Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nvidia twierdzi, że chyba zapomnieliśmy o czymś na temat FFXIII...

87 postów w tym temacie

I tym samym plan zakupu PS3 opóźnił się. :-)
Trzymajcie Tyrona z daleka od tematów o FF i konsolach bo to będzie tragedia. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie że niektóre firmy znowu wracają z grami na PC. twórcy farc cry czy tam crysisa (nie wiem, dla mnie to podobne wszystko bo nie gralem za duzo [demko nie przypadlo do gustu]) zwalili słabą sprzedajność na pc na piratów... nie jestem pewien, ale chyba tak samo piractwo szerzy się na konsolach (tutaj ktos kto ma konsole musialby sie wypowiedziec) a winą za slabe wyniki ilości sprzedanych gier na PC moim zdaniem był fakt, że gra była kipesko przystosowana do pc, przez co wzrastały wymogi sprzętowe (przypomina mi się gierka samochodowa, w której ścigano się po ulicach, tuningowano wóz itp... chyba kilka patchy wydali co by lepiej chodziło, a i teraz na niektórych mocnych sprzętach potrafi mieć problemy :D)
Tak więc, według mnie PC jest dobrym rynkiem do sprzedaży gier, tyle że ludzie nie kupią czegoś, co będzie działać u nich kiepsko, albo będzie zwyczajnie ''niefajne''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiejś sztywnej pewnie nie ma. Ale są cechy, które je odróżniają od cRPG. W cRPG fabuła jest słabsza (wyjątkiem Planescape), ale bardziej rozgałęziona i rozwój postaci swobodniejszy. jRPG to przede wszystkim fabuła, reszta schodzi na dalszy plan.

Naprawdę ciężko zagrać w BG, Kotora czy Mass Effect, potem w Final Fantasy i twierdzić, że gramy w tytuł z tego samego gatunku. To jak z GW: na wikipedii pisze, że to MMORPG, ale Wowowcy za to stwierdzenie zjedzą ciebie żywcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 11:06, Deso napisał:

Nie wiem czemu, ale mam wrażenie że niektóre firmy znowu wracają z grami na PC. twórcy
farc cry czy tam crysisa (nie wiem, dla mnie to podobne wszystko bo nie gralem za duzo
[demko nie przypadlo do gustu]) zwalili słabą sprzedajność na pc na piratów... nie jestem
pewien, ale chyba tak samo piractwo szerzy się na konsolach (tutaj ktos kto ma konsole
musialby sie wypowiedziec) a winą za slabe wyniki ilości sprzedanych gier na PC moim
zdaniem był fakt, że gra była kipesko przystosowana do pc, przez co wzrastały wymogi
sprzętowe (przypomina mi się gierka samochodowa, w której ścigano się po ulicach, tuningowano
wóz itp... chyba kilka patchy wydali co by lepiej chodziło, a i teraz na niektórych mocnych
sprzętach potrafi mieć problemy :D)
Tak więc, według mnie PC jest dobrym rynkiem do sprzedaży gier, tyle że ludzie nie kupią
czegoś, co będzie działać u nich kiepsko, albo będzie zwyczajnie ''niefajne''.


Fakt, mogę się założyć że słaba sprzedasz Crysisa była spowodowana jej wymaganiami ( choć ja grałem w niego na 4 letnim kompie :P ) ... jak chcą dobrej sprzedaży to niech biorą przykład z Blizzarda ... ich gry nie mają jakiejś Ultra-duper-next-gen grafiki, ale nadrabiają za to małymi wymaganiami sprzetowymi, są niesamowicie dopracowane, mają wciągającą fabułę, niesamowicie rozbudowaną historie świata i nawet po 10 latach wciąż są wspierane przez twórców. Oczywiście gry z super grafiką też są potrzebne, Cyrsis pod tym względem wypadł wyśmienicie, ale jak już było powiedziane, twórcy nie powinni liczyć na to że sprzedadzą kilka milionów kopii na PC. Według mnie twórcy Crysisa mogą jeszcze sporo zarobić na PC ... Stworzenie dodatków do tej gry jest dziecinnie proste ( naprawdę, potęga tego silnika jest niesamowita :) ), wystarczy zlecic jednemu z oddziałów Cryteka taśmowe tworzenie rozszeżeń, i jeszcze sporo kasy wyssają z graczy :P


A o tą grę z tuningiem samochodów to chyba chodzi ci o street legal racing, bądź redline racing :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie FFXIII, prawdopodobnie na pewno, będzie na PC, PS3 i X360 ;). Do tego, najprawdopodobniej wersja PC jest już gotowa, bo gra na PC powstaje. A dzięki Crystal Tools (pecetowym narzędziu ), gry multiplatformowe można tworzyć w o wiele prostszy sposób. Taką informacje podał Yoshinori Kitase, producent nowego Final Fantasy, zaś te info są z Cd-Action.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 10:58, Bambusek napisał:

Ale wiesz, że Wikipedię robią zwykli ludzie, a nie jacyś eksperci? Jak ktoś dopisze,
że w FF VII była Lara i Indiana Jones to też uwierzysz?

Ok, wszyscy są głupi, tylko ty wymiatasz wiedzą na temat rozrywki elektronicznej :). Jak zadowolony to skończmy off-topic.

Jak mówię nie grałem, więc opieram się na źródłach z internetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że gra powstaje na komputerach nie znaczy, że będzie na nie wydana. Magazyny i czasopisma mogą sobie pisać co chcą, dla nich to w końcu sensacja. Potem jak zwykle są sprostowania. No chyba że nVidia rozdaje komputery, które uciągną FF XIII...
Każdy, kto widział zapowiedź nowego FF zauważy kilka rewelacji graficznych. Moim skromnym zdaniem trudno je osiągnąć na średniej klasy sprzęcie komputerowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 12:00, Zelgadis napisał:

To że gra powstaje na komputerach nie znaczy, że będzie na nie wydana. Magazyny i czasopisma
mogą sobie pisać co chcą, dla nich to w końcu sensacja. Potem jak zwykle są sprostowania.
No chyba że nVidia rozdaje komputery, które uciągną FF XIII...
Każdy, kto widział zapowiedź nowego FF zauważy kilka rewelacji graficznych. Moim skromnym
zdaniem trudno je osiągnąć na średniej klasy sprzęcie komputerowym.

Nie wiem jakie miałyby to być rewelacje skoro klocek chodzi na DX9.0c :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby którakolwiek część serii wyszła na PC brałbym w ciemno. Gatunek jRPG jest dość specyficzny, ale to właśnie to czyni go takim ciekawym i grywalnym rodzajem gier video. Oby Final Fantasy XIII wyszło na PC. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 12:11, hans olo napisał:

Nie wiem jakie miałyby to być rewelacje skoro klocek chodzi na DX9.0c :P

A PS3 chodzi na DX9? No właśnie ;)
A rewelacje są, są. Choćby gra świateł i cieni (ładnie to widać na twarzy postaci w trailerze). I to ma być generowane przez silnik gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 13:20, Zelgadis napisał:

> Nie wiem jakie miałyby to być rewelacje skoro klocek chodzi na DX9.0c :P
A PS3 chodzi na DX9? No właśnie ;)

A myślisz, że na PS3 dostaniesz coś więcej niz oferuje DX 9.0c? DX dostosowuje się do tego co oferują procesory i Cell tutaj w niczym się nie wyróżnia pod względem efektów, bo te są jak prawa fizyki, istnieje jakaś pewna ich pula, którą na dzień dzisiejszy dopiero DX10 wykorzystuje doszczętnie. Cell może być sobie szybszy od czegoś tam, ale brak sprzętowej obsługi efektów utrudnia dodatkowo programowanie. Możesz sobie zaprogramować nawet raytracing, ale bez obsługi sprzętowej osiągniesz najwyżej kilka FPS przy jednym źródle światła i kilku podstawowych obiektach w scenie.

Dnia 24.07.2008 o 13:20, Zelgadis napisał:

A rewelacje są, są. Choćby gra świateł i cieni (ładnie to widać na twarzy postaci w trailerze).
I to ma być generowane przez silnik gry.

Nic nowego. Zwykły HDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno cieszyłem się jak dziecko gdy dowiedziałem się od wersji FFXIII na X360 ( w końcu 700zł to nie 1700zł) a teraz rodzi się nadzieja że XIII wyjdzie na PC :)

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 12:00, Zelgadis napisał:

To że gra powstaje na komputerach nie znaczy, że będzie na nie wydana. Magazyny i czasopisma
mogą sobie pisać co chcą, dla nich to w końcu sensacja. Potem jak zwykle są sprostowania.
No chyba że nVidia rozdaje komputery, które uciągną FF XIII...
Każdy, kto widział zapowiedź nowego FF zauważy kilka rewelacji graficznych. Moim skromnym
zdaniem trudno je osiągnąć na średniej klasy sprzęcie komputerowym.


A co to jest sredniej klasy PCet ?
Bo jesli mowimy o sprzecie z kartami graficznymi 4850/4870 to spokojnie uciagna kazda konsolowa gierke w natywnym , a nie skalowanym full HD i z mniejszymi frame dropami :)
Jesli o poziomie 3870/8800gt to spokojnie plynna grafa w 1680x1050 jest do wyciagniecia
Nawet na zwyklym 8600gt powinno dobrze chodzic w 1024x768 .

W konsoli siedza uklady graficzne pokroju radeona 1800 czy gf 7800 czyli jakies 2 generacje w plecy w stosunku do PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele PCtowców chwali FF7, ale za samą grę, a nie za wykonanie konwersji, które jest krótko mówiąc badziewne i przysparza sporo problemów. Pod względem konwersji FF8 zostało wykonane o wiele lepiej i zostało świetnie dostosowane, o czym świadczy choćby to, że nawet na Viście działa, bez żadnego dodatkowego patcha.

Miejmy nadzieję, że FFXIII będąc na PC nie będzie robić takich problemów, jak siódemeczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mają gotową, PeCetową wersją, to nie zaszkodzi jej wydanie na jedną platformę więcej ;) Sporo osób na pewno chętnie pogra w FF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2008 o 17:42, ziptofaf napisał:

FFXIII na PC-ta!? Oby. Sam właśnie dla tej serii kupiłem PS3.

No fajnie będzie jak ta gra wyjdzie na kompa , będzie się działo :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować