Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uprzedzeni do Visty - Microsoft potwierdza

165 postów w tym temacie

"QSLVRRobotnik29.07.2008, 11:42
Na Viste zdecyduje się może za jakieś 2 lata. Teraz to nie ma żadnego sensu jak dla mnie. On nie ma nic lepszego od XP. Tylko nie mówcie mi o DirectX 10, bo to chwyt marketingowy jest (jak to było w Crysis-ie nie dało się na XP maksymalnych opcji ustawić, trzeba było to ręcznie przestawiać i już masz grafikę praktycznie identyczną jak na Viście - to ma być uczciwe podejście do klientów!?). Jeszcze dochodzi to, że Vista działa znacznie wolniej w grach, rozumiem jak komuś różnica 1000 zł w tak samo działającym zestawie nie ma znaczenie to proszę bardzo. Żadne głupkowate eksperymenty tego nie zmienią."
I przez wypowiedzi takich "specjalistów" Vista ma taką opinię jaką ma...
To co napisałeś opserwujemy na karcie bez obsługi DX10 a już ta lepszej widać wielką rówżnicę(sam testowałem i frapsem filmiki nagrywałem i takie Ultra na Crysisie w XP to badziewie-tekstury rozmyte, większy alliating, i nie wykorzystuje w pełni PS i VS''a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 11:47, NuGGet napisał:

> Piszę operując na Viście i muszę powiedzieć że ten system jest duużo słabszy od
xp (który
> też najlepszy nie był) Ilość blue-screenów na tydzień jest większa niż ich roczna


To chyba miałęś jakąś betę albo pirata... Ja odkąd mam Viste ani razu nie miałem Blue
Screena, ani razu nie zwiesił mi sie komputer ani nic podbnego...


W pełni zgadzam się z tą opinią - na Viste narzekają tylko posiadacze piratów i inteligenci co próbują jej używać z pełnym areo na kompach z GeForcen 4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 13:07, DArkon1990 napisał:

Mówicie że Vista jest good, taak ^^ zagrajcie w Assasin''s Creeda na Viście i naciśnijcie
Caps LOck, wtedy pogadamy ^^ wogle na wiście AC się cinał na XP chodził jak realny świat,
mój brat co miał Vistę wciąż narzekał na nią, szczególnie na ciągłe potwierdzanie programów
instalacyjnych ^^, a takze na ten caps lock w grach ^^, a tamte 90% to zapewne zwykli
użytkownicy co kompa używają do pisania, neta i tyle, i temu tak gadali (albo to pracownicy
Microsoftu byli ^^) normalnie Vista moźe być, ale jak się włączy grę wtedy jest masakra
+ caps Lock ^^. Pozdrawiam.



Heh mam Viste i grałam w Assassin's Creeda - i nie stwierdziłam żadnych usterek podczas naciśnięcia Caps Locka czy innego klawisza na klawiaturze... Mój kolega który również posiada owy system - na gorszym nieco sprzęcie niż mój, również nie wykrył żadnego błednego działania AC na Viscie po naciśnięciu Caps Locka. A wyskakujące okienka wciązo coś pytające przy np. uruchomieniu gry da się wyłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby przetestować Vistę musiałbym ją najpierw kupić.... Chyba, że wersja traliowa ;) Z drugiej jednak strony - wymagania gier na Vistę są przecież większe, a ich działanie wolniejsze, komu wierzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wczoraj o tym na Gazeta.pl - niezły rotfl ;-)

Zapewne wzięli jakiś grubaśnych Amerykanów, oczywiście bez żadnej wiedzy - no i są rezultaty. Jestem pewien, że większość polskich osób, które chociaż w jednym calu interesują się informatyką, komputerami na pewno wiedziałaby, że pracuje na Viscie. Ja sam nie zmieniam zdania na ten temat - jak dla mnie obecnie jest on niewypałem, nie wspominając już o jego kosmicznych wymaganiach sprzętowych. Jedyne co mi się w nim podoba, to wygląd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Vistę od niemal dwóch miesięcy i muszę przyznać, że to twarda bestia. W Viście są dwa głupie elementy, które mi przeszkadzają: pierwszy to zwiększone wymogi RAM-u na "Wiedźmina" (1,5 GB min, 2 GB zalecane). Ostatecznie przeszedłem całą grę na komputerze, który ma zainstalowany system Win XP, wszystko szło bez lagów. W Viście praktycznie obraz się nie poruszał, za to dźwięk działał płynnie (tzn grała muzyka, było słychać monologi BN-ów). Może to dlatego, że to nie tylko zwiększone wymogi na RAM, ale też prawdopodobnie dlatego, że mam zbyt słabego procka.
Drugi problem to nagły "zanik" miniatur zdjęć i obrazów (tzn. kiedyś miałem podgląd obrazów bez ich otwierania, teraz coś zmieniłem i nie wiem, jak to odkręcić. Próbowałem zmian wielkości ikon, organizacji obrazów itp. Może ktoś umie? Byłbym wdzięczny).
Tak więc moim zdaniem Vista, nawet po SP1 jest o wiele gorsza od XP-ka (i nie spodziewam się tu sprzeciwów).
Może jak będzie Win 7, to będzie o wiele lepiej dopracowany OS i nie będzie miał tyle problemów, ile można znaleźć w Viście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy Viście siedzę już jakiś czas i przekonałem się do niej. To nie jest zły system operacyjny! Tyle że wiele osób, które go na oczy nie widziały twierdzi inaczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 21:42, ziptofaf napisał:

Ja przy Viście siedzę już jakiś czas i przekonałem się do niej. To nie jest zły system
operacyjny! Tyle że wiele osób, które go na oczy nie widziały twierdzi inaczej...

Może i nie jest zły , ale do gier trzeba mieć naprawdę bardzo dobry sprzęt jeśli ma się ten system ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 21:47, heaton 1992 bdg napisał:

Może i nie jest zły , ale do gier trzeba mieć naprawdę bardzo dobry sprzęt jeśli ma się
ten system ...


A jaki sprzęt jest potrzebny w ogóle do gier? Właśnie mocny. A jakikolwiek w miarę mocny sprzęt (czyt. dwurdzeniowy procek, więcej niż 1GB RAM-u, karta graficzna co najmniej X1950) radzi sobie bez niczego z Vistą...Fakt, że gry chodzą o te 5-10% wolniej, ale...mieć 100 FPS-ów, a 90 FPS-ów...żadna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uzywam Visty32bit (i to w teoretycznie badziewnej wersji Basic) od roku na lapku Toshiby (celeron m430 --> 1.7 ghz/ 2.5 GB ramu / ATI x200) - fakt nie mam Aero ale nie zauwazylem jakichkolwiek problemow z dzialaniem systemu w porownaniu do XP HE... nic nie dziala gorzej / wolniej itp, SP1 sporo poprawil... UAC jesli kogos denerwuje mozna zawsze wylaczyc ... baza sterownikow po wiekszyla sie bardzo znacznie w ciagu tego roku i mimo ze mam dosc leciwe peryferia (HP LaserJet 5L i HPC1410) z ich obsluga nie ma najmniejszego problemu... ba! grywam sobie nawet w Guild Wars i Lineage II... filmy chodza bez bolu... jak dla mnie wszystko git (a sprzet przeciez cienki i system tez w okrojonej wersji)...

w zeszlym tygodniu do blaszaka zakupilem Viste Ultimate 64 bit... glownym powodem byla koniecznosc rozbudowy RAMu ponad 3 GB (obrobka zdjec o dosc sporej wadze)... fakt moze jestem malo lotny albo po prostu leniwy ale nie chce mi sie staczac bojow z kolejna distro linuxa zeby miec to samo...ze wzgledu na taka a nie inna polityke Microsyfa (wycofanie XP i generalną niemoznosc kupienia XP 64bit Prof.) moj wybór padl na Viste Ulti 64 bit i musze powiedziec ze byl to zdecydowany strzal w 10! ten system to rewelacja...nie wiem jak zachowuje sie na starszym sprzecie (w sumie nie wiem tez jak na najnowszym xD ) ale jestem nim bardzo pozytywnie zaskoczony... sterownikow cala masa (moze rok temu bylo inaczej.. nie wiem) wydajnosc rewelacyjna, bezpieczenstwo chyba najwyzsze ze wszystkich dotychczasowych systemow Microsyfa, wszystkie programy dzialaja mi bez zarzutu, gry chodza i to bez widocznego spadku wydajnosci (chociaz fakt: nie naleze do grona osob onanizujacych sie do wynikow benchmarkow i dostajacych orgazmu jak im FPS wzrosnie o 2 lub tnacych sie brzytwa jak o 2 spadnie) ... nie chce zeby to zostalo odebrane jako pean na czesc Microsyfu i Visty U64 ale ja w kazdym razie na XP juz na 100% nie wroce...

najbardziej smieszy mnie jak bluzgi na Viste rzucaja osoby ktore ten system "widzialy" albo o nim slyszaly ale go NIE MAJA / NIE INSTALOWALY / NIE UZYWAJA NA CODZIEN.... a co do jękow o sprzet..z XP bylo tak samo : jak sie pojawil to dla wszystkich byl do dupy/ niedopracowany/ wymagal wydania fortuny na nowy sprzet bo nikomu sie nie chcial odpalac na przedpotopowym zlomie na ktorym win95/98 chodzil jak brzytwa.... zabawne jest ze kazdy z tych jeczacych chcialby zeby system byl coraz lepszy/szybszy i badziej nowoczesny a jednoczesnie obslugiwal sprzet z epoki dinozurow...no niestety nie da sie "zjesc ciastko i miec ciastko" :p :)

(a tak nawiasem mowiac - probowaliscie ustawic kompozycje na taka jaka mial Win95? :) moze to i malo ladnie wyglada ale na starszym/slabszym sprzecie czasem pomaga)

a co do tego jaki to wypasiony sprzet trzeba miec do Visty i ile kasy to kosztuje to:
moj sprzet: AMD X2 5200+ / 4 GB RAM / 400 GB HDD / GF 7900GT (wkrotce 9600GSO) / plyta ASROCK G-LAN SATA2 (stara i badziewna z chpisetem VIA) --> ocena wydajnosci systemu w Viście = 5.1 (wina procka) --> o ile jeszcze w ogole daloby sie kupic niektore z tych komponentow to koszt zlozenia takiego kompa to okolo 700 - 900 zl --> no nie wierze ze to koszt zaporowy i trzeba sprzedac nerke zeby cos takiego poskladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 21:38, xardas997 napisał:

GRANIE W GRY = XP lepsze
RESZTA RZECZY = VISTA lepsza


Nieprawda. Programowanie gier na przykład na Viście też nie jest przyjemne. Raz, że z powodu większych wymagań systemowych ciężko sprawdzać błędy jakie pojawiają się na przykład u ludzi zajmujących się designem. Dwa, że kompilacja kodu zajmuje znacznie więcej czasu. Na szczęście ja siedzę na XPeku, ale kolega obok siedzi na Viście i choć z początku sobie cenił ten system to teraz nie może się doczekać aż szefostwo wymieni mu go na XP.

Ja sam w domu mam laptopa z Vistą, preinstalowaną. I nie miałbym jej na nim gdybym nie miał problemów ze sterownikami do XP kiedyś. Nie wiem jak jest teraz. Natomiast próbowałem się przekonać do Visty na moim domowym PC i pierwsze problemy zaczęły się od sprzętu. Musiałbym pożegnać się z drukarką, skanerem i kartą dźwiękową (i choć były jakieś sterowniki Do SB Audigy to z bardzo okrojoną funkcjonalnością w stosunku do oryginalnych sterów do XP). Poza tym jeśli miałem wybierać między Vistą a XP bez dodatkowego inwestowania w sprzęt, to wybieram XP. Ilość zajmowanych zasobów i szybkość działania, choć muszę przyznać że system był rzeczywiście stabilny, całkowicie eliminowała Vistę z mojego komputera. Szczęściem że nie musiałem przynajmniej za nią płacić (nie ma to jak studia :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SB Audigy pod Vista U64 chodzi bez bolu... podobnie wiekszosc skanerow i drukarek wyprodukowanych w latach 2004-2008... nie znam sie na projektowaniu gier(na grafice jedynie)...ale Photoshop, Blender i 3d Studio Max sie tez nie buntuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 22:21, Kulawiec napisał:

SB Audigy pod Vista U64 chodzi bez bolu... podobnie wiekszosc skanerow i drukarek wyprodukowanych
w latach 2004-2008...


Ja mam jednak zupełnie inne doświadczenia z Visty 32 bitowej, nie pamiętam już jaka to była wersja - Ultimate czy coś innego.

Dnia 29.07.2008 o 22:21, Kulawiec napisał:

nie znam sie na projektowaniu gier(na grafice jedynie)...ale Photoshop,
Blender i 3d Studio Max sie tez nie buntuja...


Buntować się raczej nie buntuje, ale chodzi o prędkość działania. A ta prędkość znacznie spowalnia prace. U innego programisty który pracuje na XP, te same działania wykonują się znacznie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak zawsze będe wolał XP .. pamiętacie jak reklamowali żę Microsoft wprowadza nowy system operacyjny VISta , i mówili żę idzie z tym nakłąd na gry kóre będą produkowane wyłącznie na Viste ,, i włąsnie znacie jakąs taką gre wyprodukowańą to prosze mnie poprawić jesli sie myle :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do Visty nic nie mam. Niewidzę jednak sensu by się na nią przesiadać, no bo i po co? Wszystko co mogę robić na "nowym" mogę i na "starym". Do tego dochodzą także większe wymagania, ja rozumiem( w części ) że to dlatego że ma więcej bajerów i wogóle, ale mi poprostu szkoda na to pieniędzy, tak samo na system jak i na sprzęt. Dodatkowo perfidne zagrywki w stylu dx10 tylko na Viscie tylko mnie odstraszają. Jestem przekornym człowiekiem(tak jak i wielu polaków) :) i właśnie dlatego że niejako zmusza się mnie jako gracza do przejścia na nowy system, to go nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 22:13, Daimon_Frey napisał:

Nieprawda. Programowanie gier na przykład na Viście też nie jest przyjemne. Raz, że z
powodu większych wymagań systemowych ciężko sprawdzać błędy jakie pojawiają się na przykład
u ludzi zajmujących się designem. Dwa, że kompilacja kodu zajmuje znacznie więcej czasu.


Ale sprawdzałeś czas kompilacji programu w C++ lub C# w MS Visual Studio, że tak stwierdzasz czy po prostu "tak słyszałeś" ;P ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak narzekania narodu na cos co do zycia wymaga tych 2 giga ramu a sprzedawcy pakuja do zlomow z pol gigiem :> i pozniej biadolenia ze vista be bo nie dziala , tyle ze malo kto kupujac nowego pieca albo lapka zwradca uwage na to co w srodku a kupuje bo raty ''okazjonalne '' albo laptop fajnie wyglada ...

i zeby nie bylo sam jestem przeciwnikiem visty az do czasu wymiany hardwaru na nowszy ( proc , ram i grafa z mobo przy okazji ) wtedy kupie viste a na razie dziadzio xp na prehistorycznym sprzecie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 22:21, Kulawiec napisał:

SB Audigy pod Vista U64 chodzi bez bolu... podobnie wiekszosc skanerow i drukarek wyprodukowanych
w latach 2004-2008...


Jednak żadna karta Creative nie działa w pełni sprawnie pod Vistą, bo ten system po prostu nie obsługuje EAX. Naprawdę wielka to szkoda, oczywiście jest z tego pewne wyjście w postaci emulacji za pomocą Creative Alchemy, ale to jest jednak dodatkowo płatny program i nie obsługuje wszystkich gier. Z drukarką HP ponad 6 letnią problemów nie zanotowałem żadnych, ze skanerem Microteka w tym samym wieku też nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firexive
Drugim zdaniem pokazałeś swoją ignorancję i poziom inteligencji niższy niż krowy. Co chciałeś tym przekazać, że jesteś lepszy bo kupiłeś oryginała? Że piraci narzekają bo co, bo mają piracką wersję i lubią narzekać na nowe systemy M$? Dla mnie jest nie pojęte co chciałeś tym przekazać, brak mi słów aby określić głupotę tego zdania.

Przede wszystkim nie obrażaj innych ludzi na forum, bo nie o to tutaj chodzi. Prawda jest taka, że Vista to nowy system, aktualizację pojawiają się regularnie, a ich zainstalowanie wiele poprawia w działaniu samego systemu. Za czasów XP nie było Genuine, więc czy mieliśmy kopię taką czy inną, aktualizację i tak mogliśmy pobrać. Z Vistą już nie ma tak łatwo - piraci tracą przez to na wszystkim (głównie szybkości i stabilności).

Po za tym, ci którym vista "dobrze działa" chyba nigdy linuxa nie mieli na hdd.

Miałem i wywaliłem... Dlaczego? Prosta odpowiedź: podstawowe programy do pracy mi nie działają, a w przypadku "dobrze działającej" Visty nie ma problemów, nawet z aplikacjami napisanymi za czasów W98...

Zakrzysiunio

Komputer z 1 GB i Vista? To porażka. Naprawdę zalecane jest 2 GB i wtedy poczujesz różnicę. Poza tym 512 MB z XP także trochę ssie, przynajmniej u mnie swego czasu tak było (dopiero dokupienie 2giej kostki pamięci mi pomogło). Jeszcze wszystko zależy co ma Twój ojciec uruchomione. Aero, wygładzanie, efekty przejścia i inne takie duperele zjadają zasoby...

Wielki Bubba

Dziwne, że nie działa na niej mnóstwo programów. Ja na przykład pogrywam na Viście w... Fallouta 1 (1997 rok jakbyś nie wiedział). Działa bez zarzutu. Tak samo jak cała reszta różnych dziwnych programów (część pisana jeszcze pod W98).

DArkon1990

Przeszedłem AC wzdłuż, wszerz i w poprzek. Naciskałem CAPSa często i nie zauważyłem błędów - dodam, że grałem w wersji DX10.

master matrox

Zauważ, że część osób (bez względu na to czy się interesują informatyką czy też nie) wydaje wyrok na Vistę... bez uprzedniego działania/widzenia jej w akcji. Na filmiku jest pewna Murzynka, która wprost powiedziała, że nie widziała Visty na oczy, ale WIE, że system jest taki, taki i taki, a na koniec dała mu 0 punktów. Po zobaczeniu Visty w akcji, była gotowa uaktualnić swojego XP (prawdopodobnie) i dała Viście 10 punktów. W ciągu 10 minut zmiana podejścia? Według mnie twórcy "eksperymentu" chcieli udowodnić, że powtarzanie zasłyszanych plotek nie ma sensu. Lepiej wszystko samemu sprawdzić (triale chyba jakieś są).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować