• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Nevrac

Windowsy. Który wybrać?

Pytanie

Witam. W tym temacie chcę się zapytać jaki Windows kupić? Zaproponujcie coś i powiedzcie dlaczego
Edit: Aha. Chciałbym żeby był tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

101 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Dnia 27.07.2008 o 16:05, RaVmAsTeR napisał:

co nie oznacza, że nie posiadają go już na magazynach



nie. wycofany, co oznacza, że jest CAŁKOWITY zakaz jego sprzedaży, chyba że w postaci zamiany, ajką opisałem wyżej
nie to że nie mają. nie wolno im go sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

co myślicie o tym? warto zaufać? Na allegro wpisuję Windows XP i tam mam taki za 109zł jest napisane że oryginał, jest zdj. i duzo ludzi kupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 27.07.2008 o 16:11, RaVmAsTeR napisał:

żebyś się nie zdziwił :)


taa... teoria swoją droga, praktyka swoją;PPP
ale w Media M już nie znajdziesz, w Saturnie też, chyba że masz znajomego kierownika;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2008 o 16:17, Nevrac napisał:

Na allegro wpisuję Windows XP i tam mam taki za 109zł
jest napisane że oryginał, jest zdj. i duzo ludzi kupuje

możesz sprawdzić, ale oczekiwać możesz różnych efektów... lepiej już chyba tą 100 dołożyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2008 o 16:21, RaVmAsTeR napisał:

> Na allegro wpisuję Windows XP i tam mam taki za 109zł
> jest napisane że oryginał, jest zdj. i duzo ludzi kupuje
możesz sprawdzić, ale oczekiwać możesz różnych efektów... lepiej już chyba tą 100 dołożyc.

Wiesz. To sklep ma powyżej 490 pozytywów a 10 negatywów a te tylko dlatego że nie przyszło ale nie wpłacali pieniędzy tylko przy odbiorze chcieli dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2008 o 16:08, Zakrzysiunio napisał:

nie. wycofany, co oznacza, że jest CAŁKOWITY zakaz jego sprzedaży, chyba że w
postaci zamiany, ajką opisałem wyżej
nie to że nie mają. nie wolno im go sprzedać

Ależ mylisz się, oznacza to że Microsoft nie dostarcza nowych kopii/licencji (bo wsparcie techniczne ciągle jeszcze jest). Natomiast te co już są w sklepach/hurtowniach/magazynach jak najbardziej można kupić (aczkolwiek coraz trudniej o nie). No chyba że microsoft przeprowadził jakąś akcję odkupywania xp-ków, o której niewiem (bo nie jest w stanie zakazać sklepom/hurtowniom) sprzedaży zakupionego legalnie (bo jeszcze przed wycofaniem z oferty) towaru). Zresztą taki zakaz sprzedaży został by praktycznie natychmiast uchylony przez dowolny sąd, z Amerykańskim na czele (zwyczajnie nie ma podstawy prawnej do takiego działania, a sklepy były by stratne z powodu towaru którego nie można sprzedać chociaż są chętni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2008 o 17:43, sig. napisał:

Ależ mylisz się, oznacza to że Microsoft nie dostarcza nowych kopii/licencji

>(bo wsparcie

Dnia 27.07.2008 o 17:43, sig. napisał:

techniczne ciągle jeszcze jest)


hmm... licencje na pewno tak, ale co do kopi, to sądzę, że nie

Dnia 27.07.2008 o 17:43, sig. napisał:

Natomiast te co już są w sklepach/hurtowniach/magazynach
jak najbardziej można kupić


o ile znajdziesz. sądzę, ze takiego towaru jak ogólnodostepne Windowsy nie kupuje się na zapas, tylko tyle, ile prawdopodobnie zejdzie do następnej dostawy

Dnia 27.07.2008 o 17:43, sig. napisał:

(aczkolwiek coraz trudniej o nie). No chyba że microsoft
przeprowadził jakąś akcję odkupywania xp-ków, o której niewiem (bo nie jest w stanie
zakazać sklepom/hurtowniom) sprzedaży zakupionego legalnie (bo jeszcze przed wycofaniem
z oferty) towaru).


ale sądzisz, że ma to znaczenie? jeżeli odkupił, to nikt by o tym nie wiedział, są większe afery niż to, że microsoft wykupił 10000 xp-ków ze sklepów w całej Polsce. Jeżeli microsoft chciałby aby nikt się o tym nie dowiedział, to zrobiłby tak, że nikt by się o tym nie dowiedział.

Dnia 27.07.2008 o 17:43, sig. napisał:

Zresztą taki zakaz sprzedaży został by praktycznie natychmiast uchylony
przez dowolny sąd, z Amerykańskim na czele


uchylony po 3 rozprawach odraczanych z powodu braku dokumentacjii na temat xp, których dostarczenie byłoby maxymalnie opóźniane. więc uchylony byłby po ok. miesiącu

Dnia 27.07.2008 o 17:43, sig. napisał:

(zwyczajnie nie ma podstawy prawnej do takiego
działania, a sklepy były by stratne z powodu towaru którego nie można sprzedać chociaż
są chętni).


ale jak wiadomo, nikt nie chce się sprzeciwiać takiemu gigantowi jak Microsoft... kto wie, czy następna dostawa visty nie podrozeje o 10zł 50gr na sztuce??? a taki zabieg "zemsty" jest jak najbardziej realny w dzisiejszych czasach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zakrzysiunio - tnij posty , żeby nie był offtop , jak masz dobrego kompa to możesz kupić Viste lecz jak masz trochę słabszy to Xp , ale ogólnie polecam Xp Service Pack 2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2008 o 18:29, Zakrzysiunio napisał:

o ile znajdziesz. sądzę, ze takiego towaru jak ogólnodostepne Windowsy nie kupuje się
na zapas, tylko tyle, ile prawdopodobnie zejdzie do następnej dostawy

O tym kiedy dostawy się skończą było wiadomo wcześniej, więc kto chciał porobił sobie zapasy.
ps proponuję zakończyć ten oftopik, i skupić się na tym który na obecną chwilę jest lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 27.07.2008 o 18:48, heaton 1992 bdg napisał:

Zakrzysiunio - tnij posty , żeby nie był offtop , jak masz dobrego kompa to możesz kupić
Viste lecz jak masz trochę słabszy to Xp , ale ogólnie polecam Xp Service Pack 2 .

słuchaj, nie jestem moderatorem, ale twoje posty są strasznie bezsensowne... spamujesz jak nakręcony i jeszcze wypisujesz głupoty... no to jest oczywiste, że Vista ma większe wymagania od XP. poza tym jak już polecasz XP to poleć wersję [pro, home itp] a nie SP. dodam, że teraz XP jest na SP3 a nie 2
grrr....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

O, widzisz, jak człowiek może się dużo dowiedzieć? Ostatnimi czasy nie aktualizowałem Windows, a tu bach, SP3, eh, no cóż, trzeba pobrać ;) Niop, ja na razie będę się trzymał u boku XP Home, bo takowego mam, co do Visty, nie chcę mi się kasy wydawać. Dopóki nie będzie konieczne kupienie nowego OS, to nic nie zmieniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam i polecam Windows XP professional (obecnie SP2). Vista Bussiness stoi na półce od paru m-cy i czeka na grę, które będzie Dx10 only i na tyle dobra,mże ją kupię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja tam polecam Viste. Sam mam tn system od jakichś dwóch miesięcy i jak na razie sprawuje się super. Zero jakiegoś zmulania, system chodzi płynnie i szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2008 o 11:30, NuGGet napisał:

Ja tam polecam Viste. Sam mam tn system od jakichś dwóch miesięcy i jak na razie sprawuje
się super. Zero jakiegoś zmulania, system chodzi płynnie i szybko.

Napisz coś więcej. Jaka konfiguracja, jaka wersja systemu? Na jakich grach, przy jakich ustawieniach testowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2008 o 11:30, NuGGet napisał:

Ja tam polecam Viste. Sam mam tn system od jakichś dwóch miesięcy i jak na razie sprawuje
się super. Zero jakiegoś zmulania, system chodzi płynnie i szybko.

Pełno gier nie działa na Vista. Albo niby może mieć więcej RAM- u od XP. Ale jak są jakieś gry to wymaga x2 razy więcej ramu niż XP... Vista jest jeszcze niedopracowana a ja jej nie kupię do puki jej nie dopracują. Zdecydowałem się na XP pro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 28.07.2008 o 12:17, flymar napisał:

Napisz coś więcej. Jaka konfiguracja, jaka wersja systemu? Na jakich grach, przy jakich
ustawieniach testowałeś?


ja bym dodał jeszcze aby napisał, czy w czasie wyszukiwania plików wszystko działa poprawnie, i ile czasu vista potrzebuje od włączenia do pokazania się pulpitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 28.07.2008 o 12:17, flymar napisał:

Napisz coś więcej. Jaka konfiguracja, jaka wersja systemu? Na jakich grach, przy jakich
ustawieniach testowałeś?

Wersja Visty to Home Premium 32bit, konfog kompa:
nVidia GeForce 8800 GS
Intel Core 2 Quad 2.40 GHz
2 GB RAM
HDD 1 TB


W Viście mam wszystko włączone, rózne bajery itp, i cały czas działą bez jakichkolwiek zwolnień, zwiech itp. Komputer nie zawiesił mi się ANI RAZU od dwóch miesięcy. A jak na razie to tylko jedna gra mi niechodzi (Bet on Soldier), reszta śmiga normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2008 o 12:38, NuGGet napisał:

W Viście mam wszystko włączone, rózne bajery itp, i cały czas działą bez jakichkolwiek
zwolnień, zwiech itp. Komputer nie zawiesił mi się ANI RAZU od dwóch miesięcy. A jak
na razie to tylko jedna gra mi niechodzi (Bet on Soldier), reszta śmiga normalnie.

Reszta, tzn. jakie? I na jakich ustawieniach? Np. Crysis, Supreme Commander, CoH v. Dx10... coś co żre moc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 28.07.2008 o 12:46, flymar napisał:

Reszta, tzn. jakie? I na jakich ustawieniach? Np. Crysis, Supreme Commander, CoH v. Dx10...
coś co żre moc:D

W Crysis na ustawiniech Very High, w rozdzielczości 1024x768 mam 30-40 FPS. Supreme Commander (Demo) chodziło mi na maksymalnych ustawieniach płynniutko (Nie wiem ile FPS, bo nie włączałem Fraps''a, chciałęm tlyko sprawdzić tą gre) w 1280x1024. CoH z patchem dodającym DX10 chodziło na full w 1024x768 ze śrenia prędkościa 50 FPS. Jak na razie wszystkie gry chodzą na full na pełnych ustawniach i działają płynnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować