• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Nevrac

Windowsy. Który wybrać?

Pytanie

Witam. W tym temacie chcę się zapytać jaki Windows kupić? Zaproponujcie coś i powiedzcie dlaczego
Edit: Aha. Chciałbym żeby był tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

101 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Na Viscie na pewno starsze gry chodzą tak samo jak na Xp lecz już gorzej jest z tymi nowszymi ... taki Crysis na Viscie to trzeba mieć naprawdę bardzo mocnego kompa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja 2 tyg. temu zakupiłem Vistę 64 bit w wersji Home Premium. Jak na razie nie zauważyłem większych kłopotów z działaniem samego systemu oraz aplikacji na nim uruchamianych. Vista uruchamia się bardzo szybko, działa płynnie i wydaje się że stabilnie (nie zdażył mi się jeszcze blue screen). Chociaż przez ten czas nie miałem zbyt wiele czasu na testowanie wszelkich (starszych i nowszych) programów Vista zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Na razie nie żałuję zakupu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2008 o 18:09, heaton 1992 bdg napisał:

Na Viscie na pewno starsze gry chodzą tak samo jak na Xp lecz już gorzej jest z tymi
nowszymi ... taki Crysis na Viscie to trzeba mieć naprawdę bardzo mocnego kompa :)

No nie wiem...Jeżeli mamy sprzęt, który pociągnie Crysisa w high na XP-ku, to na Viście też będzie tak działać. Rożnica 5-10% (ma korzyść XP-ka), to ile? 4-5 FPS-ów. Czyli tyle, co nic. Używałeś tego systemu, że tak o nim mówisz, czy też tylko nasłuchałeś się o nim negatywnych opinii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.07.2008 o 19:39, ziptofaf napisał:

> Używałeś tego systemu, że tak o nim mówisz, czy też tylko nasłuchałeś się o nim
negatywnych opinii?

Dobra Vista, to Vista zrobiona poprzez vlite :) inaczej to tylko zaśmiecony system, szczególnie 64 bit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmmm na Allegro znalazłem aukcję zatytułowaną WINDOWS XP PROFESSIONAL PL OEM SP2.
Czy te OEM coś znaczy? Czy może to dobry, normalny Windows?

Sprzedający ma 1200+ pozytywów, i 11 negatywów. Warto kupować? Czy lepiej zakupić SP3? Trochę jest drogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 13:14, Piciambeer napisał:

Hmmm na Allegro znalazłem aukcję zatytułowaną WINDOWS XP PROFESSIONAL PL OEM SP2.
Czy te OEM coś znaczy? Czy może to dobry, normalny Windows?

OEM oznacza, że można go zainstalować tylko na jednym, jedynym kompie. A jak zmienisz płytę główną, to już z tej wersji Windows nie skorzystasz.

Dnia 18.08.2008 o 13:14, Piciambeer napisał:

Sprzedający ma 1200+ pozytywów, i 11 negatywów. Warto kupować? Czy lepiej zakupić SP3?
Trochę jest drogi...

Service Pack 3 to tylko łatka. Można ją bez niczego ściągnąć i zainstalować na systemie z Service Pack 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 13:16, ziptofaf napisał:

A jak zmienisz płytę główną, to już z tej wersji Windows nie skorzystasz.

Znaczy się - mogę formatować kompa ile razy chce, upgrade''ować itd, byle nie zmieniać płyty głównej - i system będzie hulał?

Dnia 18.08.2008 o 13:16, ziptofaf napisał:

Service Pack 3 to tylko łatka. Można ją bez niczego ściągnąć i zainstalować na systemie
z Service Pack 2.

Aha, wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 13:33, Piciambeer napisał:

Znaczy się - mogę formatować kompa ile razy chce, upgrade''ować itd, byle nie zmieniać
płyty głównej - i system będzie hulał?

Tak. Ale jak zmienisz płytę główną, to już koniec dla tego systemu. Przy nowym kompie trzeba już kupić nowy Windows. Coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 13:37, ziptofaf napisał:

> Znaczy się - mogę formatować kompa ile razy chce, upgrade''ować itd, byle nie zmieniać

> płyty głównej - i system będzie hulał?
Tak. Ale jak zmienisz płytę główną, to już koniec dla tego systemu. Przy nowym kompie
trzeba już kupić nowy Windows. Coś za coś.

Trzeba? tzn stary się nie zainstaluje, czy wyskoczy jakiś błąd czy coś takiego ? Bo ja mam 2 Windowsy XP ( 1 Milenium), jeden dostawałem do kompa, odrazu zainstalowany, mam naklejkę, ale nie mam płytki... ( ...? ) I jak musiałem zrobić formata, to od siostry pożyczyłem płytę OEM i zainstalwoałem bez problemu( na swoim kluczu, użyłem tylko płyty ), teraz ona może mieć jakieś kłopoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 15:01, Pernia napisał:

Trzeba? tzn stary się nie zainstaluje, czy wyskoczy jakiś błąd czy coś takiego ? Bo ja
mam 2 Windowsy XP ( 1 Milenium), jeden dostawałem do kompa, odrazu zainstalowany, mam
naklejkę, ale nie mam płytki... ( ...? ) I jak musiałem zrobić formata, to od siostry
pożyczyłem płytę OEM i zainstalwoałem bez problemu( na swoim kluczu, użyłem tylko płyty
), teraz ona może mieć jakieś kłopoty?


Skoro użyłeś swojego klucza i nie zmieniałeś w międzyczasie płyty głównej, to nie zrobiłeś nic nielegalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 15:01, Pernia napisał:

> Tak. Ale jak zmienisz płytę główną, to już koniec dla tego systemu. Przy nowym kompie

> trzeba już kupić nowy Windows. Coś za coś.
Trzeba? tzn stary się nie zainstaluje, czy wyskoczy jakiś błąd czy coś takiego ?

Przeszukaj moją rozmowę z innymi użytkownikami w temacie: Windows problemy i rozwiązania. Tam też próbowaliśmy wyjaśnić ten problem. Może coś z tego Ci pomoże. Zaczyna się to od 1734 posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 15:25, ziptofaf napisał:

> Trzeba? tzn stary się nie zainstaluje, czy wyskoczy jakiś błąd czy coś takiego ?
Bo ja
> mam 2 Windowsy XP ( 1 Milenium), jeden dostawałem do kompa, odrazu zainstalowany,
mam
> naklejkę, ale nie mam płytki... ( ...? ) I jak musiałem zrobić formata, to od siostry

> pożyczyłem płytę OEM i zainstalwoałem bez problemu( na swoim kluczu, użyłem tylko
płyty
> ), teraz ona może mieć jakieś kłopoty?

Skoro użyłeś swojego klucza i nie zmieniałeś w międzyczasie płyty głównej, to nie zrobiłeś
nic nielegalnego.


Nie rozumiesz mnie, chodzi mi o to że instalowałem z płyty OEM ( windowsa mojej siory) instalowałem i aktywowałem na SWÓJ KLUCZ, ale chodzi mi o to czy ona będzie mogła z tej Płyty skorzystać ( CD Z windowsem) czy ja instalując u siebie zrąbałem możliwość instalwoania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 20:15, Pernia napisał:

Nie rozumiesz mnie, chodzi mi o to że instalowałem z płyty OEM ( windowsa mojej siory)
instalowałem i aktywowałem na SWÓJ KLUCZ, ale chodzi mi o to czy ona będzie mogła z tej
Płyty skorzystać ( CD Z windowsem) czy ja instalując u siebie zrąbałem możliwość instalwoania?

Doskonale zrozumiałem. I moja odpowiedź jest nadal taka sama - nic się nie stało. Przecież płyta CD sama się nie nadpisze. To raz. A po drugie, skoro użyłeś swojego klucza, używając tylko innej płyty, to zrobiłeś to w 100% legalnie. Więc spoko, nic nie zepsułeś itd. Siostra nadal będzie mogła zainstalować system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 18.08.2008 o 20:15, Pernia napisał:

Nie rozumiesz mnie, chodzi mi o to że instalowałem z płyty OEM ( windowsa mojej siory)
instalowałem i aktywowałem na SWÓJ KLUCZ, ale chodzi mi o to czy ona będzie mogła z tej
Płyty skorzystać ( CD Z windowsem) czy ja instalując u siebie zrąbałem możliwość instalwoania?

Ważny jest klucz rejestracyjny (a wraz z nim licencja), płyta nie ma znaczenia. Wyobrażasz sobie żeby np taka firma miała ileś tam nośników przypisanych do konkretnego komputera? po prostu kupuje jeden, a potem same licencje z kluczem (w sumie niewiem czy osoba prywatna też by tak nie mogła, zakładając naturalnie że ktoś ma kilka komputerów np stacjonarny i laptopa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.08.2008 o 12:43, Piciambeer napisał:

A ja mam pytanie... Czy lepiej kupić XP Professional 64 bit czy 32? Komputer kupuje z
4GB RAM-u, a nie wiem ile czytają obydwie wersje. Poradźcie ;)


Każdy system 32-bitowy obsługuje 4 GB RAM minus pamięć karty graficznej.
Windows XP 64-bit obsługuje 16GB RAM-u, więc nieco więcej :)
Fakt, że ja na twoim miejscu brałbym Vistę Home Premium 64-bit - obsługa 16GB RAM i DX10. Przy niezłym sprzęcie nie zauważysz różnicy między nią, a XP-kiem. A XP 64-bit można dostać tylko po angielsku i kosztuje dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 04.09.2008 o 21:41, Piciambeer napisał:

Heh podczas rozmowy z kumplem padło ciekawe pytanie ^^

Czym się różni Windows XP Home Edition od Professionala? :D Chciałbym się dowiedzieć
=)

professional ma dodatkowo kilka narzędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować