Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Weekend z handheldami - dzień 2

36 postów w tym temacie

gram.pl

Nasz Weekend z handheldami rozpoczęliśmy od specjalnego wydania Retrogramu, w ramach którego przypomnieliśmy Wam niektóre fakty z historii konsol przenośnych. Dziś przenosimy się po raz pierwszy do teraźniejszości i na warsztat bierzemy jedno z popularnych obecnie urządzeń. Zapraszamy do lektury kilku słów o PSP!

Przeczytaj cały tekst "Weekend z handheldami - dzień 2" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 18:38, MAKSICKI napisał:

Zubuu-Na PSP szkoda pieniędzy jak dla mnie to na PSP jest 5-6 fajnych gier,wiem co mówię
bo sam (niestety)posiadam PSP.

a mówią że psp jest tak świetne a tu proszę jednak nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko... jeżeli interesują Cię ciekawe i innowacyjne tytuły, sięgnij po DSa. Lecz gdy na pierwszym planie stawiasz muzyke, filmy lub gdy wolisz grafike od grywalności, to kup PSP, bo dobrymi i "świeżymi" grami kieszonsolka Sony pochwalić sie nie może (prócz Patapona i Locoroco) wiekszość tytułów (tak z 85 %) to sequele/prequele pozycji z PS2/PSX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny był Weekend z konsolą Xbox 360, ale ten jest jeszcze lepszy. Mam ogromną nadzieję, że Panowie z gram.pl zrobią jeszcze jeden taki Weekend poświęcony konsoli Sony, czyli Playstation 3. Czekam z niecierpliwością. Mam zamiar kupić jedną konsolę next-gen, ale nie wiem na którą się zdecydować. Może wy coś mi doradzicie? Xbox 360 czy Playstation 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy... grałem na obu konsolkach i PSP uważam za super sprzęt. Acha
Primo. Nie cierpię zrzędzenia "łojojoj są tylko 2-3 fajne gry" - człowieku, gierek jest dużo więcej, znasz tylko te "rozreklamowane tytuły" - poczytajcie sobie ziny z recenzjami gier, a zobaczycie ile może być "wspaniałości" - mam wrażenie, że dobre tytuły są po prostu za słabo rozreklamowane - przykład ?
Socom Tactical Strike - w Gliwicach, w jednym ze sklepów można kupić niemal za grosze, a gra jest znacznie lepszą od protoplasty kalką Full Spectrum Warrior :D
Syphon Filter (seria) - te gry też są genialne - świetna fabuła, grafika zmiata (widzieliście wodę w Logan`s Shadow ?), a przede wszystkim - miodna. Dawno żaden tytuł mnie nie wciągnął.
"Stories" - pod seria GTA - o ile na PS2 to może i była "lipa", ale na takim małym "czymś" widok GTA Vice City zrywa czapki z głów. Liberty City jest gorsze, bo bardziej portable`owe - tzn. wiele misji, ale wszystkie krótkie.
Ape Academy - wielki zestaw minigierek, coś w stylu Rayman Raving Rabbids - w dwie osoby, to naprawdę rozkręcacz "przenośnych imprez".
Secundo - Prequele/Sequele... owszem tytuły niezbyt świeże, ale przyjemnie pograć w porządną kontynuację tego co lubię ? Nie miałem PS2, ale powtarzam - są to gry "sprawdzone" i co mi przeszkadza, że to sequel, skoro to miodna gra...
Tak samo wkurza - "jeżeli lubisz grafikę weź PSP a jeżeli fajne gry to DSa" - ech, to kwestia co kto woli - ja lubię tradycyjną komputerową rozrywkę, a przyjemnie pograć w te tytuły które znam z PCta... Wasze gadanie jest taki, jakoby nie ma żadnej fajnej gry na PSP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno DSa jak i PSP i przyznam, że częściej "pykam" w gry przeznaczone na konsole Sony. Palce zdzierałem na Lumines, LocoRoco a teraz na Puzzle Quest. Fajnie jest też obejrzeć jakiś filmik lub odcinek serialu siedząć w kolejce do dentysty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 19:11, gogiell napisał:

(ciach!)


Sądzę, że częściowo masz rację. :) Większość mówi: "PSP jest super!", "DS jest super!" itd. Prawda jest jednak taka, że zakup zależy od tego czego oczekuje gracz :) Jeśli oczekuje możliwości korzystania z zalet dotykowego ekranu, wybierze Nintendo. Jeśli będzie chciał natomiast grać w gry z fajną grafą, wybierze PSP. Muszę tutaj jednak coś dopowiedzieć. DS nie ma wcale aż takiej kiepskiej grafiki ;)
Co do gier: Każdy lubi co innego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry tekst xD Chyba sobie pozbieram na PSP i nie tylko dla samych gier ale i dla tych bajerków jak słuchanie muzyki czy oglądanie filmów np. jak jestem w podróży:p mnie akurat takie funkcje w handheldach interesują^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako szczęśliwy posiadacz PSP może dorzucę kilka słów. Gogiell słusznie zauważył, że naprawdę miodnych tytułów nie brakuje. Ludzie często narzekają na brak gier, że Sony zbyt słabo wspiera swojego handhelda. I poniekąd mają rację. To fakt, wychodzi mało gier, ale za to jest już całkiem pokaźna biblioteka świetnych tytułów. Jeśli ktoś zakupi PSP teraz, to gwarantuję, że przez rok nie da rady przegrać wszystkich tych gier na 100%. Oczywiście pod warunkiem, że interesują go wszelkie gatunki, tak jak mnie. Z naprawdę ciekawych tytułów warto jeszcze wspomnieć chociażby o Final Fantasy Tactics (dlatego tytułu głównie kupiłem psp ;-) ), owszem, to kolejna gra z serii portów, ale naprawdę warty odświeżenia bądź poznania od nowa :-)

W tekście też krótko wspomniano o PS Store... i ten element moim zdaniem najbardziej kuleje. Nie dość, że nie można się do niego dostać przez PSP, to do tego biblioteka gier jest potwornie uboga. Z demami jest wprost tragicznie, jedynie raz na jakiś czas coś wrzucają...

Co do ew. nowszej wersji psp jedno jest niemalże pewne- nie będzie miała twardego dysku. Sony za dużo pieniędzy wpakowało w UMD, a dysk wymagałby raczej usunięcia napędu UMD z konsoli. To by przy okazji spowodowało brak kompatybilności z już wydanymi na umd tytułami, więc... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Więcej - z pomocą jednego z programów konsola z powodzeniem może służyć jako pad do PC!
Tak samo jak NDS. Juz sie nawet nie moge doczekac jak sobie zapodam ''wieksza wersje'' Lego Indiany Jonesa, ktora wczesniej przeszedlem na NDSie. Sterowanie pozostanie takie samo, ale przynajmniej grafika i wyswietlacz beda lepsze i wieksze ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na taki tekst od dawna czekałem ;) PSP prezentuje się okazale, a artykuł mnie tylko umocnił w tej opinii. Może sam za niedługo kupię swoją konsolkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 19:40, Mac Cry napisał:

Od poniedzialku czekalem na ten weekend i sie nie zawiodlem. Super tekst. Nie moge sie
doczekac artykulu o NDS :)

Chyba nie warto czekać, bo to ja go popełniłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybór pomiędzy NDS a PSP jest chyba dosc prosty... kto nie ma kasy ten bierze NDS, a kto ma to kupuje PSP. Nie no to taki slaby ''joke'' ale pewnie w wiekszosci przypadkow tak jest;o Posiadam PSP od 1,5 roku i nie uwazam aby wyrzucil pieniadze w bloto ale jakos ostatnio malo z niego korzystam. Jesli ktos szuka naprawde dobrych gier (wiadomo na PSP sa dobre gry ale nie w jakiejs mega ultra hiper super ilosci niestety), ma ochote ogladac filmy, buszowac po necie za pomoca wi-fi albo uzywac modulu gps to naprawde-naprawde musi miec PSP:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obie konsole i w tym momencie to jest moje osobiste zdanie, wiec bez glupich komentarzy typu "fanboy" itp. Ogólnie jako otaku preferuje typowo j-popierdółkowate gierki, których jest masa na DSa. Równiez jrpg 2D, kocham je za ten klimat, który ciężko jest powtórzyć w wielu hiper produkcjach kosztujących miliony. Weźmy pierwszą gre z brzegu, Chrono Trigger, który ma wyjść niedługo na DSa. Wiele gier po przeniesieniu w 3D, poprostu traci tę magię, dlatego za bardzo nie lubię gier na PSP, które często w zmienionej formie są odnośnikiem do pierwowzoru z PSX. Faktycnie PSP ma 4 kapitalnie gry jak dla mnie, tzn. Locoroco, Patapon, Tekken oraz Final Fantasy Tactics, który zresztą jest konwersją, ale przynajmniej nic nie zmienili :)
Za co cenię PSP ? za wszechstronność :) filmy, muzyka, gry... Ale naprawdę, jeżeli mam mówić o grach, na którąś konsole, to wybieram DSa :) ale jak się Sony postara, o pare dobrych licencji, jestem gotów zmienić zdanie ^^ nie jestem zamknięty na nowe doświadczenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować