Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP ujawnia skład EK gry S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo

618 postów w tym temacie

heh,hm może.Widzę,że bardzo chcesz tą edycje,szkoda,że przez pomyłkę dwa zestawy nie zamówiłem,ale nie wiem czy tak by się nawet dało,bo w tedy bym ci zwolnił xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 01:01, BelegPz napisał:

Chłopaki ja nie mam nic do was ale liczę że cd-projekt nie zmieni zdania po co wam ta
zapalniczka sami możecie ją sobie zrobić jak to proste kupujesz zapalniczkę malujesz
ją farbą potem wrzucasz do wody farba schodzi i powstaje rdza i to tyle


nie no to mnie rozbiło. Liczysz, że CDP nie da nic więcej? Trzymasz kciuki za to żeby w zestawie przez ciebie zamówionym nie znalazło się nic więcej??? " "Kurdę mam nadzieję, że CDP nie uzupełni EK oj wtedy by było źle:(" Wszystko ok, w domu wszyscy zdrowi? Bo rozumiem, że można być usatysfakcjonowanym z obecnego kształtu wydania ale żeby liczyć na to by nic nie dodano. Brak mi słów ...

Poza tym skoro zapalniczkę można sobie samemu zrobić to po co bierzesz w ogóle EK? W końcu torbe kupisz sobie w sklepie + namalujesz "stalker", artbook to nic innego jak podrukowane grafiki z gry i to możesz mieć domową robotą. W tej opcji kup sobie lepiej o 60 zł tańszą podstawkę bo w końcu każdy gadżet zrobisz sam i to taniej więc po co to dawać do ek.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co trochę się nie zgadzamy ja np wątpię że cdp da więcej dodatków a co do samej EK napisałem we wcześniejszych postach że jestem fanem stalkera mam EK podstawki i wiele gadżetów związane ze światem stalkera jednak czasami warto też zrozumieć że firma nie może dać więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ajinur: i to, że jesteś nowy ma tłumaczyć braki w posługiwaniu się językiem ojczystym. Używasz błędnie interpunkcji, nie wiem co jest wyznacznikiem w Twoich zdaniach ale chyba losowość. Przecinek to znak mający na celu rozdzielić zdanie złożone, a jak napakujesz ich w trzy a trochę to się nie dziw temu, że mówią o chaotyczności wypowiedzi (ciesz się, że tylko tyle). Zanim coś napiszesz przeczytaj to raz, a potem drugi wraz z intonacją i zobaczysz o co chodzi. A nauka jaką z tego wyciągniesz przyda Ci się w przyszłości.
Nie pisz kilku postów pod sobą i gdy piszesz coś do kogoś to napisz adresata tej wypowiedzi.
Niech forum Ci służy. :)


Wracając do tematu, to wciąż podtrzymuje swoje zdanie że marzą Wam się cuda na kiju. Widzieliście chociaż raz jak wygląda edycja kolekcjonerska albumów muzycznych, książek, itp.? Nikt nie wrzuca jakiś naszywek, zapalniczek, naklejek czy podobnych dupereli. Praktyczne? Praktyczne to będzie jak się udamy do sklepu i kupimy sobie zapalniczkę, która nam odpowiada. Koszulkę, która się nam podoba i jest dobra gatunkowo a nie dwa prania i można podłogę tym myć. W przypadku albumów muzycznych dostaje się unikalne pudełko (egzotyczne są metalowe czy drewniane opakowania ale są bardzo ciekawe), dodatkowe kawałki, lub całą płytę z masteringu albo z jakiegoś koncertu live, książeczkę z komentarzami artystów. No i jak wezmę taką płytę do znajomego to od razu wiadomo że to kolekcjonerska edycja bo ma inną zawartość. Więc czemu przy grach też tak nie może być? Tylko wciska się, jak to tutaj nazwano, "wypakowane" czy też "wypasione" zestawy. A czemu gra nie może mieć dodatkowych opcji wyborów różnych ścieżek dźwiękowych, dubbingu, napisów. Do tego filmików "make of" tak jak w kolekcjonerskich wydaniach filmów, komentarze twórców, testerów w formie pisanej lub wideo.
Świetnym przykładem tego w jakim kierunku powinny iść edycje kolekcjonerskie jest standardowe wydanie Wiedźmina. Jest tak "make of...", jest ładne opakowanie i dodatki związane z grą, a nie jakieś "gadżeciarstwo" bazarowe. Odrębna kategorią są figurki bohaterów, które stanowią wyznacznik edycji kolekcjonerskich np. w Japonii.
Więc edycje kolekcjonerskie powinny dawać radość z jej posiadania kolekcjonerom, fanom którzy chcą wiedzieć jak najwięcej o tym jak powstawał tak dobra gra, chcą posłuchać ścieżki dźwiękowej z ulubionej gry. Za to z drugiej strony edycje podstawowe czy tez standardowe powinny posiadać płytę z grą, pudełko (np. javel box) i jakieś krótkie HowTo czy F&Q. Bo po co ktoś kto chce pograć w daną gre ma płacić za zbędne rzeczy jak wystarczy mu płyta z grą i coś w czym ją będzie trzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2008 o 11:32, qluk napisał:

Wracając do tematu, to wciąż podtrzymuje swoje zdanie że marzą Wam się cuda na kiju.
Widzieliście chociaż raz jak wygląda edycja kolekcjonerska albumów muzycznych, książek,
itp.? Nikt nie wrzuca jakiś naszywek, zapalniczek, naklejek czy podobnych dupereli. Praktyczne?
Praktyczne to będzie jak się udamy do sklepu i kupimy sobie zapalniczkę, która nam odpowiada.

Przepraszam, ale czy ty przypadkiem nie drwisz sobie z nas ?
Porównujesz do EK gry komputerowej ewentualne Ek... książki, bądź płyty z muzyką !? Równie dobrze mógłbyś spytać czemu w ogóle nie ma EK systemów operacyjnych (np. Windowsa)
Bo niby CO można wrzucić do takiego wydania ? Dodatkową płytę ze ścieżką dźwiękową ? Cóż, w przypadku albumu muzycznego, i książki, jest to nie wykonalne, i chyba nie muszę tłumaczyć czemu, prawda ? A może artbook ze szkicami tworzenia albumu i książki ? Cóż, w drugim przypadku być może będą to ilustracje do książki, ale z albumem nie wypali.
To może film " Making of " ? Hmm... w przypadku książki to chyba nie mam zamiaru oglądać autora siedzącego przy pustej kartce z długopisem ? Przy albumie to ewentualnie pokazania studia nagraniowego.

Teraz masz odpowiedź czemu albumu muzyczne, bądź książki nie mają takich wydań jak gry wideo. Pomyśl dwa razy, zanim zaczniesz coś porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie z Toba :)
nowa plyta metalliki bedize miala edycje specjalna (no bo nie kolekcjonerska) w ktorej sklad bedize wchodzic:

The deluxe Metallica box includes: The Death Magnetic Deluxe Box zawiera:

- CD z wersjami demo do 10 utworów z albumu Death Magnetic

- T-shirt z logiem Death Magnetic - dotępne tylko w tym zestawie

- Flaga Death Magnetic

- Kostka do gitary z logiem Death Magnetic

- Składany, w kształcie trumny plakat ze zdjęciami członków zespołu

- CD z albumem Death Magnetic w specjalnie wyciętym tekturowym opakowaniu

- Subskybcja do Mission Metallica Platinum

-DVD z materiałem Making Of zarejestrowanym podczas nagrywania albumu

Wszystko w pięknym białym pudełku w kształcie trumny


tyle ze cena wynosi 400 zl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 12:08, morthi napisał:

nie zgodze sie z Toba :)
nowa plyta mettaliki bedize miala edycje specjalna (no bo nie kolekcjonerska) w ktorej
sklad bedize wchodzic:

No, a więc jednak można.
Tylko trzeba u licha CHCIEĆ.
>tyle ze cena wynosi 400 zl :P
Jak za taki zestaw to nie tak dużo. No, może 300 zł byłoby do przełknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 11:48, Darkstar181 napisał:


> Wracając do tematu, to wciąż podtrzymuje swoje zdanie że marzą Wam się cuda na kiju.

> Widzieliście chociaż raz jak wygląda edycja kolekcjonerska albumów muzycznych, książek,

> itp.? Nikt nie wrzuca jakiś naszywek, zapalniczek, naklejek czy podobnych dupereli.
Praktyczne?
> Praktyczne to będzie jak się udamy do sklepu i kupimy sobie zapalniczkę, która nam
odpowiada.
Przepraszam, ale czy ty przypadkiem nie drwisz sobie z nas ?
Porównujesz do EK gry komputerowej ewentualne Ek... książki, bądź płyty z muzyką !? Równie
dobrze mógłbyś spytać czemu w ogóle nie ma EK systemów operacyjnych (np. Windowsa)
Bo niby CO można wrzucić do takiego wydania ? Dodatkową płytę ze ścieżką dźwiękową ?
Cóż, w przypadku albumu muzycznego, i książki, jest to nie wykonalne, i chyba nie muszę
tłumaczyć czemu, prawda ? A może artbook ze szkicami tworzenia albumu i książki ? Cóż,
w drugim przypadku być może będą to ilustracje do książki, ale z albumem nie wypali.
To może film " Making of " ? Hmm... w przypadku książki to chyba nie mam zamiaru oglądać
autora siedzącego przy pustej kartce z długopisem ? Przy albumie to ewentualnie pokazania
studia nagraniowego.

Teraz masz odpowiedź czemu albumu muzyczne, bądź książki nie mają takich wydań jak gry
wideo. Pomyśl dwa razy, zanim zaczniesz coś porównywać.



Książki mają inne wydania kolekcjonerskie, plyty inne ale maja jedna wspólną cechę. Mianowicie nie posiadają odpustowej formy. Czyli bierzemy z pułki STALKERA, wrzucamy do torby do tego dorzucimy co jeszcze tam na pułkach jest.
Ktoś tutaj napisał o tym, że EK to ma być jakiś prestiż. I vo ten prestiż ma wyznaczyć sterta naklejek? Naszywek? Koszulek?
Co do Windowsa wybacz, ale jako że jest to narzędzie to po co mi jakieś EK tego? To tak jakbym chciał wydanie EK młotka, a idąc logiką tutaj panującą to przy okazji niech dadzą gwoździe, piłe i hebel bo to EK przecież. Podkreślić należy słowo dadzą bo ono tutaj zdominowało fakt, że w mowa jest o wydaniu kolekcjonerskim, czyli czymś co nie przekłada się wprost na objętość zestawu czy wartości czysto materialne.

morthi: dobrze podkreśliłeś wydanie specjalne, a nie kolekcjonerskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 11:32, qluk napisał:

Ajinur: i to, że jesteś nowy ma tłumaczyć braki w posługiwaniu się językiem ojczystym.
Używasz błędnie interpunkcji, nie wiem co jest wyznacznikiem w Twoich zdaniach ale chyba
losowość. Przecinek to znak mający na celu rozdzielić zdanie złożone, a jak napakujesz
ich w trzy a trochę to się nie dziw temu, że mówią o chaotyczności wypowiedzi (ciesz
się, że tylko tyle). Zanim coś napiszesz przeczytaj to raz, a potem drugi wraz z intonacją
i zobaczysz o co chodzi. A nauka jaką z tego wyciągniesz przyda Ci się w przyszłości.
Nie pisz kilku postów pod sobą i gdy piszesz coś do kogoś to napisz adresata tej wypowiedzi.
Niech forum Ci służy. :)


Nie chcę być złośliwy, ale Twoja interpunkcja również kuleje (choć nie tak bardzo jak osobnik, do którego pijesz). ;)

A co do tematu: powoli dochodzimy do sedna sprawy - po kiego się kupuje edycje kolekcjonerskie? Tu każdy da inną odpowiedź zapewne, ale można wyróżnić 3 podstawowe:

1. dla prestiżu - by posiadać to, co nalepsze. Tylko jaki to prestiż? To nie prestiż, to manipulacja reklamy. Kupujesz drogą, LIMITOWANĄ (teoretycznie) rzecz, więc masz się poczuć wyjątkowy. Ten prestiż to zwykła ułuda, którą niczym miraż na pustyni tworzy CD Projekt. Przetrzyjcie oczy - tu nie ma żadnej oazy! Lepiej ukończyć studia na prestiżowej uczelni.

2. by mieć fajne gadżety zwiazane z danym tytułem: ładne opakowania, naklejki, naszywki, plakaty, bandany, chusteczki, torebki, figurki, koszulki, smycze, futerały, pendrive''y, podkładki pod myszkę, czapki z daszkiem, długopisy, flamastry, breloczki, kieszonkowe latarki, kalendarzyki, notesy, deski do krojenia, fartuszki kuchenne (lub w tym wypadku: ołowiane) - naprawdę: co kto lubi. :) Mój kuzyn w młodości zbierał puszki po napojach. Miał nawet puchę po koreańskiej Coca-Coli z czasów igrzysk olimpijskich w Seulu (1988).

3. by otrzymać bardzo interesujące materiały intelektualne, które nie są dostępne gdzie indziej: artbooki, dodatkowe poziomy/postacie/przedmioty w grze, filmy z cyklu "making of", płyty z muzyką, poradniki, dodatkowe wersje językowe itd.


Jeśli miałbym kupować, to dla punktu trzeciego, ale tej pory nie kupiłem żadnej kolekcjonerki. W całym tym zamieszaniu zapomina się o tym, co najważniejsze: o grze. Kolekcjonerskie wydanie może rzucać na kolana, ale co z tego, gdy sama gra będzie do dupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 11:32, qluk napisał:

Ajinur: i to, że jesteś nowy ma tłumaczyć braki w posługiwaniu się językiem ojczystym.
Używasz błędnie interpunkcji, nie wiem co jest wyznacznikiem w Twoich zdaniach ale chyba
losowość. Przecinek to znak mający na celu rozdzielić zdanie złożone, a jak napakujesz
ich w trzy a trochę to się nie dziw temu, że mówią o chaotyczności wypowiedzi (ciesz
się, że tylko tyle). Zanim coś napiszesz przeczytaj to raz, a potem drugi wraz z intonacją
i zobaczysz o co chodzi. A nauka jaką z tego wyciągniesz przyda Ci się w przyszłości.
Nie pisz kilku postów pod sobą i gdy piszesz coś do kogoś to napisz adresata tej wypowiedzi.
Niech forum Ci służy. :)


Wracając do tematu, to wciąż podtrzymuje swoje zdanie że marzą Wam się cuda na kiju.
Widzieliście chociaż raz jak wygląda edycja kolekcjonerska albumów muzycznych, książek,
itp.? Nikt nie wrzuca jakiś naszywek, zapalniczek, naklejek czy podobnych dupereli. Praktyczne?
Praktyczne to będzie jak się udamy do sklepu i kupimy sobie zapalniczkę, która nam odpowiada.
Koszulkę, która się nam podoba i jest dobra gatunkowo a nie dwa prania i można podłogę
tym myć. W przypadku albumów muzycznych dostaje się unikalne pudełko (egzotyczne są metalowe
czy drewniane opakowania ale są bardzo ciekawe), dodatkowe kawałki, lub całą płytę z
masteringu albo z jakiegoś koncertu live, książeczkę z komentarzami artystów. No i jak
wezmę taką płytę do znajomego to od razu wiadomo że to kolekcjonerska edycja bo ma inną
zawartość. Więc czemu przy grach też tak nie może być? Tylko wciska się, jak to tutaj
nazwano, "wypakowane" czy też "wypasione" zestawy. A czemu gra nie może mieć dodatkowych
opcji wyborów różnych ścieżek dźwiękowych, dubbingu, napisów. Do tego filmików "make
of" tak jak w kolekcjonerskich wydaniach filmów, komentarze twórców, testerów w formie
pisanej lub wideo.
Świetnym przykładem tego w jakim kierunku powinny iść edycje kolekcjonerskie jest standardowe
wydanie Wiedźmina. Jest tak "make of...", jest ładne opakowanie i dodatki związane z
grą, a nie jakieś "gadżeciarstwo" bazarowe. Odrębna kategorią są figurki bohaterów, które
stanowią wyznacznik edycji kolekcjonerskich np. w Japonii.
Więc edycje kolekcjonerskie powinny dawać radość z jej posiadania kolekcjonerom, fanom
którzy chcą wiedzieć jak najwięcej o tym jak powstawał tak dobra gra, chcą posłuchać
ścieżki dźwiękowej z ulubionej gry. Za to z drugiej strony edycje podstawowe czy tez
standardowe powinny posiadać płytę z grą, pudełko (np. javel box) i jakieś krótkie HowTo
czy F&Q. Bo po co ktoś kto chce pograć w daną gre ma płacić za zbędne rzeczy jak wystarczy
mu płyta z grą i coś w czym ją będzie trzymał.


Hm też masz wymogi na tym forum,a służyć mi niebędzie.Następny który radzi.Ok niech wam będzie,tępy jestem w pisowni,ale nie w tym temacie :p.Na prawdę fajne rzeczy chcecie tam wsadzić do tej EK,słucham dalej propozycji,bo normalnie nie wiem czy się śmiać czy płakać :).Po drugie to,że pisałem o tym jak długo jestem na gram.pl nie znaczyło,że ma mnie to zwalniać z błędów,Nie o to mi chodziło,ale nie chce mi się powtarzać,bo w sumie i tak niezrozumiale pisałem.Mniejsza z tym,ten temat się robi żałosny.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 13:27, Vojtas napisał:

Nie chcę być złośliwy, ale Twoja interpunkcja również kuleje (choć nie tak bardzo jak
osobnik, do którego pijesz). ;)


Nie no spokojnie, przyjmuję krytykę i uwagi jeśli są dobrze uzasadnione. Zwalczyłem już wtroncenia anglojęzyczne bo nieraz nie mogłem się z ludźmi innymi niż z branży dogadać, a i czas na powtórkę języka innego niż np.C też się znajdzie. :)

A gdzie czwarty punkt? :>
Przyznam, że podsumowanie bardzo dobre. I trochę szkoda, że nie zostało podane przez pracownika CDP podsumowane zdaniem na końcu:
"Nie jesteśmy w stanie zadowolić wszystkich".

Ajinur: jak się to mówi "chillout and take it cool", czyli wyluzuj i przyjmij to z dystansem :)
Pamiętaj o tym, że nawet gdy Cię skrytykują to masz pewność, że przynajmniej ktoś przeczytał Twoja opinie, zdanie, sugestie. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2008 o 13:44, qluk napisał:

Ajinur: jak się to mówi "chillout and take it cool", czyli wyluzuj i przyjmij to z dystansem
:)
Pamiętaj o tym, że nawet gdy Cię skrytykują to masz pewność, że przynajmniej ktoś przeczytał
Twoja opinie, zdanie, sugestie. :]


Jestem opanowany i spokojny.Bez obaw.A to,że ktoś czyta moje posty,to mnie za bardzo nie obchodzi.Nie będę z tego powodu skakać radości i unosić się dumą.Jak dla mnie ten temat jest już wyczerpany. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 13:27, Vojtas napisał:

...
A co do tematu: powoli dochodzimy do sedna sprawy - po kiego się kupuje edycje kolekcjonerskie?
Tu każdy da inną odpowiedź zapewne, ale można wyróżnić 3 podstawowe:

1. dla prestiżu - by posiadać to, co nalepsze. Tylko jaki to prestiż? To nie prestiż,
to manipulacja reklamy. Kupujesz drogą, LIMITOWANĄ (teoretycznie) rzecz, więc masz się
poczuć wyjątkowy. Ten prestiż to zwykła ułuda, którą niczym miraż na pustyni tworzy CD
Projekt. Przetrzyjcie oczy - tu nie ma żadnej oazy! Lepiej ukończyć studia na prestiżowej
uczelni.

2. by mieć fajne gadżety zwiazane z danym tytułem: ładne opakowania, naklejki,
naszywki, plakaty, bandany, chusteczki, torebki, figurki, koszulki, smycze, futerały,
pendrive''y, podkładki pod myszkę, czapki z daszkiem, długopisy, flamastry, breloczki,
kieszonkowe latarki, kalendarzyki, notesy, deski do krojenia, fartuszki kuchenne (lub
w tym wypadku: ołowiane) - naprawdę: co kto lubi. :) Mój kuzyn w młodości zbierał puszki
po napojach. Miał nawet puchę po koreańskiej Coca-Coli z czasów igrzysk olimpijskich
w Seulu (1988).

3. by otrzymać bardzo interesujące materiały intelektualne, które nie są dostępne gdzie
indziej: artbooki, dodatkowe poziomy/postacie/przedmioty w grze, filmy z cyklu "making
of", płyty z muzyką, poradniki, dodatkowe wersje językowe itd.


Jeśli miałbym kupować, to dla punktu trzeciego, ale tej pory nie kupiłem żadnej kolekcjonerki.
W całym tym zamieszaniu zapomina się o tym, co najważniejsze: o grze. Kolekcjonerskie
wydanie może rzucać na kolana, ale co z tego, gdy sama gra będzie do dupy?


Ja to punkt 2 i 3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra maile z informacją o możliwośći wyboru rozmiary koszulki rozesłane, jak widać, A widział ktoś co pisze w nim??
"wyboru rozmiaru koszulki będącej elementem tego bogatego wydania." << Bogatego wydania, chyba komuś się coś pomyliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy też tak macie że jak dajecie na sklep.gram.pl moje zamówienia to jest napisane "Przepraszamy, ale podczas wyświetlania tej strony wystąpił błąd. Prosimy spróbować ponownie za kilka minut."? Nie mogę wybrać rozmiaru koszulki i mam problem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować