Zaloguj się, aby obserwować  
Kwazis

Gra Idealna... Według Ciebie

35 postów w tym temacie

Wyobraź sobie, że masz do dyspozycji najlepszych programistów, nieograniczony limit kasy i wszystkie inne rzeczy potrzebne do zrobienia Gry Idealnej. A ty sam wszystkim kierujesz. Jak wyglądałaby ta gra, o czym by opowiadała. Podziel sie pomysłem!! ( Proszę moderatora o przypięcie tego posta )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rpg. fps, strategia, symulator statku kosmicznego, przygodówką w jednym !
a tak na serio to co to za głupie pytanie, każdy lubi co innego, nie ma gry idealnej, każda ma wady, ważny jest klimat i grywalnośc ot co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 12:39, KŁEJK napisał:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11296&u=107

"Jaka jest wasza idealna gra ?"

ten temat to dubel znaczy się ;).

Ale w tamtym temacie brane są pod uwagę gry, które już istnieją
A tutaj chodzi o przelanie w post propozycji na grę idealną, której jeszcze nie ma. Tematy brzmią podobnie, ale traktują o czym innym ( ale zbliżonym do siebie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dam swój pomysł na Grę Idealną ( według mnie tak mniej więcej by wyglądała, i jest to wyłącznie moje zdanie).
Będzie to gra typu RPG, mająca miejsce w świecie fantasy. Nie wcielamy się w niej w głównego bohatera ( jak w Experience 112 ), ale mamy na niego bezpośredni wpływ, bo kierujemy jego towarzyszem,( Frakcja do wyboru, mag, wojownik, łucznik, druid, nekromanta) którego najął w gospodzie za dość sporą sumkę. Główny bohater to wybraniec, który został porwany przez czarna plagę ( cos jak nieumarli ), ze swojego świata, a teraz jest ścigany ( posiada jedną z czterech części potężnego artefaktu, w dodatku jest to jedyna, która brakuje pladze do zawładnięcia światem. A że bohater zna się na mieczach jak mół na informatyce, potrzebował pomocy. Ponadto towarzyszy mu ktoś jeszcze ( nie wiemy kto ).
Co myślicie??? Jak dla mnie, to przykład gry idealnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 13:06, piotr.kwazi napisał:

Co myślicie??? Jak dla mnie, to przykład gry idealnej.

Mysle ze bardzo dobrze opisales taka stara gre NoX ktora byla miernym actionRPG i zostala dosc szybko zapomniana. Zgadza sie prawie wszystko poza kierowaniem bohaterem. A idealna gra jest jak idealna kobieta. Nie istnieje. Jesli osiagniesz ideal, on przestaje istniec i zaczynasz szukac nastepnego idealu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra idealna - trudno to opisać bo takowa nie istnieje :)

1. Dla mnie musiałby być to RPG (świat? Dragonlance/ Fearun / Środziemie możliwości jest wiele)
2. Brak levlowania - rozwijanie skill''i/profesji/craft''ów (brak klas sztywno przypisanych typu Woj, Mag czy Ranger - w zależności jakie skille wytrenujesz tak będziesz się mógł identyfikować z jakąś "klasą". Zapewni to niepowtarzalność i brak prostych schematów narzucanych graczom)
3. Pełna interakcja z otoczeniem
4. Ogromna ilość NPC = cała masa questów
5. Różnorodność questów
6. Bogaty asortyment przedmiotów / możliwość ich reperacji oraz modyfikacji
7. Realistyczny system walki (jako gracz fabularnych gier rpg zdecydowanie polecam ten z GURPSa)
8. Zmiany pogody/pory roku/ upływające lata / zmiany pokoleń (widok z perspektywy długowiecznego elfa patrzącego na przemijające pokolenia ludzi:) )
9. Budowanie/niszczenie osad, wsi, miast
10.Zdobywanie tytułów (nie tylko szlacheckich) które dają graczowi odpowiednie udogodnienia (lub uprzykrzają grę)
11. Zaimplementowany system ekonomiczny / prawny z możliwością jego modyfikacji :)
12. Prowadzenie własnego interesu (np: sklep / gildia kupiecka / nielegalne stowarzyszenia) lub możliwość zatrudnienia się do pracy
13. Możliwość zawierania związków / wychowywanie dzieci itp itd :)
14. Rozwinięty system magii na poziomie Ars Magica

Napisałem to co na szybko do głowy wpadło:) Czy byłaby to gra online nie wiem, nad fabuła nie mam czasu siedzieć i myśleć:) Wracam do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra idealna? Mój gust spokojnie zaspokoiłaby mieszanka kilku odsłon GTA. A mianowicie: Do Vice City należałoby dodać oprawę graficzną oraz kilka pomniejszych elementów z GTA IV, z San Andreas można by dołożyć możliwości zmiany ubrań,siłownię itp. Z SA zapożyczyłbym też chętnie ogrom miasta oraz sporą ilość maszyn latających. I tyle by mi starczyło. Na jakiś czas... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grą idealną byłby FPS. Fabuła byłaby następująca:
Jesteś dowódzcą jednostki piechoty morskiej, w której głównym cele byłaby oczywiście wygrać wojne, ale musiałbyś zdobywać plaże z jednostek powietrzno-morsko desantowych.
Do dyspozycji miałbyś ogromny arsenał amunicji.
Wszystko oczywiście postawione na najwyższych detalach. Rozszeżyłbym tryb online,(100000osób) gdzie bym zorganizował bardzo wiele (mnóstwo) ludzi na wojne(chociażby X360 vs PS3).
Gra ta miałaby się ukazać na konsolę Playstation 3 i X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche dużo osób jak na fps^^.A gdzie pc?!?!Chętnie pograł bym w taką gre by było fragowania że cholera :D.Ciekawe jak by wyglądały mecze pomiędzy drużynami 1000 vs 1000?Ale raczej chcaił bym gothic online

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym to ten w sposób, że każdego członka gry przydzieliłbym do innej jednostki:np. czołgi, samoloty, piechota, desant.Teraz o czym pisałem w tym poście to skupiłem się na trybie Online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 13:28, Lost Paradise napisał:

gra idealna - trudno to opisać bo takowa nie istnieje :)

1. Dla mnie musiałby być to RPG (świat? Dragonlance/ Fearun / Środziemie możliwości jest
wiele)
2. Brak levlowania - rozwijanie skill''i/profesji/craft''ów (brak klas sztywno przypisanych
typu Woj, Mag czy Ranger - w zależności jakie skille wytrenujesz tak będziesz się mógł
identyfikować z jakąś "klasą". Zapewni to niepowtarzalność i brak prostych schematów
narzucanych graczom)
3. Pełna interakcja z otoczeniem
4. Ogromna ilość NPC = cała masa questów
5. Różnorodność questów
6. Bogaty asortyment przedmiotów / możliwość ich reperacji oraz modyfikacji
7. Realistyczny system walki (jako gracz fabularnych gier rpg zdecydowanie polecam ten
z GURPSa)
8. Zmiany pogody/pory roku/ upływające lata / zmiany pokoleń (widok z perspektywy długowiecznego
elfa patrzącego na przemijające pokolenia ludzi:) )
9. Budowanie/niszczenie osad, wsi, miast
10.Zdobywanie tytułów (nie tylko szlacheckich) które dają graczowi odpowiednie udogodnienia
(lub uprzykrzają grę)
11. Zaimplementowany system ekonomiczny / prawny z możliwością jego modyfikacji :)
12. Prowadzenie własnego interesu (np: sklep / gildia kupiecka / nielegalne stowarzyszenia)
lub możliwość zatrudnienia się do pracy
13. Możliwość zawierania związków / wychowywanie dzieci itp itd :)
14. Rozwinięty system magii na poziomie Ars Magica

Napisałem to co na szybko do głowy wpadło:) Czy byłaby to gra online nie wiem, nad fabuła
nie mam czasu siedzieć i myśleć:) Wracam do pracy...

Temat mówi: Gra idealna Według Ciebie. Czyli dla jednej osoby. Jesteś chyba pierwszą osobą, która wypowiedziała się tak, jak bym chciał ( tzn. Gra idealna według siebie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby był klimat i grywalność no i szczypta dobrej grafiki to jest gra idealna taką grą może być wszystko ja bym jednak chciał grę wojenną w stylu COD 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 15:47, Kogucik Duduś napisał:

Pokemony w 3d!!!11

A wiesz, że to nawet fajny pomysł jest?? Ale tak ogólnie, to są pokemony w 2D ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 13:28, Lost Paradise napisał:

gra idealna - trudno to opisać bo takowa nie istnieje :)


Częściowo zgadza się z Oblivionem. Ale reszta może za pięć lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w większości przypadków idealną grą jest połączenie Obliviona i Fable''a, albo połączenie rzeczy, które były dostępne we wcześniejszych produkcjach. Dla mnie gra idealna to taka, która mnie czymś zaskoczy (czymś innowacyjnym czego nie było wcześniej, jak np. Prey, Portal, czy Half-Life 2 za Gravity Guna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować