Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spore złote i tutaj niespodzianka - będą też płatne dodatki

105 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2008 o 21:45, Erunn0 napisał:

No tak... Zrozumiem, kiedy będą to 2 góra 3 dodatki,


a co im broni zrobic ich 50 ? jak komus gra sie spodoba to kupi - nikogo maxis nie zmusza do wydawania ciezko zarobionych pieniedzy.

Dnia 30.07.2008 o 21:45, Erunn0 napisał:

ale jeśli Maxis zrobi tak jak w
przypadku Simsów, to chyba stracę sympatię do gry Spore.


jakos dodatki zarowno do Sims 1 jak Sims 2 "dawały rade" - nie byly takie zle, a moze Ty jestes z tych co nie lubia dodatkow do gier "dla zasady" ? Co Ci przeszkadza w tym ze tworcy chca ciagle cos dodac do gry ?

Dnia 30.07.2008 o 21:45, Erunn0 napisał:

Sam nie wiem dlaczego, ale jakoś
nie przekonuje mnie te paręnaście dodatków do Simsów, które właściwie wiele nie zmieniały
w grze.


jak w grze nic sie nie zmienia (chyba tylko wg Ciebie) po zainstalowaniu dodatku to po co masz go kupowac ? nie kupuj go i ciesz sie gra tak samo jak Ci co kupili <szydze>

Dnia 30.07.2008 o 21:45, Erunn0 napisał:

Oczywiście np. nowe elementy do "budowy" Sporów będą przedłużały zabawę z tą
grą, ale ile będzie można... :P


pogramy-zobaczymy ;) bez zagrania w pierwszy dodatek ciezko oceniac wszystkie ktore sie pojawia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 22:03, EmperorKaligula napisał:

a co im broni zrobic ich 50 ? jak komus gra sie spodoba to kupi - nikogo maxis nie zmusza
do wydawania ciezko zarobionych pieniedzy.

Według mnie to jest tak, jak z produkcją gier takich jak FIFA czy jeszcze niedawno Need for Speed. Twórcy stawiają nacisk na to, żeby ich gra wychodziła co roku. A wiadomo, że w ten sposób można działać, ale czy to ma głębszy sens? Np. taki Blizzard... Tworzą porządną grę raz na jakiś czas, ale jest ona bardzo solidna i ma miliony fanów.

Dnia 30.07.2008 o 22:03, EmperorKaligula napisał:

jakos dodatki zarowno do Sims 1 jak Sims 2 "dawały rade" - nie byly takie zle, a moze
Ty jestes z tych co nie lubia dodatkow do gier "dla zasady" ? Co Ci przeszkadza w tym
ze tworcy chca ciagle cos dodac do gry ?

Ja w ogóle niezbyt często gram w gry z gatunku Sim, więc dla mnie dodatek, to rozciągnięcie fabuły, nowe poziomy, dodatkowe misje itp. W Sims''ach i Spore raczej fabuły i misji raczej się nie doszukamy...

Dnia 30.07.2008 o 22:03, EmperorKaligula napisał:

jak w grze nic sie nie zmienia (chyba tylko wg Ciebie) po zainstalowaniu dodatku to po
co masz go kupowac ? nie kupuj go i ciesz sie gra tak samo jak Ci co kupili <szydze>

Dlatego nie kupuję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2008 o 22:20, Erunn0 napisał:

Według mnie to jest tak, jak z produkcją gier takich jak FIFA czy jeszcze niedawno Need
for Speed. Twórcy stawiają nacisk na to, żeby ich gra wychodziła co roku. A wiadomo,
że w ten sposób można działać, ale czy to ma głębszy sens? Np. taki Blizzard... Tworzą
porządną grę raz na jakiś czas, ale jest ona bardzo solidna i ma miliony fanów.


lubie gry blizzarda o wiele wyzej cenie je niz gry EA, ale gdyby EA nie zarabialo na kolejnych odslonach gier sportowch to by nie wypuszczalo co roku kolejnej czesci - a robi to i ma wysoka sprzedaz

Dnia 30.07.2008 o 22:20, Erunn0 napisał:

Ja w ogóle niezbyt często gram w gry z gatunku Sim, więc dla mnie dodatek, to rozciągnięcie
fabuły, nowe poziomy, dodatkowe misje itp. W Sims''ach i Spore raczej fabuły i misji
raczej się nie doszukamy...


nowe bajery (jakies meble), jakies gadzety zupelnie nowe (nieralne przedmioty), nowe miejsca do odwiedzenia, nowe typy interakcji z innymi simami - mozna dlugo wyminiac - ale to mi sie przyszlo na mysl po pierwszych dodatkach do simsow

Dnia 30.07.2008 o 22:20, Erunn0 napisał:

Dlatego nie kupuję. ;)


a jak ktos chce to kupi :) a producent sie cieszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obrazek jest świetny :D
hm.. sama spore''a teraz nie kupiłam i nie zamierzam kupić - jak dla mnie szkoda kasy na takie gry ;)
ehh... jak oni już wymyślają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam, komenty i tak sobie myśle, odpowiedzcie mi na pytanie:

1. Jeżeli chciałeś/aś kupić Spore, zanim wyszedł ten news, a teraz już nie chcesz, to powiedz mi dlaczego, bo jakoś tego nie rozumiem. Co przeszkadza że będą wychodzić dodatki? Sama nazwa sugeruje że mają zwiększać grywalność, dodawać nowe elementy, co w tym wam przeszkadza?

2. lisek93, rozumiem nie zamierzasz kupić ale "sama spore''a teraz nie kupiłam", masz jakieś wtyki? Jeżeli wiesz
gdzie już jest ta gra do kupienie, powiedz mi. (Jeżeli chodzi o Fabrykę Stworów to pytanie nieważne)

3. Myślicie, że jak EA zarabia? Ma swoją strategie i już. Prawdą jest że nie zawsze wydaje dobre gry, ale
jakoś musi płacić pracownikom i także zarobić na siebie. Jeżeli chodzi o simsy, wydali masę dodatków do 1, 2.
Zarobili kupę kasy. Niedługo wychodzą Sims 3. Jest wiele fanów którzy napewno kupią tą gre. Co wam to przeszkadza?

Fagno odpowiedz mi:
"Heh jakie to typowe :). A zastanawiałem się, czy nie warto kupić Spore''a - widać nie."
> Dlaczego teraz nie warto?
Ja Guar
"Tak głośne tytuły, często są przereklamowane ( vide "Wiedźmin" )."
> Według mnie wcale nie tak często są przeraklamowane, oczywiście zależy dla kogo.
EmperorKaligula
"no i co z tego ze beda dodatki ? jak komus gra nie odpowiada to nie musi kupowac... a ze gra bedzie sie rozrastac (za sprawa dodatkow) to wg mnie dobrze."
> Zgadzam się.
"a co im broni zrobic ich 50 ? jak komus gra sie spodoba to kupi - nikogo maxis nie zmusza do wydawania ciezko zarobionych pieniedzy."
> Także się zgadzam.

A co do simsów. Wcale nie śą takie złe, czasami jak się nudzi można sobie pograć.
Pomyślcie w ten sposób
Sims 2 - 129zł (Chyba nie chce mi się sprawdzać)
Dodatki - średnio 75zł
Akcesoria - 29zł (Chyba)

Teraz dodajmy to do siebie:

The Sims 2 120
The Sims 2: University 80
The Sims 2: Nightlife 80
The Sims 2: Christmas Party Pack
The Sims 2: Open for Business 80
The Sims 2: Family Fun Stuff 30
The Sims 2: Glamour Life Stuff 30
The Sims 2: Pets 80
The Sims 2: Happy Holiday Stuff 30
The Sims 2: Seasons 80
The Sims 2: Celebration! Stuff 30
The Sims 2: H&M Fashion Stuff 30
The Sims 2: Bon Voyage 80
The Sims 2: Teen Style Stuff 30
The Sims 2: FreeTime 80
The Sims 2: Kitchen & Bath Interior Design Stuff 30
+ The Sims 2: IKEA Stuff 30
-----------------------------------------------------------
Prawie tysiąc złotych(Jestem obok 900zł)
-----------------------------------------------------------
= Taka cena odstrasza 1. Rodziców 2. Chyba większość z was.
Mało kto kupiłby grę za taką cene. Wydawanie na raty nie jest takie straszne jak wydanie na raz
1000 zł na "grę". Nie wierze żeby jakiś rodzic tak zrobił dla dziecka(Chyba że ktoś ma kasy w nadmiarze)


Ale się opisałem i chyba nie tak spójnie. Bolą mnie palce po masowaniu stób babci.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam ciesze. Będą addony do gry na którą czekam 2 lata. Jeżeli dobrze zrozumiałem nie będzie trzeba płacić co miesiąc. Nie wiem o co wam chodzi. Narzekacie że dodatki są płatne? A nawet jeśli wam przeszkadza to czy ktoś wam karze ja kupować. Jak ktoś ma zamiar to ma prawu narzekać że dla niego za drogie a wy nawet nie wiedzie co to jest i już narzekacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do obrazka - właśnie taki obraz mi się przed oczyma przedstawia gdy myślę o rozciąganiu czegoś na siłę ;-) Oby nadchodzące dodatki były warte ceny którą EA przedstawi, ale nadal w to nie wierzę. Ech, siła wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bump i osiem bziumpów. Nie mam na razie kasy na Spore''a, może kiedyś kupię - ale wątpię, czy wciągnie mnie tak bardzo, bym dokupywał rozszerzenia za parędziesiąt złotych, dodających zapewne każdy po jednej funkcji i paczce jakichś pierdółek typu nowy zestaw tekstur ;x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To było wiadomo że dla EA Spore to drugie Simsy , z tą tylko różnicą że Spore wydaje się o wiele ciekawszy , a co za tym idzie dzięki temu dodatki mogą być bardziej (szukam dobrego słowa) innowacyjne (?). Pierwsze co mi przyszło na myśl to Spore: Pokemon , a w takim dodatku nie tylko można by było wybrać sobie pokemona , ale też każdy pokemon miałby swoje moce. Może mnie trochę fantazja poniosła , ale coś takiego kupił bym bardzo chętnie , chociażby ze względu na stare dobre czasy kiedy to interesowałem się tymi potworkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"IGN Talks Expansion Packs

IGN released an interview with Will Wright on August 9th entitled Interview: Will Wright on Breeding Spore, by Daemon Hatfield. A lot of what has been said already is being repeated, but they have some fresh expansion pack questions that really caught my eye.

Yes- they are planning on expansion packs. I quote Will Wright: "We''ve thought a little about that. When you''re making a game, you start out with all these ideas. Then as the deadline draws near, you have to start cutting stuff out. And that stuff is the first content you want to get into expansions." With the next couple questions, he continues on to say that one of the things on the cusp of being cut out right now is the ability to have underwater creatures."

Wychodzi na to, że w pierwszym dodatku będą podwodne stwory (podwodne miasta zamknięte w bańkach itp.) które wiele osób chciało zobaczyć (między innymi ja! xD) i z tego to czytam nie ma ich w podstawce bo się nie wyrobili! Więc jestem pewny, że przynajmniej ten pierwszy kupią wszyscy! :P
W kolejnych może pójdą na pomysły swoich fanów z forum? Czyli stwory powietrzne, podziemne! Takie dodatki otwierałyby zupełnie nowe drogi w Spore więc wątpię, aby ktokolwiek w chwili wydania dodatku by dalej psioczył i nie kupił! Tym bardziej, że w podstawce i tak jest już raczej dużo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe, jak EA wydaje dodatki do Simsów albo w przyszłości do Spore, to zaraz wielkie "elo ziomy" wznoszą raban, że to nie przystoi, że wyciąganie kaski itd.

A jak wychodzi dodatek do Stalkera, NVN2 albo wydanie rozszerzone Wiedźmina to Ci sami kolesie mają kisiel w gaciach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o ile żeby były to ogromne dodatki wprowadzające coś nowego bo nikt tego nie kupi mi osobiście się wydaje ze spore podzieli los simsow i viva pinata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 02:49, Bladest napisał:

I jeszcze nie rozumiem. Jesteście źli ponieważ będą dodatki? bez sensu.


Jakby były 2-3 dodatki to spoko. Ale jak chcą robić tysiąc + 1 dodatków (a tak się zapewne stanie) to będzie kiszka, bo rozmienia markę na drobne, gra nie będzie miała jakiejkolwiek wartości, będzie jeszcze jedna taśmową produkcją. To jak z czekoladą. Zjesz tabliczkę - jest fajnie, smacznie i.t.p. Ale jak zjesz ich 10 to może nieco zemdlić. Co za dużo to niezdrowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne jest to że wszyscy obrońcy i "elo ziom" dodatków do Simsów nie widzą tego że EA robi z nich durni i każe 5 razy płacić za to samo, bo zamiast jednego porządnego dodatku z dużą ilością contentu dostają ich 50 z 3 krzesełkami i 1 stolikiem. Normalnie rotfl.

I tak gwoli ścisłości Simsy nie miały prawie żadnego pełnoprawnego dodatku, a jedynie content update''y.

A co do newsa - mi to tito, gry i tak nie kupie bo nie gustuje w tego typu rozrywkach. Jak planują z tej gry zrobić to samo co z The Sims to cóż - niżej w mojej opinii i tak już nie mogą upaść. To nie jest developer "dojrzałego" gracza. Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować