Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Karty graficzne z obsługą DirectX 11 pod koniec 2009?

39 postów w tym temacie

Harpen

Zapowiedziany przed kilkoma dniami DirectX 11 pojawi się przed premierą Windowsa 7. Wraz z nim na rynku zadebiutują karty graficzne obsługujące tę wersję bibliotek - takie informacje można uzyskać, odwiedzając internetowy serwis Fudzilla. Na razie tę wiadomość należy traktować w charakterze plotki.

Przeczytaj cały tekst "Karty graficzne z obsługą DirectX 11 pod koniec 2009?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 11:14, MisioKGB napisał:

Nie rozumiem tej plotki, przecież karty obsługujące DX10 i DX10.1 będą obsługiwały także
DX11...

Nie tyle obsługiwały co działały z nim :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eee to nei feir wymyslili w tamtym roku DX 10 a tearz 11 nieładnie ;/ ale zawracaja głowy to jeszcze bede musial znowu nowa karte graf kupowac zeby mi poszlo w 2009 GW 2?? blee;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby ludzie nie zaczeli padać w panike, i nie szukali swoich widł i pochodni , w newsie powinni podać, że dx 11 jest wstecznie kompatybilny, i karty z dx10 będą z nim współpracować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 11:35, Bartłomiej112 napisał:

eee to nei feir wymyslili w tamtym roku DX 10 a tearz 11 nieładnie ;/ ale zawracaja głowy
to jeszcze bede musial znowu nowa karte graf kupowac zeby mi poszlo w 2009 GW 2?? blee;[


Bartłomieju nie czytasz ? DX11 jest wstecznie kompatybilny z DX10 i DX10.1 więc się tylko cieszyć, a nie płakać ? nie rozumiem takich ludzi -.-

Hans olo <--- słuszna uwaga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh to tyle dobrze. Choć póki co dx 9 sprawdza się elegancko, dx 10 miał być pomocą dla programistow. Czym będzie dx 11? Chyba tylko kolejną marketingową ciekawostką. Mogliby zacząć robić naprawdę dobre rewolucyjne gry a nie takie tam dyrdymały z coraz lepszą grafą, które da się ukończyć w kilka h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 11:51, wosq napisał:

Heh to tyle dobrze. Choć póki co dx 9 sprawdza się elegancko, dx 10 miał być pomocą dla
programistow. Czym będzie dx 11? Chyba tylko kolejną marketingową ciekawostką. Mogliby
zacząć robić naprawdę dobre rewolucyjne gry a nie takie tam dyrdymały z coraz lepszą
grafą, które da się ukończyć w kilka h.


Dobra to widzę, że razem czekamy na Operation Flashpoint 2 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm...może palnę głupotę czy coś, ale proszę mnie najwyżej poprawić lub powiedzieć, że się mylę. Ale coś mi się wydaje, że twórcy wszelkich kart graficznych doszli po prostu do takiego poziomu, że nie są w stanie zrobić lepszej karty (przykład Geforcee8800 i 9600, z tego co wiem praktycznie się niczym nie różnią), dlatego właśnie wpadli na pomysł z tym Dx11, aby móc znów ruszyć rynek kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że jest tak. Nie wiele już zmienią, więc teraz ruch należy do twórców gier. Spadające ceny mnie cieszą, ale wymiana sprzętu co chwila już nie. Bo po co? Dla kilku bajerków? Mój obecny komp ma 3 lata niewielki tuning za sobą i daje radę.Nie muszę grać we wszystko co się nawinie bo szkoda czasu:) A OF 2 zobaczymy co z tego wyjdzie, czy twórcy nie pójdą w stronę odcinania kuponów prawie to samo tylko z lepszą gafą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegoś nie rozumiem. Jeśli już oficjalnie potwierdzone jest, że dx11 będzie zgodny z kartami, które obsługują dx10.1 i dx10 to po co ten news? Dodatkowo, jak oni mają zamiar zrobić karty obsługujące coś, co jeszcze nie istnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc już rzygam tymi nowinkami... MS, Nvidia, Intel, AMD/ATi sami zniechęcają ludzi do użytkowania pecetów. Nie będę co roku kupował sprzętu, bo komuś się najwyraźniej nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 11:55, Gawełek napisał:

Hm...może palnę głupotę czy coś, ale proszę mnie najwyżej poprawić lub powiedzieć, że
się mylę. Ale coś mi się wydaje, że twórcy wszelkich kart graficznych doszli po prostu
do takiego poziomu, że nie są w stanie zrobić lepszej karty (przykład Geforcee8800 i
9600, z tego co wiem praktycznie się niczym nie różnią), dlatego właśnie wpadli na pomysł
z tym Dx11, aby móc znów ruszyć rynek kart.


Huahaha, a to Żeś palnął głupotę :DDD otóż w marcu nvidia ogłosiła się, że tworzy kartę graf. (Larrabee) w pełni wykorzystującą raytracing i która będzie 10x mocniejsza od kart teraźniejszych. ;) Btw. 8800 i 9600 różni się pod kątem wielu rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować