Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Trzyrdzeniowa karta Asusa przetestowana

35 postów w tym temacie

Harpen

W połowie kwietnia dowiedzieliśmy się, że firma Asus opracowuje kartę graficzną z trzema GPU na pokładzie. Nieco ponad kwartał musieliśmy czekać na pierwszy test układu składającego się z trzech Radeonów HD 3850, który przeprowadzili redaktorzy serwisu HotHardware.

Przeczytaj cały tekst "Trzyrdzeniowa karta Asusa przetestowana" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś się zaczyna dziać w świecie kart ^^.
Myśle, że i tak cena będzie wygórowana do tego stopnia, że bardziej opłacałoby się wziąść 3850 w Quadzie.
btw. radek 3850 nie jest już taki high endowy, przecież wyszła seria 4870, także asus mógł się zainteresować nowszym modelem, a nie bawić się w archeologów i starą karte w trinity łączyć.
Wątpie, aby był to jakiś przełom w kategorii cf czy sli ...
Prawdziwe działa szykuje intel. Myślę, że to właśnie grafika z garażu intela zrewolucjonizuje rynek kart graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się spóźniliście, bo ja już o tej karcie i jej testach dobry miesiąc przed premierą RV770 słyszałem. No, ale cóż dobre i to, a jeszcze lepiej jakby Asus tak się pobawił z RV770. 3 chipowa karta z RV770 - potwór (pod względem energii pewnie też (bo do kwestii ciepła to wystarczy dobre chłodzenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 10:34, Tokix napisał:

Prawdziwe działa szykuje intel. Myślę, że to właśnie grafika z garażu intela zrewolucjonizuje
rynek kart graficznych.

tylko coś ich już od parunastu lat wytoczyć nie może ;) Ta firma już kilka razy zapowiadały "rewolucyjne" układy graficzne które po premierze okazywał się być modelami nadającymi się wyłącznie do Worda/eksela/tym podobnych zastosowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel zrewolucjonizuje rynek tylko jeśli panom z MSa będzie się chciało napisać odpowiedniego DX11... Jeśli Microsoft nie uwzględni technologii Intela w swoich bibliotekach, to panowie z Intela będą musieli zaprojektować własne a producenci pod drguą bibliotekę dodatkowo pisać oprogramowanie. A na taki układ nikt nie pójdzie...

Intel wybrał sobie najgorszy możliwy moment na wejście. Niepewność po niewypale bibliotek microsoftu, wsparcie tylko dla Crapowatej Visty i niewidzianego w akcji Windows7...

Tymczasem nvidia nieco się ślizga ze względu na prądożerność ich kontrukcji a ATI próbuje nadrobić dystans w kwestii jakości wyświetlanej grafiki. Każdy miewa swoje problemy.
Intel ma największe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tokix

"btw. radek 3850 nie jest już taki high endowy"

Obawiam się, że radek 3850 nigdy nie był highendowy ;)

A potrójny? Zależy od ceny, ale nie wydaje mi się żeby teraz jego zakup byl opłacalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zrobili potrójnego HD4850, to byłoby coś. HD3850 jest niezły...ale już za słaby. Choć to jeszcze zależy od ceny - gdyby do 700 zł, to byłoby to warte zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 10:57, ziptofaf napisał:

Gdyby zrobili potrójnego HD4850, to byłoby coś. HD3850 jest niezły...ale już za słaby.
Choć to jeszcze zależy od ceny - gdyby do 700 zł, to byłoby to warte zakupu.


Masz rację, bo jak mawia mój kumpel: za 2 lata to i nasze 88gt będą nadawały się do zestawu biurowego :)

Btw. Proszę ja Was wszystkich nie oddzielajcie "by" od każdego znanego wam słowa, bo ja już się powoli staję na to uczulony, brr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kehem, a gdzie jest na tym zestawie naklejka licencyjna Windows?A na naklejce stoi wszak: "należy nakleić na zewnątrz obudowy od komputera".

Bez naklejki i obudowy przeprowadzenie testów łamało by licencję MS Corp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis - High Quality - bez AA, w 1280x1024 = 31 fps ? Ta, rzeczywiście ogromna moc. Tyle to ja na 8800 GT miałem, a nawet ciut więcej czasami w tych samych ustawieniach. Jedynie ten syntetyk z prawie 17,000 pkt wygląda...nieźle.
Czekamy na 4870 Trinity z 3GB pamięci gddr5 ;E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Prawdziwe działa szykuje intel. Myślę, że to właśnie grafika z garażu intela zrewolucjonizuje
> rynek kart graficznych.
A ja myślę, że to nie Intel, ale nVidia zrewolucjonizuje rynek nie tyle kart graficznych, co PCtów w ogóle. Wreszcie wraz z pojawieniem się serii 2xx możliwe staje się wykorzystanie GPU do niektórych procesów, które do tej pory wykonywało CPU. Tyle, że obecne GPU są tak z kilkanaście razy szybsze od najlepszych dostępnych procków.
Wniosek? Być może za kilka lat okaże się, że Intel i jego procesory w ogóle nie są nikomu potrzebne, być może dlatego planują rozwijać się w kierunku układów graficznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MKRaven - powstaje pytanie , dlaczego GPU są parokrotnie wydajne od CPU , że są wydajne to jest pewne lecz... GPU umie wykonywać tylko określone czynności , a CPU jest od wszystkiego... CPU potrafi pakować,rozpakowywać, nawet zastępowac karte graficzna, kiedy ta nie daje rady...potrafi robić rzeczy które obecne GPU nie umią zrobić, ponieważ GPU jest przystosowany i ukierunkowany do obliczania trójkątów,wielokątów itd...

Wracajac do artykułu... 3x 3850 , i 16k wynik w 3dmark 2006 to żadna rewelacja, jak wierzyć stronie gph.benchmark.pl , to jedna taka karta zyskuje około 9500 punktów ,i zużywa 95W energi ... Nie wymaga to dalszego komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 12:50, K0j0t napisał:

MKRaven - powstaje pytanie , dlaczego GPU są parokrotnie wydajne od CPU , że są wydajne
to jest pewne lecz... GPU umie wykonywać tylko określone czynności , a CPU jest od wszystkiego...
CPU potrafi pakować,rozpakowywać, nawet zastępowac karte graficzna, kiedy ta nie daje
rady...potrafi robić rzeczy które obecne GPU nie umią zrobić, ponieważ GPU jest przystosowany
i ukierunkowany do obliczania trójkątów,wielokątów itd...

No toż właśnie z wejściem serii 2xx staje się powoli możliwe "tłumaczenie" języka kart graficznych na ten CPU i wykorzystanie ich do liczenia tego co do nie dawno liczyły tylko procki (z wykorzystaniem CUDA bodaj), na razie jest to niewiele procesów, ale myślę, że z czasem będzie ich coraz więcej, aż rola CPU zostanie zmarginalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawcow. Czy do tych kart potrzebne jest zlacze PCI-E II czy wystarczy jeszcze wcześniejsza edycja( PCI-E x16)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 12:55, MKRaven napisał:

> MKRaven - powstaje pytanie , dlaczego GPU są parokrotnie wydajne od CPU , że są
wydajne
> to jest pewne lecz... GPU umie wykonywać tylko określone czynności , a CPU jest
od wszystkiego...
> CPU potrafi pakować,rozpakowywać, nawet zastępowac karte graficzna, kiedy ta nie
daje
> rady...potrafi robić rzeczy które obecne GPU nie umią zrobić, ponieważ GPU jest
przystosowany
> i ukierunkowany do obliczania trójkątów,wielokątów itd...
No toż właśnie z wejściem serii 2xx staje się powoli możliwe "tłumaczenie" języka kart
graficznych na ten CPU i wykorzystanie ich do liczenia tego co do nie dawno liczyły tylko
procki (z wykorzystaniem CUDA bodaj), na razie jest to niewiele procesów, ale myślę,
że z czasem będzie ich coraz więcej, aż rola CPU zostanie zmarginalizowana.


Zwłaszcza CPU multicore, prawda? Zwłaszcza ze wzdlędu na koszty, bo proce do kart graficznych są o taaaaaakie tanie... szczególnie z serii 2xx.

Litości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować