Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Nasze layouty - opinie, oceny i porady

957 postów w tym temacie

Layout szału nie robi, ale chciałem poruszyć inną kwestię. "Za moich czasów" dostawało się plusa za to, że pamiętało się o niewielkiej grupce ludzi z panoramicznymi monitorami. Dzisiaj proporcje się odwróciły i ze smutkiem stwierdzam, że posiadacze monitorów niepanoramicznych naprawdę rzadko są brani pod uwagę przy tworzeniu layów. Szkoda ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inspiracja sajtem a właściwie layoutem Marsa jakaś tam jest ale na tym podobieństwa się kończą. Bo widzisz ... Mars pomyślał i dopracował górną część - szczególnie zakładki i pole wokół nicka i rangi a ty nie. Wstawiłeś na dobrą sprawę tapetę ... i to wszystko. To nie jest layout.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 20:57, Tyler_D napisał:

Wstawiłeś na dobrą sprawę tapetę ... i to wszystko.
To nie jest layout.


Nie do końca. Połowę chmur robiłem sam...

Ale wiem o co Ci chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 21:00, Touchstone napisał:

Nie do końca. Połowę chmur robiłem sam...

Nawet jeśli to i tak nie za bardzo jest tu co oceniać - nie masz belek, nie masz zakładek, czegoś ciekawego, nietypowego. Jest tapeta + chmury które jak sam mówisz sam robiłeś + zabawa kolorkami żeby było czytelnie - to nadal nic ciekawego. Pomysł może i fajny ale nie rozwinięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 21:03, Tyler_D napisał:

Pomysł może i fajny ale nie rozwinięty.


Nie powiedziałem, że jest to ostateczna wersja.

I nie wiem, czy belki by tu pasowały. Mogę spróbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś Ty, nic się w tej materii nie zmieniło. Bo widzisz, ile wcześniej ludziska starali się do konkursów, tak teraz niestety frekwencja jest znacznie niższa, więc relatywnie niewielu zadaje sobie trud/znajduje materiały na panoramkę. Teraz po prostu konkurs sztucznie nie wymusza używania większych teł, a szkoda.

->Touchstone
Robisz postępy. Jest lepiej. Tyle że jak świat światem, tak ja zawsze będę bił pianę na widok marnowanej przestrzeni. : ) Jeśli nie masz nic ciekawego do pokazania, to nie marnuj cennego czasu czytelnika na zjeżdżanie w dół tylko po to, żeby skomentować wpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że opinie na temat mojego nowego layautu będą różne. Ale chciałbym doznać prawdziwej krytyki. Chciałbym tez wiedzieć czy podoba wam się pomysł z tym niebieskim paskiem położony na tych mniejszych belkach, nie chodzi o kolor. Czy takie wykorzystanie jest w ogóle fajne?. Pewnie zaraz ktoś odpisze coś głupiego i zgłosi że to jest prowokacja :P Ale jakoś nie mogę się powstrzymać przed waszą opinią, a widzę że tutaj ludzie wypowiadają się w wielu zdaniach.

20090814225433

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrozum jedną rzecz: dopóki nie zmienisz konwencji, nikt nigdy nie zaakceptuje Twoich prac, co najwyżej wyśmieje albo strzeli ignora. Choćbyś nie wiem jak bardzo wysilił się z jakością, to kwiatuszki, króliczki i róż po prostu niszczą. Rozumiem, taki jesteś, taki jest Twój styl. Ale w ten sposób nic nie wskórasz.
A teraz do rzeczy: tło sprawia, że tekst jest nieczytelny, kwiatki (sic) kiepsko oczyszczone z tła, brzydkie i chwilami niedokończone (takie sprawiają wrażenie) ramki, koszmarny nagłówek. Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 23:14, Merovingian napisał:

Zrozum jedną rzecz: dopóki nie zmienisz konwencji, nikt nigdy nie zaakceptuje Twoich
prac, co najwyżej wyśmieje albo strzeli ignora. Choćbyś nie wiem jak bardzo wysilił się
z jakością, to kwiatuszki, króliczki i róż po prostu niszczą. Rozumiem, taki jesteś,
taki jest Twój styl. Ale w ten sposób nic nie wskórasz.
A teraz do rzeczy: tło sprawia, że tekst jest nieczytelny, kwiatki (sic) kiepsko oczyszczone
z tła, brzydkie i chwilami niedokończone (takie sprawiają wrażenie) ramki, koszmarny
nagłówek. Taka prawda.

A wiecie co mnie w was denerwuje? Że nie zwracacie uwago na inne elementy niż czarne tła i inne ciemne postacie w tle. A piękno przecież można dostrzec we wszystkim. Kwiatki rozumiem, ale one mają taką ramkę. Może jak będziecie mieli po 20 lat to będziecie na więcej rzeczy w życiu(w tym i layautach) zwracać uwagę, ale to moje zdanie.

A ja uważam że wpisy są bardzo czytelne, a na pewno lepsze niż w CDA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://ja.gram.pl/YOUlia
Widzisz różnicę? Wystarczy zrobić coś ze smakiem i wyczuciem - wtedy jest okej. Ale nie jest okej, kiedy nachalnie wciskasz swoje bajery tam, gdzie ich być nie powinno lub wypadałoby lepiej je wkomponować.

Dnia 14.08.2009 o 23:30, xD_ominik napisał:

Może jak będziecie mieli po 20 lat to będziecie na więcej rzeczy w życiu(w tym i layautach) zwracać uwagę, ale to moje zdanie.


Chłopcze mój drogi, wypowiadasz znacznie poniżej swojego wieku, który swoją drogą ani wrażenia nie robi, ani znaczenia nie ma. Tyle tytułem wstępu, rozwinięcia i zakończenia. Eot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak: Robisz layout''y denne, przez:

1. Tematykę.
2. Jakość.
3. Prowokowanie.
4. Nieczytelność straszną.
5.Robienie layout''ów na siłę, gdy ich się nie umie, ważne żeby sprowokować.
6. Nagłówek, nic do siebie nie pasuje.
7. Ramki.
8. Belki.
9 Brak przezroczystości tam, gdzie powinny być normalne wpisy.
10. I to jest najbardziej IMO - Nigdy, ale to NIGDY nie oceniłbym pozytywnie twojego layoutu. Bo się nie da, a po drugie subiektywność bierze górę ;<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2009 o 23:47, Merovingian napisał:

http://ja.gram.pl/YOUlia
Widzisz różnicę? Wystarczy zrobić coś ze smakiem i wyczuciem - wtedy jest okej. Ale nie
jest okej, kiedy nachalnie wciskasz swoje bajery tam, gdzie ich być nie powinno lub wypadałoby
lepiej je wkomponować.

Wiesz ja i Julia reprezentujemy dwie różne dziedziny, ona robi laye wyjęte jakby z bajki a ja ogolny przepych różu.Dwa poprzednie laye : http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_19/20090504185014.jpg i http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_23/20090604175043.jpg Proszę nie porównuj ich. Poza tym staram się aby innu użytkownik był kolpletnie zszokowany. Lubię sie wyróżniać i szokować ludzi-to moje motto.

Dnia 14.08.2009 o 23:47, Merovingian napisał:

Chłopcze mój drogi, wypowiadasz znacznie poniżej swojego wieku, który swoją drogą ani
wrażenia nie robi, ani znaczenia nie ma. Tyle tytułem wstępu, rozwinięcia i zakończenia.
Eot.

Dalej już nie będę rozmawiał na ten temat ale co to znaczy "Eot"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 00:07, xD_ominik napisał:

Proszę nie porównuj ich.


Po pierwsze primo: nie porównałem.
Po drugie primo: jest dokładnie tak jak napisałem. Nawet http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_23/20090604175043.jpg, który mógł być nawet niezły, musiał zostać okraszony nagłówkiem zupełnie od czapy.

Dnia 15.08.2009 o 00:07, xD_ominik napisał:

Lubię sie wyróżniać i szokować ludzi-to moje motto.


Rób to z klasą, a nie na odpieprzsię i będzie git.

Dnia 15.08.2009 o 00:07, xD_ominik napisał:

Dalej już nie będę rozmawiał na ten temat ale co to znaczy "Eot"?


End of topic. Koniec tematu.
Eot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 22:20, Piotreq14 napisał:

Ja dorzucę swój skromny layoucik który wczoraj zrobiłem:
Jest w tematyce GTA IV i w rozdzielczości 1920x1080.


Mnie tam się podoba :-) Musze przyznać, że niezły :-) Osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń :-) W skali od 1 do 10 daję 10 no może 9 :-) Fajnie by wyglądał jak by ten pistolet co trzyma ten gość z prawej, nachodził na tło (takie jest moje zdanie :-) ) Chociaż w sumie bez tego też super wygląda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- podpis usuń go, większość osób się przyczepi, że jak lay robimy dla siebie to nie dajemy podpisów.
- Te białe linie po bokach TG powinny nachodzić na postacie.
- napisy piotreq14 gramsajt brygadzista, oraz strona główna, znajomi, beznadziejnie wyglądają.
- według mnie w nagłówku jedna postać by wystarczyła.
- te dwa tła od tła głównego mogły by być obramowane delikatnymi liniami, choć to nie konieczne.
- popraw kolor czcionki na tym białym tle, bo białe na białym jest nieczytelne.

Ogólnie średni, lecz to tylko moje zdanie i nie musisz/musicie się z nim zgadzać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować