Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Nasze layouty - opinie, oceny i porady

957 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2009 o 23:38, Falcon napisał:

Hmm.. Coś spokojnego i stanowiącego tło :D.

Możesz mi pokazać jakiś przykład bym z czymś głupim potem nie wyskoczył ? :P Nie uważasz, że jak już paladyna przewiniemy to dalej w tle głównym nie jest za pusto ? Dlatego uważam, że końcówka pkt 2 dobrze się sprawdzi.

Ps: Dzięki, że zechciało Ci się podoradzać mi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2009 o 23:47, Albii napisał:

> Hmm.. Coś spokojnego i stanowiącego tło :D.
Możesz mi pokazać jakiś przykład bym z czymś głupim potem nie wyskoczył ? :P


http://forum.gram.pl/upl/forum/2008_47/20081119211856.jpg
http://forum.gram.pl/upl/forum/2009_06/20090203180106.jpg
Masz tu 2 przykłady teł z moich eks-layoutów. takie cuś co się nie rzuca w oczy specjalnie i nie psuje głównej kompozycji :). Bo, szczerze mówiąc, ta czerń i biel są u ciebie trochę zbytnio kontrastowe i odwracają uwagę przy czytaniu głównej części bloga. Poza tym, takie tła można metodą kopiuj -> wklej -> pozacieraj krawędzie zrobić w dowolnych rozdzielczościach, bo np. na mojej 24" twój obrazek się już skończył :D

Dnia 08.08.2009 o 23:47, Albii napisał:

Nie uważasz, że jak już paladyna przewiniemy to dalej w tle głównym nie jest za pusto ? Dlatego uważam,
że końcówka pkt 2 dobrze się sprawdzi.

Z artami byłoby dużo problemu, a pusto, nie znaczy brzydko - kiedyś zrobiłem laya z jednym obrazkiem tylko w nagłówku, i zamiotłem nim w konkursie na naj laya :D.

Dnia 08.08.2009 o 23:47, Albii napisał:

Ps: Dzięki, że zechciało Ci się podoradzać mi. ;)

Spoko :D. Jako, że jest druga w nocy i nie za bardzo miałem czym się zająć to jeszcze zrobiłem taką graficzną rozpiskę, co i jak uważam, żeby nie było nieścisłości :).

20090809022310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 15:57, Kolumbiadek napisał:

Mój drugi lay w życiu, tym razem z Falluta. Co o nim sądzicie ? :) Troszkę mi się powariowało
z rozdzielczością... :|


hmm. Mogłeś poczekać z wystawieniem tego laya do wieczora, aż mi ktoś skomentuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój lay raczej nie może równać się z Twoim :)
Szczególnie podoba mi się w nim przeniesienie całej zawartości na lewą stronę (muszę też tak kiedyś spróbować :)). Wydaje mi się jednak, że House z prawej zbyt rzuca się w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 15:30, Touchstone napisał:

/.../


Pomysł całkiem ciekawy. Tematyka mnie urzekła (pewnie nie tylko mnie). Ale jest jeden problem - pusto.
Na szczęście wstawiłeś jeszcze jednego House''a po lewej stronie, bez niego layout byłby całkowicie nudny. Jeżeli możesz to popróbuj wstawić jeszcze jakieś elementy. Gdybyś nie miał pomysłu - mogę Ci pomóc coś wykombinować :) I przydałoby się urozmaicić kolorystykę. Ale to tylko moje zdanie.

@Kolumbiadek
Hmmm... Ciężko. Nagłówek ciekawy, nawet... Tło pod stroną leży - IMO "belki", którymi oddzieliłeś stronę główną od tła są nieostre. A postacie statyczne i identyczne po obu stronach. Dopracuj tło. Próbuj, próbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dużego Hałsa zrobisz przezroczystego, jak pierwszego to będzie lepiej. Resztę powiedział Jackaloppe.
.
Kolumbiadek@ Hm... nagłówek coś Ci nie wyszedł.(patrz czarna krecha między nagłówkiem, a Tłem głównym, oraz powtarzanie się elementów nagłówka na tle głównym. To coś od avka itd. jest zbyt nisko. Vallout boye zbyt mocno kontrastują z tłem i odwracają uwagę od reszty. Jak już to proponuję jakiś odcień szarego. Gdy przesuwamy stronkę to kiepsko wygląda część główna gs''a. Proponuję porobienie przejść paladyna i tego czegoś od Avków itd. Co do tych, eee... listewek po bokach, to według mnie One wydają się ,,ciężkie" i podczas przesuwania tła głównego... zapomniałem, że o tym już mówiłem. Nawiasem powiem, że rzuca się w oczy, że je skalowałeś znaczy się, rzuca się w oczy to, że się wydaje, że je skalowałeś, albo to, że one są bardzo słabej jakości. Jeszcze możesz moduły blogu przenieść trochę w dół, by oaladyna nie zasłaniały. To chyba na tyle. No i jak to mówi Kaucz ,,TO tylko moje zdanie i sory ze tak krytycznie ale mi się nie podoba."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, dużego Housa zrobiłem pół przezroczystego.

> > /.../
>
> Pomysł całkiem ciekawy. Tematyka mnie urzekła (pewnie nie tylko mnie). Ale jest jeden
> problem - pusto.
> Na szczęście wstawiłeś jeszcze jednego House'a po lewej stronie, bez niego layout byłby
> całkowicie nudny. Jeżeli możesz to popróbuj wstawić jeszcze jakieś elementy.
Specjalnie, jak w innych layach dodawałem postaci, to z kolei było ich za dużo. A tak jest w sam raz:)
> Gdybyś nie miał pomysłu - mogę Ci pomóc coś wykombinować :)
Zawsze możesz zaproponować;)
> I przydałoby się urozmaicić kolorystykę.
Przed chwilą trochę kombinowałem, ale stwierdziłem, że taka jest najlepsza.

@Kolumbiadek
Ale jak na drugiego laya, to całkiem nieźle;)


http://ja.gram.pl/lay_test

20090809184442

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

House''a z lewej wywal, a tego po prawej weź tak jak było w wersji pierwszej. I ten "deszcz" też niezbyt mi tu pasuje :/ Jeszcze wywal ten podpis- ludzie tutaj nie kradną (chyba nie było takiego przypadku) lay''i. I jeszcze zmień kolor tej mgiełki w ankiecie. A tak to lay przyjemny dla oka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 19:16, plada napisał:

House''a z lewej wywal, a tego po prawej weź tak jak było w wersji pierwszej. I ten "deszcz"
też niezbyt mi tu pasuje :/ Jeszcze wywal ten podpis- ludzie tutaj nie kradną (chyba
nie było takiego przypadku) lay''i. I jeszcze zmień kolor tej mgiełki w ankiecie. A tak
to lay przyjemny dla oka :)


Zredukowałem ten "deszcz" , trochę wyostrzyłem obydwie postacie i zmieniłem kolor mgiełki w ankiecie. A Housa po lewej wywalić nie mogę, bo było by za pusto...
W każdym razie teraz lepiej?
http://ja.gram.pl/lay_test

Ps. A złodziei layów było kilku...

20090809195728

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 20:00, Touchstone napisał:

Ps. A złodziei layów było kilku...


Hm. Przypominam sobie tylko jednego. No nic, poproszę w takim razie o resztę plagiatorów/złodziei/whatever. Linki, cokolwiek.
Wadą Twojego laya nie jest sama postać House'a; masz zbyt dużo wolnej przestrzeni, a sam deszczyk nie jest wystarczająco mocnym akcentem aby to przykryć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam przypadek Pawlo09 który, swego czasu zakosił nagłówek bodaj kamcegowi. Parę innych przypadków na pewno było, choć teraz przypomnieć mi sobie je jest dość ciężko. Prince Jankowi chyba parę osób podpyliło laye bez jego zgody a i chyba Zarajevowi ktoś tam kiedyś "pożyczył sobie" z jego sajta belki. ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LoL... Czy wszystkie rzeczy podpisujesz, że jak ktoś Ci ukradnie to by było wiadomo, że to jest Twoje ? Po za tym, bez obrazy oczywiście, jest więcej lepszych prac które było by można ukraść niż Twoja. Nie wiem czemu jesteś tak przewrażliwony na tym punkcie. Co do lay''a to teraz jest lepiej. ;) Może sam kiedy zrobię sobie laya z Hałsa.

Falcon@ Jutro biorę się do roboty i zobaczymy co dadzą Twoje rady. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz dobre chęci i zapał, to już coś, ale lepiej będzie, jeśli porządnie przyłożysz się do jednego lejka, a nie wydzwaniał co dwa dni z prostymi, schematycznymi pracami robionymi na kolanie.
Uwierz, wszyscy będą szczęśliwi. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 15:20, LittleBigLegend napisał:

- niepotrzebna przezroczystość bohaterów

Eee ? Z resztą się zgadzam. Po za tym to ten sam lay co z hałsa, tylko, że zamiast hałsa z tyłu są jacyś rycerze, komandosi czy ktoś tam. Przynajmniej jest czytelny... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować