Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP ujawnia skład EK gry S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo

618 postów w tym temacie

Dnia 22.07.2008 o 20:32, ACE_2005 napisał:

@Lex: Sądzę, że jednak jest o czym dyskutować, np. o tym wydaniu gry. Uważam, że to wydanie
to bubel, ale nie ze względu na wygląd, bo to jeszcze nie zostało zaprezentowane, ale
ze względu na dodatki, jakie się w nim mają znaleźć. A dyskusja ma sens, bo dzięki temu
osoby, które odpowiadają za takie wydania gier wiedzą, co ludzią się podoba, a co nie.

No dobrze, powiedziałeś, co Ci się nie podoba ale nawet się nie zająknąłeś, co musiałoby się znaleźć w takim wydaniu, żeby wydało Ci się interesujące.
Edycje kolekcjonerskie - jak sama nazwa wskazuje - są dla kolekcjonerów gadżetów związanych z grą. Płyta pokazująca proces produkcji gry i artbook doskonale wpisują się w schemat takiej edycji, aczkolwiek wydawcy sami sobie niejako strzelają w kolano coraz częściej dodając to do edycji zwykłych. Koszulka jako taka może wydawać się oklepana, ale dla pasjonata Stalkera może być właśnie tym najbardziej pożądanym gadżetem.
Wersja rosyjska ma ciekawie wyglądającą zapalniczkę, natomiast w polskiej ma być torba. A nuż będzie fajna i przydatna?
Edycja kolekcjonerska nie musi być ekstrawagancka i całkowicie różna od tych, które już były - przede wszystkim powinna być dość bogata (tu każdy ma swój własny próg akceptacji), a gadżety oraz opakowanie powinny być wysokiej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak w przypadku pierwszego Stalkera - dostaniemy "inne od reszty" pudełko.
Ten fakt mnie cieszy, medkit na pewno będzie wyglądał fajnie, już my znamy CD Projekt :)

Ogólnie z zawartości tej Edycji Kolekcjonerskiej jestem pozytywnie zaskoczony. Na pewno największa atrakcją będzie t-shirt - sam mam koszulkę z logiem Gram.pl i wiem, jak to fajnie jest się w niej polansować na mieście ;-) Sam byłbym zadowolony także z naklejek oraz mapy Zony - oprawiłbym ją w antyramę, po co ma się giąć w pudełku. Oby tylko folia od tego medkita była dobra, tak aby nie było na nim żadnych rys, zadrapań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena nie taka straszna, ale czekam na fotke tego calego EK. A nuz kupie. Chociaz jesli chodzi o EK, to na pierwszym miejscu na mojej liscie jest EK Fallout 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 22:22, White Eagle napisał:

Podtytuł to jakaś porażka na całej lini.

Nie jest to porażka.
Zastanów się, twórcy gry niosą z tytułem jakieś przesłanie.
Hm... Pomyśl, co wybuch reaktora zrobił z niebem, a teraz jakie powiązanie ma czyste niebo, z niebem po wybuchu reaktora.
EDIT -> Czyste niebo - tj. nieskalane radioaktywnymi chmurami, bez żadnych skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 22:22, White Eagle napisał:

Podtytuł to jakaś porażka na całej lini.

To nazwa jednej z frakcji, dostępnych w grze, więc nie wiem o co Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomnieli dodać jakąś gumę go żucia, kolorowankę i kredki. Wtedy to było by dopiero wydanie exkluzywne. Juz po zakupie Mass Effecta stwierdziłem że jednak nie tego oczekuje po EK. Choc koszulka dobrze sie nosi, najlepsza jaką do tej pory dodali. Pendrive tez się przyda. Ale nie tego oczekuje po EK. Koszulka się znosi, pen przyjdzie większy i co zostanie? PORADNIK i wielkie pudło!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> standardowe wydanie gry S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo zostanie wzbogacone o instrukcję

... przegapiłem moment kiedy drukowana instrukcja przestała być standardem? o_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 19:20, Mychaa napisał:

> Przez edycje posta sprostowałem czytaj wyłożyłem ci na tacy to ze u nas nie ma naszywek

> takich jak u ruskich tylko naklejki. A o tej jednej naszywce na początku nie było
mowy.

Nie no oczywiście, tak jak mówisz. Odrobinę źle ząbki tylko składasz

> Niektórym trzeba wszystko dać pod ryj i zasugerować o co biega.

Ależ wulgarne dziecko. No, ale lepiej bym tego nie ujął. Trzeba paluszkiem pokazać zdanie
gdzie co jest napisane.
Ale i tak nie rozumiem tej całej dyskusji. Napisałeś że u nas nie ma naszywek, po moim
poście napisałeś że nie ma naszywek a są naklejki, po czym szybko edytowałeś posta, bo
w koncu zwróciłeś uwagę że jednak jest jedna naszywka. Teraz twierdzisz że tego wczesniej
nie było.... Eh dałem się podpuścić i wciągnąć w glupią rozmowę.

Oby Ci miejsca na tornisterku starczyło na naszywki...



Nie wiem czy się dzisiaj umyłeś bo według mnie brud obciążą mózg, czy ty wogule rozumiesz co ja tu pisze? jeżeli nie to podam ci jeszcze raz wszystko pod ryj. Chodzi mi o naszywki nasi sąsiedzi mają je w swojej EK (przypuszczam ze te naszywki to nasze naklejki) a my mamy jakieś naklejki oprócz jednej naszywki naszywki którą tylko dystrybutorzy znają jej wygląd. Na początku chodzilo mi o ogulny wyglądn Ek czyli naszywki a nie gówniane naklejki. Teraz to rozumiesz ? Eh dałem się podpuścić i wciągnąć w glupią rozmowę.

Oby ci na zeszyciku naklejeczek wystarczyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 21:37, Meghan_mph napisał:

co musiałoby się znaleźć w takim wydaniu, żeby wydało Ci się interesujące.


w zamierzchłych czasach podobna zawartość była by uznana za "wydanie podstawowe" ;)

... jak dla mnie brakuje przynajmniej metalowej puszki...

Dnia 22.07.2008 o 21:37, Meghan_mph napisał:

w polskiej ma być torba.
A nuż będzie fajna i przydatna?


liczysz na skórę? czy na produkt skóropodobny, który nie dość że zostanie w pierwszych krzakach (na krzakach konkretnie, w kawałkach), to jeszcze (o ile przeżyje) przemoknie na pierwszym deszczu... :)

... tak czy inaczej ACE_2005 ma zupełną rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 22:22, White Eagle napisał:

Podtytuł to jakaś porażka na całej lini.


dlaczego? znaczy w 100% to samo co oryginalny podtytuł...

... jeśli chcesz "oryginalnego" podtytułu, należało by pozostać przy S.T.A.L.K.E.R.: Чистое небо, nie uważasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 23:04, KHRoN napisał:

liczysz na skórę? czy na produkt skóropodobny, który nie dość że zostanie w pierwszych
krzakach (na krzakach konkretnie, w kawałkach), to jeszcze (o ile przeżyje) przemoknie
na pierwszym deszczu... :)


Ja się raczej spodziewam typowej wojskowej torby, czyli materiałowej, zielonej ze znaczkiem czerwonego krzyża.
Coś takiego jak na tej stronie:
http://lwp.bloog.pl/foto,6611112,gal,199301,index.html#prev
<edit> linki mi się pomyliły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 21:37, hugg napisał:

niepotrzebnie przetlumaczyli ten podtytul, glupio brzmi po polsku


kolejny... czym wg. Ciebie różni się "Чистое небо" od "Czyste niebo"? (poza transliteracją z bukw na alfabet łaciński?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Płyta pokazująca proces produkcji gry
Akurat ta płytka zawsze cieszy się najmniejszym zainteresowaniem, niezależnie od gry i wydania EK w którym się znajduje :)
>i artbook doskonale wpisują się w schemat

Dnia 22.07.2008 o 21:37, Meghan_mph napisał:

takiej edycji, aczkolwiek wydawcy sami sobie niejako strzelają w kolano coraz częściej
dodając to do edycji zwykłych.

Ech ? Nie pamiętam, aby KIEDYKOLWIEK artbook ukazał się w zwykłej edycji. Nawet zwykłe wydanie Wiedźmina, które jest naprawdę wypasione, nie posiada artbooka.
>Koszulka jako taka może wydawać się oklepana, ale dla

Dnia 22.07.2008 o 21:37, Meghan_mph napisał:

pasjonata Stalkera może być właśnie tym najbardziej pożądanym gadżetem.

Pod warunkiem że trafisz w rozmiar. Bo zazwyczaj te koszulki oddaje się młodszym siostrom.

Dnia 22.07.2008 o 21:37, Meghan_mph napisał:

Wersja rosyjska ma ciekawie wyglądającą zapalniczkę,

Ma zapalniczkę, ma książkę, ma gustowne, metalowe pudełko...

Dnia 22.07.2008 o 21:37, Meghan_mph napisał:

natomiast w polskiej ma być torba.
A nuż będzie fajna i przydatna?

Może tak... a może i nie.

Dnia 22.07.2008 o 21:37, Meghan_mph napisał:

Edycja kolekcjonerska nie musi być ekstrawagancka i całkowicie różna od tych, które już
były - przede wszystkim powinna być dość bogata (tu każdy ma swój własny próg akceptacji),
a gadżety oraz opakowanie powinny być wysokiej jakości.

Zgadzam się. Ale właśnie ta edycja wydaje mi się coś mało bogata. Naszywki ? Co ja z nimi zrobię ? Torba? Mógłbym liczyć że z prawdziwej skóry, ale co ja, naiwniak jestem ?
Pozostaje ten nieśmiertelny artbook, ale nie wiem czy jest wart dodatkowych pieniędzy. Mapa jest dodawana do podstawowego wydanie, więc jej nie biorę pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 23:11, logray napisał:

Ja się raczej spodziewam typowej wojskowej torby


[ciach]

[edit]

znajomy powiedział mi że taka torba faktycznie kosztuje nawet 20zł o_o choć nie taka jak na zdjęciu... inna, prostsza...

[edit2]

no to taka jak na nowym zdjęciu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 23:04, KHRoN napisał:

> co musiałoby się znaleźć w takim wydaniu, żeby wydało Ci się interesujące.
w zamierzchłych czasach podobna zawartość była by uznana za "wydanie podstawowe" ;)

To się strasznie młodo poczułam, nie przypominam sobie równie bogatych zawartości pudła z grą.

Dnia 22.07.2008 o 23:04, KHRoN napisał:

... jak dla mnie brakuje przynajmniej metalowej puszki...

Teraz będzie "oczywista oczywistość" - gdyby taka metalowa puszka się znalazła w zestawie, natychmiast podniosłyby się głosy, że co to za kpina i pójście na łatwiznę, przecież pucha była poprzednio!

Dnia 22.07.2008 o 23:04, KHRoN napisał:

liczysz na skórę? czy na produkt skóropodobny, który nie dość że zostanie w pierwszych
krzakach (na krzakach konkretnie, w kawałkach), to jeszcze (o ile przeżyje) przemoknie
na pierwszym deszczu... :)

Nie liczę na skórę (niby skąd ten pomysł? bezsensowny trochę i nosi dla mnie znamiona czepialstwa), raczej na brezent, z jakim kojarzą mi się polowe apteczki oglądane w filmach. Taki materiał jest wytrzymały i nie tak łatwo przemakalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2008 o 23:08, Krasna napisał:

nie wiadomo jeszcze jak wygląda dokładnie EK, ale szczerze wolałbym Metal boxa.


Podzielam twoje zdanie Krasna, jakoś mi nie przypada do gustu tobra materiałowa też bym wolał Metal boxa cos ala puszka z Cień Czarnobyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować