Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft: "Produkcja Windowsa 7 przebiega bezproblemowo"

52 postów w tym temacie

Micro$oft sam przyznał z rok temu że Vista to...syf. Krótko mówiąc Vista dla Windows Seven jest tym czym Millenium był dla XP, czyli systemem przejściowym (Win 98->Me->XP, tak samo jak XP->Vista->Seven) Vista ma takie samo zadanie i zastosowanie jak Millenium. Czyli betatesty za kilkaset $. Płaci użytkownik ofc.

Można się domyślać że Siedem będzie dużo bardziej dopracowany niż Perspektywa. Ale znając M$..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze informacje na temat Windows 7 M$ wyjawił w 2000 roku... i miał to być następca XPeka. A tutaj cytat z Wikipedii... "Spekulowano, że Microsoft Windows Vista będzie rozwiązaniem tymczasowym, mającym wypełnić lukę pomiędzy wydaniami systemów Microsoft Windows XP oraz Windows Seven[potrzebne źródło]. W październiku 2001 potwierdził to Steve Ballmer z Microsoftu. Zapytany na konferencji Gartnera stwierdził, że naprawdę ważne zmiany nastąpią "za dwa wydania Windows". ".

Jeszcze co ciekawe pasek start ponoć ma być zastąpiony interfejsem MAC-a, ale tego dowiemy się w swoim czasie :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

używałem visty przez rok (edycję home premium), byłem bardzo zadowolony z jej możliwości. przy wyłączonym przywracaniu systemu nie jest taka zła jak o niej mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 19:35, vincent50200 napisał:

używałem visty przez rok (edycję home premium), byłem bardzo zadowolony z jej możliwości.
przy wyłączonym przywracaniu systemu nie jest taka zła jak o niej mówią.

czyli jednak warto kupić i mieć w kompie Vistę ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam system Windows Vista HP 64 bit i z początku kiedy ją zainstalowałem kląłem siarczyście ,ale im dłużej z nia pracowalem. POwoli wyłanczałem zbędne funkcje , potem SP1 i jest super. Dziwi mnie to że ponoć w Polsce 10 % użytkowników posiada Viste a znaczna większośc ją dołuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam poczekam na tego Windows 7 niż prędzej kupie Vistę bo ile i na co leci ta pamięć komputera to zaiste skandal!!Pomijam estetykę i funkcjonalność bo nieco poprawili a 10x razy tyle schrzanili!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 16:15, pendejo napisał:

Dla mnie system jaki by nie był, nie ma być benchmarkiem, a tylko warstwą miedzy aplikacją,
a programem niczym więcej, wiec im mniej zżera moich zasobów tym lepiej. Nie rozumiem
też zastosowania efektów, które nie usprawniają pracy.

Warstwa między aplikacją, a programem hhm, a to ciekawe ;) jeszcze o takim cudzie nie słyszałem.
Widzisz chodzi właśnie o to, że Vista zawiera bardzo wiele dodatkowych aplikacji których nie posiadał XP i służą one głównie usprawnianiu pracy. Najprostszy przykład to "keystroke search" w Menu Start, indeksowanie wymaga oczyście mocy i pamięci, ale za to jest bardzo wygodne.
Oczywista sprawa, że jeśli ktoś gra tylko w gry to Vista mu "pracy" nie usprawni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vista też mi nie usprawni pracy w openoffice, a przełączanie okienek 3d(wiem można wyłączyć) jest niepraktyczne bo przy szybkim przełączaniu łatwo przeskoczyć za daleko a nie widzimy całych okien tylko krawędzie tych pod spodem i jedno całe. U siebie na win mam styl z windowsa 95 czy tam 98 bo jest wygodny i przejrzysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 22:42, pendejo napisał:

vista też mi nie usprawni pracy w openoffice, a przełączanie okienek 3d(wiem można wyłączyć)
jest niepraktyczne bo przy szybkim przełączaniu łatwo przeskoczyć za daleko a nie widzimy
całych okien tylko krawędzie tych pod spodem i jedno całe. U siebie na win mam styl z
windowsa 95 czy tam 98 bo jest wygodny i przejrzysty

Ja mam z XP bo jest bardziej dla oka przyjazny ;)
Jeśli robisz różne rzeczy na komputerze (i to dość szeroko rozumiane jak obróbka grafiki, administrowanie, programowanie itd.) to docenisz udogodnienia Vistowe.
Fakt, że OOo nie przyspieszy pod Vistą, ale to nie wina MS, że jest strasznie powolny. Ja jestem zmuszony pracować z OOo i w przypadku dokumentu wielkości 9MB jest to koszmarem. Z chęcią bym się na Offica nowego przesiadł. Choć do zastosowań domowych to racja, nic ponad OOo nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tym, że OO.org na linuksie działa tak jak office na windowsie, i na odwrót jest podobnie, z różnych przyczyn i w sumie niech każdy używa tego na co ma ochote i co jest mu realnie potrzebne, bo kupowanie visty ultimate po to by przeglądać interen to mijanie się z celem, tak samo jak offica do robienia notatek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować