Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

WipEout HD ma problemy z epilepsją

15 postów w tym temacie

Renor Mirshann

Tym, co powstrzymuje WipEouta HD od wylądowania w serwisie PSN są - według serwisu CVG - problemy z epilepsją. A konkretnie, spektakularne oblanie testu na wywoływanie objawów tej choroby przez praktycznie gotową grę. Sony wprowadza do niej niesprecyzowane na razie zmiany i obiecuje premierę w tym roku.

Przeczytaj cały tekst "WipEout HD ma problemy z epilepsją" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak będą to robić przez tą epilepsję, to będą zmuszeni wyciąć naprawdę całą masę świateł, błysków.

A poczucie prędkości pozostanie niezachwianie, zapewniam... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak grałem w wipeout''a na PieCu ... całkiem fajne było, szkoda że nowy WO na pieca nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam gdzie to HD... to ze śmiga na wysokich rozdzielczościach to dla mnie wcale nie HD. Powinno sie jeszcze prezentować High pod względem grafiki... a tutaj ? mało szczegółów i jakoś bez polotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam tego typu problem wywoływała już w3 z starego psx problemy z epilepsją są wiec wpisane w tą serie gier a próba naprawy tego może się kiepsko skoczyć dla samego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co w Wipeoucie szczegółowe tekstury i duży poziom detali?! Przecież ta gra jest tak dynamiczna że i tak nawwt byś nie zauważył różnicy! Pozatym to jest gra na PSN, więc nie może zajmować za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E, nie wydają gry tylko z tego względu, że nie przeszła tych testów?

Heh, moim zdaniem to trochę dziwne. No ale cóż, musimy przystosować się do ruchów wydawcy - zwykły śmiertelnik nie ma w tych sprawach nic do powiedzenia. Ja czekam na nowego WipEouta z niecierpliwością - zapowiada się na rewelacyjny tytuł. Pamiętam, jak zagrywałem się w WipeOuita na Szaraku... to były czasy! Szkoda, że WipEout HD nie zostanie wydany w wersji "box".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"chorzy na chorobę" Jeszcze trochę takich sformułowań i przestanę czytać newsy na gram.pl eh może byście zatrudnili sobie jakiegoś wykształconego humanistę albo chociaż kogoś kto potrafi dobrze pisać do korekty, bo takie sformułowania są straszne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 10:45, master matrox napisał:

E, nie wydają gry tylko z tego względu, że nie przeszła tych testów?

A będąc na miejscu firmy chciałbyś płacić odszkodowania wynikające z pozwów o nierówne traktowanie graczy ze względu na chorobę, lub ponosić straty przez to, ze gra do części odbiorców nie może trafić ze względu na ich stan zdrowia. Oprócz tego epilepsja ma charakter napadowy i pierwsze jej pojawienie się (w jednej z bardzo wielu form, których masa czeka wciąż na opisanie) również może mieć charakter ataku wywołanego pewnym bodźcem. Dlatego producenci filmów, gier, właściciele dyskotek muszą liczyć się z pozwami oskarżającymi ich nie tylko o sam atak, ale i spowodowanie choroby. Ktoś może powiedzieć, że to bez sensu, bo gra się niejako na własne ryzyko. Z drugiej strony firma może umieścić jedynie ostrzeżenie przed atakiem epileptycznym, nie przed samą chorobą, a i to jedynie gdy spełnia odpowiednie normy narzucone bodajże przez WHO. Jeśli gra nie spełnia owych norm i na przykład powoduje epilepsję lub ataki epileptyczne u zdrowych (a jest to możliwe) to staje się... cóż zagrożeniem dla zdrowia. A takiej reklamy chyba nikt nie chce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 10:12, przetalent napisał:

ja sie zastanawiam gdzie to HD... to ze śmiga na wysokich rozdzielczościach to dla mnie
wcale nie HD. Powinno sie jeszcze prezentować High pod względem grafiki... a tutaj ?
mało szczegółów i jakoś bez polotu.


Mało szczegółów? W którym Wipeoucie było więcej "Szczegółów"? Ech, niektórzy nie zauważą rządzącej oprawy nawet gdyby walnęła ich prosto w czoło. Skończyłeś chociaż jakiegoś Wipeouta, żeby wiedzieć o czym mówisz?

Wygląda jak dla mnie ekstra, powiedziałbym, że desigersko na równi z Wipeout Fusion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować