Zaloguj się, aby obserwować  
Pablo09

Poets of the fall

17 postów w tym temacie

Historia Poetów
Historia Poets of the Fall rozpoczyna się w 2002 roku w stolicy Finlandii, Helsinkach, kiedy Marko i Ollie rozpoczęli wspólne granie.
W późniejszym czasie do wspomnianej dwójki dołączył Markus "Captain" Kaarlonen, producent i instrumentalista. Od tego czasu kariera Poets of the Fall potoczyła się w zawrotnym tempie, głównie za sprawą singla do gry Max Payne 2: The Fall of Max Payne.
Marko: Chłopaki z Remedy słyszeli wcześniej naszą muzykę i poprosili nas o skomponowanie kawałka do gry. Zgodziliśmy się. Później Sam Lake przesłał mi wiersz, który napisał już jakiś czas temu. Poemat naprawdę zainspirował mnie do stworzenia piosenki - siadłem wtedy w kuchni na podłodze i tak powstało "Late Goodbye".
Dzięki sukcesowi gry o Poetach zrobiło się głośno nie tylko w Finlandii. W czerwcu 2004 roku Late Goodbye zostało wydane na singlu, zaś Poeci rozpoczęli nagrywanie debiutanckiego albumu, który miał być gotowy w początku 2005 roku.
W trakcie prac nad krążkiem wydany został drugi singiel - Lift - który z miejsca stał się przebojem w Finlandii. Do obu utworów nakręcono także teledyski.
Trzeci singiel - Maybe tomorrow is a better day - pojawił się tylko w Internecie w grudniu 2004 roku.

19. stycznia 2005 roku światło dzienne ujrzała debiutancka płyta Poets of the Fall - Signs of Life. Album ten dotarł do pierwszego miejsca listy przebojów w Finlandii już w pierwszym tygodniu sprzedaży i zyskał pochlebne recenzje, również w prasie zagranicznej.
Dalszy ciąg roku 2005 to wielkie tournee po Skandynawii, występy na festiwalach Ruisrock (Turku, Finlandia) i Popkomm (Berlin, Niemcy) oraz nagroda Newcomer of the Year (Debiut Roku) przyznana przez stacje radiowe w Finlandii. Kolejne nagrody - Emma Awards (fińskie Fryderyki) - zespół otrzymał w marcu 2006 roku.

Ostatnie miesiące 2005 roku Poeci spędzili w studio, gdzie nagrywali materiał na drugi album. W marcu 2006 roku pojawił się w sprzedaży pierwszy singiel z nowej płyty - Carnival of Rust.
Album Carnival of Rust miał swoją premierę 12. kwietnia 2006 roku i podobnie jak debiut z miejsca zawojował listy przebojów.
Po wydaniu płyty zespół udał się w kolejne tournee, tym razem koncertując także w Szwecji, Estonii i Rosji. W trakcie trasy koncertowej ukazały się dwa kolejne single - Sorry Go ''Round oraz Locking up the Sun, zespół nakręcił też dwa wideoklipy.
Rok 2006 Poeci zakończyli odbierając prestiżową MTV European Music Award w kategorii Best Finnish Act.

W roku 2007 Poeci ukończyli nagrywanie trzeciego krążka. W lutym 2008 roku ukazał się singiel The Ultimate Fling, który jako jedyny nie dotarł do pierwszego miejsca na listach sprzedaży (zajął drugie). 26. marca 2008 roku ukazał się album Revolution Roulette charakteryzujący się mocnym, rockowym brzmieniem. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu listy sprzedaży w Finlandii.
Rok 2008 Poeci spędzą intensywnie koncertując, po czym prawdopodobnie udadzą się na urlop.

źródło: www.poetsofthefall.pl

na urlop... właśnie ale dlaczego nie wydają płyt w polsce? i czy podoba się wam ten zespół? zapraszam także go mojego gs''a aby przesłuchać kawałków tego znakomitego zespołu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 09:09, Pablo09 napisał:

na urlop... właśnie ale dlaczego nie wydają płyt w polsce? i czy podoba się wam ten zespół?
zapraszam także go mojego gs''a aby przesłuchać kawałków tego znakomitego zespołu :D


Poetów uwielbiam i wcale się z tym nie kryję, choć na ogół gustuję raczej w cięższych klimatach. Chciałabym kiedyś zobaczyć jak sympatyczni Finowie grają na żywo- może akurat za jakiś czas zawitają do Polski, kto wie ? :-)

Tak btw fajnie, że powstał o Poetach temat, szkoda tylko, że niewiele osób się nim interesuje :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 21:35, Lillith napisał:

Poetów uwielbiam i wcale się z tym nie kryję, choć na ogół gustuję raczej w cięższych
klimatach. Chciałabym kiedyś zobaczyć jak sympatyczni Finowie grają na żywo- może akurat
za jakiś czas zawitają do Polski, kto wie ? :-)

Tak btw fajnie, że powstał o Poetach temat, szkoda tylko, że niewiele osób się nim
interesuje :-(((



W naszym kraju jest to zespół nieznany.
Ja kilka kawałków słyszałem, ale w głowie mam tylko ten z Max''a. Tak pewnie ma większość osób które wogóle znają nazwę zespołu. Ale może się to jeszcze da nadrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety u nas można kupować tylko single natomiast płyty można kupić z polskiej strony poetów ale sprowadzają je z finlandii i nie są za tanie... za 3 płyty zapłaciłem ok... 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaaa ktoś załozył temat o Poets of The fall aż dziw bierze że ktoś tego tutaj słucha. Ja do nic nie mam fajnie grają tak w miarę lajtownie. Pierwszy raz usłyszałem ich utworek na koniec Maxa 2 ''Late Goodbye i już się zakochałem :p. W sensie ze dla mnie ten kawałek jest najlepszy.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zespół jest naprawdę świetny, bez dwóch zdań. Szkoda, że na świecie jest troszku mało znany... Ale takie kawałki jak "Carnival of Rust", "Locking up the sun" czy "Delicious" zapadają w pamięć. I są dosyć łatwe do zagrania! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 20:46, Lillith napisał:

A to mój osobisty nr.1 Poetów- "Lift", jak Wam się podoba? :-)


lift jest drugim kawałkiem stworzonym przez poetów i jest po prostu świetny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć^^ Osobiście pierwszy album Poetów najbardziej przypadł mi do gustu, choć przyznać muszę, że również najnowszy 3 album jest niesamowity. Pełen energii, ostrzejszy też nieco a co najważniejsze nadal trzyma wysoki poziom charakterystyczny dla sympatycznych Finów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko dziwi mnie jedna rzecz... czemu nie chcą wydawać płyt w polsce?
mnóstwo graczy którzy ukończyli maxa payne''a 2 rzucaliby się po ich płyty bo z tego co wiem ich pierwsza piosenka "Late Goodbye" przyjęta została bardzo ciepło i w tamtym czasie to była najbardziej znana piosenka w Finlandii...
same kupno jest wkurzające... a płytę Signs of Life (która wydana była 3 lata temu)... trzeba zapłacić 80 zł. można kupić w sklepie na oficjalnej stronie polskiej www.poetsofthefall.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jejku- temat się zakurzył nieco, a Poeci nie próżnują :)

Już jakiś czas temu nagrali świetny moim zdaniem cover kawałka "You know my name".

Poniżej link do tego utworu, warto zwrócić uwagę na fakt, że Finowie są tutaj bardzo eleganccy, no w końcu kawałek "bondowski".

http://www.youtube.com/watch?v=w2kyaoucdPs
(po ok 1 minucie zaczyna się kawałek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teledysk Poetów do piosenki Carnival of Rust (który dostał nagrodę najpiękniejszego teledysku w historii Finlandii) został zremasterowany do wersji HD:
http://www.youtube.com/watch?v=MKk1u5RMTn4
a tutaj daje oryginał:
http://www.youtube.com/watch?v=KfItnL1ndnk
warto żeby zainteresowani zespołem weszli na ich twitter :D
http://twitter.com/poetsofthefall

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są może gdzieś w Polsce do kupienia płyty zespołu?
Kiedyś to pytanie padło, ale może coś się zmieniło (na allegro nie znalazłem). Wiem, że temat odkopuję, ale po co zakładać nowy, skoro ten nie jest zamknięty? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować