Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spore złote i tutaj niespodzianka - będą też płatne dodatki

105 postów w tym temacie

"Spore: The Sims" albo "The Sims 3: Spore" (nie mogłem się jakoś powstrzymać)
Nie czuję się zaskoczony. Szok przyszedłby gdyby do tej gry nie zamierzali wypuścić dodatków zwłaszcza, że przy pewnych elementach tej gry mają naprawdę szerokie pole do popisu. Kolejna kura znosząca złote jajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 00:31, superowca napisał:

Fagno odpowiedz mi:
"Heh jakie to typowe :). A zastanawiałem się, czy nie warto kupić Spore''a - widać nie."

Już odpowiadam, chodzi mi o to że myślałem że kupię sobie 1 produkt i będzie on pełny, bez konieczności kupowania kolejnych dodatków. Gdy twórcy gry ogłaszają dodatki przed premierą samego tytułu coś jest nie tak, a zwłaszcza gdy jest to studio produkujące taki syf jak "the sims : krzesło i dwa stoliki !". Myślałem że kupię produkt, do którego nie trzeba będzie już dokładać by cieszyć się nim. Jak widać przeliczyłem się. I proszę bez bezsensów mających udawać argumenty, w stylu "nie musisz kupować", bo wiadomo że gry z dodatkami planuje się tak by bez dodatków grało się gorzej.


Ewentualnie 1 dodatek, najwyżej 2 (jak to było w przypadku NWN), ale nie to co zapewne już szykuje Maxis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mimo wszystko uważam, że wypuszczanie takich "dodatków" jak te update''y do Simsów to jest oszustwo i wyciskanie pieniędzy z klienta. W większości gier takie skromne rozszerzenia jak nowe mapy i postacie są dostępne za darmo do ściągnięcia z neta. Nawet w FIFIE, wydawanej również przez EA, można za darmo (albo płacąc SMS-em) pobrać uaktualnienie składów albo MegaPatch PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co wam to przeszkadza że dodatki będą?

Przecież skoro oczekiwaliście samej podstawki bez rozszerzeń to kupicie podstawowego SPORE''a i grajcie tak jak zamierzaliście a nie piszcie teraz głupot że nie kupicie bo dodatki są w drodze. Śmieszne to jest! I niby jakie wyłudzanie pieniędzy? Te dodatki po prostu będą dawały kupe nowych możliwości i dodatkowych rzeczy.

Przecież ta gra jest o genetycznym rozwijaniu naszych stworków.. Ale na dłuższą metę może to być nudzące i takie dodatki wniosą coś nowego co na następne kilkanaście godzin przykuje nas do monitora.

Więc zanim coś napiszecie że się wam odniechciało kupować gry ponieważ dodatki bedą to pomyślcie logicznie do przodu.

Pozdrawiam, Szewczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie jak ktoś zauważył tak jak z Simsami.
Podstawka będzię spoko, a później zostanie tylko 1500 nie wnoszących, prawie nic nowego dodatków. Kosztujących około 80zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że niektórym będa przeszkadzać nie tyle dodatki, ile kasa, którą EA zarobi na ich sprzedaży. Nie trzeba ich kupować - to po pierwsze, a po drugie - nie zapominajmy o środowisku moderów, które dostarczy mnóstwo bezpłatnych elementów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich obrońców EA. To właśnie wy przyzwyczajacie EA do trzepania na was kasy! Mogło by być inaczej... np. wszystko to co ma być w dodatkach było by od razu w podstawce (bo moim zdaniem już maja pare dodatków gotowych, ale po co wkładać jak można zarobić?) albo... jak robi większość uznanych firm - dawali by je za darmo w sieci. Tak więc zastanówcie się dwa razy zanim zaczniecie łykać syf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 22:21, loczyn napisał:

Do wszystkich obrońców EA. To właśnie wy przyzwyczajacie EA do trzepania na was kasy!
Mogło by być inaczej... np. wszystko to co ma być w dodatkach było by od razu w podstawce
(bo moim zdaniem już maja pare dodatków gotowych, ale po co wkładać jak można zarobić?)
albo... jak robi większość uznanych firm - dawali by je za darmo w sieci. Tak więc zastanówcie
się dwa razy zanim zaczniecie łykać syf.


Odniosłem wrażenie, że deprecjonujesz ideę dodatku jako takiego. Wszystkiego nie będzie w podstawce z jednego prostego powodu - produkcja trwałaby dłużej, a więc byłaby droższa. Pomijam fakt, że wypuszczając grę nie wiadomo, czy się w ogóle sprzeda (mówię ogólnie, a nie o konkretnym przykładzie), jakie będzie zainteresowanie. IMO sama idea dodatku jest bardzo dobra pod jednym warunkiem - że są to add-ony, które naprawdę wzbogacają rozgrywkę. Za taki dodatek uznaję na przykład Beyond The Sword do Civilization IV. W niejednym sequelu nie ma tylu zmian i nowych bajerów, ile w tym dodatku właśnie. Dostał zresztą nagrodę IGN dla najlepszego dodatku roku.
Generalnie dodatek warto kupić, jeśli jest dobry. Wiele firm je wydaje i to firmy szanowane np. Blizzard. Darmowych jest mnóstwo rzeczy, ale firmowych dużo mniej (patche''ów nie liczę). Inna sprawa to kupowanie wszystkiego jak leci - ale tak robią tylko casuale, część gramasów i fanatycy. Tych ostatnich można znaleźć wszędzie, wystarczy że pojawi się ubóstwiane logo np. mańjacy Star Wars. :))

Ale na razie nie przesądzajmy niczego. Maxis to ich własność, więc każde słowo EA jest dla nich jak Ewangelia.

PS. Nie przepadam za EA za jego faszystowskie praktyki, ale kilka ich ostatnich gier, m.in. właśnie Spore czy Mirror''s Edge, pokazuje, że coś w tej formie drgnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tu Ci w większości przyznam rację Vojtas, tylko właśnie to, że mamy do czynienia z EA i Maxisem i patrząc na ich przewodni produkt - The Sims, baaaardzo boję się o te dodatki do Spore :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 15:36, BinkS1 napisał:

Tak, nie bój się! xD

A już się napaliłem na ten dodatek "Smutne szczeniaki". ;( Pozostaję mieć nadzieję, że twórcy widzieli ten obrazek i rozważą to na poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 14:03, Zu Ben napisał:

Ten screen to jest dowcip, prawda?


Nie Zu, to prawda, najbardziej prawdziwa. TAK DOWCIP ;)

(męcze nawet tutaj)

Dodatki... po EA czego innego się spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować