Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Nasze layouty - opinie, oceny i porady

957 postów w tym temacie

Dobrze, że wziąłeś wcześniejsze rady pod uwagę. Teraz lay wygląda o wiele lepiej i tworzy współgrającą całość chociaż dla mnie trochę za dużo tych zdjęć po bokach. Imho wystarczyły by trzy po lewej i po prawej. Wcześniejszy prześwit pod tekstem też był niczego sobie ale teraz lay w tym miejscu wygląda okazalej. A i coś co mi nie pasuje to błysk wokół avka. Jakoś mi on tam zbędny ale to już mój mały odchył ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są trzy rzeczy, które bym u Ciebie poprawił.

1. Jak masz belki, lub też tło, na którym jest Avatar, pisze nick, itd. To daj jakiś pattern, bo to tak jakoś sucho wygląda. No i dałeś tam troszkę przeźroczysty biały kolor, wyszedł szary, bo nic pod tym nie masz. Jak jakiś pattern wstawisz, na pewno będzie lepiej wyglądać.

2. Jak są te zdjęcia na bokach, to troszkę słabo to wygląda, że są takie po prostu białe. Daj też jakiś efekt papieru, może dodaj szum, trochę cienia, i będzie lepiej wyglądać. Pokombinuj.

3. Dodaj trochę koloru, bo bardzo smutno jest. Jak masz w Logo gry taki żółty pasek, to postaraj się jakieś żółte elementy do layoutu dodać, może będzie lepiej.

P.S

Leszek, dobry pomysł na temat. ;-)

To tyle ode mnie,
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 17:38, Baal Namib napisał:

Są trzy rzeczy, które bym u Ciebie poprawił.

1. Jak masz belki, lub też tło, na którym jest Avatar, pisze nick, itd. To daj jakiś
pattern, bo to tak jakoś sucho wygląda. No i dałeś tam troszkę przeźroczysty biały kolor,
wyszedł szary, bo nic pod tym nie masz. Jak jakiś pattern wstawisz, na pewno będzie lepiej
wyglądać.

Chodzi Ci o deseń ? Jest tam, ale chyba go nie zauważyłeś...

Dnia 28.09.2008 o 17:38, Baal Namib napisał:

2. Jak są te zdjęcia na bokach, to troszkę słabo to wygląda, że są takie po prostu białe.

Dnia 28.09.2008 o 17:38, Baal Namib napisał:

Daj też jakiś efekt papieru, może dodaj szum, trochę cienia, i będzie lepiej wyglądać.
Pokombinuj.

Hmm wezmę się za to, tylko nie mam o tym zielonego pojęcia.. tutek by się przydał odpowiedni, a jakoś tego nie znalazłem...

Dnia 28.09.2008 o 17:38, Baal Namib napisał:


3. Dodaj trochę koloru, bo bardzo smutno jest. Jak masz w Logo gry taki żółty pasek,
to postaraj się jakieś żółte elementy do layoutu dodać, może będzie lepiej.

A właśnie o to mi chodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 17:45, Bratek196 napisał:

Chodzi Ci o deseń ? Jest tam, ale chyba go nie zauważyłeś...


Nie, nie chodzi mi o deseń. Po prostu dodaj do tego jakiś pattern(Powtarzający się wzorek, ostatnio w miarę efektowny - Uchylone paski), bo nie wygląda to tak, jak powinno. Chyba, że chciałeś taki efekt, jeśli tak, to jest on słaby.

Dnia 28.09.2008 o 17:45, Bratek196 napisał:

Hmm wezmę się za to, tylko nie mam o tym zielonego pojęcia.. tutek by się przydał odpowiedni,
a jakoś tego nie znalazłem...


Dodaj po prostu jakiś cień na kartkach, troszkę gradientu(cieniutko). Obejdzie się bez szumu. Może zrób coś jeszcze z krawędziami, dla efektu.

Dnia 28.09.2008 o 17:45, Bratek196 napisał:

A właśnie o to mi chodziło...


Jeżeli o to chodzi, to się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A taki tam layout, pewnie go zmienię... I to bardzo, w sensie, że udoskonalę. ;P A jak nie to nowego zrobię podobnego, albo i nie.
BTW. Mógłby ktoś podać nazwy jakichś gier (popularnych bardziej lub mniej), które nadają się na layout''a?

20080930143415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hell ! Woot ?! :Q
"Coś mi w nim nie pasuje" Zacznijmy od tego, że nie można go nazwać layem...
Nic nie trzyma się kupy...
W ogóle, nawet te abstrakcyjne obrazki nie zbyt do siebie pasują ...
Make it, one more time.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 14:35, Chaotizz napisał:

A taki tam layout, pewnie go zmienię... I to bardzo, w sensie, że udoskonalę. ;P A jak
nie to nowego zrobię podobnego, albo i nie.

Jak już pisałem na geesie troszku w nim pusto. Przydałoby się coś dodać? Nie mówię, że postać ale na przykład jakieś ciekawe dodatki które urozmaicały by resztę.Tak czy inaczej trzyma klimat - zwłaszcza, że jest żywcem wyciągnięte ze strony o warhammerze ;-)

Dnia 30.09.2008 o 14:35, Chaotizz napisał:

BTW. Mógłby ktoś podać nazwy jakichś gier (popularnych bardziej lub mniej), które nadają
się na layout''a?

Coś oryginalnego czego nie ma nikt inny...hmm...powiedzmy o spore albo lego. Nie widziałem żadnego innego gramowicza z layoutem na temat tych gier ale oczywiście nie byłem na wszystkich gsach forum. Może być na przykład Dungeon Siege. Nie jest trudno znaleźć.

Dark Proxy
Nie, nie lepiej. Nie w tym rzecz żeby znaleźć trzy fajne obrazki i wepchać je na siłę na swój gramsajt. Problem polega na tym, że one mają być o podobnej tematyce, nadawać klimat reszcie i całokształtowi a co najważniejsze - pasować do siebie. Znajdź jakąś dziedzinę lub grę i na jej podstawie spróbuj coś stworzyć. Ale i tak póki co, poćwicz. Zajrzyj do tutoriala tworzenia layoutu by Lesz3yk. Poczytaj nieco w tematach o layach itepe. Ja tak się właśnie nauczyłem i ten sposób polecam bo jestem tu niedługo a nie idzie mi to źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 14:53, Tokix napisał:

Warhammer.
Przecież żywcem skopiowane ze strony Warhammer''a Online ^^...
Print Screen -> CTRL + V ...

A właśnie, że nie! To było tak:
"Pokaż obrazek tła --> Zapisz obraz jako...". ;P I złożyłem sobie to wszystko. A to dlatego, że w wyglądzie stronki się zabujałem. Ale bez nerwów, wiele się zmieni. ;) No może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 17:18, Bratek196 napisał:


> Jeżeli uraziło się to to przepraszam ^^

Nie uraziło...

Mi osobiście te bajery po bokach się nie podobają - to teraz wygląda tak jak byś w niego upychał ile możesz :( sory ale wcześniej wyglądało lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto stworzony w kilka minut naprędce mój "pseudolayout" :D. Co prawda ani ładny ani tym bardziej ambitny to on nie jest ale za to własny i czytelny :P. Co o nim powiecie ;D ?

20080930210536

20080930210545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 21:05, KŁEJK napisał:

Oto stworzony w kilka minut naprędce mój "pseudolayout" :D. Co prawda ani ładny ani tym bardziej ambitny to on nie jest ale za to własny i czytelny :P. Co o nim powiecie ;D ?


W porządku, ale ma pewną przypadłość, którą ja również staram się zatrzeć, ale specjalnie to nie wychodzi: kontrast. W Twoim wypadku będzie to kontrast tła - czytając cokolwiek, mimo że czcionka jest wyraźnie widoczna, to jednak przed oczami (używając przewijania strony) kolory się stale wymieniają, co w skrajnych wypadkach może doprowadzić do ich zwykłego bólu. Na Twoim miejscu po prostu stonowałbym kolory, będzie to proste, a efekt zadowalający - temat tła będzie widoczny, a sam gramsajt przyjemniejszy w odbiorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 18:41, Bratek196 napisał:

> Skoro graficy zamieszczają tu swoje layouty i proszą o ocenę, to i ja się dołączę
:)
> Co o moim sądzicie ? Czy ewentualnie coś zmienić ?
>


Według mnie bardzo dobra robota nie ma się do czego przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, co można zmienić. Mnie nie podoba się banner. Nie mam pomysłu na niego, może ktoś podsunie ? Krytyka mile widziana.

20081002214324

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2008 o 21:43, Baal Namib napisał:

Powiedzcie mi, co można zmienić. Mnie nie podoba się banner. Nie mam pomysłu na niego,
może ktoś podsunie ? Krytyka mile widziana.



Postać na nagłówku trochę nie pasuje i spróbowałbyś coś dać jakieś tło pod lewy panel nawigacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować