Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Właściwie to Warhammer Online mógłby już leżeć na sklepowych półkach

65 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2008 o 10:11, dark_darek napisał:

> niech dopieszczaja, zeby nie bylo tak jak z AoC gdzie wiecej bugow niz questow

Nie przesadzaj - w każdym tygodniu wychodzą nowe poprawki i gra się naprawdę teraz przyjemnie.
Więcej bugów niż questów ma gothic 3 a nie aoc :).

who - kolejny cukierkowy świat który wcale nie jest ciekawy jak dla mnie i wole zostać
w aoc niż grać w disneylandzie.


Jeśli co tydzień twórcy muszą wydawać kolejne poprawki to chyba o czymś świadczy ? -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepiej zeby teraz jeszcze nie wydawali WARa, do dopieszczenia jest jescze sporo. Aktualnie trwa faza Gild Beta Test. najbardziej chyba wkurza jakosc textor bo o grze nie bede sie za bardzo wypowiadal (NDA ;) . miejmy nadzieje ze zaplecze finasowe w postaci EA cos da. Jestem fanem WFRP wiec ten swiat barzdiej mi pasuje od cukiekowatego WOWa. w glidi mam gracza (aktywnego z wowa) ktory tlumaczy mi dlaczego wow jest ladny. no to se tlumaczy i tlumaczy a mi sie dalej ten cukierek nie podoba. moze mechanika jest lepiej zbalansowana itp .. itp. ale przez sentyment wole WARa. Najbardziej zarzuca WARowi ze swiat wyglada jak by ktos naustawial dektorowych makietek na stole, ze nie sa dopracowane modele itp., ze silnik nowszy od 4 letniego wowowskiego powinien wygladac duzo ladniej (producenci powini sie przylozyc do strony projektowo/graficznej swiata).

wiec uwazam ze gadanie "...Gra jest ukończona. Teraz ją tylko polerujemy i dopieszczamy...." uwazam tylko za marketingowe pieprz...nie.
w tym stanie jaki jest teraz nie wygra z WOWem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@MisioKGB

Widzisz zapytać można przy okazji co oznacza, że do WoWa wyszło ponad 20 łatek, a do Gothica3 raptem 3 ;)
Hm...:D

@Gall Gael

"Świat Warhammera nie jest cukierkowy. Gdybyś zajrzał w podręcznik do papierowego RPG albo bitewniaka, to ujrzałbyś to ;E Cukierkowa może być gra WHO nie świat WHO(bo świat WHO to świat Warhammera który jest mroczny)."

No właśnie, tu trafiłeś w sedno ;] WH jest mroczny, zły, brutalny i strach się bać, a gra tak jakby odchodzi nieco od konwencji. Obiekcji przy takim WoWie nie mam - bo Blizz sam wykreował swój styl i swoje universum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 11:40, MisioKGB napisał:

> > niech dopieszczaja, zeby nie bylo tak jak z AoC gdzie wiecej bugow niz questow

>
> Nie przesadzaj - w każdym tygodniu wychodzą nowe poprawki i gra się naprawdę teraz
przyjemnie.
> Więcej bugów niż questów ma gothic 3 a nie aoc :).
>
> who - kolejny cukierkowy świat który wcale nie jest ciekawy jak dla mnie i wole
zostać
> w aoc niż grać w disneylandzie.

Jeśli co tydzień twórcy muszą wydawać kolejne poprawki to chyba o czymś świadczy ? -_-


o tym że fc nie spoczął na laurach i pracują cały czas i starają się dopracować produkt - czyli raczej dobrze o nich świadczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 11:52, zawcia napisał:

No właśnie, tu trafiłeś w sedno ;] WH jest mroczny, zły, brutalny i strach się bać, a
gra tak jakby odchodzi nieco od konwencji. Obiekcji przy takim WoWie nie mam - bo Blizz
sam wykreował swój styl i swoje universum.


Jednakże w naszych czasach wprowadzanie gry ozaczonej jako 18+, czasami może sprawiać problem. W Europie może nie ma większego znaczenia co do oznaczeń wiekowych, ale w USA z tym jest problem bo gry z znaczkiem PEGI 18+ nie zawsze cieszą się taką popularnością, np: CD-Projekt zgodził się na cięcia w Wiedzminie, aby nie uzyskać 18+, bo to może wpłynąć na popularność gry. Odnoście świata, byłem już w wielu lokacjach zwiedziłem Tier 1,2,3 i muszę powiedzieć, że gra jest, jak na otoczenie, dla mnie za mroczna, tylko lokacje początkowe są w miarę kolorowe reszta to sam mrok, jednakże postacie i animacje czarów/ataków są za jasne, biją z nich kolory za ostre, ale i tak frajda z RvR jest niesamowita, walka o te keepy....., miodzio.:)

Tylko ten ból, że gra jest gotowa, ale po jakich cięciach... 2/3 end-game contentu(4 capital city) dostaniemy dopiero po starcie i 4 klasy, w tym jedne z najbardziej oczekiwanych.... no nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 10:11, dark_darek napisał:

who - kolejny cukierkowy świat który wcale nie jest ciekawy jak dla mnie i wole zostać
w aoc niż grać w disneylandzie.


Cukierkową to zrobili grafikę w WHO ;] Świat Warhammera jest IMO dużo bardziej mroczny, krwawy i brutalny od świata Conana ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bombadil

A tu również bym się sprzeczał ;) Oby dwa światy to dark fantasy, więc co kto uważa za bardziej mroczne jest kwestią dyskusyjną ;) Kwestia gustu i tego co kto uważa za bardziej mroczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 12:18, Bambadil napisał:

> who - kolejny cukierkowy świat który wcale nie jest ciekawy jak dla mnie i wole
zostać
> w aoc niż grać w disneylandzie.

Cukierkową to zrobili grafikę w WHO ;] Świat Warhammera jest IMO dużo bardziej mroczny,
krwawy i brutalny od świata Conana ;]


może tak może i nie. Szkoda że nie zrobili w who tą " mroczną "grafikę jaka panuje w uniwersum warhammera, bo to całkowicie skreśliło tę grę dla mnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie wkurzaja ludzie co to nie widza co jest grane w becie opisujac WARA jako klon WOWA. Ludzie wezcie sie opamietajcie bo piszecie takie bzdury ze az sie plakac chce nic nie jest klanem niczego. Grafika nie jest wcale za jasna za ciemna wszystko wyglada tak jak powinno byc. Tak jestem Fanem WFRP i dlatego moje wymagania wzgledem tej gry byly wieksze od wiekszosci z was ktorzy tpo chca tylko kolejnego MMO. Gra w obecnej fazie bety bije na glowe AoCa w ktorego gralem AoC nie ma w tej chwili nic do zaoferowania po wbiciu max lvl nic z EndGamingu wszystkie obietnice co to ma byc w tej grze okazly sie jak zwykle iluzja nic nie dziala jak powinno. Wole sobie juz pograc w Bete WARA bo sprawia wiecej radosci pvp, public quest, Siege wszystko jest wszytsko dziala grafika przyjemna tak nie jest ona taka jak w AoCu ktory poza grafika i muzyka nic nie oferuje. WAR ma grafike taka jak widzicie w Battlu ale nie jest ona zajaskrawa jak sie sam obawialem. Nie ma postaci WoWych a do tego mialem najwieksza obawe bo nienawidze WOWA za grafike i dlatego WAR byl napozycji przegranej jak widzialem pierwsze Screeny. Obecnie juz jest fajnie a grafika na low detalach i nie taka co to ma byc w wersji finalne a przyjemnosc z gry wielka poznawanie swiata czysta przyejmnosc. Wiec nie gadajcie tu o klonach WoWa bo WAR bedzie juz na starcie mial swoja Marke i pewnie bedzie jedynym poki co konkurentem na rynku dla WoWa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 12:51, DrunX napisał:

Najbardziej mnie wkurzaja ludzie co to nie widza co jest grane w becie opisujac WARA
jako klon WOWA. Ludzie wezcie sie opamietajcie bo piszecie takie bzdury ze az sie plakac
chce nic nie jest klanem niczego. Grafika nie jest wcale za jasna za ciemna wszystko
wyglada tak jak powinno byc. Tak jestem Fanem WFRP i dlatego moje wymagania wzgledem
tej gry byly wieksze od wiekszosci z was ktorzy tpo chca tylko kolejnego MMO. Gra w obecnej
fazie bety bije na glowe AoCa w ktorego gralem AoC nie ma w tej chwili nic do zaoferowania
po wbiciu max lvl nic z EndGamingu wszystkie obietnice co to ma byc w tej grze okazly
sie jak zwykle iluzja nic nie dziala jak powinno. Wole sobie juz pograc w Bete WARA bo
sprawia wiecej radosci pvp, public quest, Siege wszystko jest wszytsko dziala grafika
przyjemna tak nie jest ona taka jak w AoCu ktory poza grafika i muzyka nic nie oferuje.
WAR ma grafike taka jak widzicie w Battlu ale nie jest ona zajaskrawa jak sie sam obawialem.
Nie ma postaci WoWych a do tego mialem najwieksza obawe bo nienawidze WOWA za grafike
i dlatego WAR byl napozycji przegranej jak widzialem pierwsze Screeny. Obecnie juz jest
fajnie a grafika na low detalach i nie taka co to ma byc w wersji finalne a przyjemnosc
z gry wielka poznawanie swiata czysta przyejmnosc. Wiec nie gadajcie tu o klonach WoWa
bo WAR bedzie juz na starcie mial swoja Marke i pewnie bedzie jedynym poki co konkurentem
na rynku dla WoWa.



no sorry ale nawet na gamespot grafika z who na screenach jest podobna do wowa z wyjątkiem postaci - a zdjęcia raczej nie kłamią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 12:51, DrunX napisał:

Najbardziej mnie wkurzaja ludzie co to nie widza co jest grane w becie opisujac WARA
jako klon WOWA. Ludzie wezcie sie opamietajcie bo piszecie takie bzdury ze az sie plakac
chce nic nie jest klanem niczego.

Klanem nigdy, ale klonem oczywiście ;). Większość gier MMORPG to klony innych produkcji - chodzi mi tutaj o mechanikę rozgrywki. I to tyczy się także WAR.

Dnia 30.07.2008 o 12:51, DrunX napisał:

Gra w obecnej
fazie bety bije na glowe AoCa w ktorego gralem AoC nie ma w tej chwili nic do zaoferowania
po wbiciu max lvl nic z EndGamingu wszystkie obietnice co to ma byc w tej grze okazly
sie jak zwykle iluzja nic nie dziala jak powinno. Wole sobie juz pograc w Bete WARA bo
sprawia wiecej radosci pvp, public quest, Siege wszystko jest wszytsko dziala grafika
przyjemna tak nie jest ona taka jak w AoCu ktory poza grafika i muzyka nic nie oferuje.

Tu muszę się zgodzić. FunCom wydał tak naprawdę płatną Open Betę - gra jest żałośnie zabugowana, połowa rzeczy, które miały być zaimplementowane, dojdzie dopiero w późniejszych patchach etc. Imho największe rozczarowanie tego roku - po grze na takiej licencji spodziewałem się czegoś więcej.

Dnia 30.07.2008 o 12:51, DrunX napisał:

WAR ma grafike taka jak widzicie w Battlu ale nie jest ona zajaskrawa jak sie sam obawialem.
Nie ma postaci WoWych a do tego mialem najwieksza obawe bo nienawidze WOWA za grafike
i dlatego WAR byl napozycji przegranej jak widzialem pierwsze Screeny.

Eh, WoW ''kontynuuje'' jako tako styl graficzny poznany we wcześniejszych WarCraftach. Ale spokojnie... Przecie większość ludzi historię ze światem WarCrafta zaczęli dopiero na WoW, więc nie ma się czemu dziwić. WAR ma podobną grafikę do dzieła Blizzarda, i temu nie możesz zaprzeczyć.

Dnia 30.07.2008 o 12:51, DrunX napisał:

Obecnie juz jest
fajnie a grafika na low detalach i nie taka co to ma byc w wersji finalne a przyjemnosc
z gry wielka poznawanie swiata czysta przyejmnosc. Wiec nie gadajcie tu o klonach WoWa
bo WAR bedzie juz na starcie mial swoja Marke i pewnie bedzie jedynym poki co konkurentem
na rynku dla WoWa.

Konkurentem? WoW jest obecnie bezkonkurencyjny, i tak z pewnością będzie do premiery Aion lub Guild Wars 2. Poza tym WoW nie jest w żadnym razie grą innowacyjną, jedyną w swoim rodzaju. To po prostu zlepek wielu dobrych pomysłów, zapożyczonych od innych tytułów. Światu gier MMORPG (i nie tylko) potrzeba większego ''polotu''. Dominująca większość to gry w realiach fantasy - czy nie można zrobić dobrego MMORPG''a w klimatach drugiej wojny światowej, kolonizacji kosmosu, czy czego tam dusza zapragnie? Ludzie, pomyślcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mmo beda opierac sie na tym wszystkim zabiajniu x mobow i wykonywaniu q przenies to tamto zaniesc temu zebyc zdobyc lvl. Tu nikt nic nowego nie wymysli bo to komp i inna mechanika nie przejdzie. Ale wiele fajnych rozwiazan ma WAR i co teraz wszytskei gry ktore cos z niego wykorzystja beda klonem Wara? Grafika jest taka jak w podrecznikach Battla nie z WoWa wiec moze ja napisze Ze WoW korzystal z grafiuki Battla ktory wyszedl o wiele wczesniej? Wiec grafike WAR ma wzieta zywcem z podrecznikow Battla. WoW obecnie tak jest bezkonkurencyjny ale wlasnie o to chodzi ze WaR moze okazac sie pierwszym klonkurentem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się wcale nie pienię, że mimo ukończenia gry nie ma. Niech sobie na spokojnie do tej jesieni polerują, dopieszczają itp. Tak, że Warhammer przjdzie i pozamiata.^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 13:21, Metalhead86 napisał:

Tu muszę się zgodzić. FunCom wydał tak naprawdę płatną Open Betę - gra jest żałośnie
zabugowana, połowa rzeczy, które miały być zaimplementowane, dojdzie dopiero w późniejszych
patchach etc. Imho największe rozczarowanie tego roku - po grze na takiej licencji spodziewałem
się czegoś więcej.


A Mythic obiecał Open Betę zanim gra wyjdzie i to jest m.in. jeden z powodów, dla których gra nie trafiła jeszcze na półki. Przy czym Open nie oznacza ogólnodostępnej, liczba miejsc będzie ograniczona, ale nie będzie już żadnego zobowiązania do zachowania tajemnicy.

Dnia 30.07.2008 o 13:21, Metalhead86 napisał:

Światu gier MMORPG (i nie tylko) potrzeba większego ''polotu''. Dominująca większość
to gry w realiach fantasy - czy nie można zrobić dobrego MMORPG''a w klimatach drugiej
wojny światowej, kolonizacji kosmosu, czy czego tam dusza zapragnie? Ludzie, pomyślcie...


Można zrobić, zresztą i w klimatach fantasy też, jest tylko jedno ale... trzeba mieć zespół, który będzie potrafił zrobić dobre MMO w ogóle i je utrzymywał. Mam wrażenie, że Blizzardowi mało kto może obecnie dorównać jeśli chodzi o przeznaczone na podtrzymywanie gry i jej rozwój środki. Wypuszcza się niedopracowane produkty (jak AoC), albo bierze ludzi, którzy się na tym nie znają i robią gry słabe. Jednym niezłym przedstawicielem kosmicznych MMO jest Eve, ale to hardkorowa gra. Światów do wykorzystania jest mnóstwo. Seria Battlefield pokazuje, że można mieć bardzo dobre sieciowe gry w naszych realiach, Warhammer 40K aż się prosi o zmmowanie. Tylko trzebaby to zrobić z głową, a nie byle szybciej. Dlatego podoba mi się to, że Mythic czeka i próbuje grę dopieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 13:46, Azreix napisał:

A ja się wcale nie pienię, że mimo ukończenia gry nie ma. Niech sobie na spokojnie do
tej jesieni polerują, dopieszczają itp. Tak, że Warhammer przjdzie i pozamiata.^^


pozamiatać to może ulicę w Warszawie lub innym mieście :) Są trzy warunki które muszą być spełnione abym zapłacił za who albo wyjdzie who po Polsku albo dostanę dostęp do bety albo będą rozdawać także triale(7 dniowy wystarczy ) w dniu premiery :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dark_darek

Dla mnie jest jeden warunek - zagram w triala, betę lub zobaczę u znajomego ;) Póki co mam kupione w ciemno AoC, które tak czy siak mi się podoba :)


@Metalhead86

"Konkurentem? WoW jest obecnie bezkonkurencyjny, i tak z pewnością będzie do premiery Aion lub Guild Wars 2''

Ja bym sobie tak dużych nadziei po Aionie nie robił...GW2 i owszem może namieszać, ale wątpię, by poważnie mogło odciągnąć rzesze fanów WoW od niego.


Nie rozumiem postawy ludzi, którzy z każdą kolejną grą patrzą coraz dalej w przyszłość szukając tej wybranej ;)
I w każdej kolejnej znajdując bugi, braki, niedoróbki.


BTW. Ktoś się orientuje jakie są/będą wymagania WHO? (nie moge znaleźć na oficjalnej stronie takich informacji..)
Po AoC nic mnie zadziwić nie może ;) Ale jestem ciekaw czego gra wymaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania co do kompa to bedzie mozna grac na kompach ktore maja 2 lata nie bedzie miala wymagan kosmicznych jak AoC a WAR jak WoW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować