• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Nevrac

Windowsy. Który wybrać?

Pytanie

Witam. W tym temacie chcę się zapytać jaki Windows kupić? Zaproponujcie coś i powiedzcie dlaczego
Edit: Aha. Chciałbym żeby był tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

101 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 28.07.2008 o 12:49, NuGGet napisał:


> Reszta, tzn. jakie? I na jakich ustawieniach? Np. Crysis, Supreme Commander, CoH
v. Dx10...
> coś co żre moc:D
W Crysis na ustawiniech Very High, w rozdzielczości 1024x768 mam 30-40 FPS. Supreme Commander
(Demo) chodziło mi na maksymalnych ustawieniach płynniutko (Nie wiem ile FPS, bo nie
włączałem Fraps''a, chciałęm tlyko sprawdzić tą gre) w 1280x1024. CoH z patchem dodającym
DX10 chodziło na full w 1024x768 ze śrenia prędkościa 50 FPS. Jak na razie wszystkie
gry chodzą na full na pełnych ustawniach i działają płynnie.

Jasne. Ja (nie)stety ostatnio przerzuciłem się na HD (1920x1080) i boje się, że mi wydajność spadnie. Ile RAMu obsłuży Vista Bussiness? Może dołożę do 4 i zmienię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 28.07.2008 o 12:52, flymar napisał:

Jasne. Ja (nie)stety ostatnio przerzuciłem się na HD (1920x1080) i boje się, że mi wydajność
spadnie. Ile RAMu obsłuży Vista Bussiness? Może dołożę do 4 i zmienię...

64-bitowa Vista obsługuje z tego co wiem do 16 GB RAM. Ale z nią sa podobno problemy, niektówe gry nie działają itp. Na 32Bit nie mam żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2008 o 12:52, flymar napisał:

Jasne. Ja (nie)stety ostatnio przerzuciłem się na HD (1920x1080) i boje się, że mi wydajność
spadnie. Ile RAMu obsłuży Vista Bussiness? Może dołożę do 4 i zmienię...

Sam sobie odpowiem. Vista po SP1 obsługuje do 4 GB RAM... hmm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2008 o 15:02, RaVmAsTeR napisał:

> Sam sobie odpowiem. Vista po SP1 obsługuje do 4 GB RAM... hmm.
wszystkie windowsy 32 bit obsługują do 4 GB ram z vistą na czele

No jeśli tak, to czas dokupić dwa gigaski... i zostać na XP:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2008 o 15:14, bzuq99 napisał:

Systemy 32bitowe nieważne czy to Vista czy XP obsługuja tylko 3,25Gb RAM, dopiero 64bitowe
czytaja 4gb i więcej:-)

OK. Rozumiem. Pytałem w kontekście wymiany XP-->Vista. Dołożenie pamięci miało rekompensować spadek wydajności.
Nevrac: mam nadzieję,że moje dopytki dały Ci też jakiś ogląd i pogląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2008 o 15:02, RaVmAsTeR napisał:

> Sam sobie odpowiem. Vista po SP1 obsługuje do 4 GB RAM... hmm.
wszystkie windowsy 32 bit obsługują do 4 GB ram z vistą na czele

Do 4 GB RAM. I co z tego jak w niektórych grach wymaga dwa razy tyle co XP? W paru grach spotkałem się że było: Windows XP 2GB RAM/ Windows Vista 4GB RAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Poczekam jeszcze z pół roku a może troszkę więcej a potem przerzucę się na Vistę. Na razie kupuję sobie XP pro. Przez ten czas chyba jakoś Vistę polepszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2008 o 19:33, Nevrac napisał:

Poczekam jeszcze z pół roku a może troszkę więcej a potem przerzucę się na Vistę. Na
razie kupuję sobie XP pro. Przez ten czas chyba jakoś Vistę polepszą...


Vista nie jest zła. O ile masz przyzwoity sprzęt, a nie (tak jak większość osób narzekających na nią) jakiegoś Celerona 2 GHz, 1GB RAM-u i Radeona 9550, to nie zauważysz negatywnych różnic w stosunku do XP-ka. Bo chyba jest trochę bez sensu kupować później jeszcze jeden system, skoro można mieć go już teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2008 o 15:14, bzuq99 napisał:

Systemy 32bitowe nieważne czy to Vista czy XP obsługuja tylko 3,25Gb RAM, dopiero 64bitowe
czytaja 4gb i więcej:-)

Wcale nie. Systemy 32-bitowe obsługują 4GB minus pamięć kart graficznych i dźwiękowych (a nie 3,25GB). Czyli jak masz SLI 2xGTX280, to pozostaje tylko 2 GB RAM-u. Jak jeszcze dorzucisz X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty, to tracisz kolejne 64 MB. 32-bitowe systemy oferują już za mało na dzisiejsze standardy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 28.07.2008 o 20:47, ziptofaf napisał:

> Poczekam jeszcze z pół roku a może troszkę więcej a potem przerzucę się na Vistę.
Na
> razie kupuję sobie XP pro. Przez ten czas chyba jakoś Vistę polepszą...

Vista nie jest zła. O ile masz przyzwoity sprzęt, a nie (tak jak większość osób narzekających
na nią) jakiegoś Celerona 2 GHz, 1GB RAM-u i Radeona 9550, to nie zauważysz negatywnych
różnic w stosunku do XP-ka. Bo chyba jest trochę bez sensu kupować później jeszcze jeden
system, skoro można mieć go już teraz...

Procesor: Core 2 Duo E7200
Płyta główna: Asus P5Q Pro
Karta graficzna: Powercolor Radeon HD4870
Zasilacz: Chieftec 500W
DDR2 2x1024MB

ZAMÓWIONE

To słaby sprzęt? mój kolega ma podobny sprzęt ale procesor lekko słabszy ale LEKKO i mi się nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chociaż już sam nie wiem... zdania o Viscie są tak podzielone... Nie wiem już co kupić (windowsa jeszcze nie kupiłem) ale już mi tak namąciliście w głowie... No bo mógłbym się skusić ale martwię się że kupię jakąś grę a TA nie będzie działać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2008 o 13:34, RaVmAsTeR napisał:

> No bo mógłbym
> się skusić ale martwię się że kupię jakąś grę a TA nie będzie działać...
nowe będą działać na ogół, gorzej ze starszymi

No właśnie. Starsze takie jak np. jak Diablo, Gothic itp. to najprawdopodobniej nie wejedą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2008 o 13:30, Nevrac napisał:

Chociaż już sam nie wiem... zdania o Viscie są tak podzielone... Nie wiem już co kupić
(windowsa jeszcze nie kupiłem) ale już mi tak namąciliście w głowie... No bo mógłbym
się skusić ale martwię się że kupię jakąś grę a TA nie będzie działać...

Nie wiem czy można jeszcze kupić takie kombo (XP Pro OEM + Vista Bussines [gratis;)]). Ja coś takiego kupiłem. korzystam z XP, a Vista czeka sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2008 o 13:53, flymar napisał:

> Chociaż już sam nie wiem... zdania o Viscie są tak podzielone... Nie wiem już co
kupić
> (windowsa jeszcze nie kupiłem) ale już mi tak namąciliście w głowie... No bo mógłbym

> się skusić ale martwię się że kupię jakąś grę a TA nie będzie działać...
Nie wiem czy można jeszcze kupić takie kombo (XP Pro OEM + Vista Bussines [gratis;)]).
Ja coś takiego kupiłem. korzystam z XP, a Vista czeka sobie.

Ja już o tym raczej nie słyszałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co do starszych gier, to jak coś Ci działało na XP to i zadziała na Viście. Są oczywiście pewne wyjątki, ale osobiście instalowałem takie gry jak Diablo, StarCraft czy Red Alert i chodziły bez zarzutu. Poza tym zdecydowanie proponuje Ci Vistę, a to chociażby ze względu na większą stabilność (przez rok użytkowania komp mi się tylko raz zawiesił). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.07.2008 o 16:42, AvP2 napisał:

Co do starszych gier, to jak coś Ci działało na XP to i zadziała na Viście. Są oczywiście
pewne wyjątki, ale osobiście instalowałem takie gry jak Diablo, StarCraft czy Red Alert
i chodziły bez zarzutu. Poza tym zdecydowanie proponuje Ci Vistę, a to chociażby ze względu
na większą stabilność (przez rok użytkowania komp mi się tylko raz zawiesił). :P

Ja jakoś mam XP i też się nie zawiesza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować