Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uprzedzeni do Visty - Microsoft potwierdza

165 postów w tym temacie

Co do kart Creative - Alchemy do nowszych kart (XFi) było od początku darmowe, do starszych, pod naciskiem klientów, również udostępniono go za darmo. Przez pewien czas firma nawet zwracała pieniądze tym, co już za niego zapłacili. Inna sprawa, że sterowniki do Audigy (1,2 itd) pod Vistę są i tak gorszej jakości, niż były pod XP - widać, że CL próbuje zmusić posiadaczy tych kart do kupienia nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 00:54, lothar-mb napisał:

Ale sprawdzałeś czas kompilacji programu w C++ lub C# w MS Visual Studio, że tak stwierdzasz
czy po prostu "tak słyszałeś" ;P ?


Jestem naocznym świadkiem :) Własnoręcznie tego nie sprawdzałem, gdyż mam swój komputer na którym robię całkowicie inne rzeczy :) Natomiast osoby zajmujące się programowaniem same sprawdzały czas trwania kompilacji, czego byłem świadkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 08:07, Daimon_Frey napisał:

> Ale sprawdzałeś czas kompilacji programu w C++ lub C# w MS Visual Studio, że tak
stwierdzasz
> czy po prostu "tak słyszałeś" ;P ?

Jestem naocznym świadkiem :) Własnoręcznie tego nie sprawdzałem, gdyż mam swój komputer
na którym robię całkowicie inne rzeczy :) Natomiast osoby zajmujące się programowaniem
same sprawdzały czas trwania kompilacji, czego byłem świadkiem.


No to ciekawe :). Bo sam sprawdzałem czas kompilacji średnio-rozbudowanego programu w C++ i czasy kompilacji są podobne (może niewielkie różnice, ale nie jakieś znaczące :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę instalował systemu, pod którym gry mają wyższe [!!!] wymagania sprzętowe. Dlaczego miałbym to robić? DX10? Meh. Może kiedy nie będzie już wyboru. Windows XP zacząłem używać tylko - podkreślam, tylko - po to, by móc zagrać w Jade Empire - choć oczywiście dalej głównie korzystam z Windows 2000. No i przyznam, że co nowsze gry to instaluje już pod XP zazwyczaj. Ale Visty będę unikał tak długo, jak to tylko możliwe. A poza tym, to Windows 98SE ponad wszystko ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A poza tym, to Windows

Dnia 30.07.2008 o 16:05, Reverter napisał:

98SE ponad wszystko ;P


Z tymi blue screenami? bleee Windows 3.11 i tylko on ;) Co do wyższości wymagań gier pod Vistą - podejrzewam, że jakbyś wyłączył system AERO i wszystkie wodotryski, to i wymagania by się wyrównały :) O ile się nie mylę z XP było podobnie - ja zawsze wyłączałem tą przepiękną grafikę, która tylko żarła zasoby, ale ja to ja (może to jakieś zboczenie, że moim zdaniem system ma "działać", a nie "wyglądać" :)). Chociaż przyznam się bez bicia, że AERO nieco dłużej zagościł u mnie niż oprawa z XP, ale to pewnie wynik szoku i poznawania systemu, bo już wróciłem do "normy" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ze mną . Używam już Visty ponad 3 miesiące w pracy i jest to jedna wielka porażka. Wystarczy drobna awaria sieci i już nic nie chce działać jak powinno. Ludzie, pracujący obok mnie na XP nie mają takich problemów. Mam się 3 lata do tego systemu przekonywać czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już mi się żygać chce od tych źle oceniających dzieci które nie miały doczynienia z vistą lub instalowały ją na swoim kompie z 2ghz na 1 rdzeniu(procek) grafiką geforce fx 5200 i 512 mb/ram... Ja mam Vistę od 10 miechów i nie zmieniam jej na pieprzony xp bo moim zdaniem jest lepsza od niego, bardziej wygodna i wydajna nie tylko w grach... Wystarczy kupić GTX 280, core 2 duo i 2gb/ram a poczuje się różnicę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 20:50, michal13 napisał:

A co ze mną . Używam już Visty ponad 3 miesiące w pracy i jest to jedna wielka porażka.
Wystarczy drobna awaria sieci i już nic nie chce działać jak powinno. Ludzie, pracujący
obok mnie na XP nie mają takich problemów. Mam się 3 lata do tego systemu przekonywać
czy jak?

żal brat koło mnie miał xp 7 miechów, byliśmy połączeni sieciowo i ku mojemu zaskoczeniu vista po zainstalowaniu u mnie wykryła go odrazu... a ten durny xp tego nie potrafił trzeba było non stop konfigurować... Brat też narzekał na Viste dopuki nie dostał nowego kompa odrazu przeżucił się na nowy system i zachwalał go przez cały dzień, i powtarzał że był głupi mówiąc że xp jest lepszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak Viście mówię NIE! Mimo, że tylko parę razy ją widziałem i nie używałem. Nawet jeśli wydajność gier pod DX9 w Viście nie spada już tak bardzo w porównaniu do XP, to i tak jest to trochę co się liczy (na komputerze właściwie tylko gram). Niepotrzebne mi żadne bajery i bierne zżeranie RAMu, ani obsługa DX10. I Vista po prostu ssie. Czekam na kolejnego Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 22:09, tomoliop napisał:

Vista po prostu ssie.

Tak właściwie, to nie ssie. To całkiem niezły system, dość przyjemnie się na nim pracuje. Z początku rzeczywiście ciężko się przyzwyczaić, ale jakby nie patrzeć z XP było przecież podobnie.

Dnia 30.07.2008 o 22:09, tomoliop napisał:

Czekam na kolejnego Windowsa.

Jak kolejny tylko ''zobaczysz'', a nie poużywasz, to też będziesz na niego narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 23:19, Zelgadis napisał:

> Czekam na kolejnego Windowsa.
Jak kolejny tylko ''zobaczysz'', a nie poużywasz, to też będziesz na niego narzekać.


I prawidłowo że czeka, bo przede wszystkim Windows Seven ma "żreć" mniej pamięci - jądro systemu ma mieć minimalne zapotrzebowanie na zasoby pamięci i proca - przez co ma wydajniej pracować niż Vista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 21:40, Flaku napisał:

Już mi się żygać chce od tych źle oceniających dzieci które nie miały doczynienia z vistą
lub instalowały ją na swoim kompie z 2ghz na 1 rdzeniu(procek) grafiką geforce fx 5200
i 512 mb/ram... Ja mam Vistę od 10 miechów i nie zmieniam jej na pieprzony xp bo moim
zdaniem jest lepsza od niego, bardziej wygodna i wydajna nie tylko w grach... Wystarczy
kupić GTX 280, core 2 duo i 2gb/ram a poczuje się różnicę...


Taaa... Wystarczy kupić najnowszego hummera i poczuć różnicę, a nie narzekać na stan dróg. Trzeba jednak wziąść pod uwagę że nie każdy ma dzianych rodziców i/lub zarabia kupę kasy. Zwykły, średnio zamożny użytkownik kompa raczej nie zadłuży się w banku tylko po to aby zobaczyć Aero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 21:40, Flaku napisał:

Już mi się żygać chce od tych źle oceniających dzieci które nie miały doczynienia z vistą
lub instalowały ją na swoim kompie z 2ghz na 1 rdzeniu(procek) grafiką geforce fx 5200
i 512 mb/ram... Ja mam Vistę od 10 miechów i nie zmieniam jej na pieprzony xp bo moim
zdaniem jest lepsza od niego, bardziej wygodna i wydajna nie tylko w grach... Wystarczy
kupić GTX 280, core 2 duo i 2gb/ram a poczuje się różnicę...

Bardziej wydajna w grach?
I może jeszcze zaraz powiesz że używa mniej ramu niż XP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 00:12, arcybiszop napisał:

Taaa... Wystarczy kupić najnowszego hummera i poczuć różnicę, a nie narzekać na stan
dróg. Trzeba jednak wziąść pod uwagę że nie każdy ma dzianych rodziców i/lub zarabia
kupę kasy.


Dokładnie, inaczej mielibyśmy kupę porszoli i ferrarek na ulicy :). A jednak tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Flaku

A tak w ogóle to głowa Cię nie szczypie czasem? Rzygać mi sie chce jak czytam wypowiedzi takich ignorantów jak Ty. Tylko dlatego, że dla Ciebie 2GB Ramu, Core 2 Duo i GF 280GTX to norma, nie znaczy że każdy ma tyle pieniędzy żeby wywalać je na sprzęt, jakbyś o tym nie wiedział to dla niektórych ludzi ważniejsze jest by ubrać i wysłać swoje dzieci do szkoły, a nie kupować co 2 miesiące nową kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 23:28, lothar-mb napisał:

I prawidłowo że czeka, bo przede wszystkim Windows Seven ma "żreć" mniej pamięci
- jądro systemu ma mieć minimalne zapotrzebowanie na zasoby pamięci i proca - przez co
ma wydajniej pracować niż Vista.


I dobrze jakby tak się stało, ale jakoś nie chce mi się wierzyć w to, że Windows Seven będzie miał drastycznie mniejsze wymagania od Visty szczególnie, że system wyjdzie dopiero z początkiem 2010 roku. Na pewno będzie wymagać 1 GB RAM (jak Vista), a zalecane będzie 2 GB RAM (jak Vista) - całość rozbija się o procesor i grafikę, ale o nich usłyszymy dopiero wtedy, jak Microsoft coś konkretniejszego wyda. Mnie jednak zastanawia pewne zdanie z Wikipedii:

"Seven planowany był w wersjach serwerowej oraz dla stacji roboczych, jednakże w sierpniu roku 2001 wydanie tego systemu zostało przesunięte na lata 2003 - 2004, a następcą Microsoft Windows XP oficjalnie został Microsoft Windows Vista, określany wtedy nazwą kodową Longhorn. Przyczyną miał być brak wymaganego przez system powszechnego dostępu do szerokopasmowego Internetu."

System wymagający non-stop połączenia z siecią? Sick... Chociaż kiedyś przeczytałem, że Windows Seven ma być dostępny za darmo, lecz na pulpicie będą wyświetlać się jakieś reklamy - może to o to chodzi? Tak czy wspak pożyjemy, zobaczymy - ja jednak nie nastawiałbym się tak bardzo hura-optymistycznie, że Seven będzie lepszy od Visty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2008 o 05:51, Mateusz Kandefer napisał:

System wymagający non-stop połączenia z siecią? Sick... Chociaż kiedyś przeczytałem,
że Windows Seven ma być dostępny za darmo, lecz na pulpicie będą wyświetlać się jakieś
reklamy - może to o to chodzi? Tak czy wspak pożyjemy, zobaczymy - ja jednak nie nastawiałbym
się tak bardzo hura-optymistycznie, że Seven będzie lepszy od Visty :)


No panowie z M$ powiedzieli że w przyszłości nie będzie czegoś takiego jak napędy cd/dvd/b-r etc ... wszystko będzie się ściągać z neta, nawet samego windows''a :P ... noże windows 7 jest tą mroczną przyszłością ? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te uprzedzenia do Visty biorą się stąd, że Vista potrzebuję tak na oko 400 MB RAM-u więcej niż XP. Dlatego wszyscy myślą, że gry mają większe wymagania. Gry na Viście mają takie same wymagania. Tylko RAM-u potrzeba więcej na system. A kość 512 MB to koszt około 50 zł. Więc nie za dużo.
Procesor jeżeli też trzeba mocniejszy to nie dużo. ;D

Sam miałem okazję korzystać z Visty i powiem szczerze, że nie mam zastrzeżeń. Przede wszystkim w porównaniu do mojego kompa z XP, Vista szybko startuje. Denerwujące są tylko te potwierdzenia, czy na pewno ty wykonujesz daną akcję itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 23:28, lothar-mb napisał:

I prawidłowo że czeka, bo przede wszystkim Windows Seven ma "żreć" mniej pamięci
- jądro systemu ma mieć minimalne zapotrzebowanie na zasoby pamięci i proca - przez co
ma wydajniej pracować niż Vista.

Zanim nowy windows wyjdzie, trochę sobie poczekamy. A i tak znajdą się narzekający, którzy tylko system ''zobaczą''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować