Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Nasze layouty - opinie, oceny i porady

957 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2010 o 21:28, LESZ3u napisał:

Ładnie i stylowo. Szkoda, że wystarczy nacisnąć jeden przycisk, żeby wszystko się skaszaniło.


Ano, w zasadzie to teraz się zorientowałem, że po wejściu w Znajomych i Szukaj troszkę się kopie wszystko...
Heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadam pewnie przewracające się co chwile pytanie, ale cóż. Wie Ktoś, gdzie można znaleźć dobrą instrukcję do robienia layoutów w GIMPIE od podstaw dla nowicjusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2010 o 19:08, Sebo7 napisał:

Zadam pewnie przewracające się co chwile pytanie, ale cóż. Wie Ktoś, gdzie można znaleźć
dobrą instrukcję do robienia layoutów w GIMPIE od podstaw dla nowicjusza?

Zależy jakich layoutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka linków do tutoriali, które pomogą Wam nauczyć się tworzenia layoutów.

http://gimp-tutorials.net/taxonomy/term/5 - obcojęzyczne.
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,6728.0.html - po polskiemu jak Kali przykazał. Podstawa.
http://www.gimpuj.info/index.php?action=tutorials&sa=view_cat&id=18 - kilka tutoriali ogólnie.
http://lesz3.deviantart.com/art/Layout-na-GramSajt-gram-pl-78104695 - tutorial na nasz rodzimy gramsajt stworzony przez jednego z najsłitaśniejszych userów tego forum, Lesz3a (lov''ya) :D

[m-I]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można by tego posta przypiąć do tematu, na pewno te linki przydadzą się wielu osobom, co o tym myślisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 19:39, Albii napisał:

Można by tego posta przypiąć do tematu, na pewno te linki przydadzą się wielu osobom,
co o tym myślisz ?

A proszę Cię bardzo. Mi to tam rybcia, tylko pisać do moderatorów się nie chce. Anyway, zawsze można również dodać tutoriale do PSa i poszerzyć bazę tutków do Gimpa o trochę więcej, gdyż ja podałem ich znacząco mało. Tutaj na pewno pomógłby Lesz3 albo Madt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To poproszę moderatora o przypięcie. Z czasem się najwyżej zaktualizuje, nowy moderator chętnie pomaga przy takich rzeczach. Mam nadzieję, że się nie obrazisz jak poproszę także moderatora o usunięcie pierwszego zdania i zatytułowanie posta ? ;) Ew. Jak chcesz to możesz utworzyć posta z tymi linkami gotowego do dodania, bo chyba osoby szukające poradników, nie będą chciały się zastanawiać o co chodzi z tą rozmową głuchego ze ślepym ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 21:53, Rodzyn napisał:

Spoko loko, zgadzam się nawet po fakcie :D

No to mi się podoba. Zuch chłopak! ;D Z czasem zrobi się aktualizacje itp. i będzie elegancko, a na razie to musi wystarczyć. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam problem:
Stworzyłem własny obraz, mam tylko teraz mały problem. Czy da się jakoś zrobić na gramsajtach taki efekt, żeby wydawało się, że tekst wychodził tak jakby spod (w moim wypadku czarnego) tła. Mam kilka pomysłów, ale one nie są raczej najlepsze:
1. Zrobić czarne litery, i jasne tło. Efekt będzie taki, że literki będą się wyłaniać po przewinięciu strony, czyli tak jak chciałem. Ale problem w takim wypadku będą stanowić obrazki etc. które będą widoczne od początku i będą psuły cały efekt.
2. Zdaje mi się, że jest jakiś sposób, żeby i obrazki, i tekst wychodziły spod tego czarnego tła, tylko, że zapomniałem jaki :P
Gdyby ktoś byłby w stanie udzielić mi jakiejś porady, to bardzo proszę o jakąś podpowiedź.

20100210185535

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie musze pochwalia, przy u?yciu tego szatanskiego narzedzia Gimpa, skonstruowa3em przed chwileczką mojego pierwszego Laya ;]
Jeszcze jutro, albo dzisiaj później opracuję jakieś przezroczyste tło główne ;]

20100215221929

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować