Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Nasze layouty - opinie, oceny i porady

957 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2009 o 22:45, albinskia napisał:

Nie moja wina ,że mam taki duży monitor. xD


Nie chodzi mi tutaj o wymiary obrazków, tylko ich wagę ;)

Dnia 25.02.2009 o 22:45, albinskia napisał:

Jestem bardzo początkującym w grafikach komputerowych, więc mógłbyś mi wytłumaczyć jak
to się robi ? :P Jak korzystam z gimpa. ;)


Najprościej... machnąć ołówkiem na kartce i ją zeskanować/zrobić zdjęcie. Następnie pobawisz się troszkę z mieszaniem i już masz gotowe. Łatwe? ;) Możesz też się pobawić ze zwykłą kreską i jej rozmywaniem/smużeniem, ale tutaj efekty nie zawsze są zadowalające.

Dnia 25.02.2009 o 22:45, albinskia napisał:

Nie chciałem by był jakiś tam bajerancki, tylko ładny, więc chyba założenie się udało.


Gdyby nie ten nagłówek, byłbym podobnego zdania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 22:56, Lesz3yk napisał:

Nie chodzi mi tutaj o wymiary obrazków, tylko ich wagę ;)

U mnie to szybko się wczytują. ;)

Dnia 25.02.2009 o 22:56, Lesz3yk napisał:

Najprościej... machnąć ołówkiem na kartce i ją zeskanować/zrobić zdjęcie. Następnie pobawisz
się troszkę z mieszaniem i już masz gotowe. Łatwe? ;) Możesz też się pobawić ze zwykłą
kreską i jej rozmywaniem/smużeniem, ale tutaj efekty nie zawsze są zadowalające.

Popróbuję. :)

Dnia 25.02.2009 o 22:56, Lesz3yk napisał:

Gdyby nie ten nagłówek, byłbym podobnego zdania ;)

Właśnie tu miałem problem ,że wszystkie tapetki były w mroczniejszych klimatach, albo przypominały screenshoty... ;/ Gdyby nie to dałbym tam obrazek i zrobił rozmycie tak jak w przypadku postaci. :)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba, lecz nagłówek do tła nie pasuje i na odwrót. :P Gdyby udało Ci się połączyć nagłówek z pozostala częścią laya znaczy tak zrobić by do siebie pasowało to bardzo ładny aly by był. :) Belki dobrze pomylane. :) W skrócie elementy są bardzo ładne, ale razem nic dobrego nie wychodzi... ;/

Pozdr.

Edit: Tło może na szare odcienie zmienić czy coś ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dałem trochę inny odcień, bo tamtego byłoby trochę za dużo. Zmienić na podobny kolor (chodzi mi o nagłówek)? Przynajmniej będę miał robotę na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

radziłbym na początek "zszarzyć" tło pod spodem, a jak Ci się nie spodoba to na odwrót, ale według mnie pierwsza opcja jest lepsza. :)

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2009 o 23:03, Kuboo PL napisał:

Co mogę zmienić u siebie? Nagłówek trochę nie taki jakbym sobie wyobrażał, ale na nic
innego mnie nie stać.

Fajny pomysł, ale udolnie wykokany (nie zrażaj się). Tło pod stroną mi się podoba, stylowe, klimatyczne. Natomiast już tło główne jest IMO niezby udane. Mogłeś je zrobić w stylu nagłówka. Wtedy wyglądałoby lepiej. Napis "Kuboo SITE" jest zbędny, w dodatku w ogóle nie pasuje do layouta. "Ramka" na nick jest o wiele za duża, zmniejsz ją. Belki też jakieś takie, nie wiem, nie pasują i tyle, przydałoby się na to miejsce coś innego (ewentualnie przesuń je wyżej). Pergamin też jest źle wymierzony, ale załóżmy, że jest to szczegół. Z grubsza to tyle.

@L33T ---> Ogólnie podoba mi się ta koncepcja. Jakby mnie patrzeć wszystko do siebie pasuje (no może belki trochę odbiegają od reszty, ale bez przesady). Tło pod stronę - klimatyczne, ładne, nie pali po oczach. O tle głównym mógłbym napisać to samo. Jedna rzecz mnie drażni, dość duża ramka na nick, ale to tylko jeden maleńki mankament. Przyznam, że layout najgorszy nie jest (Ba, jest dobry), ale czegoś mi tu brakuje. Zwłaszcza porównując go to Twojego poprzedniego wyglądu GramSajta.

@TetraGramaton ---
> Tak to się liczy, ale u Ciebie akurat ten efekt i ostateczny wygląd za dobrze nie wypadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ść mizernie.

Dnia 25.02.2009 o 20:10, Chaotizz napisał:


Na pocieszenie dodam, że jest to Twój najlepszy (i tak brzydki, żeby nie było zbyt słodko)
layout.

To nie jest rzułć tylko złoto. Chciałem wstawić większą tapetę ale nie mogłem znaleźć podobnej do tej wtedy lay wyglądał by lepiej na twoim monitorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest prosta zasada tło ma wymiar X,Y gdzie x to szerokość która jest dowolna, a y to wysokość !! minimum 1200px !! zmień wielkość tapety i będzie po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myśleć .Już wiem co powiedzieć. Ten lay jest średni jeśli chodzi o wykonanie go ,ale nie jest aż taki najgorszy . Tylko jak to już tu niektórzy zauważyli nagłówek nie pasuje do całej reszty gramsajta, zmień kolor nagłówka i będzie nawet nieźle :D .

L33T
Znaczy tak jak napisał chaotizz . Niezła koncepcja ,ale mi za bardzo nie przypadło do gustu . Nie podoba mi się w nim te pomarańczowe obramowania (wiecie o co mi chodzi ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie po to dałem go do oceny, by się teraz zrażać. A udolnie wykonany, bo nikt inny nie chciał mi zrobić, to wziąłem się sam za robotę. Z takim oto efektem.
Podniosłem belki, zmieniłem trochę nagłówek, zwęziłem ramkę na nick. Napis miał być jako zapychadło. Teraz zastanawiam się co dać na jego miejsce (może jakąś starą fotografię elektrowni?) i jak podkreślić napisy "Strona Główna" i "Moi Znajomi".
Btw. Co jest z dodawaniem obrazków? Jak już doda, zmienia wszystkie wyrazy z polskimi znakami na coś dziwnego.

20090226135102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 13:55, Kuboo PL napisał:

Nie po to dałem go do oceny, by się teraz zrażać. A udolnie wykonany, bo nikt inny nie
chciał mi zrobić, to wziąłem się sam za robotę. Z takim oto efektem.
Podniosłem belki, zmieniłem trochę nagłówek, zwęziłem ramkę na nick. Napis miał być jako
zapychadło. Teraz zastanawiam się co dać na jego miejsce (może jakąś starą fotografię
elektrowni?) i jak podkreślić napisy "Strona Główna" i "Moi Znajomi".
Btw. Co jest z dodawaniem obrazków? Jak już doda, zmienia wszystkie wyrazy z polskimi
znakami na coś dziwnego.

Ok, ja bym jakąś blaszkę (np. to co noszą na szyi żołnierze - zapomniałem ;p) na łańcuchu dał w nagłówku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 14:20, Kaucz napisał:

Ok, ja bym jakąś blaszkę (np. to co noszą na szyi żołnierze - zapomniałem ;p) na łańcuchu
dał w nagłówku...


nieśmiertelniki się te blaszki nazywają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2009 o 13:55, Kuboo PL napisał:

/.../


Jest o wiele lepiej, weź tylko ten pergamin (jako tło główne) wyrównaj, przesuń do góry, i zrób tak by zapełniał cały obszar tego miejsca (tzn. tła głównego). Ten napis "KubooSAJT" też usuń, bo niepotrzebny, wadzi. Kolor tych miejsc (zapomniałem nazwy) typu, tytuł gry: "Age of Empires II) itd. usuń, albo zmień kolor. No i ten taki efekt "słońca" w ramce na nick - wywalić.

Ogółem, najgorzej nie jest (o czym wspomniałem na początku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tła już nie zmienię - nie mam odpowiednich elementów. Pozostała tylko kwestia nagłówka. Mam już inną wersję, muszę ją tylko dopracować. A z tymi nieśmiertelnikami będzie problem. Widziałem też gdzieś coś a''la nieśmiertelnik z logo S.T.A.L.K.E.R. Widział ktoś coś podobnego? Bardzo by mi się to przydało.
A może jest ktoś chętny, by zrobić mi podobny layout. Coś na wzór starego dziennika z elementami z gry S.T.A.L.K.E.R. (ewentualnie bez tych elementów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę te ich obramowanie psuje efekt... ;/ Za grube. ;P Jak poprawisz na cieńsze i może inny odcień to bedzie git ;]

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować