Zaloguj się, aby obserwować  
Glabrezu

Muzyka dawnych lat ;-)

104 postów w tym temacie

Słucha ktoś może muzyki z dawnych lat? (70,80,90-te) Jak znacie jakieś fajne waszym zdaniem kawałki, to podzielcie się nimi. Ja ostatnio natrafiłem na kilka ciekawych utworów z tych okresów:

Tears For Fears - Everybody Wants To Rule The World
Elvis Presley - Fever
MC Hammer - U Can''t Touch This
Wham - Last Christmas - KLASYK ! ;)
Modern Talking - You''re My Heart You''re My Soul
Modern Talking - Cheri cheri lady
Phil Collins-Genisis- Land of Confusion
Freddy Mercury - Living on my Own
Freddy Mercury - Love Kills
Tom Jones - She''s A Lady
Tom Jones - Kiss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jednak w tych latach powstało najwięcej wartościowej muzyki, ale zastanawiam się o jaką muzykę Ci chodziło. Bo mogę wymienić 10 milionów niezniszczalnych kapel (a raczej kawałków) metalowych z tamtych lat i chyba też powinno się kwalifikować... W sumie trochę szkoda mojego czasu. Bo Ci, których to interesuje znają sporo tych kawałków, wiele z nich szuka gdzie indziej, a reszta i tak ominie moją listę. Mhm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, wreszcie temat dla mnie :D Uwielbiam muzykę głównie z lat ''80. Nie ważne jaki gatunek - pop, rock, dance, trance, rap... Wszystkie utwory posiadały pewien rodzaj magii. W muzyce, którą możemy usłyszeć obecnie np. w radiu Zet nie mam już absolutnie niczego takiego. To po prostu puste i wtórne dźwięki zagłuszane przez skrzeczenie pseudo piosenkarzy...
Od siebie mogę polecić genialny polski zespół rockowy - Lady Pank. Ten zespół grał w latach 80-tych po mistrzowsku i praktycznie nie miał sobie równych. Na palcach jednej ręki można by wymienić inne polskie zespoły, które grały na podobnym poziomie. Teraz Lady Pank poszedł w moim przekonaniu za resztą muzyki i zwyczajnie stoczył się na dno. Nie ma już tego polotu, tego klimatu. Zaczęli grać zwyczajny, komercyjny pop :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak, piosenki z tamtego okresu sa niczym wino - im starsze tym lepsze. ;-) Jako, ze rozpisywac mi sie nie chce, oznajmie iz ostanio rozplywalem sie Frankiem Kimono za czasow jego krolowania. :P King Bruce Lee Karate Mistrz rzadzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 22:52, Igor FCBayern napisał:

Uwielbiam muzykę głównie z lat ''80. Nie ważne jaki gatunek - pop, rock, dance, trance, rap...

No fajnie fajnie, ale w latach 80-tych to raczej mało kto wiedział cokolwiek o muzyce trance.

A właściwie to nikt ;P.


A odnośnie tematu - przez ogólną komercjalizację muzyka sporo straciła, najlepszym przykładem jest rap, który ewoluował w różne szmiry typu hiphopolo, których słuchać się nie da. Oczywiście kiedyś też był pop-rap, ale przynajmniej do posłuchania, np. nieśmiertelne ''Gangsta''s Paradise'' Coolio (a i we współczesnym zdarza się Kanye West) :]. Żeby nie było - nie mówię, że rap się skończył itp. itd. tralala. Nie skończył się, i ma się dobrze ale.. no, to nie jest to samo co choćby 10 lat temu. Nie żebym w wieku 6 lat już go słuchał, ale naprawdę nie lubię większości raperów nagrywających obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to lubię. M.in. Boney M, Fancy, Bad Boys Blue, Bob Dylan, Bananarama już o Elvisie i Stwert''cie nie wspominając mają tak dobre utwory, że wszystkie dzisiejsze wysiadają przy ich pierwszej zwrotce. Większość piosenek z tamtego okresu, przy której wychowywali się a później bawili na dyskotekach nasi rodzice, ma to coś. Nie było żadnych cyfrowych poprawek głosu czy innego ulepszania utworów. Była dobra muzyka i ten kto umiał śpiewać i miał dobry głos śpiewał a reszta nie mogła cheatować i zajmowała się czym innym miast na siłę wpychać się tam gdzie nie ma dla nich miejsca. Słucham każdego rodzaju muzyki jeśli tylko trafi się dobry utwór. Ale w większości to właśnie piosenki z lat 70 i 80 zdominowały me serce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blue System i Bad Boys Blue, eh, mój ojciec słucha tego w kółko, no, jeszcze Modern Talking i Italo Disco :) Dobrze że nie Diiiscoo Polooo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2008 o 23:02, ak.47 napisał:

> Uwielbiam muzykę głównie z lat ''80. Nie ważne jaki gatunek - pop, rock, dance,
trance, rap...
No fajnie fajnie, ale w latach 80-tych to raczej mało kto wiedział cokolwiek o muzyce
trance.

Napisałem głównie z lat 80-tych, jednakże ten temat obejmuje okres 70''-90'' :) A w latach 90-tych gatunek trance był już znany i do dzisiaj powstaje wiele przeróbek utworów z tamtego okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi się podobała muzyka Presleya ... w sumie trochę czasem jej obecnie posłucham oczywiście w tamtych czasach jeszcze nie żyłem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 16:48, Młody miro napisał:

słyszał ktoś może Strachy na lachy czarny chleb i czarna kawa? jeśli tak to jak ją oceniacie


Fajny utwór, troszkę nostalgiczny...ale to nie pasuje troszkę do tego wątku bowiem troszkę starsze kawałki nas interesują ;)
Chyba że miałeś na myśli wykonanie przez Hetman''a a nie Strachy na lachy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeee czekałem na ten temat! :D
Queen, najlepszy zespół wszechczasów piosenki: "Bohemian Rhapsody"(<--najlepsza piosenka świata!), "You Don't Fool Me", "Under Pressure"
Dire Straits "Your latest trick"
U2, można zaliczyć :D "Sunday, Bloody Sunday"
The Who "My Generation"
I absolutny mistrz, zaraz za Queen: Frank Sinatra "My Way"
Tego głównie słucham ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie tylko tą muzyką żyję :) Pink Floyd, Dire Straits, Sting, Guns n'' Roses, TSA, Led Zeppellin, Deep Purple... ach, dużo by gadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2008 o 22:30, Sheloi napisał:

Modern Talking - You''re My Heart You''re My Soul
Modern Talking - Cheri cheri lady


To nawet przyjemne melodyjnie, ale jakoś niezwykle do siebie podobne to wszystko z MT jest..


Ja to szczególnie Budkę Suflera cenię, szczególnie właśnie z lat 70-80tych... Cień Wielkiej Góry, Jolka Jolka, Jest taki samotny dom... hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 17:09, Sheloi napisał:

> słyszał ktoś może Strachy na lachy czarny chleb i czarna kawa? jeśli tak to jak
ją oceniacie

Fajny utwór, troszkę nostalgiczny...ale to nie pasuje troszkę do tego wątku bowiem troszkę
starsze kawałki nas interesują ;)
Chyba że miałeś na myśli wykonanie przez Hetman''a a nie Strachy na lachy...

Też stary utwór no ale jak za nowy to Queen The show must go on

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować