Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Patrykowi Hamerlakowi z Nicolas Games!

46 postów w tym temacie

W imieniu własnym oraz Nicolas Games witamy wszystkich w wątku dedykowanym Konsulowi tej właśnie firmy - Tomkowi Koziełowi. To tutaj będzie on odpowiadał na zadane przez Was pytania związane z wykonywaną przez niego pracą. Jeśli nie jesteście pewni czym zajmuje się nasz Gość, zachęcamy do lektury notatki znajdującej się pod tym adresem: http://www.gram.pl/konsule.asp#kon40
Tam również znajdziecie informacje o porach dyżuru Konsula, podczas którego będzie on udzielał odpowiedzi na Wasze zapytania.

Bądźcie jednak wyrozumiali, gdyż udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania z czysto technicznego punktu widzenia (ograniczony czas) nie jest możliwe. Pamiętajcie również, aby pytania były artykułowane możliwie jasno i klarownie.

Życzymy Wam miłych i owocnych chwil spędzonych z Konsulami!

Z pozdrowieniami,

Ekipa gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy będziecie szukac dużego wydawcy dla Afterfall, czy może sami będziecie się zajmowac wydawaniem jej na świecie oraz czy będzie ona prezentowana na jakimś GameConvention?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym sie dowiedzieć czy macie w swoich planach wydawniczych wydać (wreszcie) dodatek do gry Rush for Berlin zatytułowany Rush for the Bomb?. Jak wiadomo kilka lat temu Nicolas Games wydał podstawkę, ale o dodatek, który ukazał sie trochę później już sie nie pokusił. Uważam że skoro wydaliście podstawkę to powinniście też pokusić sie o dodatek, bo klienci którzy kupili RfB (w tym ja) czują sie teraz spory niedosyt z waszej strony. Szkoda by było gdyby ta świetna gra (moim zdaniem lepsza niż seria Codename Panzers) nigdy nie ukazała sie w Polsce, a na to sie niestety zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu zasypuję pytaniami.

1) Dlaczego tak bardzo opóźniacie premiery jak w przypadku Steam Brigade, Requital czy Beltion: Beyond Ritual? Obsuwki wynoszą po kilka, jak nie kilkanaście miesięcy. Wiem, że względy finansowe to jedno, ale np. premierę Space Empires V przekładaliście kilkakrotnie, aż w końcu wydaliście ją dwa lata po premierze!

2)Czy w planie wydawniczym mają szansę pojawić się takie tytuły jak Windchaser czy Mata Hari? Wszak jesteście firmą współpracującą z DTP/AG, więc mam nadzieję, że są jakieś szanse ;)

3)Ja rozumiem, że względy bezpieczeństwa to ważna sprawa i bardzo się o to staracie, ale czy nie można by plomb zabezpieczających skonstruować jakoś inaczej, bo żeby rozpakować grę, trzeba by oderwać pół tekturowej okładki i obsmarować tym "superklejem" pudełko z grą. Bardzo Was o to proszę ;)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuję swoje pytanie. Jesteście fundatorami konkursu Sins of a Solar Empire w serwisie Games Review. Z tego co słyszałem to właśnie wy wysyłacie bezpośrednio nagrody, więc chciałbym się dowiedzieć kiedy to nastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 20:35, Robson47 napisał:

HIV czy poszedłeś do Nicolas Games, tak żeby móc dalej pisać dla PSX-Extreme (bo przygoda
z M$ dość szybko Ci się skończyła :P)?


Nie wiem skąd przeświadczenie, że pracowałem dla Microsoftu. Swojego czasu pracowałem w CD Projekcie na stanowisku Menadżera ds. konsol - zajmowałem się m.in. launchem konsoli Xbox 360 w Polsce. Do "PSX Extreme" pisałem "zawsze", niezależnie od wykonywanej pracy, bo gry to moje hobby. Mam to szczęście, że żaden z moich dotychczasowych pracodawców nie postawił mi ultimatum "albo albo".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2008 o 11:52, Pablo Querte napisał:

Sprecyzuję swoje pytanie. Jesteście fundatorami konkursu Sins of a Solar Empire w serwisie
Games Review. Z tego co słyszałem to właśnie wy wysyłacie bezpośrednio nagrody, więc
chciałbym się dowiedzieć kiedy to nastąpi.


Zorganizowaliśmy konkursy dedykowane grze Sins of a Solar Empire: Grechy Imperium Słońca w wielu mediach. Jako że do niedawna byczyłem się na urlopie, wysyłka nieco się opóźniła, za co przepraszam. Zlecenia wysyłki nagród załatwiłem w zeszłym tygodniu - czekaj cierpliwie na paczuszkę:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 21:56, Szperacz Robson napisał:

No, "konsul odpowiada", ale HIV chyba boi się napisać :P

Czy NG zamierza wydawać tytuły konsolowe?


Nicolas Games wydaje gry konsolowe - na PS2. Wprawdzie konsole nie są naszym priorytetem i nie możemy się pochwalić mocnymi tytułami, ale obecnie pracujemy nad tym.
Zapraszam do przejrzenia naszej oferty: http://www.nicolasgames.pl/index.php?m=Main&a=Show&clearAll=1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 21:37, Amadeusz1 napisał:

Witam i od razu zasypuję pytaniami.

Dnia 02.08.2008 o 21:37, Amadeusz1 napisał:

1) Dlaczego tak bardzo opóźniacie premiery jak w przypadku Steam Brigade, Requital czy
Beltion: Beyond Ritual? Obsuwki wynoszą po kilka, jak nie kilkanaście miesięcy. Wiem,
że względy finansowe to jedno, ale np. premierę Space Empires V przekładaliście kilkakrotnie,
aż w końcu wydaliście ją dwa lata po premierze!


Ponoć lepiej późno niż wcale:). Staramy się ze wszystkich sił, aby skrócić czas oczekiwania graczy na swoje ulubione tytuły. Miniony rok był dla Nicolas Games kompletnie zwariowany z racji przygotowań do wejścia na giełdę. Obecnie wyszliśmy na prostą i obiecuję, że nadrobimy sporo tematów tak szybko, jak to możliwe.

Dnia 02.08.2008 o 21:37, Amadeusz1 napisał:

2)Czy w planie wydawniczym mają szansę pojawić się takie tytuły jak Windchaser czy Mata
Hari? Wszak jesteście firmą współpracującą z DTP/AG, więc mam nadzieję, że są jakieś
szanse ;)


Tak, są "jakieś szanse", jednak nie mamy w zwyczaju wydawać wszystkiego, co mają w katalogu nasi partnerzy:).

Dnia 02.08.2008 o 21:37, Amadeusz1 napisał:

3)Ja rozumiem, że względy bezpieczeństwa to ważna sprawa i bardzo się o to staracie,
ale czy nie można by plomb zabezpieczających skonstruować jakoś inaczej, bo żeby rozpakować
grę, trzeba by oderwać pół tekturowej okładki i obsmarować tym "superklejem" pudełko
z grą. Bardzo Was o to proszę ;)


Znamy problem i pracujemy obecnie nad nowymi plombami, które będzie można unieszkodliwiać bezinwazyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, witam nowego konsula ;).

A co do pytania - czy Nicolas Games planuje jakiegoś patcha lokalizacyjnego do Space Empires 5 ? Żeby nie być gołosłownym, a jednocześnie nie zawalać świeżego wątku narzekaniami tylko podrzucę link : http://www.gram.pl/art_8A3kGO6_Space_Empires_5_recenzja.html . Pierwsza strona :).

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 14:22, Xantor napisał:

Czy są jakieś dokładniejsze informacje kiedy i w jakiej wersji językowej. palnujecie
wydać Strategic Command 2 Blitzkrieg?


Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli - grę wydamy we wrześniu (oczywiście kinowa wersja PL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2008 o 22:33, Fagno napisał:

Po pierwsze, witam nowego konsula ;).

A co do pytania - czy Nicolas Games planuje jakiegoś patcha lokalizacyjnego do Space
Empires 5 ? Żeby nie być gołosłownym, a jednocześnie nie zawalać świeżego wątku narzekaniami
tylko podrzucę link : http://www.gram.pl/art_8A3kGO6_Space_Empires_5_recenzja.html .
Pierwsza strona :).

Pozdrawiam



Oczywiście, że tak. Zaglądaj regularnie na naszą stronę (www.nicolasgames.pl) - na pewno wkrótce znajdziesz tam stosowną łatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Dlaczego premiery PL są opóźnione w stosunku do premier światowych
np. Crusaders: Thy Kingdom Come - świat 27 marzec 2008, polska: grudzień 2008 ?

2. Czy Nicolas wyda Dawn of Fantasy?
grę od http://ww.reverieworld.com/ - którą na świecie w pierwszym kwartale 2009 ma wydać Lighthouse Interactive (kilka gier od nich juz wydaliscie) - jesli tak, to mam nadzieje, ze premiera będzie zbliżona do światowej... bo tam będzie opcja MMORTS - więc pół roku po premierze światowej to raczej już nie będzie czego szukac :)

3. Czy King Arthur też wydacie? (gra od tych samych ludzi co Crusaders - który macie w planach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz widze, ze nagrody z konkursow organizowanych przez Nicolas Games przychodza bardzo szybko. 30 lipca dostalem mailem informacje o tym, ze wygralem gre Sins of a Solar Empire, dwie godziny pozniej wyslalem swoje dane osobowe i dzisiaj przyszla paczuszka. Czyli w sumie minelo 9 dni. A biorac pod uwage, ze w roznych konkursach czasem cos wygrywam moge stwierdzic, ze nagroda w tym przyszla bardzo szybko, bowiem czasem zdarzalo mi sie czekac nawet 2 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować