Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft sprzedał ponad 180 mln licencji Visty

36 postów w tym temacie

Podpiłkownik
XP miało dużo wiecej czasu na sprzedanie się, tym bardziej, że było dużo większą zmianą od starego systemu (w2k) niż Vista od XP, aczkolwiek XP od W2k różni się tylko wizualnie i kilkoma nieznacznymi śmieciami.

Co do samej Visty, jak widać, nie jest tak źle, jak się mówi. Ja swoją Vistę chwalę bo chodzi bez problemu i zdecydowanie lepiej niz XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a te 180 mln kopii to przede wszystkim dzięki wpychaniu ludziom na siłę visty w laptopach...proste!!! żenujący system tak na prawdę!!! pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko ile z tych 180 milionow dziala? A ile osob ktore kupily Vista zdecydowalo sie na downgrade do XP? To ze sprzedali 180 milow licencji nie jest rownoznaczne ze 180 milionami uzytkownikow. A co z licencjami zbiorczymi? Firma powiedzmy kupila licencje 20 stanowiskowa a zainstalowala na 10 kompach. A poza tym magia liczb dziala. 180 milionow lepiej wyglada w tytule niz 16% rynku ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 12:13, Terrorite napisał:

No tak tylko ile z tych 180 milionow dziala? A ile osob ktore kupily Vista zdecydowalo
sie na downgrade do XP? To ze sprzedali 180 milow licencji nie jest rownoznaczne ze 180
milionami uzytkownikow. A co z licencjami zbiorczymi? Firma powiedzmy kupila licencje
20 stanowiskowa a zainstalowala na 10 kompach. A poza tym magia liczb dziala. 180 milionow
lepiej wyglada w tytule niz 16% rynku ;D

A poza tym to, że MS coś sprzedał, nie znaczy, że klient docelowy to kupił ;]. Bo MS podaje wyniki swojej sprzedaży, czyli dostawy do hurtowników :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W żadnej dziedzinie życia nie ma tak pięknego przykładu czystej komerchy jak u naszego kochanego wujka z Redmond :D

Vista to gniot jakich mało i jeszcze za jaką kase. Boże widzisz i nie grzmisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

emace 2 przestań pierdoły opowiadać. A ten żenujący system to o co ci chodzi? O wpychanie ludziom visty czy o samą viste?
Ja mam laptopa HP pavilion tx 1000 i śmiga jak należy. Do gier mam konsolę. Vista jest super, ja mam ze stanów angielską ale to mi w niczym nie pomaga, a wręcz jest lepsza od polskiej bo już trochę słówek załapałem :D


Na viste według mnie narzekają tacy którzy mają cienkie kompy że im nie chodzi. Założę się że sporo osób na tym forum ma system pirata. Jak ktoś ma viste pirata to niech nie narzeka że jest do bani. :] Odkąd mam nowego laptopa to nawet nie myślę o włożeniu do czytnika jakiegoś pirata. Nigdy. :D Mam angielską viste home premium i działa super!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, do każdego laptopa w duzym sklepie dają Vistę, więc stąd te wyniki. Ci, co się znają, albo jak przyjdzie do nich informatyk - i tak instalują XP (i do tego Pirata). Zatem mogli by jeszcze podać na ile milionów sprzedanych sztuk jest uzywanych i nie leży na półce kurząc się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Kopie które trafiły do hurtowników"? To co to za przechwałki?
Co do samego systemu - jeśli wreszcie będzie można normalnie i bez kombinacji zainstalować Neostradę to będzie ok. To że trzeba mieć dobry komp to i ja wiem ale mnie kuje w nim liczba aplikacji które mogą zwyczajnie się ie uruchomić. A o zabawie z wsteczna kompatybilnością się nie interesuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 11:39, Pile napisał:

:D Vista mi się bardzo podoba. Nie widzę powodów do narzekań. :] Bo do grania jest konsola
:D

sam jesteś konsola... blaszaki dobrze radzą sobie z grami jeśli nie mają Visty...bo ten shit co chwila znajduje jakieś powdy by zamknąć daną grę... irytuje mnie...a dodam że kupuje oryginalne gry...XP rządzi w tej kwestii...i pro po konsol mam pc po to żeby czasem sobie pośmigać w jakąś gierkę i nie uważam że mam kupować sobie konsole tylko po to żeby pograć..ja i napewno marę mln ludzi na świecie...a co do osiągnieć sprzedaży trzeba też zauważyć że z każdym nowym pc viste się dostaję czy się chce czy nie...i dlatego sprzedaż rośnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista nie była by taka zła gdyby nie problemy z aplikacjami np: z ventrilo które pod tym systemem na x-fi po prostu nie działa prawidłowo.
A i w grach jednak widoczne są spadki fpsów czasem nawet o 10-15 a to nie mało jak sie np: gra w Company of Heroes mult i4 on 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2008 o 11:41, Aragloin napisał:

Do premiery następnego Windowsa zostało pół roku? A chwilę późneij autor pisze,
że ukaże się on w 2010 roku. Lol.

Co w tym dziwnego? 2008,5 + 1,5 = 2010 czy mi sie wydaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować