Zaloguj się, aby obserwować  
LESZ3u

Nasze layouty - opinie, oceny i porady

957 postów w tym temacie

Hmmm... chodzi mi o coś takiego, czyli o coś innego. No ale możesz spróbować jak Ci się chce. Może coś fajnego wyjdzie. Tak, czy siak ta bia3a strefa po bokach jest wg. mnie ca3kiem ok. Nie wiem jak na monitorach z rozdzia3ką 1900coś na 1000 coś. ale mi na 1680x1050 nie przeszkadza. :) Edit: Widzę, że to co zaproponowałem lepiej sprawdziłoby się jakby ta biała strefa była zapełniona. :/

Kaucz@
:*

20100320205440

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema zrobiłem sobie nowego laya. Postarałem się o to, żeby przezroczyste tło wychodziło spod tej tekstury drzew i karty. Nie było to łatwe - co najmniej dwie godziny zaznaczania i podobnych tego typu zabaw. Jak oceniacie moją nową prace i co mogę w niej jeszcze poprawić?

20100324140140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jest layout - to jest jeden z elementów layouta - w dodatku chyba najprostszy do wykonania.

Po drugie, nałożenie takiej przeźroczystości na tapetę to kwestia dosłownie pięciu minut ... a nawet mniej.

Po trzecie ... tu nie ma czego oceniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej to zakładki zrobić, bo są najmniejsze. ;D Przy bardziej złożonych layach tło główne stanowi często większość laya, oraz zabiera najwięcej pracy, więc nie powiedziałbym, że to jest najprostszy element laya. Ale to co jest najprostsze to głównie zależy po prostu od laya, więc nie ma co się rozdrabniać. Pomijając to, to całkowicie się zgadzam z Tobą.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2010 o 14:11, Tyler_D napisał:

Po pierwsze to nie jest layout - to jest jeden z elementów layouta - w dodatku chyba
najprostszy do wykonania.

Wiem, mógłbym dać normalne tło pod stronę i jako główne tło dać przezroczysty obrazek. Ale wtedy nie osiągnął bym tego efektu, bo cały obrazek byłby pokryty przezroczystością, a nie tylko część tak jak chciałem.

Dnia 24.03.2010 o 14:11, Tyler_D napisał:

Po drugie, nałożenie takiej przeźroczystości na tapetę to kwestia dosłownie pięciu minut
... a nawet mniej.

Zgodzę się. Ale nie trudno zauważyć, że na tą tapetę przezroczystość nie została nałożony w zwykły sposób. Najpierw musiałem zaznaczyć cały ten dół (drzewa, karta) i go wyciąć. Nie jest to trudne w wykonaniu, ale musisz przyznać, że to jest czasochłonne. Dopiero potem wkleiłem przezroczystość i na końcu cały ten spód.

Dnia 24.03.2010 o 14:11, Tyler_D napisał:

Po trzecie ... tu nie ma czego oceniać.

Może to Twoje zdanie, ale jak dla mnie to kawał dobrej roboty - nie miałem tej tapety w całości, musiałem ją sklejać z kilku niepodobnych kawałków, efekt jest taki jaki widać, czyli można stwierdzić, że ta tapeta została gotowa ściągnięta z sieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yyy... wiosenne porządki na gramsajcie. Ile czasu można mieć tego samego laya ? ;) Coś prostego i przejrzystego. W planach było najpierw wiele bajerów, ale moje lenistwo jest silniejsze ode mnie i powstałe takie cuś. ;]

Edit: Zauważyłem co źle zrobiłem, zlamiłem strasznie dziurki w kartce. ;D

20100420182802

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to chciałem powiedzieć. Kartka jest za szeroka, przez co layout nie jest piękny. Choć mogłoby być lepiej. Ja bym jak najszybciej usunął napis na głównej części strony, bo ładniej by było bez.
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej niczego więcej juz nie usunę, najwyżej dodam. Nawiasem, dziurawe, dziurki, beznadziejnie wyglądały.

Ps. Te "podarcia" po lewej stronie kartki specjalnie zostawione.

20100420185253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że lepiej ;) A jeżeli chcesz już bez dziurek to bardziej " poszarp " tą kartkę. Mógłbyś także dorzucić
jakiś ołówek czy długopis i trochę obierek z ołówka, żeby ta deska nie była taka pusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Osobiście wolałbym gdyby karta i biurko były potraktowane pędzlem (bród itd.), ale widzę że stawiałeś raczej na prostotę. Co nie zmienia faktu że dla mnie biurko jest za puste, mógłbyś wrzucić tam jakiś długopis czy coś. :)

No i troszkę razi to, że karta jest nieruchoma, ale rozumem że gdyby była mogla by za dużo zajmować.


Korzystając z okazji - mój layout nie zmieniał się tak długo, że zaczął razić mnie w oczy. Na szybko zrobiłem coś takiego, choć już planuje zrobić następny.

(trochę duża rozdzielczość)

20100424135811

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh już kilka razy miałeś tego typu layout :D. Jest niezły, ale pustawy czekam na ten, którym zajmiesz się porządnie. Wiem, że mam oceniać layouty, ale muszę ci powiedzieć, że ten avatar jest super ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2010 o 14:00, Mars napisał:

Nieźle. Osobiście wolałbym gdyby karta i biurko były potraktowane pędzlem (bród itd.),

Można zrobić, choć jeszcze nigdy tego nie próbowałem, to może coś dobrego z tego wyjść.

>ale widzę że stawiałeś raczej na prostotę.
Takie było pierwotne zamierzenie i tak obecnie jest.

>Co nie zmienia faktu że dla mnie biurko jest za puste, mógłbyś wrzucić tam jakiś długopis czy coś. :)
Bym już dawno wrzucił, ale niczego co by odpowiednio się komponowało nie znalazłem, ale nad tym można też popracować jeszcze.

Dnia 24.04.2010 o 14:00, Mars napisał:

No i troszkę razi to, że karta jest nieruchoma, ale rozumem że gdyby była mogla by za dużo zajmować.

No właśnie. ;] Bym musiał przebudować gramsajta, by był "krótszy" i wtedy mozę udałoby się zrobić ruchomą kartkę. Chociaż, można by było popróbować jakoś wycisnąć dużo mniejszy rozmiar, nie tracąc zbytnio jakości. Skoro uważasz, że to razi, to gdy znajdę czas to spróbuję sie tym zająć. :)

Dnia 24.04.2010 o 14:00, Mars napisał:

Korzystając z okazji - mój layout nie zmieniał się tak długo, że zaczął razić mnie w oczy.

Miałem taki sam powód zmiany laya.

>Na szybko zrobiłem coś takiego, choć już planuje zrobić następny.
Hehe, ślicznie. Sam chciałem zrobić kiedyś coś podobnego, ale brak odpowiednich materiałów przerwał moje prace. Bardzo mi się podoba.

>(trochę duża rozdzielczość)
I dobrze. :]

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Jako że mam trochę do nauki postanowiłem desperacko szukać jakiegoś zajęcia, tylko nie ślęczeć w książkach. Trochę mi ten nowy layout nie pasował do avatara, więc zrobiłem taki mały projekt:

Ale teraz już dam Wam spokój, obiecuje. ;]

20100425183302

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować