Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

wPLN (wirtualne pieniądze) Dlaczego nie można pokryć nimi wszystkich kosztów gry?

475 postów w tym temacie

Fakt jest to sposób wydania WPLN . Jednak nie wierze zeby czapka kosztowala 70 zł ale być może tak jest w końcu to nie jest zwykła czapka . Ja osobiście to proponowałbym wprowadzic mozliwosc kupna gry za WPLN . np. raz na rok dla ludzi stale rejestrujacych gry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to zrozumiałe, ze nie da się pokryć całych kosztów gry, chociaż dla stałych klientów można by czasem zrobić wyjątek:) Trochę mi nie pasuje kupowanie przedmiotów w pełni za wPLN. No, bo jak na przykład chcę kupić podkładkę za 30wpln to i tak będę musiał zapłacić prawdziwymi pieniędzmi za przesyłkę, a dopiero od 150 można za przesyłkę wpln zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 17:21, tomoliop napisał:

Trochę mi nie pasuje kupowanie przedmiotów w pełni za wPLN. No,
bo jak na przykład chcę kupić podkładkę za 30wpln to i tak będę musiał zapłacić prawdziwymi
pieniędzmi za przesyłkę, a dopiero od 150 można za przesyłkę wpln zapłacić.

Jesli kupisz podkładkę przy okazji zakupu gry, to odpadną ci koszty przesyłki podkładki. Wtedy dostaniesz ją praktycznie za darmo :). Trzeba trochę pomyśleć, a nie rzucać się od razu na towar.

@Lukaszsz
wPLNami zapłacisz w zwykłym sklepie? Kupisz coś za nie? One są praktycznie nic nie warte, a więc choćby taka czapka kosztowała nawet 5 zl, ty byś płacił 200 wPLNów, to i tak oszczędzasz 5 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie można odsprzeda wpln :P przynajmniej miałbym w portfelu prawdziwą gotówkę;)
Ja sam o dziwoO posiadam 10wpln choć nic nie rejestrowałem. Heh i taki stan zostanie...na zawsze:> Nie planuję rejestrować żadnej gierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro wPLN to forma zniżki, to czemu to taka mała zniżka. nie ma praktycznie żadnej różnicy kupowaniu za wPLN a za PLN. ta zniżka to chyba nawet nie 10% wartosci. to kit! owszem jak gre za 160 zł się kupuje to to 20 zł zniżki to już jakąś mini różnicę tworzy ale mniejsze łatwiej kupić w Media Marktcie bo i tak wg mnie na to samo wyjdzie. 4 zł zniżki a za przesyłke i tak z 10 naliczą. Takie jest moje zdanie. A w dodatku w dziale pomocy nie jest to napisane wprost i wychodzi dopiero w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Carbonide1.

Wg mnie powinno się móc płacić w całości za gry.
I albo chociaż pokryć koszty przesyłki, a tu można zapłacić za przesyłkę jeżeli wartości produktów w koszyku jest około 130.00 coś koło tego.
A co jak chce kupić Saga Baldur`s Gate kosztuje 24,90 -5 zł zniżki, ale i to nic nie daje bo przecież i tak za przesyłkę trzeba zapłacić około 10zł.

To jest bez sensu, przecież i tak jak by było w całości płacone wPLN to na drogą grę trzeba i tak było kupić 2 czy 3 tańsze żeby się uzbierało więc interes i tak by się kręcił przecież raz można zarejestrować daną grę.Zgadzam się z Carbonide1.

Wg mnie powinno się móc płacić w całości za gry.
I albo chociaż pokryć koszty przesyłki, a tu można zapłacić za przesyłkę jeżeli wartości produktów w koszyku jest około 130.00 coś koło tego.
A co jak chce kupić Saga Baldur`s Gate kosztuje 24,90 -5 zł zniżki, ale i to nic nie daje bo przecież i tak za przesyłkę trzeba zapłacić około 10zł.

Przecież i tak jak by było w całości płacone wPLN to na drogą grę trzeba i tak było kupić 2 czy 3 tańsze żeby się uzbierało więc interes i tak by się kręcił przecież raz można zarejestrować daną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ufffffffff....
Ile razy można tłumaczyć, że:
- wPLN to chwyt marketingowy,
- CDP nie obniża ceny po zastosowaniu wPLN: po prostu sprzedaje stałym klientom gry po cenie hurtowej (porównaj: sklep firmowy Cenega - zadziwiająca zbieżność w wysokości "obniżek", prawda?),
- pokrycie kosztów przesyłki wPLN jest możliwe w przypadku niektórych promocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 21:03, hallas napisał:

Ufffffffff....
Ile razy można tłumaczyć, że:
- wPLN to chwyt marketingowy,
- CDP nie obniża ceny po zastosowaniu wPLN: po prostu sprzedaje stałym klientom gry po cenie
hurtowej (porównaj: sklep firmowy Cenega - zadziwiająca zbieżność w wysokości "obniżek", prawda?),
- pokrycie kosztów przesyłki wPLN jest możliwe w przypadku niektórych promocji


Prawda jest bolesna xD ale cóż zrobić:p jest właśnie tak jak napisał to hallas... pozdro dla niego:D
Ps w końcu zabiłem tego dahake na twoim save:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale chociaz ta jedna gierka :( bo poprostu nie mam od wiekszej chwili kaski i nie bede mial :( tylko te 30 zl :( asz tak duzo to nie jest :( zlitujcie sie :P bylo by milo ^^ [ale i tak wiem ze nici z tego postu] :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 09:20, mateuszbanach0 napisał:

osobiście chciałbym, żeby w sklepie na gram.pl było więcej przedmiotów zw. z grami. Np.figurka
z WoWa

To jest bardzo dobry pomysł, tylko musiał byś to napisać pracownikom CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 09:23, muniok napisał:

> osobiście chciałbym, żeby w sklepie na gram.pl było więcej przedmiotów zw. z grami. Np.figurka

> z WoWa
To jest bardzo dobry pomysł, tylko musiał byś to napisać pracownikom CDP.

Wstawiajcie się za moim pomysłem! Może sami zauważą!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie składam zamówienie w sklepiku. Mam wPLNów od czorta, więc postanowiłem coś za nie kupić. Nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem, że plakaty/smycze itd godne uwagi są za pieniądze a jedynie brzydkie lub kiepsko wykonane towary w całości za wPLN :/

Po co komu karton z gry?! Albo stand, który CDP rozdaje sklepom jako reklama, a które później trafiają do kubła?! Plakaty to tylko fani Guild Wars lub Lineage znajdą w miarę ciekawe a pozostali mogą sobie kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam sugestie by można było płacić w połowie za wysyłke wPLN przy zakupie tytułów z Extra Klasyki, i dać jakąś minimalną kwotę np 50 zł płatności za gry(realna kwota zakupu za pieniądze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe ma żadnego problemu by gry z wPLN były całkowicie opłacone nimi. Po prostu w marży za gry zakupione w realu mieści się zysk pozwalający na fundowanie "gratisów"stałym klientom.
Jak w KAŻDYM normalnym biznesie.
A teraz? mamy zwykłe naciąganie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2008 o 21:10, bartekk97 napisał:

NIe ma żadnego problemu by gry z wPLN były całkowicie opłacone nimi. Po prostu w marży za gry
zakupione w realu mieści się zysk pozwalający na fundowanie "gratisów"stałym klientom.
Jak w KAŻDYM normalnym biznesie.
A teraz? mamy zwykłe naciąganie...


Z marzy jest opłacana zniżka, czyli ta część ceny gry, którą możesz pokryć wPLNami. Jak w każdym innym normalnym sklepie internetowym.
A wPLNy nie dostajesz za kupienie gry na gram.pl ale za zarejestrowanie gry CDP. Możesz więc nakupić sobie gier w empiku, a później za zdobyte wPLNy "kupić" grę na gram.pl. Może wydać ci się to dziwne, ale pewnie nie uśmiecha im się rozdawanie gier za darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować