Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uprzedzeni do Visty - Microsoft potwierdza

165 postów w tym temacie

Dzialalem na Viscie ponad pol roku i nie mialem z nia w zasadzie zadnych problemow.Po odpowiednim dopieszczeniu (obowiazkowe wylaczenie UAC, optymalizacja ustawien interfejsu i przystrajanie systemu do wlasnego widzimisie etc), system byl i szybki, i stabilny i funkcjonalny.Nie zauwazylem takze zadnego spadku wydajnosci w grach, o ktorym warto byloby wspominac. A gralem w kilka wymagajacych tytulow w miedzyczasie, niektore, takie jak Wiedzmin ,Bioshock czy NWN2 testowalem na obydwu OSach.Przy pracach codziennych "na pulpicie" ,sprawial wrecz wrazenie szybszego od XP,byc moze przez zreczniejsza alokacje ramu (mowa o standardowych codziennych aplikacjach,jak winamp, open office i tak dalej).

Warunek jest taki,ze zeby grac na visicie trzeba miec przynajmniej 2GB ramu,zadna mniejsza wartosc nie wystarczy.W miare mocny procek tez nie zaszkodzi,ale moral jest taki ze jesli masz odpowiednio mocny sprzet i potrafisz zajac sie swoim kompem, roznicy w wydajnosci zauwazyc nei powinienes.

Finalnie, powodem mojego rozstania z vista byl maly dysk i duze wymagania jesli chodzi o przestrzen tego systemu.To jest realna wada ktora moglbym przedstawic,ale w dobie dyskow 300 gigowych nie wydaje mi sie by wielu na serio sie tym przejmowalo.

Visty ani nie polecam, ani nie odradzam,ale nie warto jej demonizowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Vistę i na nią nie narzekam. Oczywiście te 3-krotne pytania o to czy na pewną chcesz to zainstalować mogą być denerwujące, lecz da się je wyłączyć. Dalej przycisk ,,wstrzymania" zamiast ,,wyłączenia" również da się zmienić. Owszem Vista ciągnie dla ,,siebie" RAM i obliczenia procesora, potrzebne są do niej większe wymagania minimalne gier ale ja nie widzę tu zbyt dużego problemu. <wystarczy wymienić procesor i dokupić RAM ;->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam Viste na lapie od momentu jak sie tylko pojawiła... owszem na początku było sporo problemów z nie działającymi programami, grami (ze starszymi tytułami bo nowości nie idą)itp. Jednak teraz sie to prawie nie zdarza. Ogólnie podoba mi sie ten OS, jest wygodny i stabilny... szkoda że taki pamięciożerny oraz zajmuje tyle ile zajmuje. Co do najnowszych gier się nie wypowiadam ponieważ na kompie na którym gram jest XP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie, ale...

Może ktoś by się w końcu wziął za ten bajzel ze sterownikami do drukarek HP, hę !? Bo ja swojej wciąż nie mogę podłączyć, używam jej na drugim komputerze, z XP na pokładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co to za "chętni"? Ja miałem z Vistą kontakt bezpośredni i dobrego słowa o niej nie powiem, ani użytkownicy, których obsłużyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tonący brzytwy się łapie. ( Microsoft??)

Też mi, manipulowanie ludźmi, nie jest dobrym pomysłem. Microsoft wie, że Vista jest zła, a to jest po prostu chwyt marketnigowy,który ma zachęcić do kupna najnowszego systemu tejże firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę operując na Viście i muszę powiedzieć że ten system jest duużo słabszy od xp (który też najlepszy nie był) Ilość blue-screenów na tydzień jest większa niż ich roczna ilość na XP więc jak dla mnie daje to sporo do myślenia. System ma w zwyczaju wyskakiwać z absurdalnymi błędami i zamykaniem programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harpen napisałeś:
Nie pozostaje nic innego, jak zastanowić się, czy faktycznie Vista to produkt, który należy traktować, jako porażkę Microsoftu. Może lepiej zainstalować go, posiedzieć przy nim jakiś czas i dopiero wtedy zabierać głos?

A w którym momencie zapłacić pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć ja cały czas używam WinXP Home, to powiem szczrze, że na WinVista też trochę działałem. No i tak szczrze powiedziawszy, to moim zdaniem Vista jest porażką. Vista sama w sobie jest nie tyle dobra, co po prostu jest zwykłym systemem operacyjnym. A jak wiadomo, wady OSu wychodzą dopiero w praniu. Na Vista nie działa naprawdę duzo programów, które z powodzeniem chodzą na XP. Tak na marginesie, to nawet Office 2007 lepiej działa na XP niż na Viście! A sterowniki to już osobna sprawa, ale wiadomo, ze nie będę zmieniał jakiegoś starszego urządzenia na nowe tylko dlatego, że producent nie robi sterowników pod Vistę. A wymagania sprzętowe, to już zupełnie inna sprawa, której komentować nie będę!

PS
A Microsoft robi już wszystko aby poprawić statystyki sprzedaży Visty! W tym wypadku uciekła się do manipulowania ludźmi, a to już nic dobrego nie wróży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Harpen. Ja już miałem okazję zainstalować, posiedzieć chwilę (2 tygodnie) i się zastanowić. Niestety miłych chwil z tym systemem nie miałem... Siedze na moim eXPerience i jest dobrze. Poczekam na Siódemkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwile na Viście?! O rany... Ja mam Viste od kilku miesięcy. Nie podchodziłem do niej z uprzedzeniami, bo pamiętam jak się kiedyś mówiło o XP :]. Przeszedłem na własnej skórze, przez wszystkie wydane Windowsy forever ;) (Mimo iż nie dokładnie pamiętam te pierwsze). Nigdy nie miałem nic do Windowsa... A żeby było ciekawiej, najwięcej na windowsy narzekają ci, którzy mają ich pirackie wersje!!!! Naprawdę!! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem długo uprzedzony do Visty.
Kupiłem laptopa do którego była dołączona Vista - strasznie mnie irytowała prędkość jej działania i ogólne odczucia w trakcie pracy.
Koniec końców przy zakupie nowego pc zdecydowałem się na Vistę64 i...i nie żałuję ;] Chodzi nie gorzej niż xp, nie uświadczyłem żeby którakolwiek z gier w które gram robiła jakieś problemy. Do wszystkiego się można przyzwyczaić.

Ktoś tu pisze o bluescreenach i błędach...ale czy problem na pewno tkwi w "jego" Viście? Ja nie miałem ani jednej zwiechy pc.

Manipulacja? Nie, po prostu chcieli pokazać ludziom jak niewielu korzysta z funkcji "myślenie" ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilkugodzinne testy, z cala obsluga Microsoftu za plecami chwalaca nowy system, ciezko nazwac wiarygodnymi. Nawet jakby MS dal Aero do Win 3.11 to ludzie byliby zachwyceni nowym systemem i nowym podejsciem (brak przycisku start). Nikt przez tak krotki czas nie zauwazy wiekszosc wad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2008 o 11:25, zawcia napisał:

Byłem długo uprzedzony do Visty.
Kupiłem laptopa do którego była dołączona Vista - strasznie mnie irytowała prędkość jej
działania i ogólne odczucia w trakcie pracy.
Koniec końców przy zakupie nowego pc zdecydowałem się na Vistę64 i...i nie żałuję ;]
Chodzi nie gorzej niż xp, nie uświadczyłem żeby którakolwiek z gier w które gram robiła
jakieś problemy. Do wszystkiego się można przyzwyczaić.

Ktoś tu pisze o bluescreenach i błędach...ale czy problem na pewno tkwi w "jego" Viście?
Ja nie miałem ani jednej zwiechy pc.

Manipulacja? Nie, po prostu chcieli pokazać ludziom jak niewielu korzysta z funkcji "myślenie"
;P


Ok Vista64 jest dobra...tutaj muszę się zgodzić ale ja zainstalowałem wersję 32bitową i powiem ci... MaSaKrA po prostu ;). Na 64bity dobrze mieć 4 giga ramu ja mam 2 stąd ta decyzja.

Btw. Coś mi się przypomniało: Gdyby Tym chętnym włączyli Gothica 3 na 2GB Ramu i po 5 minutach gry wyskoczyłby BŁĄD, że jest za mało PAMIĘCI WIRTUALNEJ to ci chętni by zmienili zdanie prawda ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm Vista , jeżeli ma się dobry komputer, wcale nie jest zła . Ja pracuję na tym systemie od około roku i mimo że na dwóch innych kompach mam XP to na tym trzecim Visty bym na XP nie zamienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vista jest ok i nie mam żadnych problemów. I po raz kolejny powiem, że ludzie którzy narzekają albo nie mają odpowiedniego sprzętu, albo nie mają już czego się czepić a zawsze trzeba nawalać na Microsoft :P Chyba już nie pamiętają początków XP, jak to wszyscy mówili, że ten system tylko jest ładny, a najlepszy i tak jest 98 SE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MisoKGB

"Btw. Coś mi się przypomniało: Gdyby Tym chętnym włączyli Gothica 3 na 2GB Ramu i po 5 minutach gry wyskoczyłby BŁĄD, że jest za mało PAMIĘCI WIRTUALNEJ to ci chętni by zmienili zdanie prawda ? :)"

No tak...standardowo ze wszystkimi "pierdołami" w tle Vista zżera mi 1,5gb ramu. Więc 4gb raczej wskazane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować