Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W Krakowie powstało Europejskie Centrum Gier!

95 postów w tym temacie

Wykładowcy akademiccy będą odpowiedzialni za część teoretyczną. Studia na każdym z kierunków są przygotowywane w większości jako zajęcia praktyczne, które będą się odbywały w dedykowanych danym zagadnieniom obiektach. Zajęcia prowadzić będą w dużej mierze praktycy z zagranicy - bardzo prawdopodobne jest, że większość zajęć prowadzonych będzie wyłącznie po angielsku.
Program studiów jest oparty głównie o wzorce BRANŻOWE. W pracach nad uczelnią uczestniczą specjaliści z różnych krajów.
To nie będą studia teoretyczne - rekrutacja stawia na ludzi, którzy są już ukształtowani w poglądach o swojej przyszłej ścieżce kariery lub są praktykami. Na chwilę obecną Akademia ma już bardzo wiele zapytań z całego Świata - więc studenci będą z obsady międzynarodowej - choć oczywiście Polacy będą preferowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brzmi interesująco, aczkolwiek gdy przeczytałem frazę "wsparcie wielu polityków" to natychmiast przestałem czytać... niestety zobaczyłem to pierwsze nazwisko i partię, oczy nadal mnie bolą.

Poza tym, to ciekawe co z tego projektu wyniknie na dłuższą metę. Trzeba obserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz wszyscy będą chcieli iść na taki kierunek... ciekawe ile z tych osób miało styczność z programowaniem (choćby pascal) i zdaje sobie sprawę że tworzenie gier to cholernie ciężki kawałek chleba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...news (i samo Centrum) podoba mi się tym bardziej, że w przyszłości zamierzam zająć się programowaniem gier ;) A tu taka niespodzianka w Polsce! Yeah!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 23:28, Pawciu45 napisał:

Technikum informatyczne->Studia Informatyczne(jak się uda)-> podyplomowe projektowanie
gier(jeśli to drugie się uda). Teraz nikt mi nie powie, że nie myślę o własnej przyszłości!!!!


Po prawdzie to lepiej startować z "porządne LO profil mat-inf" niż z technikum informatycznego, z prostego względu, że decydującym czynnikiem dostania się na informatykę i ukończenia jej jest jednak matma.


Projekt bardzo ciekawy zobaczymy, jak to się rozwinie. Co prawda nie myślałem specjalnie nad podyplomowymi ale jeśli to będzie miało ręce i nogi to czemu nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh wlasnie zaczynam studiowac automatyke i robotyke, moj kuzym po tym kierunku umie bardzo dobrze programowac wiec ja mam nadzije ze tez bede umial i kto wie moze za kilka lat jak to centum wypali to sie tym zaintersuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z tego bedzie, ale w tym roku zaczynam studia w Kraku na AGH na kierunku Informatyka stosowana. :) Kto wie, czy poźniej nie zdarzy mi się tam zawitać . ..

Inicjatywa jak najbardziej prawidłowa.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajnei fajnie ale to tylko dla wybitnych osób duże wymagania żeby tam się dostać...mi by pasowało coś a''la studia z kierunkami takimi jakie tu są uczenie się od podstaw programowania / grafiki itd itp etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie. Teraz Ci, co marzyli o współtworzeniu gier, mogą się spełnić. Mam nadzieję, że Polacy stworzą dużo, dużo więcej gier pokroju Painkillera czy Wiedźmina, a nawet zrobią coś, co przewyższa te produkcje. Ciekawa jestem jak np. uda się They CD Projektowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku wybieram się na informatykę stosowaną na AGH. Po studiach pewnie pójdę na kierunek projektowanie gier w ramach tej inicjatywy :) I przynajmniej będę robił to co zawsze chciałem robić :D
Wiecha14-> Będziemy razem studiować! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam już studiuję ;)
A czy się tam wybiorę? Brzmi obiecująco,jak wyjdzie,to się okażę. Jeśli będzie warto,to pewnie będzie ciężko,a jeśli będzie ciężko,to napewno spróbuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować