Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uprzedzeni do Visty - Microsoft potwierdza

165 postów w tym temacie

>Nigdy nie miałem nic do Windowsa... A żeby było ciekawiej, najwięcej na windowsy narzekają ci, którzy mają ich >pirackie wersje!!!! Naprawdę!! :/
Drugim zdaniem pokazałeś swoją ignorancję i poziom inteligencji niższy niż krowy. Co chciałeś tym przekazać, że jesteś lepszy bo kupiłeś oryginała? Że piraci narzekają bo co, bo mają piracką wersję i lubią narzekać na nowe systemy M$? Dla mnie jest nie pojęte co chciałeś tym przekazać, brak mi słów aby określić głupotę tego zdania.

Co do viśty.... Nie miałem i nie będę miał. XP działa względnie dobrze, znajomy na vistę na lapie i nonstop narzeka. Nie widzę sensu inwestowania w coś co i tak nie jest mi potrzebne. Po za tym, ci którym vista "dobrze działa" chyba nigdy linuxa nie mieli na hdd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Viste zdecyduje się może za jakieś 2 lata. Teraz to nie ma żadnego sensu jak dla mnie. On nie ma nic lepszego od XP. Tylko nie mówcie mi o DirectX 10, bo to chwyt marketingowy jest (jak to było w Crysis-ie nie dało się na XP maksymalnych opcji ustawić, trzeba było to ręcznie przestawiać i już masz grafikę praktycznie identyczną jak na Viście - to ma być uczciwe podejście do klientów!?). Jeszcze dochodzi to, że Vista działa znacznie wolniej w grach, rozumiem jak komuś różnica 1000 zł w tak samo działającym zestawie nie ma znaczenie to proszę bardzo. Żadne głupkowate eksperymenty tego nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 10:56, Kalkulator12 napisał:

Piszę operując na Viście i muszę powiedzieć że ten system jest duużo słabszy od xp (który
też najlepszy nie był) Ilość blue-screenów na tydzień jest większa niż ich roczna


To chyba miałęś jakąś betę albo pirata... Ja odkąd mam Viste ani razu nie miałem Blue Screena, ani razu nie zwiesił mi sie komputer ani nic podbnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż Visty i tak wzrośnie i to zapewne o kilkaset procent, a czemu zapytacie... A dlatego bo już XP nie sprzedają ani nie instalują na zestawach, zabili dobry produkt wcześnie by zarobić na droższej Vistcie. za 2 miesiące pewnie wyjadą ze statystykami jak dobrze się Vista sprzedaje ;) to dopiero będzie śmiech na sali. Swoją drogą 90% była zadowolona z systemu pozostałe 10% byli graczami PeCetowymi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ha, a ja i tak wiem swoje, vista jest do bani, mój tata ma ją i komp jest tak wolny że ch, mimo że ma 1gb ramu, a mój ma xp i 512 i jest o niebo szybszy. pliki nadal nie zaindeksowane, wyszukiwanie jest przez to bezsensowne, plik istnieje a vista go nie znajduje. ja się do visty nigdy nie przekonam. koniec. kropka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w tych uprzedzeniach może rzeczywiście jest trochę przesady (w końcu popadanie w stereotypy nigdy nie jest dobre), ale i zupełnie zrozumiałym dla mnie jest, że Microsoft zrobi wszystko, żeby jego produkt lepiej się sprzedawał i nigdy nie powie otwarcie (no chyba że za kilka(naście) lat, kiedy większość ludzi będzie używała następcy Visty), że Windows Vista to porażka. Nie mam Visty, zetknąłem się z nią jedynie kilka razy więc nie mogę się wypowiadać o słuszności jednej czy drugiej strony, jednak takie testy, zwłaszcza że właśnie Microsoft je przeprowadził, nie przekonują mnie ani trochę do zakupu tego systemu.

Dla mnie, prostego zjadacza chleba wygląda to tak- mam XP, jestem z niego zadowolony, póki co nie muszę nic zmieniać, bo i po co (xp nadal ma oficjalne wsparcie, nowe gry i programy na razie są jeszcze obsługiwane przez xp...). Jedyną pokusą mógłby być DirectX 10, no ale- w tej chwili cieszę się ze swojego sprzętu, niedługo zmieniam kartę grafiki i przypuszczam, że wszystko razem pięknie zagra. Na XP. Wymagania Visty to już nie są ani uprzedzenia ani wymysły i cóż z tego, że będę miał możliwość grania przy pięknej jakości grafice, jak nie będę i tak mógł z niej skorzystać, co więcej przypuszczam że wszystko co w tej chwili chodzi mi w miarę płynnie (a po zakupie nowego Redeona to już w ogóle) na najwyższych możliwych detalach przy DX9 (np. Crysis), na Viście delikatnie mówiąc- straci swą płynność.
Podsumowując- z mojego punktu widzenia zakup Visty to tylko wydatek i wręcz samobójstwo dla mojego komputera, który choć niecały rok temu zmieniany, znów musiałby zostać zmodernizowany (co wiąże się z kolejnymi wydatkami). A jaki by był efekt tego wszystkiego? Przypuszczam że podobny do tego co mam w chwili obecnej. Inna sprawa, że jestem pewien, że wkrótce posiadanie nowszego systemu stanie się niemal koniecznością. Ale w każdym razie- jeszcze nie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem uprzedzony do Visty głównie z powodów finansowych, bowiem kupno (i zainstalowanie) Visty oznaczałoby jednoczesną modernizację sprzętu, bo inaczej nowsze gry by już za nic nie ruszyły. A niestety kasy nie ma tak wiele. Poza tym aż tak mi na DirectX10 jeszcze nie zależy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei z Vistą miałem przyjemność (dobór słowa przemyślany, i nie kryje się tu sarkazm! :P) pracować przez ostatnie 5 miesięcy. I przez cały ten czas nie miałem z nią żadnych problemów - wręcz przeciwnie, do systemu zdążyłem się przyzwyczaić na tyle, że dziwnie mi się teraz pracuje na XP. Generalnie, imo interface Visty > interface XP, niestabilności nowego OS''a nie stwierdziłem, zaś jeżeli chodzi o jego zasobożerność... nie zauważyłem negatywnego wpływu Visty na wydajność gier (aplikacje okienkowe śmigają). Ale oczywiście Vista wymaga odpowiedniego kompa - z tym, że trudno to uznać za argument przeciw niej, bo XP też wymaga odpowiedniego kompa, i nawet Win 95 wymaga odpowiedniego kompa... aha, i nie uznamy chyba, że ten ostatni jest lepszy od swoich starszych sióstr i braci, bo pójdzie na tym, na czym XP nawet się nie zainstaluje? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh mnie irytuje ALT + CTR + DEL :s ktore wywala jakies totalne bezsensowne okienko zamiast odrazu menagera - wiem to na 100% da sie przestawic ale mi sie nie chce szukac - viste ma tylko starszy na swoim lapie (i naprawde narzeka). Ja zostaje przy moim dobrym XP :) wszystko dziala i tyle ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2008 o 11:47, NuGGet napisał:


To chyba miałęś jakąś betę albo pirata... Ja odkąd mam Viste ani razu nie miałem Blue
Screena, ani razu nie zwiesił mi sie komputer ani nic podbnego...


Ani beta ani pirat system mam od 2 miesięcy oryginał i jest to straasznie awaryjne cholerstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2008 o 12:37, Kalkulator12 napisał:

Ani beta ani pirat system mam od 2 miesięcy oryginał i jest to straasznie awaryjne cholerstwo.

To możesz masz kompa za słabego. Mi jakoś dziwnym trafem nic się na Viście nie zawiesza, i wszysto działa w najlepszym porządku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista jest dobrym systemem. Jedyne co mnie w niej wkurza, to trochę pogmatwany panel sterowania ;P.

Co do gothic''a 3 to po ustawieniu jakości textur na średnie, problem z pamięciom znika ( a różnicy w grafice praktycznie nie widać ;P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówicie że Vista jest good, taak ^^ zagrajcie w Assasin''s Creeda na Viście i naciśnijcie Caps LOck, wtedy pogadamy ^^ wogle na wiście AC się cinał na XP chodził jak realny świat, mój brat co miał Vistę wciąż narzekał na nią, szczególnie na ciągłe potwierdzanie programów instalacyjnych ^^, a takze na ten caps lock w grach ^^, a tamte 90% to zapewne zwykli użytkownicy co kompa używają do pisania, neta i tyle, i temu tak gadali (albo to pracownicy Microsoftu byli ^^) normalnie Vista moźe być, ale jak się włączy grę wtedy jest masakra + caps Lock ^^. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzeba dodać, że to nie była zwykła vista, przynajmniej ze strony wizualnej, gdyż osoby zabrane do testu miały mieć kontakt z vistą i być z niej niezadowoleni. Jak pokazał test nie rozpoznali visty, pewnie się bawili na koncie administratora ze zmienionym themem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 12:38, NuGGet napisał:


> Ani beta ani pirat system mam od 2 miesięcy oryginał i jest to straasznie awaryjne
cholerstwo.
To możesz masz kompa za słabego. Mi jakoś dziwnym trafem nic się na Viście nie zawiesza,
i wszysto działa w najlepszym porządku...



Procek Core 2 duo 2,3 GHz
4Gb RAM
GeForce8800 GTS


Raczej nie jest to słaby komputer...

BTW może po prostu wersja 64 bitowa jest po prostu bardziej po macoszemu potraktowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jam mam Viste już chyba z pół roku i nie narzekam a mam bardzo starego PC
512 ramu, GF FX5500, Athlon 1800+ i Vista działa mi tak samo jak XP nawet w grach rużnicy nie widać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 13:18, Kalkulator12 napisał:

>
> > Ani beta ani pirat system mam od 2 miesięcy oryginał i jest to straasznie awaryjne

> cholerstwo.
> To możesz masz kompa za słabego. Mi jakoś dziwnym trafem nic się na Viście nie zawiesza,

> i wszysto działa w najlepszym porządku...


Procek Core 2 duo 2,3 GHz
4Gb RAM
GeForce8800 GTS


Raczej nie jest to słaby komputer...

BTW może po prostu wersja 64 bitowa jest po prostu bardziej po macoszemu potraktowana.


Jak dla mnie systemy 64 bitowe są jeszcze niedopracowane ... miałem z nimi ( nim ) sporo problemów przy grach ... Bioshock i Frontlines:FoW nie potrafiły się załadować ( loading się zawieszał ). W crysisie modele pojazdów się chrzaniły ( brak kół, czasem całego nadwozia ). Na dodatek słyszałem ze 64 bitówka instaluje wyłącznie sterowniki które są potwierdzone certyfikatem ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DArkon - a w AC grałeś na Viście i XP na tym samym kompie? :D Na Viście grałeś w niego z detalami na poziomie XP, czy z włączonym DX10? Bo mam niejasne przeczucie, że sporo ludzi nie uświadamia sobie, że maksymalne detale na XP =/= maksymalnym detalom na Viście, bo jak by nie patrzeć gra z obsługą DX10 wymaga dużo mocniejszego sprzętu :P. A jeszcze więcej osób krytykując Vistę zapomina, że można na niej pograć w detalach na poziomie DX9 - osobiście mam tak z Company of Heroes. Na DX10 tnie, ale na wysokich na poziomie 9 chodzi ładnie.

A co do potwierdzania instalacji, to UAC można wyłączyć, heh... Natomiast dziwnego działania Capsa nie stwierdziłem w żadnej grze w którą grałem, ale fakt, że z AC nie miałem okazji się spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować