Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Nasze layouty - opinie, oceny i porady

957 postów w tym temacie

Faktycznie, całość prezentuje się o wiele lepiej, tylko jednego nie mogę pojąć: dlaczego logo Kanału RSS na Twoim monitorze wystaje mocno w prawą stronę, nie mieszcząc się przy tym w belce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, a co powiecie o tym? Dodam, że jest mój pierwszy layout wykonany na Photoshopie (trial zresztą). :P Pierwszy screen jest wykonany bez żadnego pomniejszania, czyli tak jak widzę na moim monitorze, a drugi - pomniejszony, żeby nie było "obciętego" tła - stąd niska jakość.

20141228123931

20141228123941

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2014 o 20:12, Prince_Miki napisał:

Faktycznie, całość prezentuje się o wiele lepiej, tylko jednego nie mogę pojąć: dlaczego
logo Kanału RSS na Twoim monitorze wystaje mocno w prawą stronę, nie mieszcząc się przy
tym w belce?


Brak odpowiedniej czcionki zainstalowanej w systemie. Strona używa czcionki, której jednocześnie nie dostarcza, więc jeśli użytkownik nie ma jej zainstalowanej, przeglądarka korzysta z podobnej. Podobne czcionki mogą różnić się np szerokością, stąd te rozbieżności. Nie wiem czy da się to poprawić z poziomu gramsajta bez jakichś dziwnych kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem takie "cuś". Co o tym sądzicie? Dodam, że trochę pobawiłem się CSS''em dzięki radom Thrandira, któremu bardzo dziękuję, dlatego nagłówek jest mocno rozszerzony. Oczywiście całość robiłem sam, żeby nie było. :P

EDIT: Kurczę, nie wiem, co się stało ze screenem, że taka słaba jakość. :/

20150102153121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chaotizz, mam takie pytanie. Otóż bardzo podoba mi się styl Twoich layoutów, głównie dlatego, że używałeś w nich sporo ozdobnych obramowań i moje pytanie brzmi: skąd je brałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2015 o 20:24, Prince_Miki napisał:

Chaotizz, mam takie pytanie. Otóż bardzo podoba mi się styl Twoich layoutów, głównie
dlatego, że używałeś w nich sporo ozdobnych obramowań i moje pytanie brzmi: skąd je brałeś?

Głównie deviantart, szukałem tzw. fansite kitów, czasami też na jakichś fanowskich stronach. Ogółem to kradłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 14:03, Prince_Miki napisał:

Dzięki, ale co mam wpisać w devianarcie, bo tam są same zdjęcia. :( Chyba, że trzeba
te obramowania wyciąć ze zdjęcia w GIMP''ie, bo w nim robię layout''y.

No tak, musisz je wyciąć. Wpisuj w deviant''cie coś w stylu np. nazwa gry layout, albo fansite, musisz kombinować. Zależy czego szukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem coś takiego bazując na Warhammer Online, jednak mam dylemat - pamiętam, że niegdyś miałeś lay z tej samej strony. Nie był on identyczny jak ten, ale jakieś podobieństwo jest, pomimo tego, że wszystko robiłem sam, nie patrząc się na Twoją pracę, ale czy to nie będzie kradzieżą?

EDIT: Żeby nie było, lay jeszcze nie wisi na moim GS'ie. To jest tylko podgląd.

20150110214720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2015 o 21:50, Prince_Miki napisał:

Zrobiłem coś takiego bazując na Warhammer Online, jednak mam dylemat - pamiętam, że niegdyś
miałeś lay z tej samej strony. Nie był on identyczny jak ten, ale jakieś podobieństwo
jest, pomimo tego, że wszystko robiłem sam, nie patrząc się na Twoją pracę, ale czy to
nie będzie kradzieżą?

EDIT: Żeby nie było, lay jeszcze nie wisi na moim GS''ie. To jest tylko podgląd.

Wyluzuj, ustaw to sobie na tym swoim gramsajcie. Co mi do tego? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, prace już ostatecznie zakończone, więc możecie teraz ocenić owoc mojej pracy. Lay''a skończyłem wprawdzie jakiś tydzień temu, ale nie chciało mi się go tu "wrzucać"... Co o nim myślicie? Znaleźliście jakieś niedoróbki?

20150119163653

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę... Po prostu nie wierzę, że ktoś się jeszcze bawi w te klocki oprócz mnie. Nie ma co się oszukiwać - layout bez wątpienia bardzo udany i oryginalny. Niemniej pomyślałbym nad cieniem pod napisami na nagłówku oraz zmieniłbym czcionkę zarówno w opisie, jak i pod obrazkami w dziale Znajdź mnie w Sieci na trochę bardziej gładką - wtedy by było perfekcyjnie! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2015 o 00:30, Prince_Miki napisał:

Nie wierzę... Po prostu nie wierzę, że ktoś się jeszcze bawi w te klocki oprócz mnie.

Wiesz, że gramsajty to wciąż fajne miejsce, by potrenować swoje umiejętności graficzne i wykazać się kreatywnością. :)) Ciekawe czy jest możliwość, że ktoś dałby jakieś zamówienie na layout... :D Bardzo chętnie bym coś dla kogoś wykonał.
Co do czcionki - to zwykły Arial. Przyznaje bez bicia, że nie chciało mi się szukać fajnych fontów, bo troche się z tym schodzi. Tak czy inaczej, nie zmienię Ariala, bo mi się podoba i wg mnie pasuje. Niemniej jednak mój GS wymaga jeszcze paru poprawek, m.in. tych cieni w nagłówku. Dzięki za opinię stary!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2015 o 18:21, Plamciak napisał:

Ciekawe czy jest możliwość, że ktoś dałby jakieś zamówienie
na layout... :D Bardzo chętnie bym coś dla kogoś wykonał.

Na forum jest temat, w którym Gramowicze mogą zamawiać layouty, konkretnie ten: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=27757&u=2930 Sęk w tym, że ostatnie zamówienie zostało złożone 2 lata temu z hakiem. :( Niemniej mogę Ci na PW napisać, który z Gramsajtowiczów obecnie chciałby nowy wygląd GS-a.

A skoro już piszę, to wtrącę jeszcze jedno, o czym zapomniałem wspomnieć w moim poprzednim poście - byłoby fajnie, gdybyś zrobił ten szary pasek w tle pod stroną również z prawej strony. Wybacz, zawsze rzucały mi się w oczy takie szczegóły. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować