Zaloguj się, aby obserwować  
Kwazis

Gra Idealna... Według Ciebie

35 postów w tym temacie

Taka gra musi być porywająca,dająca radość i nie nudząca ani przez minutę,musi mieć jak najlepszą fabułę i muzykę która przeniesie gracza w jej świat no i offcoz ciekawych bohaterów.Poza tym musi być ładne pudełko.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, nie było i nie będzie nigdy gry idealnej. Gra idealna to taka która spodoba się każdemu człowiekowi, taka która przełamie wszystkie bariery, w którą zagrają fani przygodówek, jak i gracze którzy na co dzień grają w ostre fps-y czy samochodówki. I każdy z nich powie że gra jest genialna. Taka gra nie może mieć żadnych błędów, musi mieć grafikę która sprosta wyzwaniom każdego gracza. Muzyka również. A sama grywalność musi być na perfekt.
A że taka gra nie istnieje to po prostu nie ma gry idealnej i nigdy nie będzie.
Są gry zbliżone do idealności jak np. GTA IV, czy pod względem graficznym Crysis. Gdyby tak zmieszać wszystkie gatunki gier i stworzyć jedną która byłą by elastyczna czyli dopasowywała by się do wymagań gracza, wtedy można było by powiedzieć że to gra idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idealna gra... hmmm... jak tu ująć 100 rzeczy w kilku słowach... już wiem. Idealna gra to taka, która:
1. Ma fabułę, która potrafi przyciągnąć gracza jak dobry film melomana (czytać: na parę godzin dziennie).
2. Ma muzykę, która przykuję twoją uwagę bardziej, niż grafika.
3. Ma taką grafikę, że jak wyjrzysz za okno to pomyślisz, że na ekranie monitora wszystko wydaje się ładniejsze niż za oknem (czasami jest tak dosłownie - no bo jak masz za oknem drewniany dom sąsiada obrośnięty chwastami albo zgrzybiały mur, to nawet najgorsza grafika wydaje ci się piękniejsza od tego...).
4. Ma małe wymagania, od których nie dostaniesz palpitacji serca.
5. Ma mało błędów (bugów), które - bądź co bądź - wkurzają jak cholera...
6. Jest tak wciągająca, że zaciągniesz się nią bardziej niż dymem z papierosa ;p
7. Ma takich wydawców, którzy nie ukrywają wszystkiego w bunkrze armii amerykańskiej, żeby ujrzała światło dzienne dopiero w dniu premiery, a nie daj boże, żeby ktokolwiek znał szczegóły fabuły lub choćby jedno słowo pierwszego dialogu w grze. Dobry wydawca powinien stopniowo podsycać ciekawość gracza wyczekującego gry np. kolejnymi gameplayami, screenami, itp.
8. Jest wystarczająco długa, aby nie być za krótka ...

Więcej powodów nie pamiętam, ale to, co przedstawiłem, wydaje mi się grą idealną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idealnej gry nie może być, z jednego powodu - musiałaby być czarnym koniem w KAŻDYM gatunku gier - powinna być taką, która zadowoli mnie i spełni czy to kiedy chcę pościgać się w jakiejś samochodówce, czy to kiedy chcę podbić jakieś małe państwo, czy chcę postrzelać w FPSie - takie połączenie nigdy się nie zdarzyło, i nigdy się nie zdarzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również podam wymagania SWOJEJ gry idealnej.
1.Grafika Crysisa
2.Uzależniająca jak tibia
3.MMORPG nie potrzebujący szybkiego neta ( wiem, to mało możliwe)
4.Fabuła jak w Goticach
5.Zrealizowanie jak w Morrowindzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 13:28, Lost Paradise napisał:

2. Brak levlowania - rozwijanie skill''i/profesji/craft''ów (brak klas sztywno przypisanych
typu Woj, Mag czy Ranger - w zależności jakie skille wytrenujesz tak będziesz się mógł
identyfikować z jakąś "klasą". Zapewni to niepowtarzalność i brak prostych schematów
narzucanych graczom)

Pomysł ciekawy,może przejść

Dnia 22.07.2008 o 13:28, Lost Paradise napisał:

4. Ogromna ilość NPC = cała masa questów
5. Różnorodność questów

Z tym by było troche dużo pracy

Dnia 22.07.2008 o 13:28, Lost Paradise napisał:

6. Bogaty asortyment przedmiotów / możliwość ich reperacji oraz modyfikacji

Rozumiem,że można by zostac tak jak w GII np.kowalem

Dnia 22.07.2008 o 13:28, Lost Paradise napisał:

7. Realistyczny system walki (jako gracz fabularnych gier rpg zdecydowanie polecam ten
z GURPSa)

A ja polecam z Dark Messiah of Might and Magic

Dnia 22.07.2008 o 13:28, Lost Paradise napisał:

8. Zmiany pogody/pory roku/ upływające lata / zmiany pokoleń (widok z perspektywy długowiecznego
elfa patrzącego na przemijające pokolenia ludzi:)

Czegoś tu nie rozumiem...

Dnia 22.07.2008 o 13:28, Lost Paradise napisał:

9. Budowanie/niszczenie osad, wsi, miast

Też ciekawe

Dnia 22.07.2008 o 13:28, Lost Paradise napisał:

10.Zdobywanie tytułów (nie tylko szlacheckich) które dają graczowi odpowiednie udogodnienia
(lub uprzykrzają grę)
11. Zaimplementowany system ekonomiczny / prawny z możliwością jego modyfikacji

Tu tez czegos nie rozumiem

Dnia 22.07.2008 o 13:28, Lost Paradise napisał:

13. Możliwość zawierania związków / wychowywanie dzieci itp itd :)

Troche bez sensu,gra po czasie może stac się Simsowata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 12:15, Mathijas W napisał:

> 2. Brak levlowania - rozwijanie skill''i/profesji/craft''ów (brak klas sztywno przypisanych

> typu Woj, Mag czy Ranger - w zależności jakie skille wytrenujesz tak będziesz się
mógł
> identyfikować z jakąś "klasą". Zapewni to niepowtarzalność i brak prostych schematów

> narzucanych graczom)
Pomysł ciekawy,może przejść
> 4. Ogromna ilość NPC = cała masa questów
> 5. Różnorodność questów
Z tym by było troche dużo pracy


Kogo to interesuje ile pracy, masz fundusze i develporzy mają to zrobić

Dnia 23.07.2008 o 12:15, Mathijas W napisał:

> 6. Bogaty asortyment przedmiotów / możliwość ich reperacji oraz modyfikacji
Rozumiem,że można by zostac tak jak w GII np.kowalem
> 7. Realistyczny system walki (jako gracz fabularnych gier rpg zdecydowanie polecam
ten
> z GURPSa)
A ja polecam z Dark Messiah of Might and Magic


Dziękuję ale wolę ten z GURPSa niż z gry komputerowej

Dnia 23.07.2008 o 12:15, Mathijas W napisał:

> 8. Zmiany pogody/pory roku/ upływające lata / zmiany pokoleń (widok z perspektywy
długowiecznego
> elfa patrzącego na przemijające pokolenia ludzi:)
Czegoś tu nie rozumiem...


Czego ? zmiany pogody miałeś już w wielu grach to żadna nowość. Pory roku zmieniające się ? już nie. Upływające lata co ma przełożenie na Twoje umiejętności? też nie. Pokolenia? tez nie. Jako 450 letni elf poznajesz człowieka który jest ojcem, jego syna, po latach dalszych synów syna itp itd. - to był przykład.

Dnia 23.07.2008 o 12:15, Mathijas W napisał:

> 9. Budowanie/niszczenie osad, wsi, miast
Też ciekawe
> 10.Zdobywanie tytułów (nie tylko szlacheckich) które dają graczowi odpowiednie udogodnienia

> (lub uprzykrzają grę)
> 11. Zaimplementowany system ekonomiczny / prawny z możliwością jego modyfikacji
Tu tez czegos nie rozumiem


Czego nie rozumiesz? ekonomia/handel/popyt podaż. Z prawem jest jeszcze ciekawiej bo jako zacna szanowana osoba (załóżmy że stałeś sie pewnego rodzaju politykiem/senatorem)która może zmieniać prawo panujące w grze/ modyfikować ustawy, masz istotny wpływ na świat i jego rozwój.

Dnia 23.07.2008 o 12:15, Mathijas W napisał:

> 13. Możliwość zawierania związków / wychowywanie dzieci itp itd :)
Troche bez sensu,gra po czasie może stac się Simsowata...


Nie jest bez sensu :) przecież to ma być wymarzone RPG :) nawet bohaterowie mają prawo mieć związki, mają prawo zakochać się i mieć potomstwo.

PODSUMOWUJĄC :
Nie podoba Ci się trudno:) mi podoba się i zdania nie zmienię. Jak pisałem to moja idealna gra i kropka:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wy macie dziwne i wygórowane oczekiwania...

Mi wystarczy, żeby była bardzo grywalna (wciągająca), z ładną oprawą, żeby się nie nudziła i... generowała zyski, tak żebym mógł w nią grać, zamiast chodzić do pracy i się męczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2008 o 09:27, Donio Gorn napisał:

1. Ma fabułę, która potrafi przyciągnąć gracza jak dobry film melomana (czytać: na parę
godzin dziennie).

Co ? Wiesz kim jest meloman ? :P

Moja gra idealna to:
1. Grafika Crysisa
2. Wymagania pasjansa
3. Oczywiście symulator lotu, a co :P
4. Długa i wciągająca, z ciekawą fabułą
5. No i odwzorowane wszystkie fronty II WŚ.

Byłbym w niebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie to już jest ideał a mianowicie Rising Force Online ;D takie fajne MMOcRPG w które maniaczę się już parę ładnych miesięcy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 13:02, Lost Paradise napisał:

PODSUMOWUJĄC :
Nie podoba Ci się trudno:) mi podoba się i zdania nie zmienię. Jak pisałem to moja idealna
gra i kropka:))

Nie chodzi o to,że mi sie nie podoba,bo jest wręcz przeciwnie...chciałem tylko zrozumieć o co ci tu chodziło,a pomysł jest sam w sobie idealny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować