Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uprzedzeni do Visty - Microsoft potwierdza

165 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2008 o 20:14, xbit71 napisał:

Kolejny przykład (i to z mojego życia) na to, że niektórzy ludzie są uprzedzeni do Visty.
Wczoraj mój kuzyn otrzymał swój komputer z reperacji. Na pudełku z systemem w środku
znajdowała się naklejka, będąca umową licencyjną korzystania z... Visty. Jak mu powiedziałem,
że takie coś znajduje się na box-ie od jego systemu operacyjnego, on... się przestraszył.
Szybko rzucił niepohamowane "Co?!" i spojrzał na opakowanie. Okazało się, że to było
tylko pudełko zastępcze, a w rzeczywistości w środku miał swój dawny system (Windows
XP bla bla bla). Dodam jeszcze, że... Kuzyn nigdy nie miał do czynienia z Vistą! Sugerował
się tylko opiniami użytkowników tego systemu. ;]
Muszę przyznać, że sam bym tak zareagował. Niestety, ale chyba też jestem uprzedzony
do tego systemu. :P

no nawet jakby Vista była rzeczywiście dobrym systemem to bym tak zareagował. Prosty powód, "wyczyścili mi dysk?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem na Dosie (wybaczcie wersji nie pamiętam) później 3.11 (ahh te okienka) 95, 98- mam chyba nawet gdzieś oryginała leży w szafie - reszta w pracy/szkole żeby nie było ;)) Pamiętam Przejście z 98 na xp ehh ileż to było bólu ile głosów że dno że tyle miejsca i ramu zżera itd itp i co?? i nic najzwyczajniej w świecie kupiłem nową maszynę z xp i wszystko pięknie śmigało. Microsoft ma jeden dobry sposób na malkontentów - nowy sprzęt nowe technologie brak łatek i upragdów na stare systemy i ich instalacja staje się niemożliwa ;) - spróbujcie zainstalować 98 na nowszej maszynie -powodzenia. To samo będzie i tu za rok jak wyjdzie sp3 do visty każdy z was grzecznie z vistą na blaszaku będzie śmmmmmigał z 8 gb ramu, prockiem 8 rdzeniowym itd postępu nie zatrzymacie narzekać można tylko po co ? Postęp nakręca kilka czynników między innymi gracze, graficy i reszta ekipy można płynąc z prądem albo utonąć w bagnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 20:30, jastr8 napisał:

Pracowałem na Dosie (wybaczcie wersji nie pamiętam) później 3.11 (ahh te okienka) 95,
98- mam chyba nawet gdzieś oryginała leży w szafie - reszta w pracy/szkole żeby nie było
;)) Pamiętam Przejście z 98 na xp ehh ileż to było bólu ile głosów że dno że tyle miejsca
i ramu zżera itd itp i co?? i nic najzwyczajniej w świecie kupiłem nową maszynę z xp
i wszystko pięknie śmigało. Microsoft ma jeden dobry sposób na malkontentów - nowy sprzęt
nowe technologie brak łatek i upragdów na stare systemy i ich instalacja staje się niemożliwa
;) - spróbujcie zainstalować 98 na nowszej maszynie -powodzenia. To samo będzie i tu
za rok jak wyjdzie sp3 do visty każdy z was grzecznie z vistą na blaszaku będzie śmmmmmigał
z 8 gb ramu, prockiem 8 rdzeniowym itd postępu nie zatrzymacie narzekać można tylko po
co ? Postęp nakręca kilka czynników między innymi gracze, graficy i reszta ekipy można
płynąc z prądem albo utonąć w bagnie ;)

Za rok będzie Windows Seven :) Panowi z MS zczaili, że coś z Vistą nie wyszło. To jest taka historia jak z Windows Millenium. Zaraz wypuścili XP, bo się tamten okazał niewypałem. Jesteś doskonałym przykładem tego, że MS się błaźni czasami. Miałeś 98 i przesiadłeś się na XP, a w międzyczasie były jeszcze Windows 2000 i Millenium Edition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o zestaw czyli:
skrzynka o której pisałeś --> 1300 zł
przyzwoity monitor LCD --> 700 zł. Razem 2000 zł.
Nie zrozumieliśmy się i tym samym szkoda toczyć boje o taką pierdołę, więc IMHO EOT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2008 o 10:53, Arachnos napisał:

Za rok będzie Windows Seven :) Panowi z MS zczaili, że coś z Vistą nie wyszło. To jest
taka historia jak z Windows Millenium. Zaraz wypuścili XP, bo się tamten okazał niewypałem.
Jesteś doskonałym przykładem tego, że MS się błaźni czasami. Miałeś 98 i przesiadłeś
się na XP, a w międzyczasie były jeszcze Windows 2000 i Millenium Edition.


Milenium no cóż czy ja wiem czy niewypał to był taki kogel mogel coś jak Jaged aliance 2.5 ;) Mało nowości sporo problemów. 2000 czy 2003 nie poruszam jako że to głównie systemy pod serwer na 2000 nawet pracowałem ponad 2 lata ale była to wersja przeznaczona dla pracowni szkolnych (najkrócej mówiąc bagno niezoptymalizowane naszpikowane setką trików i zbędnego softu). Co do następnego Windowsa cóż Microsoft ma kilka wyjść albo dadzą się na spokój z vistą wyciągną nauczkę poprawią błędy dadzą inną nazwę i sprzedadzą albo wypuszczą kilka sp do visty ludzie i tak będą w końcu musieli się przesiąść a konkurencji praktycznie nie ma... bo na pingwinkach odpalanie gierek jest zbyt czasochłonne (i te nerwy :P- mowa oczywiście o gierkach pod windowsa) maki też to samo o xp za rok dwa już zapomnisz i ;) witaj nowy windowsie czy to vista z sp 3 czy Windows seven (i tak pewnie na jedno wyjdzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować