie co pan tu jeszcze robisz? Już dawno powinno Cię tu nie być...! Jesteś jeszcze? A więc jednak nie jest Ci tak źle...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 08:23, Rambowski napisał:

Dobra ja chce wiedziec w jakich dniach sa dodawane nowe tytuly ? ;'']


Możesz sprecyzować o co ci dokładnie chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 04:54, T.Boczek napisał:

No zresztą Ci powiem że dlatego że to nie byłby opłacalny biznes , i tak się ciesz że
gry są tańsze niż u konkurencji


Oj z tym się nie zgodzę. W wielu innych sklepach internetowych gry są tańsze (czasem o wiele tańsze), niż na gram.pl i do tego bez wykorzystywania jakiś wPLN.
Do tego niektóre ceny nie są zaktualizowane i zapłacimy za gry krocie.

Dobrze by było, gdyby ceny gier były normalnie obniżane bez konieczności płacenia wpln, ale jeśli ktoś chce może sobie obniżyć cenę dodatkowo.

Na przykład, gra x kosztuje 100zł. sklep gram.pl obniża jej cenę na 80zł, ale jeden typek chce mieć jescze taniej, i dopłaca 1o wpln. Teraz płaci za grę jedyne 70zł i jest happy.

IMO to by był dobry patent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 09:45, JaMES` napisał:

Pytanie teraz - po co szopka z wPLNami, skoro i tak do niczego ich użyć nie mozna bo
ceny są dafaultowo obniżone?

No jak się kupi trzy gry w jednym zamówieniu to dopiero się opłaca. Pod względem punktów jakie dostaje się za zakupione gry CDP wyraźnie przegrywa z cenegą. Garzety mogły by być chociaż tańsze. Gry cenegi też, ale to to chyba cenega ustala cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2008 o 16:08, pinowak napisał:

Po prostu CDP w połączeniu z gram.pl nie dba o klienta. Jakoś konkurencyjna Cenega ze
swoją Kompanią Graczy potrafi zadbać o zwykłych graczy.


Rzeczywiście to jest dowód na to że nie dbają o klienta... Zastanów się zanim coś napiszesz. Przyczepiasz się do sklepu że nie daje Ci nagród za to że u niego łaskawie kupujesz, a powinni bo konkurencja daje nagrody. To równie dobrze powiedz że empik albo wirtus też są do bani bo nie mają nagród za zakupy...

CDP nie ma nic wspólnego z gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 10:56, hehe napisał:

CDP nie ma nic wspólnego z gram.

Nie no skądże , w tej promocji więcej gier z CDP to z przypadku było, kilka lat temu cdp z przypadku trzymało oficjalną kuratelę nad gram , i akcja promocyjna wiedźmina była z dobrej woli i kaprysu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo gram.pl było stworzone przez CDP, ale się usamodzielniło. Co więc dziwnego w tym że są partenrami i że gram wspiera CDP ? A mi chodziło o oskarżanie CDP o to że nie dba o kilenta bo na gram nie ma nagród. W tym kontekście CDP nie nic wspólnego z gram, a właściwie nie ma na to wpływu. CDP to wydawca a gram to sklep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować