Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W Krakowie powstało Europejskie Centrum Gier!

95 postów w tym temacie

I mogliby zrobić duży (ogromny?) tuning PGA. Wtedy mielibyśmy Europejskie Centrum Gier i największe targi gier w Europie jednocześnie. Cudo, ale z ECG i tak raczej nie skorzystam, jako że jestem zdania, że wykład "jak coś zrobić" nie natchnie mnie do stworzenia scenariusza gry, której tytuł zapisywany będzie w podręcznikach historii. Do tego trzeba mieć wysmakowany, oryginalny pomysł, a nie szablony. Dla programistów i grafików - ok, fajna sprawa, ale moje ambicje są zupełnie inne... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No,no ładnie, kto by pomyślał że w moim mieście powstanie coś takiego (bardziej stawiałbym na Wawe):)
A tak na serio to fajnie że w końcu w polsce się coś ruszyło bo kierunki "growe" za granicą (z tego co wiem to głównie USA) nie są nowością.
Mam nadzieję że projekt się powiedzie i polska zacznie się bardziej liczyć jako dostarczyciel elektronicznej rozrywki oraz jedeno z największych i najlepszych miejsc na tworzenie Motion Capture (kto wie, może za parę lat będę u nas robili mo-cap do porządnych gier):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe. Jestem mile zaskoczony że w Polsce takie cos szybko powstanie. Ciekawe czemu centrum powstał w Krakowie? Mysle ze to dobrze ze nas rynek gier sie rozwija. W ciągu kilka lat mozemy chyba sie spodziewac hitów na miare Wiedźmina.Oby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Awesome :o. Takie coś będzie idealnym miejsce dla ludzi, którzy pragną tworzyć gry, ale mają zbyt małe doświadczenie. Może w końcu Polska wybije się z dna i pokaże, że u nas też mogą powstawać porządne gry. Ja trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękna rzecz, tyle, że z newsa wynika, że to centrum dopiero powstanie, a nagłówek wiadomości sugeruje, że Centrum już zostało postawione. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa inicjatywa. Takich szkół na świecie jest raptem kilka, także obecność podobnej placówki właśnie w Polsce, to powód do dumy :]

@hans olo

Jak już się czepiamy pisowni, to pisze się "po prostu" ;p No ale fakt, nazwa ważniejsza...tyle, że facet naprawdę nazywał się Van de Graaff -> Robert Jemison Van de Graaff (Sprawdzane w książce, a nie na Wikipedii). Autor napisał poprawnie nazwę jego wynalazku, za to Ty zjadłeś "a" :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 19:20, Azuredragon napisał:

Piękna rzecz, tyle, że z newsa wynika, że to centrum dopiero powstanie, a nagłówek wiadomości
sugeruje, że Centrum już zostało postawione. :P


Tak ogólnie to nikt nic nie będzie stawiał (przynajmniej według obecnych planow) a ECG to tylko nazwa całej inicjatywy, której start wczoraj oficjalnie ogłoszono (chociaż studia ruszają w lutym, fakt). No i może słowo "powstało" nie pasuje w 100%, ale "rozpoczęło działalność" nie brzmi już tak dobrze, a jak ktoś przecież przeczyta newsa to dowie się dokładnie, o co chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

super pomysł, moze bedizemy robić gry na sklae Mass Effect''a czy Crysis''a, ale pamiętajmy, że żyjemy w Polsce- a w tym kraju niewiele sie udaje, więc nie wiadomo czy uczelnia powstanie
bądźmy dobrej myśli i załózmy że akademia powstanie i odniesie sukces ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 18:45, MisioKGB napisał:

> ożesz kur....a ja poszłem do technikum mechanicznego jeden rok zleciał a tu coś
takiego
> i jak tu nie powiedziec że życie nie jest ku..wskie a tak poszedłbym na informatyczne

> i później do EGC kur...kur...kur...!!!!!

z tym "poszłem" to by cię napewno na informatyczne nie przyjęli ^^



HAHAHAHA, dobrze mówisz(nie cierpię kalania naszego języka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś pieknego... poprostu poezja. Naprawdę świetny pomysł! No i może w przyszłości mogłbym zostać studentem jednego z wyżej wymienionych kierunków:) Oby się spełniło!


BRAWO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek darmowe kursy dla City Interactive u speców z CDP Red :P

Tak bardziej na serio : Mam szczerą nadzieję, że usłyszymy jeszcze o tym w przyszłości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować