Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uprzedzeni do Visty - Microsoft potwierdza

165 postów w tym temacie

Jak pisali poprzednicy Vistę zaprezentowana na pewno na jednych z najlepszych konfiguracji sprzętowych jakie są dostępne, gdyż tylko na takich Vista się sprawdza. Ja tam Vistę Home Premium kupiłem, i cała kasa poszła w błoto, ponieważ już po tygodniu powróciłem do XP. Ten system może i jest całkiem fajny, ale do gier absolutnie się nie nadaje, z powodu, który chyba wszyscy znają - zużywa duże ilości Ramu i innych części kompa. Czekam teraz na Windows 7. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem nowy komputer z Windows Vista Home Premium 32 i moje uczucia są mieszane. Głównie to kupiłem go pod gry.. a zważając na wydajnośc postawiłem właśnie na ten system. Vista "ładnie" wygląda, bardziej zabezpieczona. Niestety z wieloma grami jest problem... oryginalnymi, kompatybilnymi z tym systemem również. Moim zdaniem nie jest tak źle... do Visty trzeba się przyzwyczaic... tak jak do Xp na początku. Ale do tego czasu minie dobry rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż jeśli HP Pavulon tx1210us (Turion x2 TL-58 1,9GHz, 2x 1 GB DDR2 667MHz, GeForce 6150 i dysk WD 160 GB) to "jedna z najlepszych konfiguracji sprzętowych jakie są dostępne" to pewnie tak :D. Ja na takim sprzęcie używam Visty (miałem różne wersje Business, Ultimate x64, x86) i nie miałem i nie mam żadnego problemu poza Oraclem 9, która z założenia pod Vistą nie działa.

Swoja droga news, w ktorym w zasadzie nie ma nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, że połowa wypowiadających się negatywnie na temat Visty - nie miala nawet styczności z tym systemem, no ale wymagania systemu nie są najniższe, przez co system jest sprowadzany na sam dół.
Osobiście mam Viste już jakiś czas, sprzętowo spełniam wymagania - ocena to 5,9 i naprawdę nie narzekam na owy system. Nie jest może tak przełomowy jak to zapowiadał Microsoft - ale opinie, że jest to najgorszy system jaki wyszedł jest przesadzona... Dla mnie najmniej komfortowym systemem na jakim było mi dane pracować był Windows Me.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zła opinia o Viście przerodziła się w niezbyt uzasadnione uprzedzenie u wielu ludzi. Ale też jest to pierwszy system, który robi rzeczy niepożądane przez użytkowników, a na które trzeba przeznaczyć dodatkowe zasoby takie jak czas procesora i niemało pamięci. Jest to też pierwszy system, co do którego trzeba podawać wyraźnie wyższe wymagania minimalne dla gier. To precedens, który nie ma większego uzasadnienia.
Na dodatek jest to pierwszy system, który celowo pogarsza jakość obrazu - czego zresztą większość użytkowników jeszcze nie widzi, ale jeszcze zobaczy z chwilą prób odtwarzania filmów HD na odtwarzarkach open source (ogólnie: niezależnych od Microsoftu i Hollywood) oraz panelach LCD podłączonych przez złącza cyfrowe typu DVI/HDMI.
Już pominę takie drobiazgi jak eskalacja denerwującego interfejsu użytkownika, który próbuje "myśleć" i zabraniać pewnych rzeczy samodzielnie.
Być może w kolejnych SP i łatkach MS osłabi te najbardziej wredne cechy systemu, ale to wymaga czasu i presji użytkowników. Presji tych, którzy nie kupują, lecz narzekają.
Jak na razie dzięki nim MS w ogóle rozpoczął pracę nad kolejnym systemem, który ma mieć trochę inne założenia pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miradokusv, można się troszkę natrudzić aby rozwiązać twoje problemy, a nie od razu krytykować. Jak nie chcesz żeby po 3 razy się pytało czy na pewno chcesz coś z folderu do folderu to wyłącz mechanizm UAC. Jeżeli instalujesz drukarkę którą kupiłeś grubo przed pojawianiem się Visty, to chyba powinieneś domyślić się że będą jakieś problemy i poszukać sposobu zainstalowania w internecie (sam miałem podobny problem ale Google nie boli), a jeżeli naprawdę ci przeszkadza problem z tym wyłącznikiem w starcie to specjalnie dla ciebie napiszę jak to zrobić, gdyż z tego co napisałeś domyślam się że nie szykałeś rozwiązania problemu:
Panel sterowania=>Opcje zasilania=>Zmień ustawienia planu=>Zmień zaawansowanie ustawienia zasilania=>Otwórz drzewko "przyciski zasilania i pokrywa=> otwórz drzewko "przycisk zasilania w menu Start=> Ustawienie zmień na zamknij. I po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 09:20, miradokusv napisał:

Tak? To czemu nie mogę zainstalować sterowników akurat do mojej drukarki? Bo nie i już?
A czemu po 3 razy sie mnie pyta czy na pewno chce przenieść coś z folderu do folderu?Dlaczego
sejwy z moich gier wędrują gdzieś do ukrytego folderu? i wreszcie czemu ten wyłącznik
to jakaś mała strzałeczka obok wielkiego guziora przejścia w stan wstrzymania ? Tego
najtorsi górole nie wiedzą :/.


Ze sterami są czasem problemy, zgadzam się. Ale z całą resztą przesadzasz. Vista jak XP nie pyta gdy przenosisz coś z folderu do folderu, jedynie wtedy gdy chcesz scalić dwa katalogi, a następnie gdy nadpisujesz pliki. Logiczne i potrzebne. Save''y z gier lądują dokładnie tam gdzie zażyczyli sobie tego ich twórcy. Nigdzie indziej i system nie ma na to żadnego wpływu. Co do wyłącznika - w XP musiałeś kliknąć dwa razy - najpierw na wyłącz komputer, następnie na wyłącz. Tutaj jeśli chcesz przejść do stanu wstrzymania tylko raz, zaś jeśli chcesz wyłączyć PC klikasz - tak samo jak w XP - dwa razy, raz na strzałeczkę i raz na wyłącz. Czasu zajmuje mniej, a trudne do przyzwyczajenia i nauczenia się nie jest, choć na początku może wydawać się dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam iż część ludzi co piszą że po testach twierdzą że jest OK są niewiarygodni. Popierwsze co to za testy? Czy włączy się gra X? Bzdura nie test!
Wykonałem test tego "wynalazku" w środowisku produkcyjnym i wyszło, że się to nie nadaje w większości zastosowań. Uwstecznienie uwierzytelniania, zasad grup, udostępniania, jednym słowem warstwa sieciowa zj... niedopracowana. Wymagania systemowe, no porażka na całym froncie tutaj. Nie rozumie osoby która tutaj pisze, że to normalne. Widać że nie ma pojącia o informatyce. OS to w znacznej czesci task scheduler więc jakim cudem cos co ma odpowiadac za wyjatki i przełączanie procesów (w tym tworzenie złudzenia wielozadaniowosci) może pożerać tyle zasobów?
Aero to również klapa, bo znikoma konfiguracja tego potwierdza przerost formy nad treścią (tutaj także wymagań).
Reasumując Vista to porażka, nie wykluczam że może po kliku SP będzie lepiej (choc skoro instalacja SP1 wymaga 3GB pamieci RAM bo inaczej SWAP wchodzi w gre... jaki SWAP tutaj jest PageFile :P).
Dla tego ciesze się że nie musze sie użerać z tym systemem choć okres testowania ciągną się w nieskończoność.


Jak to jedyny system który obsługuje więcej niż "3GB RAM"? Po pierwsze wyjasnialem to na forum po drugie jak sie tak pisze to, co juz wspominałem tutaj, nie ma się elementarnej wiedzy z zakresu systemów operacyjnych jak i architektury komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wiekszosc tych ekspertow "slyszala" ze vista jest badziewna.

Albo naczytala sie bredni jak to Vista zuzywa zasaby do gier, nawet jesli uzytkownicy z oboma systemami na pokladzie nie sa w stanie zauwazyc zadnej roznicy w plynnosci dzialania (bo sprowadza sie ona do posiadania 200 czy 300 pkt w 3dmarku 06 mniej).

Rece opadaja jak czlowiek czyta o potrzebie posiadania quad core''a (za cale 500 zeta) kiedy spokojnie starczy najtanszy wolfdale za 350 , albo te straszne 4 gb ramu (ktore kupuje sie za zlotych 200). To faktycznie topowy sprzet tak gdzies za 1500-2000 zeta :D

No i ten straszny UAC pytajacy sie czy robisz cos swiadomie to faktycznie tragedia, cale 60 sekund zycia zmarnowane by wylaczyc go na stale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Viste przestałem już narzekać, bo po okresie 3 miesięcy już nawet przestały mi przeszkadzać ciągle wyskakujące komunikaty z zapytaniami o daną operację, więc najgorsze przetrzymałem. Przyznam, że w Viście zaciekawił mnie wystrój Aero - te półprzezroczyste są dosyć fajne... Jedną z opcji jakie mnie zaciekawiły w niej jest mini okienko Windows Media Player''a 11, które pozwala mi oglądać teledyski podczas przeszukiwania sieci - w niczym mi nie przeszkadza i mam frajdę podczas surfowania po necie.
W sumie uprzedzenie do Visty może wynikać z tego, że ludzie tak polubili jej poprzednika czyli XP i zauważyli, że nowy system nie jest wcale potrzebny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam używam Visty od ponad roku z lenistwa, bo nie chce mi się pogrzebać i zainstalować XP. Moje spostrzeżenia są takie:
1) Mnóstwo programów i gier nie chodzi pod tym ... brzydkim systemem ;) - bardzo wkurzające
2) Ciągłe pytania o pozwolenie - bardzo wkurzające - ze wstydem przyznam, że nie wiedziałem, że można to wyłączyć
3) Aero - ładnie wygląda - duży plus :D
4) Wymagania - spore ale zwykły nowy komp poradzi sobie z tym bez problemu
5) Guzik wyłącznika - a który to? Ja od lat używam alt+F4 i dziwię się jak można tego nie używać ;)
6) Sterowniki - o, wielki problem bo jak ma się coś starszego (np. ja mam starą, wypasioną myszkę do której czuję sentyment ;) ) to można raczej zapomnieć o zainstalowaniu starych sterowników, a jeśli nowych nie ma to lipa kąpletna :(
Więc w sumie nie jest tak źle, choć jeśli się chce spokojnie pograć to XP pozostaje, albo coś jeszcze starszego pod starutkie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft sam sie chyba chcial pogroazyc tym testem. Przeciez wiadomo ze wiekszosc ludzi "z ulicy" nawet nie mialo doczynienia z Vista, wiec prawdziwej opinii o niej nie moze miec. Skoro nigdy z nia nie pracowali to pierwszy efekt z Vista (z ustabilizowanymi sterownikami i wylaonczonymi pierdulkami) czesto bywa "łał"... dopiero po "kilku" godzinach okazuje sie ze "jednak diabel jest tak straszny jak go maluja". Gdyby ten test MS przeprowadzilo na grupie zawodowych testerow, ludzmi z branzy i wmawiajac im ze to nowy system i chca aby go przetestowali i wtedy mozna by przedstawic prawdziwe wyniki. Bo jak dla mnie normalny czlowiek nie dostrzerze na pierwszy rzut oka ilosci bledow jakiem moze miec OS... takie jest moje zdanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel kupił Vistę i wychwalał ją w niebiosy, ale gdy kupił wiedźmina to nie mógł I aktu przejść, nawet HOTFIX nic mu nie dał, dopiero patch 1.3 to naprawił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować