Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Nasze layouty - opinie, oceny i porady

957 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2009 o 17:23, xD ominik napisał:

Co sądzicie o moim layu? Wiem że na wielkich monitorach tak dobrze nie wygląda.

Koszmar! Mam monitor zaledwie 17 calowy, a i tak widzę białe pasy na ekranie. -,-

Jest źle połączony, niektóre kolory są zbyt jaskrawe, a wiele z elementów po prostu do siebie nie pasuje... W ogóle ten "Plan tygodnia" to jakaś konkretna pomyłka, tylko szpeci (i tak już szpetny gramsajt), czcionka zresztą też udolnie dobrana. A łączenie ostro dającej po oczach żółci z różem wypada dość mizernie.

Na pocieszenie dodam, że jest to Twój najlepszy (i tak brzydki, żeby nie było zbyt słodko) layout.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 20:10, Chaotizz napisał:

> Co sądzicie o moim layu? Wiem że na wielkich monitorach tak dobrze nie wygląda.

Koszmar! Mam monitor zaledwie 17 calowy, a i tak widzę białe pasy na ekranie. -,-

Ha ha! jestem bardziej lepsiejszy i słitaśny niż ty!! Ja widze jeszcze czarne pasy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę - czy wchodząc na mojego gramsajta widzicie nieznaczne (~1px) przesunięcie jednej z grafik (główna część strony?)? Pytam, bo w zależności od przeglądarki takie właśnie dziwa się tworzą.
Jeszcze raz: nie proszę o ocenę, a o odpowiedź. :- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 20:23, DJ Szlafrok napisał:

/prośba/

Na FF3 takie dziwa się tworzą (posiadam ją), ale o dziwo w tym wypadku wszystko mi się zgadza. żadnego przesunięcia jednej z grafik nie dostrzegam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dostrzegam. Chmury wystają po lewej stronie zza ciemnych chmur. Ja też z tym kiedyś walczyłem. U mnie nagłówek się przesunął.
Edit. Używam Firefox'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 20:32, TetraGramaton napisał:

/.../

Nic nadzwyczajnego, kilka obrazków (a w zasadzie tekstur)... 5 minut szukania w internecie. W dodatku główna belka jest źle ''wymierzona''. Żadnego ładu, można by to przynajmniej ładnie oddzielić. Jedynie co jest do przebolenia to czcionka.


Przy okazji, mam layout z Crysisa do oddania. Jak ktoś by chciał, to wystarczy się ze mną skontaktować. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie mój layout??? Mam zamiar dodać mgiełkę, ale nie wiem skąd ją wziąć. No i proszę o łagodną krytykę, bo to mój 2 layaut, więc nie mam doświadczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym zamieścić tak zwanego" screena " . Potem możemy po godać :P Ale co tam wchodzę i co widzę ... nic ciekawego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 20:49, franko113 napisał:

Sorry, zapomniałem się, ale oto i tak zwany "screen"....

Eee, to nie jest layout... To tylko tapeta. Belki czarne, niezbyt to się ładnie prezentuje. Właściwie nie mam nic więcej do powiedzenia.

Rada: zmień wszystko oprócz tapety (bo ta najgorsza nie jest). ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 21:09, Chaotizz napisał:

Eee, to nie jest layout... To tylko tapeta. Belki czarne, niezbyt to się ładnie prezentuje.
Właściwie nie mam nic więcej do powiedzenia.

Rada: zmień wszystko oprócz tapety (bo ta najgorsza nie jest). ;P


Wiem, jeszcze nad nim pracuję, a skąd mogę wziąć jakieś mgiełki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 21:15, byverter napisał:

co o tym myslicie?

Mnie tam się podoba ten minimalistyczny wygląd. Przydałoby się go trochę urozmaić i podmienić kolory, bo biały i szarawy w tle to taka jakaś ''inna'' koncepcja. Choć mogę się mylić. W tle głównym można by nałożyć gradient lub deseń. I w zasadzie to tyle, ogólnie to mi się podoba ta koncepcja.

@franko113 ---> Mgiełki możesz wziąć na przykład stąd - http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=27757&pid=2217

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 21:15, byverter napisał:

co o tym myslicie?


Prosty, ale bardzo elegancki. Belki, kolory - wszystko dopasowane. Przyczepiłbym się nieco do jednej tylko rzeczy - logo "Games for Windows" wyglądałoby ładniej, gdyby znajdowało się na równej wysokości z avatarem i Twoimi danymi. No i zakładka służąca do dodawania znajomych przysłania napis, ale to już typowa dolegliwość GSów. Można to "obejść" blokując tą opcje (dodawanie do znajomych), ale to już zależy od własnych preferencji.

W każdym razie mi się bardzo podoba.

EDIT: i nie słuchaj Chaotizza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze ,?e są profesjonaliści(to do was Lesz3yk i Chaotizz). :P Mo?e któryś z was oceni mojego layouta, bo jak prosi3em by mi oceniono to by3o ma3o chetnych. :P

(dam starego screena, ale z takim samym layem :))

Pozdr. :)

20090225220221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 22:03, albinskia napisał:

Widze ,?e są profesjonaliści(to do was Lesz3yk i Chaotizz). :P Mo?e któryś z was oceni
mojego layouta, bo jak prosi3em by mi oceniono to by3o ma3o chetnych. :P

Profesjonalistą to ja nie jestem (nie wiem jak Lesz3yk), no przynajmniej na razie nie zgarniam ogromnych pieniędzy w jakiejś firmie. ;P

Dobra przejdźmy do oceny. Nie wiem czemu drażnią mnie te postacie na tapecie, tak jakoś psują art. Tło główne jest niczego sobie, fajnie wygląda. Postać w nagłówku wygląda świetnie (przynajmniej moim zdaniem), po prostu pasuje tam jak nic innego. Belki mogą być, ale za jedną wychodzi tekst co da się łatwo zauważyć. Popraw to. Napis "Albi of Persia" IMO psuje troszkę ogólny efekt, usuń go lepiej. Hmm... do ''ramek'' oddzielający tło pod stronę od tego głównego są... W sumie to nie wiem, coś mi w nich nie pasuje, ogromne jakieś się wydają. Jeśli możesz to zamień je na coś innego. A tak poza tym to kawałki postrzępionego papieru widać z lewej strony layoutu i niezbyt ładnie to wygląda. To tyle, oceny nie wystawię, bo nie wiem jaka się należy. Nie jestem na chwilę obecną w stanie tego stwierdzić.

Ps. Nie słuchaj Lesz3yka. ;PP

@Franko113 ---> Jak będę miał czas to błyskawiczne zrobię upload na inne strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze troszkę do tego, co powiedział Chao (chłopak ogólnie ma rację, ale nie wiem, co mu się nie podoba w obramowaniu ;)):

- Przerażają mnie layouty o tak ogromnych rozmiarach. PNG wcale tutaj nie jest potrzebne - spokojnie mogłeś zastosować tutaj JPG, a różnica w jakości byłaby praktycznie niezauważalna.
- Staraj się zamykać nagłówki oddzielając je belką od reszty strony.
- Jak już to zrobisz, przydałoby się tam jakieś tło, które by nieco urozmaiciło stronę główną, bo na razie jest strasznie pusta i jednolita.
- Belki są nijakie. Już ładniej by to wyglądało bez nich lub z zwykłymi podkreśleniami stylizowanymi na ołówek (co pasowałoby do "papierowego" tła).
- Bannery. Po co? Tylko spowalniają wczytywanie się strony, a i tak z nich nikt nie korzysta.

Tyle ;) Lay ogólnie stosunkowo ładny, ale niczym szczególnym się nie wyróżnia.

EDIT:
Do pr0 mi jeszcze daleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 22:35, Lesz3yk napisał:

- Przerażają mnie layouty o tak ogromnych rozmiarach. PNG wcale tutaj nie jest potrzebne

Nie moja wina ,że mam taki duży monitor. xD

Dnia 25.02.2009 o 22:35, Lesz3yk napisał:

- Staraj się zamykać nagłówki oddzielając je belką od reszty strony.

Dało by się zrobić, lecz nie miałem żadnego obrazka/tapetki ktory by pasował... ;/

Dnia 25.02.2009 o 22:35, Lesz3yk napisał:

- Jak już to zrobisz, przydałoby się tam jakieś tło, które by nieco urozmaiciło stronę
główną, bo na razie jest strasznie pusta i jednolita.

Hmmm... Co co wyżej. :D

Dnia 25.02.2009 o 22:35, Lesz3yk napisał:

- Belki są nijakie. Już ładniej by to wyglądało bez nich lub z zwykłymi podkreśleniami
stylizowanymi na ołówek (co pasowałoby do "papierowego" tła).

Jestem bardzo początkującym w grafikach komputerowych, więc mógłbyś mi wytłumaczyć jak to się robi ? :P Jak korzystam z gimpa. ;)

Dnia 25.02.2009 o 22:35, Lesz3yk napisał:

- Bannery. Po co? Tylko spowalniają wczytywanie się strony, a i tak z nich nikt nie korzysta.

Gramsajt mam zawieszony i przynajmniej służy jako teklama. xD Chyba masz rację i będzie trzeba się ich pozbyć. :P

Dnia 25.02.2009 o 22:35, Lesz3yk napisał:

Tyle ;) Lay ogólnie stosunkowo ładny, ale niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Nie chciałem by był jakiś tam bajerancki, tylko ładny, więc chyba założenie się udało. ;]

Dnia 25.02.2009 o 22:35, Lesz3yk napisał:

Do pr0 mi jeszcze daleko :)

To mi daleko jest do nOOba. xD

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować